Eredmény: 1 - 8 (8) összesen
  1. #1
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás NL10 SH 44 Full Turn és River Kérdés

    SB statjai csatolva. Kérdésem az lenne, hogy jó -e a turn csak call, kellene -e raiselni illetve, hogy riveren ezzel a donkbet / betsizzeal mire tesszük, és ez alapján mi a legjobb döntés?

    $0.05/$0.10 No Limit Holdem
    4 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight | fold when you know you're beat

    Stacks:
    GalambosTarzan (CO) ($11.48)
    BTN ($13.24)
    SB ($9.82)
    BB ($10)

    Pre-Flop: ($0.15, 4 players) GalambosTarzan is CO
    GalambosTarzan raises to $0.30, 1 fold, SB calls $0.25, BB calls $0.20

    Flop: ($0.90, 3 players)
    SB checks, BB checks, GalambosTarzan checks

    Turn: ($0.90, 3 players)
    SB bets $0.70, BB folds, GalambosTarzan calls $0.70

    River: ($2.30, 2 players)
    SB bets $2.25, $2.25 to GalambosTarzan ($10.48)?
    Csatolt képek Csatolt képek
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  2. #2
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Raise turn! Ahogy ment raise river!

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 10.
    Hely
    Sliema, Malta
    Hozzászólások
    711

    Alapbeállítás

    SB fishy játékosnak néz ki átlagos agresszióval. Előszőr is, miután a flopon pfr-ként chb-eltél a range-d vélhetően elég gyenge, hogy egy jobb játékos ezen a turnon akár any2-val is megpróbálja ellopni a kasszát. Viszont csak a value handekre alapozva is simán betelhet value gyanánt Tx-ekkel, magasabb párokkal - JJ,QQ, drillekkel - J9s,98s,97s, illetve félblöff gyanánt rengeted sd-vel QJ,87, gs-okkal KJ,KQ, talán 76-al is, nem beszélve a turnre leesett fd-ről, ami még egy jópár combót kitesz. Ezért, turnon szerintem jobb egy kisebb (2.5x-3x -> $1.7-$2-ig) visszaemelés, hogy ezekből a draw-jaiból még némi valuet kiszedjünk, mindamellett, hogy lehetőleg az egy pár típusú handjeit se dobassuk el.

    Még egy pár érv a visszaemelés mellett. Hogyha drillje van és csak tartasz és leesik a riverre a flush, akkor könnyebben megijedhet és nem fog minden bekerülni. Másrészt, ha drawja van, ami leesik, akkor is sokkal nehezebben fog tartani pl.: egy közepes flush-el a river allinedre.
    Let's play! No risk no fun!

  4. #4
    Fanatikus tag Cream avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 30.
    Hely
    Békéscsaba
    Hozzászólások
    242

    Alapbeállítás

    Turnt reraiselném, ahogy rivert is! Szerintem itt eléggé sok valuet veszítesz hosszútávon ha csak tartod a hívást.

  5. #5
    Őstag NovaTerra avatara
    Csatlakozott
    2010. 03. 02.
    Hozzászólások
    1.101

    Alapbeállítás

    Azon gondolkozom, hogy lap nélkül tovább hívja-e a rivert. Valószínű nem, így a turn raisel nem veszítesz értéket. Szóval turn raise, kilencest úgyse tudja elengedni. Ha flopolt fullja van, azt nem hiszem, hogy ki lehet védeni ilyen helyzetben.

  6. #6
    Őstag differentborder avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 04.
    Hozzászólások
    1.059

    Alapbeállítás

    Szerintem is raise turn, raise river.

  7. #7
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    Tx-ek ellen talán több pénz van a river raise-ben, de 9x ellen csak úgy kerül be biztosan, ha turnön raisel-ünk, 26% coldcall range-be van sok 9x én inkább turnön raiselnék
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  8. #8
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Köszönöm a válaszokat!

    Igazából a turn raise volt kérdéses számomra, meg kellett volna lépni így utólag, és akkor sima a river push, csak eldobatni nem akartam rosszabbat. Illetve úgy gondoltam, ha beteli a turnt akkor nagy eséllyel a rivert is fogja, Riveren pedig a betsize méretén tankeltem kicsit, de mivel közel potot betelt, nem nagyon adott más lehetőséget a max value -ra, így pusholtam.

    Ami nagyon meglepett, hogy snapcallolt, már szinte láttam a TT -t vagy a T9s -t nála, de JJ -t mutatott. Ezután azonnal sitoutolt, szerintem tiltre vágta saját magát
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •