Eredmény: 1 - 5 (5) összesen
  1. #1
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 05. 04.
    Hozzászólások
    263

    Alapbeállítás Hatalmas leakem: alacsony foldto3bet. Hol a hiba?

    Sziasztok!
    NL5-ön játszok és 20k hand után el kell könyveljek egy fájdalmasan nagy leaket, kevés a foldvs3betem, nem kicsit. Mielőtt leírnám a számot, röviden megosztom, mire szoktam gondolni ezekben a szituációkban, így talán könnyebben jó útra téríthettek.
    6maxról van szó.

    Az utg, és mp rangem 14, ill 15 %. Ha valaki 3betel és nem pocsék jétékos, akkor itt nagyon leszűkülök, hisz nem akarok jó eséllyel dominált lapokkal játszani oop, a vakok range meg kb agyonveri a broadway, meg AT-AJ jellegű lapjaimat. Kis és közepes párokat is dobom, hacsak nem minraise körüli a 3bet, és alacsonyabb spr mellett is megvan az implied odds setminera.

    CO-ból 21% az emelő rangem, és nem sokat változik a 3betre adott válaszom az előbbeikhez képest. Ha a btn szemmel láthatóan tisztában van a pozíció jelentőségével, és esetleg van benne light 3bet, akkor kicsit tágítok a 4bet rangemen, kb AQ-99 ig, de setminera továbbra se megyek kisebb párokkal, mert gondolom ez a játékos már kevésbé fizet ki, főleg h gyengébb a range.
    A vakokkal szemben is így vagyok, ha ők az átlag nl5 játékosok 2% 3bettel, akkor kb a value4bet rangem marad játékban, kivéve ha nagyon kicsi a 3bet, és deepek vagyonk setminera.

    BTN-ról 31% a pfr (a raise unopened potot nem találom így hirtelen ebéd előtt), és a szélesedéssel együtt a CO-hoz hasonlóan vélekedek a vakokról. Ha ~10% fölütti a 3betje, akkor a suited broadwayok, és AT-AJ is call, de a szemét, a suited connectorok, és a kisebb párok is eldobásra kerülnek. (kivéve ha minraise körüli a 3bet és deepek vagyunk setminera, vagy szép húzókra)

    Az SB vs BB-ben el vagyok veszve. 32% a steal from SB-m, és nem igazából találom az egyensúlyt, nehezen lövöm be, hogy az ellenfél mennyire light egy ilyen csatában, és postflop kellemetlenül érzem magam oop egy nagy potban határeset lapokkal. A fold SB to restealem 52%.

    Mi a legnagyobb buktatóm? Hogy jöhet ki ez: foldvs3bet: 46% ?

  2. #2
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Szuper

    csak a címet olvastam el sry, de a hiba valószinűleg az hogy nem "tiszteled" a 3 betet.

  3. #3
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2011. 12. 11.
    Hely
    hu
    Hozzászólások
    371

    Alapbeállítás

    sb vs bb szituknál a steal ranged alját ne nagyon használd, kivéve ha valaki nagy minta alapján brutálisan sokat dob stealre. nekem a 3bet témából az jön le hogy magabiztosnak érzed magad postflop, ezért belemész kétes szituációkba is "majd egy postflop megoldom" felszólalással. oop szűkíts a rangeden, pl sc-k sg-k egyáltalán ne legyenek kivéve ha egy nagyon kedvező multiway pot alakul ki, ip is szűkítenék az sc/sg callokon.

  4. #4
    PA addict mese avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 16.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.233

    Alapbeállítás

    oop csak nagyon ritkán callolj 3betet, és egyébként is főleg az ellenfél 3bet mutatóját nézd, főleg a pozició szerintit. ha azt látod, hogy CO-ból 2% a 3betje, akkor még a QQ-t is elhajíthatod, de ha azt látod, hogy 12%-ban 3betel onnan, akkor visszajátszhatsz rá, esetleg csapdázhatsz is.

    fontos dolgok, hogy ne setmine-olj 100bb deepen, és közepes sc-kkel is csak akkor (és csak IP), ha úgy érzed megvan a postflop tudásod, és az ellen 3betje legalább 6% felett van!

    oop nehéz játszani sima emelt potban is, ne hozd magad kellemetlen helyzetbe 3bet potban, ahol vakon callolgatsz majd!

  5. #5
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Ott a hiba, hogy túl keveset dobsz 3betre

    Komolyra fordítva: CO PFR szerintem túl magas...felesleges ennyire LAG stílusban játszani NL5-ön, mert nem tudod annyira lenyomni a WTSD-t, mivel mindenki CS, hogy megérje.

    Ha 2%-ban 3betelnek, akkor ne 4betelj 99+, AQ+-szal iszonyatosan dominálni fog. 2-3% az kb QQ+, AK.

    31% PFR rohadtul magas BTN-ról, mivel nem fognak elégszer dobni a vakok. Illetve elég gyakran limpelnek ezen a limiten, szóval őket is bele kell venni a számításba.

    Átlag statoknak szerintem bőven elég egy 15/13/5-6. BTN-ról mehet 22-24% pfr, CO-ról elég 17-18

    Kis párokkal ha a visszaemelés mértékének a 20-szorosát még el tudod nyerni, akkor meg lehet adni (pl emelsz 2,5bb-t, ő visszaemel 8bb-t, 5,5bb-t kell megadnunk. Ha az effektív stack 110bb legalább, akkor mehet a call).

    SB-ben túl laza vagy imo. Már a fishek is tudják/észreveszik, hogy ott könnyebb stealelni, ezért gyakrabban játszanak rád vissza, vagy lightabban calloznak, ha btn-t 23%-ban nyitnád, akkor szerintem SB-t elég 19% körül (avg ellenfél ellen... ha weak, nit, vagy minimum TAGm, akkor mehet lazábban. Ha iszonyat CS és sose dob, vagy mániákus 3bettor, akkor feszesebben, és utóbbi esetben kitágítani a 4bet ranget).

    OOP ne nagyon adj meg 3betet (kb sose, inkább 4bet, vagy fold...max ha mondjuk 55-tel emelsz, UTG+1, HJ 3betel, és van előttetek 250bb effektív stack).

    IP pedig 100bb deep, ha 5% alatt van a 3bet gyakorisága az ellenfélnek, akkor se callozz soha.
    5% felett vpip/pfr függő. Ha valaki 22/18/9-es, annak nem nagyon callozok (ha postflop statjai sem utalnak butaagróra mondjuk), inkább 4betelem a teljes "partiban maradó rangemet" (szóval AJ-t is 4bet-foldolom mondjuk).
    Ha viszont fishy statokkal rendelkezik, akkor a postflop statjaitól függően játszok.
    Ha nagyon magas a postflop aggresszióra való hajlama (szóval 3barrell-happy, meg szeret Cbetelgetni, 3betelgetni postflop is, magas aggr% ilyesmi), akkor flatelek a közepesen jó handjeimmel (AT-AJ tuti, de lehet AQ is, 88-TT), néha monsterekkel, és light 4betelem gyengébb handekkel (kivéve, ha deepek vagyunk, olyankor minden jó implied oddsos lappal flatelem inkább).

    Ha postflop szolídabb játékot játszik, akkor szintén szűkül a calling rangem, és tágul a 4bet rangem. AJ-vel és 88-cal mondjuk flatelném, és boardhoz képest vagy pot controll, vagy pot építést próbálnék kieszközölni, de így ez a határ szerintem. Ennél rosszabb, meg jobb lapokat is vagy 4betelem, vagy dobom
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •