Eredmény: 1 - 8 (8) összesen
  1. #1
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 01.
    Hely
    valahol
    Hozzászólások
    650

    Alapbeállítás Pár kérdés (PT-stat elemzés)

    Sziasztok!

    Lenne pár kérdésem:

    NL 5-10-en Mit csináljak a flush-re váró kezek ellen? Elképeztő, hogy szinte bármilyen egyszínű lappal adnak preflop emelést és bármit csinálok végig jönnek.

    A másik Cbet-et mekkorára szabjam, mert ha kicsi nincs értelme egy potnyit meg én sajnálok.

    Honnan lehet észre venni, hogy az ellenfél drillt floppolt? A flush húzók és drillek ellen vesztek a legtöbbet.

    Végezetül csatolom az első 10 ezer hand statisztikáját, várom véleményeket kritikákat!
    Csatolt képek Csatolt képek

  2. #2
    Handelemző medgypeti avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 22.
    Hely
    Valuetown
    Hozzászólások
    3.055

    Alapbeállítás

    Idézet bihaimo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Végezetül csatolom az első 10 ezer hand statisztikáját, várom véleményeket kritikákat!
    Hát a VPIP az jó 20 körül, viszont pf raise nagyon alacsony.Az ideális ha minél közelebb van a pf raise a vpip mutatóhoz, de legalább a 3/4-e, ami az esetedben 15 ugye.Többet kellene vakokat lopnod, ez a 9% ez nagyon alacsony 25-30 körüli ezt fel kell majd tornászni, ezzel nekem is gondom volt korábban.Postflop nagyon passzív vagy, az agressziófaktorod nagyon alacsony.A c-bet százalékod is alacsony azt mindenképpen növelni kell.

  3. #3
    Őstag Godmode avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 13.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.742

    Alapbeállítás

    Csatlakozom medgypetihez, VPIP eppen csak egy picit sok, viszont PFR nagyon. Lopni pedig muszaj, ha penzt akarunk latni...
    WSD 4.2% borzaszto kicsi, el sem tudom igazabol kepzelni... Postflop agressziot tolhatnad mindegyik szamot legalabb 0.5%-al feljebb, c-bet ne legyen kevesebb, mint 45% (erdemes a c-betet a pot 2/3-ara, 3/4-re meretezni). Ugyanugy tobbet kell check-raiselni is, illetve en meg annyit mondanek, hogy az action detailsnal levo bet%-okat 20 kore kellene feltornazni (ez osszefuggesben van az agressziofaktorral is, gyakorlatilag tobbet kellene nyitnod minden utcan)
    Nem keves tennivalo, az biztos, de nem is holnapra kell megcsinalni, hanem az elkovetkezo honapokra...

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 01.
    Hely
    valahol
    Hozzászólások
    650

    Alapbeállítás

    Köszönöm igyekszem megfogadni a tanácsokat, összefoglalva okosan agresszíven. :-) A következő 10 ezer hand utáni statokat is megosztom veletek

  5. #5
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Idézet medgypeti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hát a VPIP az jó 20 körül, viszont pf raise nagyon alacsony.Az ideális ha minél közelebb van a pf raise a vpip mutatóhoz, de legalább a 3/4-e, ami az esetedben 15 ugye.Többet kellene vakokat lopnod, ez a 9% ez nagyon alacsony 25-30 körüli ezt fel kell majd tornászni, ezzel nekem is gondom volt korábban.Postflop nagyon passzív vagy, az agressziófaktorod nagyon alacsony.A c-bet százalékod is alacsony azt mindenképpen növelni kell.
    Egyetértek ezekkel. Ami a kérdésed másik részét illeti, miszerint mit csinálj a flössre váró kezek ellen, meg hogy flöss húzók és drillek ellen veszted a legtöbbet.

    Ehhez csak úgy nagy általánosan tudok tanácsot adni. Feltételezem, hogy ilyen kis téten mindenféle lapokkal megadnak, mindegy hogy mekkorra a kicker-jük, vagy hogy mennyit kell megadni a flöss/sor húzó lapjukra. Éppen ezért addig kell ellenük hívni, amíg le nem jön a draw. Addig viszont keményen kell játszani, és nem kell félni a turn-ön is újra megfizettetni velük a játékban maradást, ha jól lapunk van: mondjuk magas pár top kicker-rel, vagy magas overpár. Tehát a lényeg, hogy pot közelieket hívjunk. Mindazonáltal, ha lejön a flöss, akkor dobjuk el a lapunkat!

    A c-bet-eket nagyon körültekintően kell alkalmazni. Több ellenfél ellen inkább ne tegyük. Ha egy ellen van, akkor is inkább pozícióból alkalmazzuk lap nélkül.

    Szintén úgy gondolom, hogy a kis téten játszó játékosok inkább calling station jegyeket mutatnak, és nem fő jellemzőjük az agresszív játék. Ezért, ha ellenfelünk bedurvul, és elkezd emelgetni, illetve visszaemelgetni, akkor ne ragaszkodjunk a lapunkhoz, főleg ha a board alapján van flöss-, vagy soresély.

    A kis téten, a calling station-ök elleni játék lényege tehát, hogy főleg lappal kell játszani, azzal viszont a fő, hogy keményen. Ha veszély van, akkor meg ki kell szállni a partiból. Nem kell cifrázni, ABC-pókert kell játszani.

  6. #6
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    kiegészíteném azzal hogy szerintem a bb lopás és preflop aggresszio szerintem teljesen rendben van az esetedben, mikro limiten jatszok szinten, es nem csak en allitom hogy 5% korul van az idealis pfr ertek a sok calling station miatt.
    mennyit szoktál emelni preflop?
    monster-ekkel mindenképp szűkítsd le a kört max. 1-2 emberre, szoval akár 10BB emelés is mehet.

    en ugyanilyen statokkal játszok/ttam NL10en meglehetősen eredményesen.

    kanrich javasolta a blocking bet használatát ha jól emlékszem, szoval ha lejött a szine riverre/turnre, emelj egy kicsit, ha rádemel, dobó.
    hasznosnak bizonyult nálam.

    drillt megállapítani mikrolimiten szinte lehetetlen, ugyanugy játszanak tpgk-val es drillel, esetleg a hud segithet, ha jo (legalabbis feszes) jatekos (vpip, pfr, af alapjan gyorsan megallapithatod, eleg ritka), akkor dobd. a többiek ellen mehet az allin overpairral jo flopon (pl.: AA-val 7K2 flopon)
    ha egyszinu a board, es eroset emel, valszeg ottvan nala a set es probalja vedeni, ez tapasztalat.
    ezek mind raised potokra vonatkoznak, ahol te voltal az eredeti emelo.

    a went to showdown tényleg nagyon alacsony, nekem 15-20% kozott van, lehet hogy tul nit vagy.

    ha valaki minraisel (nem reraise, hanem a konkret 1BB-s emelesre gondolok), mindenkepp add meg egy 2out-os lappal is. (ez nagy hibam volt joideig, nemtudom nalad van-e ilyen)
    nemtudom miert dobsz ennyiszer postflop, mindenkeppen ilyenkor vedd figyelembe a pot meretet, ha bentvan a stacked fele, mar ne nagyon dobj. (csak tényleg egyértelműen bukó szituációban)
    lehet hogy tul sokszor bloffolnek ki?

    ha van hudod, használd ki.
    sok gyenge LAG ellen végigmehetsz TPTK-val is, kétpárral pedig már az egész beülőmet sem félteném.
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2008. 02. 14. 01:47

  7. #7
    Tag
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    170

    Alapbeállítás

    Idézet bihaimo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm igyekszem megfogadni a tanácsokat, összefoglalva okosan agresszíven. :-) A következő 10 ezer hand utáni statokat is megosztom veletek
    6MAXot vagy Full Ringet játszol?

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 01.
    Hely
    valahol
    Hozzászólások
    650

    Alapbeállítás

    Full ringen játszom. Úgy gondolom, hogy 6max több agressziót kíván na megtöbb vakból való játékot és pont ezekkel vannak gondjaim.

    Megköszönöm a tanácsokat, mert beváltak. Ezen a téten sokkal kevesebb a jó játékos (bár én sem vagyok az) mint gondoltam, tehát felesleges mindig a legjobb lapra tenni őket.

    Az tanácsok bejöttek, jó lapjaimat keményen védtem és potnyi emeléseimre már kevesebben jöttek végig.

    Ha chec-keltek akkor az esetek nagyobb részében nyitottam minden utcán.

    C-bet 1 ember ellen szinte mindig.

    Ilyen játék után slow-playeztem flopolt full-omat és szépen kifizették 2 ember jött All-in-t +2 beülő

    Egymásik hozadék, hogy nem csak eredményesebb hanem izgalmasabb is a játék. Bár ezt mégcsak egy 1 órás session után mondom

    Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •