Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (18) összesen
  1. #1
    Tag
    Csatlakozott
    2007. 08. 07.
    Hely
    Felsőzsolca
    Hozzászólások
    179

    Alapbeállítás NL25..Kiélvezem+mit tegyek?

    Belefáradtam (1 hét alatt :P), hogy NL10en folyamatosan bukok olyan szituációkban, ahol rendre én vagyok az esélyesebb (illetve kétszer belefutottam az elmúlt héten KK-val AA-ba). Volt hogy AA-val buktam T5o ellen. (preflop 4BB emelesemet tartotta...flopban volt egy 5ös, gondolta azzal már viheti is a potot---> 2/3 pot: call...a turn T meggyőzte róla, hogy így van, ekkor már igaza volt).
    1 hét alatt 160$-t buktam, egyetlen napot se fejeztem be pozitív mérleggel.
    Most egy NL25 full ring asztalnál ülök az utolsó dollárjaimmal és nagyon élvezem Mindenki normálisan játszik. (bár valszeg húsvétig nem játszok legközelebb neten :P) Szerintetek mi lenne a jobb választás húsvét után?
    1. Játszok NL25ön (sztem kb 80-100$ br)
    2. Megpróbálok NL10en br-t építgetni
    Logikus lenne a 2. pont, viszont ellene szól, hogy a sok esztelen játékos miatt nehezebb kitalálni, mit is tartogat az ellen a kezében, valamint könnyen felhúzom magam, ha T5o ellen kikapok :P

    (mire ezt leírtam, az utolsó 25$omból 41 lett
    Utoljára módosítva: Acelsziv által: 2008. 01. 24. 23:49

  2. #2
    Fanatikus tag r0ckm4n avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    322

    Alapbeállítás

    NL25-re legyen legalább 20BI, de minimum 15.

  3. #3
    Tag
    Csatlakozott
    2007. 08. 07.
    Hely
    Felsőzsolca
    Hozzászólások
    179

    Alapbeállítás

    Jah és remélem nem nagy gond, hogy ide írtam (most lettem figyelmes a cím alatti szövegre: NL25 és kisebb tétű PARTIK)

  4. #4
    Lelkes újonc kenedy avatara
    Csatlakozott
    2007. 11. 05.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    94

    Alapbeállítás

    Én is NL10en játszok szóval értem a problémád. Én ezt úgy orvosolom, hogy ultrafeszesen játszok az olyan asztalokon, ahol sok a fish. És általában ki is fizetnek. Ennek persze az a hátránya, hogy lassabban nő a BR, de legalább nincsenek ilyen nagy kilengések és nem megy el a kedved a játéktól.

  5. #5
    Handelemző medgypeti avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 22.
    Hely
    Valuetown
    Hozzászólások
    3.055

    Alapbeállítás

    Idézet Acelsziv eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jah és remélem nem nagy gond, hogy ide írtam (most lettem figyelmes a cím alatti szövegre: NL25 és kisebb tétű PARTIK)
    Semmiképp se menj NL25-re amíg nincs legalább 450-500$-d.Szinte semmi különbség nincs NL10 és 25 között szóval, az hogy kifogtál egy normálisan játszó asztalt nem jelent semmit.Gyűjtögess csak szépen, össze fog az jönni, csak tartsd be br managementet.Úgy tűnik eddig ez nem sikerült, ha 160$-t, vagyis 16 beülő buktál, az már nem csak rossz széria, ott komoly gondok vannak.
    “Just because I'm losing,doesn't mean I'm lost,doesn't mean I'll stop,doesn't mean I will cross.”

  6. #6
    Tag
    Csatlakozott
    2007. 08. 07.
    Hely
    Felsőzsolca
    Hozzászólások
    179

    Alapbeállítás

    Hm...igen, elgondolkoztam ezen én is...ennek egy része a bad beatek utáni rossz játékom eredménye +egyszer nagyon át lettem verve és 1 beülőm bánta...ill egy másik része pedig annak, hogy megpróbáltam sokkal óvatosabban játszani vagy épp agresszívebben, 6max, fullring asztalokon stb...kerestem a helyem, de nem találtam (talán túl türelmetlen voltam), nem adtam magamnak elég időt ahoz, hogy kiderűljön, melyik lenne számomra a legmegfelelőbb asztal/játékstílus...

  7. #7
    Tag
    Csatlakozott
    2007. 08. 07.
    Hely
    Felsőzsolca
    Hozzászólások
    179

    Alapbeállítás

    Köszönöm mindenkinek a válaszokat az egyértelműen buta kérdésekre. Ésszel felfogom, hogy mit kéne tennem, csak 1 kicsit kiakadtam. kb. 1 hónapja kezdtem az online pókert..úgy éreztem elég tapasztalatot gyűjtögettem+eleget olvastam ahoz, hogy megállhassam a helyem. Viszont ez pörgősebb, mint élőben, gyorsabban lehet nyerni/bukni. A nagy tanulság az, hogy sokat kell még tanulnom arról, hogyan is viszonyúljak 1-1 eseményhez és talán mentálisan kéne még fejlődnöm.
    ...bocs mindenkitől a topicért :P

  8. #8
    Handelemző medgypeti avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 22.
    Hely
    Valuetown
    Hozzászólások
    3.055

    Alapbeállítás

    Idézet Acelsziv eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm mindenkinek a válaszokat az egyértelműen buta kérdésekre. Ésszel felfogom, hogy mit kéne tennem, csak 1 kicsit kiakadtam. kb. 1 hónapja kezdtem az online pókert..úgy éreztem elég tapasztalatot gyűjtögettem+eleget olvastam ahoz, hogy megállhassam a helyem. Viszont ez pörgősebb, mint élőben, gyorsabban lehet nyerni/bukni. A nagy tanulság az, hogy sokat kell még tanulnom arról, hogyan is viszonyúljak 1-1 eseményhez és talán mentálisan kéne még fejlődnöm.
    ...bocs mindenkitől a topicért :P
    Jó, hogy felhoztad ezt, szerintem akik belekezdenek a pókerbe átmennek ezen.A kezdő bankrollt a legnehezebb, összehozni, nagyon sok türelem és önfegyelem kell.
    A nagyobb bukó partijaidat, vagy amelyeknél bizonytalan vagy tedd be a fórumba, szívesen segítünk kielemezni, hogy mik lehetnek a hibák.
    “Just because I'm losing,doesn't mean I'm lost,doesn't mean I'll stop,doesn't mean I will cross.”

  9. #9
    Őstag Godmode avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 13.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.742

    Alapbeállítás

    Idézet Acelsziv eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    1. Játszok NL25ön (sztem kb 80-100$ br)
    Az a helyzet, hogy en meg a 10NL-et is megfontolnam 80-100$ mellett, nemhogy a 25Nl-et...
    15buy-in-nak szerintem a minimumnak kell lennie meg tight jatekosnal is!

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 01. 21.
    Hozzászólások
    568

    Alapbeállítás

    BR építésre szvsz. az SSS játék a legmegfelelőbb, mivel csupán két utcán kell viszonylag könnyű döntést hozni (preflop és flop után). Miután eléred a 200-250$-t egyrészt az önbizalmad is megjön, másrészt pedig 20-25 buyin-el újra elkezdhetsz max beülővel játszani.

    Mivel az SSS játék rendkívül egyszerű ezért könnyen multitablingelhető.

    Viszont mnidig csak annyi asztalon játsz, amennyit még könnyedén átlátsz, de nem is unod el magad.

    Sok sikert a bankroll építésben! GL!

    üdv. plusevHUN

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •