Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (16) összesen
  1. #1
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 09. 24.
    Hozzászólások
    253

    Alapbeállítás nl50 JJ best line kerestetik

    BTN 50/30-as fish, btn steal: 90, Fto3bet: 35, FtoCbet: 40, agg%: 35 minden utcán. wtsd: 20


    SB: $199.18
    Hero (BB): $50.00
    UTG: $65.10
    CO: $19.50
    BTN: $72.44

    Pre Flop: ($0.75) Hero is BB with J J
    2 folds, BTN raises to $1.50, SB calls $1.25, Hero raises to $7, BTN calls $5.50, 1 fold

    Flop: ($15.50) 2 4 K (2 players)
    Hero bets $7, BTN calls $7



    Turn: ($29.50) 2 (2 players)
    Hero checks, BTN bets $14.75, Hero calls $14.75

    River: ($59.00) 7 (2 players)
    Hero checks, BTN bets $19, Hero folds

    floatoltatás volt a cél, a terv pedig hogy flöss vagy A riveren dobok, a kérdés csa az hogy jó e a terv
    nemigen tudom mi lehet itt a legnagyobb +ev, a flop cbet is lehet kérdés, ugyanígy a turnjáték is, a river meg pláne...
    Ti hogy játszanátok ezt?

  2. #2
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    A noteokra tamaszkodnek ebben a szituban. Mennyit floatol? 3b partiban miket lattal tole tpvel, secparral, drawaal.

    Ha hajlamos floatra akk jó eza play illetve ha vbetel itt gyengebbet is. Ha a drawit raiseli akkor is. Ha callolni szeret vele, v pp-vel cbackel turnon akkor.vbetelném.
    Info nelkul turnbet, riv cf inkabb.

  3. #3
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 12. 17.
    Hely
    tata
    Hozzászólások
    292

    Alapbeállítás

    flop bet sztm mindenképp kell.turn bet/f sztm a legjobb.ennyi info nem elég ahhoz h igazán kielemezzük a helyzetet.a turn betünk inkább protection mint tiszta value.viszont ha feladjuk két barellel sokszor el dobatja a faceup lapunkat.sztm bet, river c/f.

  4. #4
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Elég tipikus szituáció. Fish ellen OOP 3bet erős pp-vel, flopon jön 1 over, mi a teendő.

    Minél aggróbb, annál inkább flop bet, turn ch/raise lenne a játékom. Passzív ellen b/f b/f, ha nagyon cs, akkor riveren is b/f.

    Itt a turn check után egyértelműen raiseltem volna, a "megadok ász meg flöss nélkül" stratégiával pont azt éred el, hogy ami ver turnön, azt kifizeted, ami meg ott mögötted van, annak ingyen lapot adsz, és reménykedsz, hogy blöffölni fog vele, ami egyáltalán nem biztos. Turn ch/raise után egy FD vagy 77 nem nagyon fog tudni dobni, blöffcatchelni meg oop 40bb-vel 120-as kasszában szerintem nem érdemes.

  5. #5
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Na végre egy jó topik.
    Kiváncsi vagyok mások véleményére én egyelőre eddigi 3 hsz mindegyikében láttam olyat ami szerintem hibás elgondolás. Persze én sem vagyok biztos benne, hogy hasonló szitukban tökéletesen játszom sőt. Több lehetséges megoldás közül viszont ami számít (más-más játékos ellen) amit BK leírt. A noteok (betsize noteok?) és ellenünk eddigi dinamika sokat nyom a latba.

    Előre is elnézést ha kicsit kesze-kuszán fogalmazok, de hosszú sessionon vagyok túl.

    A floatoltatás is opció, viszont azt mindenképpen csak alapos read esetén tenném, viszont ha emelett döntök akkor biztosan ch/c olom az összes rivert is. Ma már 50en is rutinból megy az IP float resteal potokban, tehát érdemes ezekre odafigyelni és bőszen noteolni, főleg a betsizeok lehetnek kulcsfontosságúak. (pl ha itt jól látom az ellen 1/2pot gombot használja)

    A bet/fold szerintem azért rossz mert 3b potban ha erős TP-vel raiselni szeretnének azt már flopon megteszik (az esetek nagyobbik részében, kivéve a seteket de itt inkább K-tól kell tartani).
    Tehát túl ritkán fognak Kx ekkel raiselni, és leggyakrabban azok által vagyunk verve. Továbbá hátránya még a b/f-nak hogy mivel 3 utcát amúgy sem tudnánk betelni, de még vannak miénknél gyengébb SD képes lapok amiktől valuet nyerhetünk, azokat a turn bettel dobatjuk, viszont ha turnt checkeljuk és rivert beteljuk akkor azoktól gyakrabban kapunk callt.
    Tehát pl. 55-TT flopon callol turnon dob. De ha flopot beteljuk és turn ch/ch után betelünk akkor gyakrabban callolnak rosszabbal. Szóval a 2.-ik vbetet áttenném riverre turn helyett.

    Húzóból pedig csak FD van lent, az pedig arányaiban véve elhanyagolhatóan ritkán lesz nála, tehát szerintem nem kell figyelembe vennünk, hogy ingyen lapot adunk FD-nek, hiszen még közel sem vagyunk annyira commitedek, hogy Xd turnon ne tudjunk dobni.


    Ja igen és amit mostanában gyakran szoktam mondani: Ha nem vagyunk biztosak a dolgunkban akkor a turn ch/f -biztosan- nem hiba.
    Utoljára módosítva: misirulez által: 2012. 03. 09. 10:40

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder asdator avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 07.
    Hozzászólások
    633

    Alapbeállítás

    Idézet mikki86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    a "megadok ász meg flöss nélkül" stratégiával pont azt éred el, hogy ami ver turnön, azt kifizeted, ami meg ott mögötted van, annak ingyen lapot adsz, és reménykedsz, hogy blöffölni fog vele, ami egyáltalán nem biztos. Turn ch/raise után egy FD vagy 77 nem nagyon fog tudni dobni
    És akkor a turn check/raise miért jó? Azt írod, hogy a check után gyakran mögénk fog passzolni ("ingyen lapot adunk") a drawkkal vagy a nálunk gyengébb lapjaival. Ebből számomra az következik, hogyha betel akkor azt leginkább valueból fogja tenni. Te itt elképzelhetőnek tartod, hogy 3bet potban Kx-et tudj dobatni úgy, hogy kb 20%-os potoddsszal kell callolnia villain-nak?
    Példaként hozol a range-éből 2 kombinációt a mid PP-ket és azt FD-t. Kx-eket miért hagyod ki? Ha lehet nála Kx is, akkor miért is jó itt a check/raise? Én értem, hogy egy 77et vagy FD-t már nem fog tudni dobni, de pont azt írtad - és én is úgy gondolom - hogyha SD képes lapja van azt nem fogja blöffbe fordítani, FD-vel meg szeretné rivert látni és mögénkpasszol..
    Check/raise ebben a szituban nekem nagyon nem tetszik..
    Ha nem blöffcatchelnél akkor inkább bet/fold turn, check/fold river, aggro arc ellen meg akiről tudod, hogy szeret floatolgatni, az ellen sztem jó volt ez így.

  7. #7
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Kx ellen a ch/raise és a c/c c/c ugyanúgy stackoff, ezért nem írtam külön.

    Aggro ellen azért nem betelnék turnön, mert oop leszek kevés pénzzel, nagy kasszában, info nélkül riveren, és nehéz lesz range-re tenni ha allin megy.

  8. #8
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Ja igen, flop bet 10 turn shove is jó lehet még, mivel kicsit nagyobb a kassza a squeeze miatt.

    Minél aggróbb valaki, annál inkábbb kerülendő a b/f sztem

  9. #9
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 09. 24.
    Hozzászólások
    253

    Alapbeállítás

    220 handem van róla, érdemi noteot ezalatt nem sikerült összehozni sajnos.

    A turn bet is jó lehet talán, ezzel csak az a bajom, ő nem egy ultra cs (wtsd 20%), igaz hogy nagyon kicsi a fold to turn cbetje is, viszont ez egy 3bet pot és általában már ezek az aggrofissek is érzik hogy kevés lesz már ilyenkor a 88 turnon (+ eldob minden sima floatot).

    A nagyobb sizing elég jó ötletnek tűnik, mert ha 10$ megy flopon, akkor turnon 35ös kasszára marad előttem 33$. Igy már nem is tűnik olyan rossznak egy CR ai, mert ha betel 17,5-t és rátolom, akkor 15,5-ért már talán egy AQ-t sem tud eldobni, plusz b/c-olhat pocketekkel + FDvel is. Már csak az a kérdés hogy ha mutat itt egy KT-t akkor azt elkönyvelehtjük e coolernek


    Misirulez: a bet ch bet line valóban jó lehet, csak az a gond hogy turn checket nemigen várhatok tőle sajnos

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder BMWE46 avatara
    Csatlakozott
    2010. 01. 28.
    Hozzászólások
    556

    Alapbeállítás

    Én 2 utca ch/call-t látok ebben a handben.
    Ha flopot xback-eli akkor lövöm a turn és ch/call river (ha shove river akkor ch/f).

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •