Oldal: 1 / 20 12311 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (193) összesen
Like Tree11Likes

Téma: Darth Holdenper, a Sith'n'Go lord

  1. #1
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás Darth Holdenper, a Sith'n'Go lord

    Sziasztok
    Ebbe a topicba az SnG-s tapasztalataimat, gyötrelmeimet, kérdéseimet szeretném összegyűjteni.
    A másik topicot meghagyom a PLO-nak, mivel azt sem szándékozom abbahagyni, de egy ideig pihentetem, amíg valami normális limitre nem lesz használható rollom.

    Többnyire Fifty50 SnG grind a terv, de azért röviden megemlítem így bevezetőnek a régebbi SnGs tapasztalataimat:

    - Réges rég, egy messzi-messzi galaxisban belekezdtem 45manek grindolásába, mert egy oktatóvideó kapcsán kedvet kaptam hozzá. Elég csinos upswinggel kezdtem, jól is ment, de aztán meguntam az autopiloton történő multitablin' grindot.

    - Egy kisebb kitérő után jöttek az FR turbo SnG-k. Ezek többé-kevésbé jól mentek. Beszereztem Moshman könyvét, meg az SnG Wizardot,és ezek alapján dolgoztam. De ez a műfaj sem kötött le túl sokáig (ezeket is PS-en toltam, illetve egy rövid ideig a William Hillen).

    És mostanában kezdtem el F50-ezni.

    A régebbi DoN-osoknak annyira nem jött be a DoN után az F50...nekem szerencsém van, mert nem nagyon voltak DoN-os tapasztalataim (talán 40-50-et játszhattam belőle), szóval nincs mit visszasírni

    A nosztalgiázás után bele is csapnék a lecsóba
    Ebben a topicba többnyire F50 handeket pakolok majd, meg hóvégi (esetleg hó közbeni) összesítéseket, grafikonokat, visszatérő kérdéses szituációkat, estébé.

    Ebben a hónapban eddig elvileg (shark szerint) 667 normal F50 ment le 1,5$-os téten. Az eredmény nem annyira boldogító, de lesz ez jobb is



    Nincs benne az összes SnG a HM-ben, mert jó néhányat otthon játszottam, de azért berakom a HM-es dolgokat is







    És a végére még egy kérdéses handet. Jó a push?
    Villain LAGish, képes itt r/f-olni is akár imo, mivel játszható stackje marad, és 2 hasonló stackkel rendelkező játékos van még rajtunk kívül.

    No Limit Holdem Tournament
    PokerStars
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight | fold when you know you're beat
    $1.35+$0.15

    Stacks:
    UTG coya78 (2,835)
    UTG+1 NANDO-01SR (1,750)
    CO TopherC.09 (4,765)
    BTN BeingCool (1,805)
    SB Nix0FF (1,895)
    BB Holdenper (1,950)

    Blinds: 75/150 Ante 20

    Pre-Flop: (345, 6 players) Holdenper is BB
    4 folds, Nix0FF raises to 450, 300 to Holdenper (1800)?
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  2. #2
    Team Hero Coach trixilw avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 27.
    Hely
    Gőzbe borulva
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    re-steal helyzetekben az alacsony off ászok nagyon-nagyon későn kerülnek bele a skálában, előbb lesz ott a 45s mint az A6o. Igaz lag és lehet nála any2, meg nagyon feszesen is adhat meg, de azért eléggé polarizált a range-e a nagy emelés miatt. És kisebb a mi fe-nk. Szóval valami nagyobb ászzal amit el kéne dobnia, belelevelingeli magát a megadásba és az nekünk nem jó. Matek szempontjából nem rossz a push, de a kisebb FE miatt kihagynám.

  3. #3
    PA addict CantusPutnok avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 22.
    Hely
    nem Putnok
    Hozzászólások
    2.454

    Alapbeállítás

    Tételezzük fel, hogy egy visszaemelésre nem dob Villain, vagyis azt, hogy pushol.
    Ekkor ugye 45.67% odds kell a breakeven callhoz. (1820/[345+1820+1820]=0,4567)

    Ez megvan akkor, ha 30%, vagy ennél szélesebb skálával emel.
    (55+,A2s+,K5s+,Q7s+,J8s+,T8s+,98s,A7o+,A5o,K9o+,Q9 o+,J9o+,T9o)

    Vakharcban az emelő range biztos, hogy magasabb, mint 30%, szóval ez matematikailag egyértelműen push. Ekkora effektív stacknél a call nem opció, csak push, vagy fold.

    Még ha +10%-ot hozzá is teszek esetleg ICM miatt, akkor is kb. 50,2% kell, ami még szintén jó egy 46%-os range ellen. vakharcban alapvetően 60-70% az emelő range, de van aki any2-vel nyomja.

    Összességében szerintem push.
    "If we can see both positive and negative variance in its entirety, then we will be able to remove our emotions from the game.

    This allows us to make better decisions, expedite the learning process, tilt less, and make better bankroll decisions."

    - threads13 -

    "mondjuk 9/9 ellen még 2 hátlappal is betettem volna" - RMVernyul -

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder Mezo_gsi avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 27.
    Hely
    Ujpest
    Hozzászólások
    704

    Alapbeállítás

    Szerintem a "csak" 65$ nyereség miatt 1,5-n ne fájjon a fejed!

    Ha minden hónapban tudsz plusszolni kb. 50 beülőt, ergó minden hónapban szintet tudsz lépni, nem lesz semmi gáz és fél év múlva egész szép pénzt tudsz már cash outolni havonta...

  5. #5
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Köszi a válaszokat!

    A6-tal végül betoltam (bár kicsit kétkedve abban, hogy jó-e a push...A9-től tuti tolnám, de lehet már A8 is no brainer). Végül A7 volt nála, és holdolt

    Mezo_gsi: Nem a nyeremény miatt fáj a fejem, de 6% roi szerintem elég alacsony 1,5$-ra. Elvileg fentebb csökkenni fog, de azért mid stakesen én még szeretném tartani az 5% körüli roit (mondjuk lehet a buyinhez képest alacsonyabb fee, meg remélhetőleg a tudásbeli fejlődésem miatt nem csökken annyit a roi később sem (7-15$ körül)...remélem legalábbis )
    50bi? Nem szűk nagyon az 50bi-s BRM? Én 100bi-t használok, és 350$-nál lépnék fel a 3,5$ szintre (azaz szép folyamatosan, hogy kb az avg bi-re meglegyen a 100 buy-inem, tehát ha vegyesen tolom már a 3,5 és az 1,5-ös szinteket és a rollom 250$, akkor kb ugyanannyi 1,5öst és 3,5öst tervezek játszani)

    Köszi szépen még egyszer a hozzászólásokat

    ui.:
    Tessék, egy klasszikus 10 órás verziója (riszpekt aki végignézi ), melyben Szusza84 avatarja a címszereplő

    Utoljára módosítva: Holdenper által: 2011. 11. 22. 07:45
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  6. #6
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás Brag

    Csak egy rövid időre nézek be most. Ma sikerült összehozni egy 15bi pluszos napot.
    Volt benne mondjuk egy 16bi+ session kicsit jól ment (setesedtem mint állat, meg sok volt a fish, akik úgy gondoltál jó ötlet 4bet allin menni minden vacak lappal), upswing egyértelmű...de azért örültem neki, mert a nap korábbi szakaszában nem nagyon akart menni.
    Shark szerint a hónapban 7%-os roit produkálok 824 játék alatt (mai nap80 játék alatt 19%-os roi, lol).

    Ami viszont zavar, hogy előző hónapban nem játszottam kb egyáltalán PS-en, aztán most bronzocska vagyok. Nem jelent olyan hű de sokat a silverstar, de azért az 1,5-ös FPP szorzó, meg néhány VIP tourney jól jönne. Viszont 1,5-ön elég nehéz kigrindolni a silvert (~900 játék kell hozzá, szóval meg lesz, bár érdekes, hogy elvileg shark alapján már csak 76 játék kéne hozzá, de a PS-es VIP szintmérő alapján még kell 110 kb).

    Na mára ennyi megyek sorozatozni
    GL mindenkinek!
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  7. #7
    Idegen KeXiii avatara
    Csatlakozott
    2011. 01. 07.
    Hely
    Piripócsfalva
    Hozzászólások
    16

    Alapbeállítás

    Hyhy!
    Igaz még nem hatalmas a mintád, de elég bíztatónak néz ki. Így tovább.
    Én turbo SH-kat tolok, szintén 100 bi az alap brm-em.
    Úgy nézem a leírtak alapján van SNG-s előéleted, egy kicsit lazíthatsz a szabályzaton még itt. 3.5$-ra felléphetnél 50-70 buyin között, aztán ha nem adja az RNG, visszalépsz mondjuk 40 3.5-ös buyinnel, ami még mindig majdnem 100 1.5-ös beülő.
    Nem hiszem, hogy túl nagy különbség lenne a játékosok tudása és a regek száma szempontjából, azt hiszem hogy ha itt mondjuk 6-7% ROI-val számolsz, ott is tudsz legalább 4-5%-ot hozni, viszont az már jóval nagyobb $ értékkel bír és hamarabb eléred a következő (7$-os) limithez kitűzött roll célodat.
    Bízz magadban, játssz a legjobbad szerint és menni fog. Visszafele meg mindig lehet lépni, ezzel elkerülheted a tönkremenést.

    Sok sikert!

  8. #8
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Köszi szépen
    Igazából annyira nem vagyok jóban a szintlépésekkel, eddig szinte sosem sültek el jól:-/ De igyekszem minél hamarabb fellépni 3,5-re (szerintem dec elején felnézek milyen a mezőny).

    Ma is volt egy kellemes sessionöm 15 sng alatt 8bi+ egyértelmű upswing (a badbeat az egészben, hogy jön haver hétvégén Pécsre, aztán megyek vele élőzni, kocsmázni, bulizni, szóval nem tudom majd kipörgetni a rungoodot), viszont változtattam is a játékomon, szóval remélem egy picit az is benne van.

    Eddig az alapstratégia az volt, hogy BB80-ig niteskedés, utána meg össze-vissza lopkodás. Most már BB50-től lazul kicsit a raise 1st rangem, szóval nagyobb eséllyel van közepes, vagy sok zsetonom a végjátékra

    Köszi KeXiii a tippeket még egyszer!

    GL
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  9. #9
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Ma, vagy holnap készülök egy hónapzáró bejegyzéssel, HM graffal, statokkal, meg sharkos adatokkal (mert HM-ben nincs benne minden játék).
    Elértem a silverstart, ami nem egy nagy dolog, de azért kellett hozzá grindolni
    A roi-mmal nem annyira vagyok elégedett (bár azért nem olyan rossz), de így hó végére végre rájöttem, hogy mi a legeredményesebb játék F50-nél (nem tudom persze mi a jó játék minden esetben, csak egy általános stratégiára nézve értettem).

    Kipróbáltam 1-2 sessiont ultraTAG-nitty játékkal, mikor csak BB80-tól kezdtem "lopkodni", de akkor is válogatott handekkel. Igaz nem is jöttek annyira a lapok, meg nem is holdoltam annyit,és elég szép ITM%-ot produkáltam, mégis mínuszos lett a session, mert a legtöbb sng-nél 4-5. lettem. Szóval fontos, hogy sok zsetonunk legyen a buborékra, mivel nem árt, ha az esetek 20-25%-ában 1-2. helyre érkezünk. Tehát korábban aktivizálnunk kell magunkat, vagy később magasabb steallel dolgozni.

    De erről többet nem is írnék, mert azért van néhány magyar aki ezt a műfajt grindolja

    Szóval majd írok részletesebben is az első fifty-s hónapomról (ez csak ilyen bemelegítő volt )

    GL mindenkinek
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  10. #10
    PA addict rockett avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 02.
    Hely
    Somewhere over the EV
    Hozzászólások
    4.284

    Alapbeállítás

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ma, vagy holnap készülök egy hónapzáró bejegyzéssel, HM graffal, statokkal, meg sharkos adatokkal (mert HM-ben nincs benne minden játék).
    Lehetne egy blog is maestro! GL!
    "Egy jó játékos nem tol all int ász hármassal!"(random fish, Sopron)
    https://gamblerlife.blog.hu/

Oldal: 1 / 20 12311 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •