Eredmény: 1 - 9 (9) összesen
  1. #1
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás Ellenfél rámemel a flopon

    Szasztok!
    Szóval ez a téma nem konkrétan egy leosztásról szól, hanem egy általános problémáról amivel még mindig nemtom, hogy mit kezdjek, pedig már NL50-en játszom.
    A képlet egyszerű: emelek, regular megad, jön az általában semmilyen flop, nekem top párom vagy overpárom van, én cbetelek, ő rámemel vagy check/raisel. Itt általában az a problémám, hogy sokszor nagyon kis tartományt reprezentálnak. Az esetek többségében nincs semmilyen readem az ellenfélről. Top párral/overpárral menjek csődbe? Ilyenkor mindig eszembe jut a Baluga-theorem (bár az a turnre vonatkozik), és nemtom, hogy mi legyen.

    ELSŐ:

    Stacks:
    ÉN (UTG) ($51.35)
    UTG+1 ($32.55)
    CO ($56.20) - 24/19
    BTN ($134.60)
    SB ($64.70)
    BB ($50)

    Pre-Flop: ($0.75, 6 players) ÉN is UTG
    ÉN raises to $1.50, 1 fold, CO calls $1.50, 3 folds

    Flop: ($3.75, 2 players)
    ÉN bets $2.50, CO raises to $7.50


    MÁSODIK:

    Stacks:
    UTG ($61.25)
    UTG+1 ($52.85)
    CO ($24.80)
    ÉN (BTN) ($81.25)
    SB ($52.05)
    BB ($62.90) - 19/16

    Pre-Flop: ($0.75, 6 players) ÉN is BTN
    3 folds, ÉN raises to $1.50, 1 fold, BB calls $1

    Flop: ($3.25, 2 players)
    BB checks, ÉN bets $2.50, BB raises to $7.50


    HARMADIK:

    Stacks:
    UTG ($54.15)
    ÉN (UTG+1) ($52.55)
    CO ($54.15) - 23/17
    BTN ($60.35)
    SB ($95.50)
    BB ($217.15)

    Pre-Flop: ($0.75, 6 players) ÉN is UTG+1
    1 fold, ÉN raises to $1.50, CO calls $1.50, 3 folds

    Flop: ($3.75, 2 players)
    ÉN bets $3, CO raises to $8


    NEGYEDIK:

    Stacks:
    ÉN (UTG) ($42.91)
    UTG+1 ($28.20)
    CO ($10.11)
    BTN ($25.25) - 23/19
    SB ($35)
    BB ($16.06)

    Pre-Flop: ($0.35, 6 players) ÉN is UTG
    ÉN raises to $0.75, 2 folds, BTN calls $0.75, 2 folds

    Flop: ($1.85, 2 players)
    ÉN bets $1.25, BTN raises to $3.75


    ÖTÖDIK:

    Stacks:
    UTG ($7.92)
    ÉN (UTG+1) ($27.39)
    CO ($25)
    BTN ($19.06)
    SB ($29.87)
    BB ($25.91) - 22/18

    Pre-Flop: ($0.35, 6 players) ÉN is UTG+1
    UTG calls $0.25, ÉN raises to $1, CO calls $1, 2 folds, BB calls $0.75, UTG calls $0.75

    Flop: ($4.10, 4 players)
    BB checks, UTG checks, ÉN bets $2.50, 1 fold, BB raises to $7.50


    Szóval ezeknél úgy általában mit jobb csinálni IP és OOP?
    Utoljára módosítva: fLeSs által: 2011. 10. 11. 23:16

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder Terrorka avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 21.
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólások
    559

    Alapbeállítás

    Standard muve nincs, én ellenféltől függően jáccom meg ezeket a handeket, nyilván akinek kicsi a c/r vagy a raise cbet az ellen turnön már nagyon elgondolkodok a callon, de van h a floppon dobok. Agrobbak ellen, általában floppon csak callozok és turnön ujraértékelek, multiway potba könyen dobok tp -t vagy akár overpárt is, itt legtöbbször hátul vagy, esetleg jáccol egy cf -et.
    Utoljára módosítva: Terrorka által: 2011. 10. 11. 23:39

  3. #3
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás

    Idézet Terrorka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Standard muve nincs, én ellenféltől függően jáccom meg ezeket a handeket, nyilván akinek kicsi a c/r vagy a raise cbet az ellen turnön már nagyon elgondolkodok a callon, de van h a floppon dobok. Agrobbak ellen, általában floppon csak callozok és turnön ujraértékelek, multiway potba könyen dobok tp -t vagy akár overpárt is, itt legtöbbször hátul vagy, esetleg jáccol egy cf -et.
    Multiway potban én is dobni szoktam, mert ott nagyobb erőt mutat az emelés. De mit csinálsz HU potban ha az ellenfél ismeretlen, vagy nagyon kevés hand van róla?
    Egyébként nekem nincs bajom a dobással, csak azzal van bajom, hogy ha kiismernek, ha azt látják, hogy a flop emelésekre mindig dobok, akkor onnantól kezdve nagyon könnyen lejátszanak.
    Utoljára módosítva: fLeSs által: 2011. 10. 11. 23:46

  4. #4
    Tag babyonboard avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 25.
    Hely
    two gapper town
    Hozzászólások
    179

    Alapbeállítás

    nehéz megmondani, mi a tuti. valószínűleg azért, mert nincs tuti. minden eset (ellenfél) más, tehát gondolkodni kell. ezért a handekhez nem írnék sok mindent, csak általánosságokat.

    -meg kell nézni hiteles-e amit reprezentálsz(egyáltalán villaint érdekli-e az, hogy bármit reprezentálsz?)ez függ board textúrától, pozidtól, vpip/prftől
    -mennyire találja el a az ő pre calling ranget és a te perceived rangedet a board-vagyis mennyire adjunk neki hitelt(te és ő image az asztalon?)
    -hogyan áll össze villainnek az a range, amivel a flopon folytatja, legyen az akármilyen move. kb az esetek ~50%-ában nem lesz semmije a flopon. na most, ha pl 50%-ban dob cbetre, és a raise cbetje 10%, 40%-ban callol(tegyük fel most ip van), akkor több hitelt adnék neki (bizonyos board textúrákon), mert szint mindig legitim handje lesz, mintha 50%ban callolna flopon, de 25%-ban raiselné, maradékban dobna. ezekben amúgy elég extrém eltérések lehetnek az egyes játékosok között.

    az ellenfelek flop játékának definiálásához a legjobb, ha látunk tőlük handeket showdown. ugyanis attól még, hogy tudod, milyen arányban komponálja meg a ranget(mert mondjuk van róla stat párszáz hand alapján), amivel játékban marad, még nem tudod pontosan, mennyire szeret 2p+szal visszaemelni fd-s boardon, aggresszív vagy passzív-e a húzókkal, stb.(vagyis hogy az egyes hand típusok melyik részben helyezkednek el-->valaki csak valueból raisel egy drawheavy boardot, valaki semiblöffből, valaki csak blöffből, mert ijesztően néz ki)
    -adott boardon a valuerangednek az alja v teteje van nálad? pl az 1.hand TT 696-on a valuranged alja, rosszabb lap valueból nem emel vissza, de a 3. hand KK 625-ön a valueranged felső része, itt akár emelhet vissza rosszabb lap is, más kérdés hogy általában nem jó játék részéről
    -ha nem tudod mit tegyél egy emelés ellen, ne nyiss. nem azt mondom, hogy passzívan kell chcallolni végig, de jó előre gondolni 2-3 utcát, illetve hogy a lapodban hány utca value van. pl TT 696-on: tuti nincs benne 3 utca value, hacsak nem hatalmas fish ellen mész. ilyenkor potkontrollozhatsz már flopon is.
    -ne callolj csak azért, hogy a köv utcán dobj, általában folytatni fogják az aggressziót, ha valueból emeltek, azért, ha blöffböl, azért(gyengébb ellenfelek esetleg feladhatják a több utcás barrelt, ha kapnak 1 callt)
    (régebbi handjeidből láttam, hogy ha erős, de nem monster lappal kaptál 1 raiset flopon, akkor beálltál call/chcallra, mer féltél tönkremenni. ezzel a line-nal általában majdnem ugyanúgy kifizeted pl a seteket, drawk ellen meg sokkal kevesebbet nyersz, mert átadod az irányítást--bármikor feladhatja villain poziból a barrelezést. ráadásul ha pl. egy fd-s boradon rádemel, és te overpárral beállsz chcallra, és nem egészül a rvrre a draw, és rádpushol, nem fogod tudni, h flopsetje volt, vagy csak aggrón játszotta a fd-jét)
    -ne félj attól, hogy túl weak lesz a játékod, az ellenfelek nem tudják, hogy te épp egy TP-t dobtál, ha úgy érzed adott pillanatban hátul vagy, nyugodtan dobj
    Utoljára módosítva: babyonboard által: 2011. 10. 11. 23:54
    wp/100 down-->bb/100 up

  5. #5
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Idézet fLeSs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Multiway potban én is dobni szoktam, mert ott nagyobb erőt mutat az emelés. De mit csinálsz HU potban ha az ellenfél ismeretlen, vagy nagyon kevés hand van róla?
    Egyébként nekem nincs bajom a dobással, csak azzal van bajom, hogy ha kiismernek, ha azt látják, hogy a flop emelésekre mindig dobok, akkor onnantól kezdve nagyon könnyen lejátszanak.
    Ismeretlent szerintem mindig komolyabban kell venni, hosszútávon jobban megéri, mintha vakon megyünk velük mindig. Ha nem érzed mi van, inkább dobjál. Általánosságban meg flopon a call-t meg szokás adni, főleg flös-sorhúzóson. Túlsokmindennel visszaemelhetnek. Ha turnon tolja tovább, akkor lehet mélázni, hogy turn segíthette-e, ha igen, dobás, ha nem, akkor már flopon is erős volt, és dobás. Nálam az a probléma, hogy ha a turn nagy emelését megadom, akkor a rivert is kénytelen leszek, mert nem tudom megmagyarázni magamnak, hogy mire dobtam ki a turn call-t. Szóval ha turn-ön ha tolja, akkor ismeretlennek én fold. Miközben tudom, hogy lehet csak second barrel, de az jár a fejemben, hogy riveren is emelni fog, és ha odáig jutunk, meg fogom adni, miközben vakon megyek.

    Üssetek, ha hülyeségeket írok.
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  6. #6
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás

    "-meg kell nézni hiteles-e amit reprezentálsz(egyáltalán villaint érdekli-e az, hogy bármit reprezentálsz?)ez függ board textúrától, pozidtól, vpip/prftől"

    Na igen. Readek hiányában arról sincs sok fogalmam, hogy az illető milyen szinten gondolkodik. Ha egy fish rámemel a flopon akkor tudom, hogy általában van vmilye, ő csak a saját lapját nézi.

    A regularoktól viszont láttam már totális idiótaságokat, blöfföket 0 equityvel (no gutshot, no backdoor outok, no overlapok).

    Pl ott van az A34 flop amikor AJ-m van. Én BU vagyok, széles a range-em, ő BB, ahonnan általában pp-kkel calloznak, szóval c/r-elhet azért, mert az A magas board nekem jó cbetre, neki meg a c/r-re mert lehet a range-ében 33 vagy 44, de lehet nem bonyolítja ennyire túl a dolgot, mert nem gondolkodik ilyen szinten, hanem végülis a 55-99-ét fordítja blöffbe. De ugye lehet nála A2s-A5s is nála, meg ki tudja még mi.

    "-adott boardon a valuerangednek az alja v teteje van nálad? pl az 1.hand TT 696-on a valuranged alja, rosszabb lap valueból nem emel vissza, de a 3. hand KK 625-ön a valueranged felső része, itt akár emelhet vissza rosszabb lap is, más kérdés hogy általában nem jó játék részéről"

    Ez jó gondolat (tudom egyszerűen hangzik).
    A TT handben pl. nincs túl sok lap a turnon, aminek örülnék. Minden T-nél magasabb lap scary nekem, 5-össel kiegészül egy sor, lejöhet a szín is, és amúgyis lehet, hogy már régen verve vagyok.


    "ha nem tudod mit tegyél egy emelés ellen, ne nyiss. nem azt mondom, hogy passzívan kell chcallolni végig, de jó előre gondolni 2-3 utcát, illetve hogy a lapodban hány utca value van. pl TT 696-on: tuti nincs benne 3 utca value, hacsak nem hatalmas fish ellen mész. ilyenkor potkontrollozhatsz már flopon is."

    Ezt szoktam csinálni, regeket lehet blöfföltetni, soxor nagyon jól bejön, csak ugye onnantól kezdve egy nagy homály, hogy mivel állok szemben.

    "régebbi handjeidből láttam, hogy ha erős, de nem monster lappal kaptál 1 raiset flopon, akkor beálltál call/chcallra, mer féltél tönkremenni. ezzel a line-nal általában majdnem ugyanúgy kifizeted pl a seteket, drawk ellen meg sokkal kevesebbet nyersz, mert átadod az irányítást--bármikor feladhatja villain poziból a barrelezést. ráadásul ha pl. egy fd-s boradon rádemel, és te overpárral beállsz chcallra, és nem egészül a rvrre a draw, és rádpushol, nem fogod tudni, h flopsetje volt, vagy csak aggrón játszotta a fd-jét)"

    Hol láttál ilyet? Egyébként épp erről szól ez a topik, épp ez a kérdés amit leírtál. Most ha raisel, akkor emeljek vissza? Vagy dobjak? Vagy menjek át ch/c-ba? Mert sztem egyik sem igazán jó.


    "-ne félj attól, hogy túl weak lesz a játékod, az ellenfelek nem tudják, hogy te épp egy TP-t dobtál, ha úgy érzed adott pillanatban hátul vagy, nyugodtan dobj"

    ezt szoktam tenni. Nyilván nem látják a dobott lapjaimat, viszont ha összegyűlik nekik rólam pár ezer hand és azt látják, hogy "fold cbet to raise = 60+%" akkor már simán lejátszhatnak. Ettől félek.

  7. #7
    Őstag differentborder avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 04.
    Hozzászólások
    1.059

    Alapbeállítás

    Teljesen ellenfélfüggő szerintem, figyeld a mutatásait(nem csak az ellened játszott partikban) és note hogy mit játszik a különböző erősségű kezekkel, majd meglesz a stratégiája. A statokból ezt te nem fogod kitalálni pontosan.

  8. #8
    Tag babyonboard avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 25.
    Hely
    two gapper town
    Hozzászólások
    179

    Alapbeállítás

    Idézet fLeSs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hol láttál ilyet?
    erre a hsz-re gondoltam:fLeSs küzdelme :)
    persze nem mindenhol játszottad ezt a linet, csak ez maradt meg leginkább nekem. GL a továbbiakhoz!
    wp/100 down-->bb/100 up

  9. #9
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás

    Idézet differentborder eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Teljesen ellenfélfüggő szerintem, figyeld a mutatásait(nem csak az ellened játszott partikban) és note hogy mit játszik a különböző erősségű kezekkel, majd meglesz a stratégiája. A statokból ezt te nem fogod kitalálni pontosan.
    Tudom, hogy figyelni kell, de ha előjön egy ilyen hand és előzőleg nem láttam az illetőtől semmit, akkor meg vagyok lőve. Egyébként a HUD-om szuperszimpla egy ideje (asztalszám, VPIP, PFR, 3bet, Foldto3bet, WTSD), ami segített kiírtani a játékomból a wp-t szóval ilyen döntéseknél már nem támaszkodom a statokra. Lehet, hogy néha jobb lenne, de korábban amikor így tettem, szinte mindig szívás volt a vége.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •