Oldal: 1 / 5 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (50) összesen
  1. #1
    Fáradhatatlan grinder Tibibacsi avatara
    Csatlakozott
    2008. 02. 03.
    Hely
    Szigetszentmiklós
    Hozzászólások
    727

    Mosoly Tibibacsi bemutatkozása

    Mint új fórumtag, írok egy rövid kis beszámolót arról, hogyan kezdtem az online pókert.
    26 éves vagyok, 2006 december közepén kezdtem el a pókerrel ismerkedni. Magam sem tudom miért, talán mert sokat hallottam a hírekben egy két nagyobb magyar játékosról (pl Tóth Ricsiről). A szabályokat nem ismertem, ezért a neten keresgélve rátaláltam az egyik konkurens oldalra, és hamar eljutottam a freeroll versenyekig. Nem akartam pénzt áldozni az online pókerre, ezért belevetettem magam ezekbe a versenyekbe, naponta többet is lejátszottam, és nagyon tudtam örülni a 10-20 centes nyereményeknek.
    Aztán kb. egy hét után, egy szép pénteki napon, több mint 1000 indulóból 11. lettem a Sportingbet magyar freerollján, ami 6,5$ nyereményt jelentett nekem.
    Mondanom sem kell mennyire büszke voltam magamra, ekkor már elképzeltem hogy nagy játékos leszek és ebből fogok élni, persze ennek még nem sok valóságalapja volt.
    2006 karácsony előtt ültem be először cash game-t játszani, 5 perc fix limit után átváltottam NL2-re, azzal a kemény 6,5$ bankrollal. Shortstack játékot játszottam, 40 centtel ültem be és duplázás után azonnal kerestem másik asztalt.
    Közben a Bet-at-home nevű oldaltól kaptam 5 EUR sportfogadás no depo bónuszt, amiből néhány egymás után eltalált focimeccsel 23 EUR lett, ezt kiutaltam majd befizettem a Sportingbetre.
    Ezzel meglett a "bankroll" NL2 maxbeülős és NL10 shortstack játékhoz.
    Szép lassan kiszedtem az 50$ FD bónuszt, majd mentem át a Sportingodds-ra és onnan is kiszedtem.
    Egy fórumtárs tanácsára a Bodog lett a következő állomás, ami hatalmas lökést adott a bankrollomnak. Nagyon sokat játszottam itt, de két állandó termet akartam ezért a pénz egy részét áttettem az Everest-re. Ebben a két teremben grindeltem hónapokig, és konzervatív, óvatos BR menedzsment-el lépkedtem fokozatosan felfelé. A legnehezebben az NL25-NL50 váltás ment, itt többször is vissza kellett lépnem, mert veszítettem és elment az önbizalmam. NL100-ra július végén mentem fel először az Everesten.
    Augusztusban nyaralás miatt nem játszottam sokat, az első igazán eredményes hónapom a szeptember lett, 1,8K$-al.
    Az Everestből elegem lett a képtelennél képtelenebb lemákolások miatt (majdnem csaláshívő lettem), ezért az októbert már a Cake-n kezdtem, ami rekord nyereményt hozott (5K$). Ezután a Bodogról is kivettem a pénzem, és eldöntöttem hogy a Cake lesz ezentúl az elsőszámú termem. Azóta is itt vagyok, januárban felléptem NL200-ra, amit -8 beülővel kezdtem, de sikerült talpra állni és végül 33 beülő plusszban zártam a hónapot, ami mellé elég csinos kis rb is járt. Mostmár néha NL400-ra is beülök, de ott még nem érzem elég magabiztosnak magam.
    PT-t nem használok, egy Ed Miller könyvet olvastam és az első két Harringtont, de szerintem a videókból lehet a legtöbbet tanulni.

    Versenyek:
    Szoktam MTT-ken is indulni, de az már látszik hogy nem fekszik nekem annyira a versenypóker. Legnagyobb verseny nyereményem 450$, a legjobb helyezésem pedig 2.
    A 2007-es év legnagyobb csalódása számomra az Everest EPEC magyar szatellit volt, amin az első helyezett kijutást nyert egy Portugáliai élő versenyre. Áramszünet miatt csak az első szünet után tudtam belépni, amikor is pár nagyvaknyi zsetonom volt, de végül második helyezett lettem. Úgy éreztem HU-ban gyengébb ellenfelem volt, sajnos ott már nem volt lehetőség a játékra a vaktét/zsetonarány miatt. Percekig meredten bámultam magam elé, 3 óra múlva meg kelni kellett...

    Más:
    Munkahelyemen november utolsó napjaiban felmondtam. Jelenleg még fél munkaidőben dolgozom, de 2-3 hónap múlva már a póker lesz az egyedüli bevételem. Már most sokkal jobban érzem magam, élvezem ezt a fajta életmódot, nyugodtabb és kipihentebb vagyok.

    Elértem a kezdeti álmokat, gyakorlatilag 0-ról egy év alatt.

    Mindenkinek hasonlóan sikeres póker karriert kívánok itt az Akadémián!

  2. #2
    Handelemző medgypeti avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 22.
    Hely
    Valuetown
    Hozzászólások
    3.055

    Alapbeállítás

    Milyen videókat nézel?Cardrunners vagy stox?

  3. #3
    Adminisztrátor Skiboy avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.290

    Alapbeállítás

    Nagyon szép eredmények mindössze egy év alatt. Grat!

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 06. 05.
    Hely
    Békéscsaba
    Hozzászólások
    749

    Alapbeállítás

    Néha nézlek a Cake-en néhány percig és öröm látni, hogy egy honfitársunk ennyit hoz el a külföldiektől. Szimpatikus az is, hogy nem a PT adatai miatt görcsölsz, hanem észből játszol. Sok sikert továbbra is! Remélem hamarosan találkozunk a Cake magas limitű asztalain, de én még NL20-on gyűjtögetek...

  5. #5
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Csak így tovább Tibibacsi!

    A Cake Poker-t még az Everest-nél is lazábbnak érzed?

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder Tibibacsi avatara
    Csatlakozott
    2008. 02. 03.
    Hely
    Szigetszentmiklós
    Hozzászólások
    727

    Alapbeállítás

    Idézet medgypeti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Milyen videókat nézel?Cardrunners vagy stox?
    Stoxpoker videókat néztem meg, de még csak a full ringet. SH-ba kéne belemerülni a következő pár hónapban.

  7. #7
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    Üdv az Akadémián még egyszer! Gratulálok Neked, nagyon gyorsan érted el azt a szintet, amivel már meglehetősen szép jövedelmet tudsz magadnak termelni!
    A PT-vel azonban nem értek egyet. Nekem nagyon sokat segít ez a program, főleg a GameTime+ -szal együtt. Sok asztalos játéknál csak rá kell nézzek a programra és máris tudom, hogy hová tegyem az ellenfelemet. Enélkül nehéz lenne, bár sokáig én is enélkül nyomtam, és végülis akkor is nyertem. Másrészt jó a Tracker-rel visszanézni az adott napot, hogy mit rontottam el, mit lehetett volna másképp, illetve figyelni a PFR/VPIP/AF mutatók alakulását. Lehet persze, hogy én dimenzionálom túl a dolgot...

    Mindenesetre érd el hamar az NL1000-et....ja és remélem megragadsz Te is itt az oldalon és emeled annak szinvonalát.
    Utoljára módosítva: kanrich_ által: 2008. 02. 08. 17:42
    -You raised tens on a lousy three-flush?
    -That's what it's all about, isn't it? Making the wrong move at a right time.
    (The Cincinnati Kid)

  8. #8
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Grat !

    Na én is valami ilyesmi karriert szeretnék a következő évben.

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder Tibibacsi avatara
    Csatlakozott
    2008. 02. 03.
    Hely
    Szigetszentmiklós
    Hozzászólások
    727

    Alapbeállítás

    Idézet Bodza18 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Néha nézlek a Cake-en néhány percig és öröm látni, hogy egy honfitársunk ennyit hoz el a külföldiektől. Szimpatikus az is, hogy nem a PT adatai miatt görcsölsz, hanem észből játszol. Sok sikert továbbra is! Remélem hamarosan találkozunk a Cake magas limitű asztalain, de én még NL20-on gyűjtögetek...
    Köszi!
    NL50-től már minden gyorsabban fog menni, nekem is az NL25-ös időszakom tartott a legtovább.

  10. #10
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Ja, egy kérdés: A Poker Tracker működik az Everesten is ?

    Szerintem kezdőként nem kellene belebonyolódnom, csak mégis, érdekel.

Oldal: 1 / 5 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •