Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (11) összesen
  1. #1
    mrj
    mrj nem elérhető
    Pro Team tag mrj avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.687

    Alapbeállítás Főoldal érdekes partik kérdés. ATh

    ATh színhúzós partihoz lenne egy kérdésem. A megoldásban szereplő 28% esély a riverig érvényes, de a befizetett 15K ért csak egy lapot kapunk. Nyilván lehet arra játszani hogy a turn check-check megy, de azért van esélye hogy nem így lesz. Ezt figyelebe véve hogy alakul? Nyilván a megadás helyes hiszen 15% ot kell megadni 14% eséyre. a kérdésem az lenne hogy mi van akkor ha nem javulunk a turnön, a button hív 1/2-2/3 pot körül és a nagyvak dob? Akkor mi is dobunk? Sztem nehéz kifizettetni a flusht ha lejön.
    Válaszokat köszönöm.

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 28.
    Hely
    Mezőkövesd
    Hozzászólások
    522

    Alapbeállítás

    "Te 15.000-ig emelsz, amire a nagy vak 30.000-ig visszaemel. A nagy vak gyors megadással válaszol."

    Itt valami nem oké!

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 05. 09.
    Hozzászólások
    645

    Alapbeállítás

    Hát ha turnon nem jön le a flush de még egy A sem akkor én nagy valószínűséggel dobnék egy méretes emelésre. Hisz annak a valószínűsége, hogy riverre lejön az áhított lap kisebb pár százalékkal.

  4. #4
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    Idézet mrj eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A kérdésem az lenne hogy mi van akkor ha nem javulunk a turnön, a button hív 1/2-2/3 pot körül és a nagyvak dob? Akkor mi is dobunk? Sztem nehéz kifizettetni a flusht ha lejön.
    Válaszokat köszönöm.
    A turn-nél én kizárólag az oddsok alapján döntenék. Itt megvan az az előnyöm, hogy azt is meglátom, hogy a button emelését megadta-e a BB. Ha jó az oddsom megyek, ha nem, akkor dobom.
    -You raised tens on a lousy three-flush?
    -That's what it's all about, isn't it? Making the wrong move at a right time.
    (The Cincinnati Kid)

  5. #5
    Adminisztrátor Admin avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 21.
    Hely
    World Wide Web
    Hozzászólások
    23.306

    Alapbeállítás

    Idézet Argentína eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "Te 15.000-ig emelsz, amire a nagy vak 30.000-ig visszaemel. A nagy vak gyors megadással válaszol."

    Itt valami nem oké!
    Igaz! Elírtuk! Köszi, hogy szóltál!

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 28.
    Hely
    Mezőkövesd
    Hozzászólások
    522

    Alapbeállítás

    Sztem itt a call rossz játék!
    Flopon a rossz játékos nyom egy gagyi, komolytalan min. raise-t, a másik fish meg autocall! És ekkor jövök én, csak call???
    Én amugy visszaemelnék vagy 100k-ig és turnon auto all-in!
    Ha megadom turnon a 15k-t, és riveren a 115k-s potba belehivnak vagy 100k-t mit csinálok bedobom??? Vagy ha csak megadom a 15k-t, és turnre lejon a szin, akkor meg valoszinu nem fognak kifizetni!
    Szoval itt nem a call a jó megoldás sztem!

  7. #7
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Két fish, akikből az egyik jó eséllyel szín várón van. Implied odds nagyon jó, viszont a fold equity meg elég rossz. Sztem fish jó lappal is simán minraiselhet még egy ilyen flopon is. Arról nem is beszélve, hogy a másik meg kitalálhatta, hogy slowpaly-jel egyet. Mégiscsak komoly erőt mutattak előtte és ő ezt megadta.

    Sztem az ilyen játékosok ellen minél kevesebb coin flip szituba kell belemenni, inkább arra kell építeni, hogy a nagy lapot majd úgyis kifizetik...

    Főleg az olyan partikban jó sztem elkerülni a coin flipet, amikor azzal pont az implied odds-ainkat vágjuk meg, hisz kizárjuk a jó eséllyel szintén szín várón lévő egyik játékost. Ezt még akkor is célszerűbb elkerülni, ha a reraise-lő ellenfelet gyengének érezzük. Hisz a komoly profit egy ilyen partiban épp abból adódhat hosszú távon, ha kijön a szín és majd lehúzzuk a másik másik színre javult játékost.

    Egyébként vigyázni kell arra is, hogy ne értékeljük túl ezen játékosok esetében a FE-t!

    Tehát összefoglalva, amikor azért van reális esély arra, hogy jó lapjuk legyen, valamint komoly implied odds-unk van, inkább kivárni addig, amíg mi is komoly lapra javulunk. Nem belemenni egy kis profittartalommal bíró coin flipbe. Hagyjunk teret magunknak a további "manőverezésre".

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 28.
    Hely
    Mezőkövesd
    Hozzászólások
    522

    Alapbeállítás

    Abszolut igazad van, és mivel 2 fishről van szó az FE nyilván kisebb az átlagosnál. De szerintem akkor se jó a call, de én all-int se tolnék, éppen azért mert fishek, hanem visszaemelnék vagy 100k-ig! Meg mivel mi "jó játékosok" vagyunk az asztalnál, könnyen ki tudnak emelni a turnon, egy pot emeléssel, és ezért nem jó sztem a call flopon!
    Igazad van az oddsokkal kapcsolatban, de a poker nem csak matematikárol szól, kockáztatni is kell!
    Egyébként a neten - mondjuk NL1000 - szerintem se Te igy (mármint,hogy csak call a flopon) jáccanád meg!

  9. #9
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Idézet Argentína eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egyébként a neten szerintem se Te igy (mármint,hogy csak call a flopon) jáccanád meg!
    Hát... :-)

    A partit nem én írtam, de a call-ra szavaztam. Tényleg úgy gondolom, hogy ez a jobb játék. Az előbb leírtam pár dolgot, hogy miért gondolom azt.

    Az all in valóban sok, és a fish-ek által "kifejezetten könnyen readelhető", mármint értem ezalatt, hogy ők jó eséllyel egyből flush draw-ként interpretálnák azt. Ez már csak a gondolkodásmódjukból adódik. Tehát ha visszaemelek, akkor lehet hogy érdemesebb úgy, ahogy azt te írtad. De sztem ez inkább részletkérdés, hisz ha jönni akarnak, akkor mi már pot commited helyzetben vagyunk úgy is.

  10. #10
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    Ha belegondolok, hogy mondjuk ez a parti a Tropiban megy és tényleg ott ül két igazi fish az említett pozíciókban, akkor azok az Istennek se fogják eldobni a lapjukat (legalábbis még vagy másfél éve így volt)...
    Ott ül a pénzes csávó a button-on (játszani jött, 200-at elbaromkodik a pókeren, 300-at meg a ruletten), kezében egy KT, amivel erősnek hiszi magát, visszaemel vele 30-ig. Másik a két akármilyen színdrawjával, vagy OESD-jával, vagy éppen második pár jó kickerrel adja egyből. Ezeknek a kezéből nem lehet kicsavarni a lapot (hányszor mondták nekem is, mikor emeltem 1000-el: "Ezt a lapot nem fogod kiverni a kezemből"). Ekkor miért jó all-in mennem, vagy legalábbis egy masszív emeléssel pot-commitedde tenni magam?
    Másrészt az a tapasztalatom, hogy még a flush-t is kifizették sokszor ilyen helyzetben. Jó oddsom van, nehezen dobatok lapot, én itt nem emelnék vissza, legalábbis nem 2 fish ellen a Tropiban.
    -You raised tens on a lousy three-flush?
    -That's what it's all about, isn't it? Making the wrong move at a right time.
    (The Cincinnati Kid)

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •