Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (22) összesen

Téma: NL10 KK 6max

  1. #1
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    4.865

    Alapbeállítás NL10 KK 6max

    Hand replayer beillesztése a fórumra (segédlet)
    Mit kellett volna máshogy?
    köszi

  2. #2
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    Pre emeltem volna 1.4 ig kb. A többi std.
    LESZAROM! Mert... ...leszarni lehet, de felszarni nem, így akit te leszarsz, az nem nézhet le téged, mivel értelemszerűen te vagy feljebb!

  3. #3
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 06. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.063

    Alapbeállítás

    itt konkrétan preflop instafold. de ami a tanulság ebben a partiban, hogy kis 3bet-et érdemes megadni erős húzó lappal, mert könnyen stackelheted a 3betelőt, ha lejön a lapod

  4. #4
    PA addict mese avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 16.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.233

    Alapbeállítás

    pre jóval nagyobb sqz, utána már rendben van, bár mondjuk pár stat meg note jól jött volna!

  5. #5
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    4.865

    Alapbeállítás

    Ok, tehát nagyobb 3bet.
    Mivel újoncnak számítok ezen a terepen, kevés stat és nuku note.
    köszönöm

  6. #6
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    3bet méretezések, amiket én javaslok:
    ip: 3x villain emelése
    oop: 3.5x villain emelése
    squeez: 10bb+ villain emelése, vagyis a partiban 1.3-ig

    lényeg, hogy próbálj szűkíteni, nyugodtan emelj nagyobbat
    Utoljára módosítva: R1per2 által: 2011. 12. 16. 12:52
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  7. #7
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2009. 04. 19.
    Hozzászólások
    6.282

    Alapbeállítás

    Idézet pszibu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    itt konkrétan preflop instafold.
    hi!
    azért mert? - gondolom post flopra gondoltál, de ott sem értem miért dobnád -

  8. #8
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 06. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.063

    Alapbeállítás

    Idézet JociBalboa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    hi!
    azért mert? - gondolom post flopra gondoltál, de ott sem értem miért dobnád -
    preflopra gondoltam, hogy megspórolja a 0.95-öt is, de nyilván vicc volt. én amikor erős kézzel lestackelődöm, mindig megnézem az ellenfél szemszögéből is a partit, hiszen egyszer (többször? én kerülök az ő pozíciójába. pl. nl10-en a 3bet az tipikusan erős lap (azon belül tipikusan JJ+, esetleg AQ+), nem blöff, ami ellen pedig tipikusan az történhet, ami itt történt. mit nyer tehát a reraise-zel itt? kvázi nyílt lapokkal flopot néz +0.70-ért, nagyobb 3bettel esetleg dobat, és nyer 0.80-at flopnézés nélkül. tehát A9-nek 0.70-et kell megadni $10 stackért, hiszen ha lejön a lap, akkor sem fog dobni jellemzően a JJ+, pláne így, hogy oop plusz pénzt rak be az ismeretlen lap ellen.

  9. #9
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Idézet pszibu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    preflopra gondoltam, hogy megspórolja a 0.95-öt is, de nyilván vicc volt. én amikor erős kézzel lestackelődöm, mindig megnézem az ellenfél szemszögéből is a partit, hiszen egyszer (többször? én kerülök az ő pozíciójába. pl. nl10-en a 3bet az tipikusan erős lap (azon belül tipikusan JJ+, esetleg AQ+), nem blöff, ami ellen pedig tipikusan az történhet, ami itt történt. mit nyer tehát a reraise-zel itt? kvázi nyílt lapokkal flopot néz +0.70-ért, nagyobb 3bettel esetleg dobat, és nyer 0.80-at flopnézés nélkül. tehát A9-nek 0.70-et kell megadni $10 stackért, hiszen ha lejön a lap, akkor sem fog dobni jellemzően a JJ+, pláne így, hogy oop plusz pénzt rak be az ismeretlen lap ellen.
    látod ezért kell nagyobbat emelni preflop, mert ezen a limiten fit/fold-ot játszik sok reg squeez potban abban reménykedve, hogy a feltételezett ranged QQ+ AK (AK mondjuk nehezen fizette volna ki a 995 boardot )

    Én itt kb. ilyen lapokkal próbáltam volna izolálni a short fisht: AJ+, KQ+, 99+
    Ezekből eldobnám az AQ-t és TT illetve gyengébb lapokat 4betre feltételezve a limitről, hogy nem blöff 4betelnek.
    Kizárt, hogy polarizáljam itt a rangem, mert a fishtől megadást várok. A9-et, amivel megad a reg, rommá dominálom, és kb. 100-ból 1 alkalommal floppol úgy jobbat, hogy tönkre is megyek ellene.
    Utoljára módosítva: R1per2 által: 2011. 12. 16. 13:21
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder asdator avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 07.
    Hozzászólások
    633

    Alapbeállítás

    Ez, hogy 70centet kell megadni 10$-os stackért akkor lenne igaz, hogyha 10ből 10x olyan board jönne ahol bekerül minden és te nyernél. Nah mármost az A9-nek 30%-a van egy JJ+, AQs+, AKo range ellen, és ebből amikor A magas board jön kétlem, hogy sikerülne mindig bepakoltatni a 100bb-t egy JJ,QQ,KKval, a jobb Ax-el ellen meg szépen valuetownolod magad...
    Szóval neked az A9edet 10-ből 7x dobnod kell flopon, amikor meg nyersz az esetek 30%-ában akkor meg keveset fogsz nyerni, nagyon ritkán jön olyan board ahol ki fogják fizetni a jobb lapod. De ha szerinted ez +EV akkor nyugodtan callolgassad csak a 3beteket ilyen, és ehhez hasonló lapokkal
    Utoljára módosítva: asdator által: 2011. 12. 16. 13:22

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •