Oldal: 1 / 42 12311 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (413) összesen
  1. #1
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 01.
    Hely
    valahol
    Hozzászólások
    650

    Alapbeállítás bihaimo fejlődése, és érdekesebb leosztásai

    Sziasztok bihaimo vagyok 29 éves vagyok, Nyíregyházán élek. Végzettségem szerint informatikus könyvtáros. Már régóta rendszeres látogatója az oldalnak de eddig csak mazsolázgattam az oldalról, és nagyon megtetszet az oldal légköre, a stílus. Legjobban a fórum rész kedvelem nagyon segítőkészek az emberek, bátorítanak nem pedig nagyképűen lenézően okítják a kezdőpókeres „bajtársakat” – ez nem mondható el más konkurens oldalról.

    Magamról még annyit: hogy születésem óta mozgássérült vagyok. Ez a lábamat érinti, és közvetve az összes olyan dolgot, amihez az ember a lábát használja. Ez nekem már nem okoz problémát, már hozzászoktam. Teljesen önálló vagyok, de azért persze néha jól jön egy kis segítség (ha van)
    Már a kezdetektől fogva normál közösségbe, egészséges emberek közé jártam/járok, szóval a barátaim/ismerőseim nagy többsége is közülük kerül ki.
    Kocsit vezetek, eljárok szórakozni, szeretek meginni hétvégenként egy pár whiskyt a barátokkal. Szóval teljes életet élni.
    Kb:1,5 éve munkát keresek előtte egy internet klubban voltam „rendszergarázda” de magyar szokás szerint amikor megszűnt az utánam kapott EU-s támogatás azt mondták köszi….
    Körbe néztem milyen állást kaphatnék fogyatékosként: Az nem számított, hogy diplomám van, akkor is csak dobozolni, meg borítékot ragasztani küldtek volna el. Ehhez nincs kedvem.

    Jelenleg ott tartok, hogy rokkant nyugdíjamat a pókerből szeretném kiegészíteni.
    Na nagy nehezen eljutottam a pókerig :-) bocs a hosszú bevezetőért…
    Úgy 1,5 éve egy sportfogadási oldalon akadtam rá pókerre és mivel bejött nehány fogadás gondoltam kipróbálom.
    Irány a net Google Texas Hold’em – így kezdődött. Könnyű játék ez gondoltam….
    Ki lehet találni mi lett a vége 30 ezer forintot sikerült elszórni kb 3-hét alatt NL 5-10 en.
    El is ment a kedvem az egésztől. Közben el kezdtem játszani élőben is egy baráti társaságban Péntekenként egy Sit&Go aztán Cash game. Itt többségében nyerő lettem kezdett visszatérni a megtépázott önbizalmam. Mai szemmel nézve rengeteget hibáztam. Míg más kezdő játékos fő hibája az, hogy túlságosan laza velem pont az ellenkezője volt. Görcsösen ragaszkodtam mindenféle induló stratégiákhoz, ha kaptam egy reraise-t ott volt a gond a post flop játékom meg katasztrófális, vagy inkább nem is volt. Bemeséltem megamnak, hogy az ellenfelemnek jobb lapja van.
    A változás 2007 decemberében kővetkezett be. 2 hónap teljes póker szünet után, ez idő alatt sokat olvastam, pókerakadémiáztam videóztam. Befizettem kemény 2500 ft az egyik terembe ebből kezdtem újra.
    Elöször Short Stack Strategy-t játszottam és Sit&Go-t de az SSS nagyon unalmas volt és a játékom fejlődésben erősen gátolt. Gondolhatjátok egy túl feszes játékost aki SSS játszik
    50$ elérése után elkezdtem teljes beülővel játszani. Ma már NL 5 – 10 játszom három asztalon. BR-m 200$ úgyhogy decemberben ki kellett vennem 45 ezer Ft.
    Még decemberben megszereztem a Poker Officet, ez óriási segítség volt! Rájöttem ugyanis, hogy a partik során szerzett benyomások alapján a saját játékomról alkotott képem igencsak messze állt a valóságtól!
    Hát most itt tartok, és újra élvezem a játékot és ez a legfontosabb:-) A cél hogy minél hamarabb elérni az 1000$ BR és feljebb lépegetni. Olvastam, hogy másnak gyorsabban megy, de nekem még nagyom hullámzik a játékom. Tillt-et is nehezem viselem, de -2 buy in után a gépet kikapcs, többet úgysem viselne el a „nem létező” BR-m. Messze van még az ajánlott 40 buy in-es BR.

    Sok sikert mindenkinek!

  2. #2
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    Sok sikert Neked a pókerben! Ha régóta olvasod az oldalt, akkor tudod, hogy sokan, akik most nl50-es vagy nl100-as partikat raknak fel, azok korábban - néhány hónapja - még nem nem itt jártak. Ha vki szorgalmas, és tanulni akar, akkor annak sikerülni fog!
    Remélem Neked is. Üdv a fórumozók között.
    -You raised tens on a lousy three-flush?
    -That's what it's all about, isn't it? Making the wrong move at a right time.
    (The Cincinnati Kid)

  3. #3
    Handelemző medgypeti avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 22.
    Hely
    Valuetown
    Hozzászólások
    3.055

    Alapbeállítás

    Így van, menni fog az!Sok sikert hozzá és reméljük gyakori látogatója leszel a fórumnak!

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder spirited avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 30.
    Hely
    itt-ott
    Hozzászólások
    792

    Alapbeállítás

    Légy üdvözölve a fedélzeten! Szimpatikus volt a bemutatkozó és a hozzáállásod is jó a pókerhez. Sok sikert az asztaloknál!

  5. #5
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 01.
    Hely
    valahol
    Hozzászólások
    650

    Alapbeállítás

    Köszönöm a jó kívánságokat és üdvözléseket! Remélem hasznos tagja leszek az oldalnak bár én még csak tanulgatom a pókert!

  6. #6
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    Idézet bihaimo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm a jó kívánságokat és üdvözléseket! Remélem hasznos tagja leszek az oldalnak bár én még csak tanulgatom a pókert!
    Javaslom a kérdéses handjeidet tedd be a fórumba elemzésre, szerintem abból lehet a legtöbbet tanulni, ha tapasztaltabb játékosok leírják véleményüket egy adott parti megjátszásáról, amúgy üdv a fórumon
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

  7. #7
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    Sok sikert! S ugyanazt akartam írni, amit kanrich

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 06. 05.
    Hely
    Békéscsaba
    Hozzászólások
    749

    Alapbeállítás

    Üdvözöllek én is. Nagyon szimpatikus a bemutatkozásod. Javaslom neked, hogy olvass el 1-2 könyvet, azokból is rengeteget lehet tanulni. Ezek nélkül nehéz rájönni olyan alapvető dolgokra, mint banki esély, feltételes esély, félblöff...Ajánlom Ed Miller: Bevezetés a Hold'em pokerbe c. kiadványát. Az alapokat szerintem tökéletesen el lehet sajátítani belőle.
    Ha már túl vagy ezeken akkor bocs.
    Kívánom, hogy érezd maga jól a pokerben!

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 01.
    Hely
    valahol
    Hozzászólások
    650

    Alapbeállítás

    Könyveket tekintve túl vagyok Harrington I-II. Sklansky: A póker elmélete az utóbbi nem igazán tetszet. Nekem túl "száraz" volt.

    Köszönöm a hozzászólásokat

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder wilddrew avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    741

    Alapbeállítás

    Üdv az oldalon! Ahogy olvastam, amit írsz a játékodról, az fogalmazódott meg bennem, az igen feszes indulásról írtak miatt, hogy a fix limites játékban esetleg eredményesebb tudnál lenni.

    Bár én csak kibic kocapókeres vagyok, mint látható az írásaimból

Oldal: 1 / 42 12311 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •