Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (17) összesen
  1. #1
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás Vak játék kérdések

    Szevasztok!

    Ebben a topikban azzal kapcsolatban kérdezem a véleményeteket, hogy az adott szitukban jó-e a cbet, a dupla barrel aztán a tripla barrel, tehát hogy jó-e a gondolkodásom.
    A partikat vakon játszottam, szóval fogalmam sincs, hogy milyen lapjaim vannak (ki lettek takarva), ez a "játék" a board textúra olvasásról és a range-ek helyes felállításáról szól.

    ELSŐ HAND, az ellenfél egy ismeretlen, ez az első handje az asztalnál.

    Stacks:
    UTG ($8)
    UTG+1 ($8)
    ÉN (CO) ($7.50)
    BTN ($13.23)
    SB ($11)
    BB ($4.49)

    Pre-Flop: ($0.25, 6 players) ÉN is CO
    [UTG+1 posts $0.10]
    1 fold, UTG+1 checks, ÉN raises to $0.45, 3 folds, UTG+1 calls $0.35

    Flop: ($1.05, 2 players)
    UTG+1 checks, ÉN bets $0.70, UTG+1 calls $0.70

    Ez a flop talán nem a legjobb cbetre, mert a közepes lapokat eltalálta, szóval lehet, hogy már itt hibáztam.
    az én range-m itt: set, két pár, overpár, top pár, FD, SD, overlapok, fish szemében valszeg nincs semmim
    az ő range-e itt: top pár, FD, SD, A magas float. Két pár+-t kizártam, mert azzal sztem emelne drawy boardon

    Turn: ($2.45, 2 players)
    UTG+1 checks, ÉN bets $1.80, UTG+1 calls $1.80

    Lejött egy overlap ami scary lehet, ezért barrelezek, illetve value-t nyerek a húzók ellen. Ezzel eléggé leszűkítem a rangemet az ő szemében (márha gondolkodik ezen).
    az én range-m itt: set, két pár, overpár, FD, SD (T top párt is barreleznék a drawk miatt, de ez most mindegy)
    az ő range-e itt: második pár, FD, SD.

    River: ($6.05, 2 players)
    UTG+1 bets $1.60, ÉN goes all-in $4.55, UTG+1 calls $2.95

    River K, és jön egy donkbet. Érdekes, hogy milyen kicsi a bet.
    Ez vajon egy blockbet amit ha megraiselek akkor dob, vagy egy indukáló bet? FD nem jött le, 89 már turnon odaért, esetleg lehet nála J8, ami gutshottal indított, turnre lett egy párja és riveren próbál olcsón SD-ig jutni. De ez egy hand...

    Lehet, hogy teljesen elcsesztem a handet és turnon már fel kellett volna adni, vagy már flopon. Szerintetek?

    MÁSODIK HAND, az ellenfél egy fitorfold hiperpasszív fish.

    Stacks:
    UTG ($9.41)
    UTG+1 ($13.79)
    ÉN (CO) ($7.50)
    BTN ($3.85)
    SB ($3.90)
    BB ($7.85)

    Pre-Flop: ($0.15, 6 players) ÉN is CO
    2 folds, ÉN raises to $0.30, 2 folds, BB calls $0.20

    Flop: ($0.65, 2 players)
    BB checks, ÉN bets $0.40, BB calls $0.40

    Ez a flop elvileg nagyon rossz cbetre, de azért cbeteltem, hogy a kisebb párjait és a random overeket dobassam.
    Az ő range-e itt teli van 7-essel (67, 78, 79, 77), tízessekkel meg talán 5-össel, meg talán top pár is lehet nála, 2pár+-szal sztem raiselne, mert drawy a board.

    Turn: ($1.45, 2 players)
    BB checks, ÉN bets $1.10, BB calls $1.10

    Lejön egy jó scarecard, viszont felmerül a kérdés, hogy egy fitorfold fish ellen érdemes-e egyáltalán barrelezni? Ha drawja van akkor úgyis jön tovább, és a range-e nagyobb részét drawk teszik ki.

    River: ($3.65, 2 players)
    BB checks, ÉN bets $3, BB raises to $6, ÉN folds

    A river elvileg az ultimate scarecard, semmilyen draw nem jött le, showdownban nemtok nyerni, jön a 3. barrel, ő meg insta minraisel (Q7ss volt nála).

    HARMADIK HAND, egy passzívabb reg (19/12).

    Stacks:
    UTG ($8)
    ÉN (CO) ($9.66)
    BTN ($15.29)
    SB ($11.81)
    BB ($5.24)

    Pre-Flop: ($0.15, 5 players) ÉN is CO
    1 fold, ÉN raises to $0.30, 1 fold, SB calls $0.25, BB calls $0.20

    Flop: ($0.90, 3 players)
    SB checks, BB checks, ÉN bets $0.68, SB calls $0.68, BB folds

    Ezt a handet sztem már a flopon fel kellett volna adni, mert ez az egyik legrosszabb board a cbetre.

    Amikor adja a cbetet, akkor az
    én range-mnek elvileg erősnek kéne lennie, top pár, FD, két pár, set, sor
    az ő range elvileg nem túl erős, mert a cbetemet csak megadta úgy, hogy mögötte még volt egy ember, szóval inkább egy párok (Qx) és drawk (főleg FD, meg talán Tx és Jx). Sztem a 88, 99, 89 rámemelt volna.

    Turn: ($2.26, 2 players)
    SB checks, ÉN bets $1.50, SB raises to $4.94, ÉN folds

    Abban a pillanatban jónak tűnt a barrel, de utólag talán nem annyira jó, mert a range-e nagy része FD. Ha a turn mondjuk az az helyett, akkor jobb lenne a barrel, vagy nem?

    Szerintetek?

    NEGYEDIK HAND, ugyanaz a 20/12, mint az előzőben

    Stacks:
    UTG ($5.24)
    UTG+1 ($8)
    CO ($9.12)
    ÉN (BTN) ($7.70)
    SB ($15.34)
    BB ($13.91)

    Pre-Flop: ($0.15, 6 players) ÉN is BTN
    3 folds, ÉN raises to $0.30, 1 fold, BB calls $0.20

    Flop: ($0.65, 2 players)
    BB checks, ÉN bets $0.50, BB calls $0.50

    Ez a board nem jó a cbetre, az én feltételezett range-emet nem találta el, és ő itt nem fog dobni szinte semmilyen párt és floatot, viszont itt tudok barrelezni.
    Az ő range-e a megadás után főleg overpárok (66-TT) meg esetleg A magas float a gutshottal és FD.
    Az én range-em hasonló, viszont nálam lehetnek settek is. Nála nem, mert sztem azzal rámemelne.

    Turn: ($1.65, 2 players)
    BB checks, ÉN bets $1.30, BB calls $1.30

    Ezt úgy gondoltam, hogy jó barrellap, de csak akkor ha megadás után a rivert is hívom, mert a közepes pp-ivel már nem tud három utcát megadni (kivéve a TT persze ).
    Én itt polarizálom a range-emet settekre és T fölötti overpárokra, a gutshotommal nem barreleznék.

    River: ($4.25, 2 players)
    BB checks, ÉN bets $3.50, BB folds

    Itt talán elrontottam. A 4-es kivesz egy set kombót a range-emből, szóval itt már csak 22, 55 vagy JJ+ lehet nálam, márha ő egyáltalán gondolkodik ezen. Viszont három barrelt nem tud megadni a közepes párokkal és a FD-nak is dobnia kell.

    Vélemények?

    ÖTÖDIK HAND, az ellenfél ismeretlen.

    Stacks:
    UTG ($15.54)
    ÉN (UTG+1) ($8.19)
    CO ($10)
    BTN ($10)
    SB ($4.97)
    BB ($8.04)

    Pre-Flop: ($0.15, 6 players) ÉN is UTG+1
    UTG calls $0.10, ÉN raises to $0.40, CO calls $0.40, 3 folds, UTG calls $0.30

    Flop: ($1.35, 3 players)
    UTG checks, ÉN bets $0.90, CO folds, UTG calls $0.90

    Két ember ellen vagyok, de UTG+1-ből nyitottam, ez a flop pedig telibetalálta a feltételezett range-emet, ezért még két ember ellen is cbeteltem. Az egyik megadta.

    Itt az ő range-e lehet Ax, Kx, 6x, FD és gutshot (TJ, QJ, QT).

    Turn: ($3.15, 2 players)
    UTG checks, ÉN bets $2.20, UTG folds

    Kérdés, hogy itt jó-e a barrel? Sztem tudom dobatni a Kx-et, a 6x-et és a gutshotokat.
    Mivan ha megadja és riverre nem jön le a szín?

    HATODIK HAND, az ellenfél 24/12 TAGfish.

    Stacks:
    UTG ($14.72)
    ÉN (CO) ($7.50)
    BTN ($12.88)
    SB ($4.27)
    BB ($8)

    Pre-Flop: ($0.15, 5 players) ÉN is CO
    1 fold, ÉN raises to $0.30, 2 folds, BB calls $0.20

    Flop: ($0.65, 2 players)
    BB checks, ÉN bets $0.40, BB calls $0.40

    Ez sztem jó board a cbetre, viszont sokszor barrelezni kell majd. Én repizni tudom az overpárokat és a J-t, viszont nála a megadás után második pár szerű lapok meg esetleg FD lesz. Inkább a párok, mert vakról a feszes emberek főleg párokkal szoktak megadni.

    Turn: ($1.45, 2 players)
    BB checks, ÉN bets $1, BB calls $1

    Lejön a szín, jó itt a barrel? Én repizni tudom a színt is, az overpárt, a J-t, szóval a közepes pp-it dobnia kéne, de mégsem. Talán van nála egy káró. Vagy egy J?

    River: ($3.45, 2 players)
    BB checks, ÉN bets $2, BB folds

    A river egy végső scarycard, a párokkal már biztosan nem tud megadni három utcát, a kérdés csak az, hogy azokat nem-e dobta el már a turnon? Szóval attól függetlenül, hogy dobott, nemtom hogy jó volt-e a három barrel.

    Várom a véleményeket.
    Utoljára módosítva: fLeSs által: 2012. 02. 04. 10:28

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder asdator avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 07.
    Hozzászólások
    633

    Alapbeállítás

    Egyenként a handekre nem reagálnék, csak úgy összeségében egy meglátás. Ha vakon játszol akkor ugyebár az FE-t kell maximalizálnod, mert másra nem alapozhatsz. Ezzel szemben te folyamatosan olyan boardokat cbetelsz, amikre te is írod, hogy nem jó cbetelni (mivel setet meg overpárt reppelsz?!). Senki nem fogja nézni, hogy mit reppelsz, csak a saját kis lapjukat nézik és drawkal elmennek riverig, szóval folyamatosan 3 barrelezned kell úgy, hogy TALÁN riveren eldobja (ha nem esik a draw). Semmi értelme szerintem. Ilyen játéknál sokkal inkább a megfelelő boardtextúrákat, az ellenfelek image-ét a scarecardokat és a jó blöff-raise szitukat játszanám, mint ezt a folyamatos 3 barrelt..

  3. #3
    Fanatikus tag Zbacsi avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    259

    Alapbeállítás

    Ez a szint teljesen alkalmatlan vak játékra. Nem veszik figyelembe mi az a range amit te reppelsz, ez lenne a játék lényege és így lehetne fejlődni, azt hogy mi az ő range ugyanúgy tudod ha látod a saját lapodat... ez így értelmetlen, olyan szinten akarsz feq-ra alapozott játékot játszani, ami erre alkalmatlan.
    Ilyen játékot csak olyanok ellen játszanék akik "értik" a pókert... így csak rossz következtetéseket lehet levonni.

  4. #4
    Fanatikus tag Cream avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 30.
    Hely
    Békéscsaba
    Hozzászólások
    242

    Alapbeállítás

    1 leosztás:
    Flopon nem valószínű, h cb-elném előzmények nélkül eléggé draw heavy a flop és postol pre ezért gondolom fish tehát jönne.
    Ha cbetelném akkor turnon feladnám mert ott már egészen biztos h talált vmit.
    Riveren meg nem túl nagy a fold equityd szerintem, inkább dobnék.

  5. #5
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 05. 06.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    287

    Alapbeállítás

    semmi másról nem szól csak arról ,hogy mit kellene eldobniuk szerinted mert nálad mindíg NUT van,de te nem gondolkozol ,hogy ki ellen játszol,semmi mást nem csinálsz csak B,B,B mert neked "minden lap jó" a saját rangedből ki is veszed a blufföket.
    miközben ateista fishek ellen játszol akik semmit nem dobnak de mindent kifizetnek.
    szerintem amit itt csinálsz idő és pénzégetés

  6. #6
    Fanatikus tag Zbacsi avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    259

    Alapbeállítás

    Idézet grobipoker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    miközben ateista fishek ellen játszol
    egy hívő fish jobban játszik?

  7. #7
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás

    Ugye az első négy handben írtam, hogy rossz boardok a cbetre (legalábbis vakon), utólag már én is így látom, de ettől függetlenül érdekel, hogy ha már cbeteltem, akkor milyen lapokon érdemes folytatni vagy feladni.

    ~250 handet játszottam vakon, kb. 30%-ban emeltem preflop, szóval értelemszerűen ide a topikba csak a kérdéses handeket tettem be, a maradék "sokat" amiben a cbet vagy a barrel működött azt nem. Meg azt sem ahol cbet/turn feladás volt a terv. Szóval nem csak bet/bet/bet-et játszok.

    Ez volt az első ilyen session, még teljesen ismeretlen ez a dolog, rájöttem hogy mennyire nem gondolkodtam eddig játék alatt, szóval attól függetlenül, hogy NL10 még csinálni fogom.
    Utoljára módosítva: fLeSs által: 2012. 02. 04. 10:59

  8. #8
    Fanatikus tag Cream avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 30.
    Hely
    Békéscsaba
    Hozzászólások
    242

    Alapbeállítás

    Gyorsan válaszoltam az első leosztásra aztán végignéztem a többi leosztást is. Azt kell, hogy mondjam ennek így semmi értelme. A többiek jól megfogalmazták: Mindig nutot adsz elő és közben nem veszel tudomást arról kikkel játszol.

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder asdator avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 07.
    Hozzászólások
    633

    Alapbeállítás

    Ha alapból nem érdemes cbetelni, akkor nincs olyan turn amin érdemes betelni..Gondolj bele, nem látod a lapod, szóval gyakorlatilag AIR-en vagy. AIR-el ugyebár nem cbetelnéd a fent említett boardokat?! (mivel csak az FE-ben reménykedhetsz, és ilyen boardokon az nagyon alacsony) Ha egy ilyen boardot cbetelsz AIR-rel akkor valóban 2-3 barrel és az szükséges, hogy ne essen le a draw + gondolkodó ellenfél ellen játsszál. Fishek ellen ez így akkora pénzégetés, hogy el nem lehet mondani..(Ellenük az ilyen boradot csak valueból lehet cbetelni, vak játéknál erről nem beszélhetünk)
    Amúgy Zbacsi+1. Ezt a játékod tudod játszani úgy is hogy látod a lapjaid. Fishek ellen legalább nem fogsz belekezdeni ilyen értelmetlen lövöldözésbe lap nélkül, a gondolkodóbb regek ellen meg ugyanúgy tudod keresni a jó helyzeteket a potok kihúzására.
    Amit itt a fenti handekkel előadtál az gyakorlatilag gambling. Barrelezgetsz a vakvilágba mindenféle ellenfél ellen úgy, hogy megpróbálsz marha erős handet reppelni, aztán majd a mutatásnál kiderül, hogy az van-e nálad amit előadtál..

  10. #10
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás

    asdator és a többiek: miért van az, hogy ha én nyitok egy topikot vmilyen kérdéssel, akkor abból mindig vmi más kerekedik ki, és vmi másról kezdődik el a vita?
    Nekem igazából az volt a kérdésem, hogy az adott szitukban az adott flop jó-e a cbetre, az adott turn/river lapok jók-e barrelre (nem csak NL10-en hanem akárhol) illetve hogy jól állítom-e fel a range-eket, ez nem csak a blöffölés miatt érdekes, hanem amiatt is, hogy az adott leosztásból egy jó lappal a maxot hozzam ki. Az teljesen lényegtelen, hogy nem látom a lapjaimat.
    Tudom ezekre kicsit nehezebb válaszolni, mert gondolkodni kell, mint leírni, hogy az egésznek semmi értelme, és ennyivel le van tudva. Ha a leosztásokban az összegek mögött eggyel több 0 lenne akkor már lenne értelme?

    Na mind1, akkor hagyjuk.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •