Oldal: 1 / 25 12311 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (243) összesen

Téma: AutoHotKey

  1. #1
    Fanatikus tag herrbert74 avatara
    Csatlakozott
    2007. 06. 09.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    340

    Alapbeállítás AutoHotKey

    Tegnap elkezdtem használni az AutoHotKey nevű szkriptnyelvet, ami kitűnően használható pókerezés közben. Csak elkezdeni a topikot beszúrok ide két hasznos linket és egy szkriptet, amit ma dobtam össze.
    A linkek:
    www.autohotkey.com
    http://www.overcards.com/wiki/moin.cgi/AutoHotKey

    Az én szkriptem speciálisan az én használatomra készült, még én sem teszteltem sokat, lehet, hogy nekem sem lesz kényelmes.
    Csak a MicroGaming mini asztalokon használható, de mindenki könnyen módosíthatja a saját igényei szerint. Ez a verzió kizárólag fix limiten használható, mert kétgombos kombinációkat használok, amik kiválasztják az asztalt, majd végrehajtják az akciót. Az asztalokat a Win+1..8 kombinációval illeszthetjük a a számokhoz, és egyből a helyükre is mozgatja azokat. Pl. a Win+1 kombinációval rendeljük hozzá az asztalt az egyeshez és egyszersmind a bal felső sarokba mozgatjuk.

    Az akciókat két gomb, egy szám, majd egy funkciógomb együttes lenyomásával lehet végrehajtani. Az 1...8 gombok jelentik az asztalt, a funkciógombokkal a következő akciókat hajtjuk végre:
    F1: Fold
    F2: Check/Fold
    F3: Check
    F4: Call
    F5: Bet/Raise
    F6: Raise any

    Tehát pl. az 1+F1 kombináció az egyes asztalon dob.

    Ez így nehézkesen használható, részben mert át kell nyúlni bal oldalra a jobb kézzel, másrészt talán túl sok a hat akció, az F2-t és az F6-t keveset használom. Nem tudom milyen lesz hosszútávon, kíváncsi vagyok, másoknak hogy működik, mi a véleményetek.
    Csatolt fájlok Csatolt fájlok

  2. #2
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    Használd a tweakui program x mouse funkciojat, ami azt teszi, hogy elég az egerkurzort a megfelelő aztal fölé vinni, s akkor az lesz az aktiv. Persze állítsd be, hogy ne dobja automatikusan aktívvá az asztalt. s ilyenkor elég a funkciógombokat nyomogatnod. iagzándiból ha csak foldot használod, akkor is rengeteg kattintást megspórolsz. S létezik olyan script is, amivel az eger görgőjével tudod 1 vaknyi egységenként görgőzéssel emelni, csökkenteni a tétet, vagy akár flopon jobb gombra automatikusan 2/3-adnyi potot betel, stb.

    Ígérem a héten csinálok egy bemutató videót.

  3. #3
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    Megnéztem a scriptedet, ez így elég bonyolult szerintem. Külön nyomogatni az astalszámot. Csináld ugy, ahogy az előbbi hozzászólásomban írtam. Felteszem az én scriptemet, ez mini viewra van írva, ha teljes asztalt használod, akkor csak a koordinátákat írd át a windowsspy segítségével.

    F5: Fold/auto fold
    F6: Check/ autocheck
    F7: call, autocall
    F8: Raise - itt előtte be kell állítani az emelés nagyságát.

    Én úgy írtam meg, hogy ha úgy van, akkor előre az auto funkciókat is pipája be. Van benn egy csúsztatás(sleep), s nem is akad össze. én ezt már "régóta" használom. a check/foldot nem programoztam be. Azt olyan gyakran nem használom, vagy rákattintok, vagy bejelölöm a check-et, s ha ráemelnek, úgyis kéri mégegyszer. s az autofoldal is vigyázok, mert van, hogy eredetileg eldobnám a lapot, de ha csak ketten vagyunk, akkor raise lesz belőle.

    Én jól használom, esetleg az első videóm elején van egy rövidke bemutató.


    Ui.: Feltöltöttem azt a betpot programot is, amivel tudod a görgővel állítani elvileg a vakot, meg jobb gombbal 2/3, 1/2, 1/2-ed potot betel. Ez nem működik minden kliensnél megfelelően, úgy töltöttem le, betdirecten működik, eurolinxen, nordicbeten nem. nem tudom miért, majd lehet jobban megnézem.

    S van egy autoloader is.
    Csatolt fájlok Csatolt fájlok

  4. #4
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    A betpot tul nagy, innen tudod letölteni:

    http://www.overcards.com/wiki/moin.cgi/BetPot

  5. #5
    Fanatikus tag krondorl avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    306

    Alapbeállítás össze vissza

    Csináltam egy ilyen scriptet, a mini view asztalok fókuszálására:

    Numpad1::
    MouseClick, left, 550, 20
    Sleep, 5
    return

    Numpad2::
    MouseClick, left, 550, 225
    Sleep, 5
    return

    Numpad3::
    MouseClick, left, 550, 437
    Sleep, 5
    return

    De néha össze vissza ugrál a kurzor, nem mindig pont oda ahova kell.
    Fókuszfüggő? Mi lehet a baj?

  6. #6
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    Idézet krondorl eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Csináltam egy ilyen scriptet, a mini view asztalok fókuszálására:

    Numpad1::
    MouseClick, left, 550, 20
    Sleep, 5
    return

    Numpad2::
    MouseClick, left, 550, 225
    Sleep, 5
    return

    Numpad3::
    MouseClick, left, 550, 437
    Sleep, 5
    return

    De néha össze vissza ugrál a kurzor, nem mindig pont oda ahova kell.
    Fókuszfüggő? Mi lehet a baj?
    melyik hálózat?

    én azzal csesztem el sok időt, hogy a nagy gomb, és az auto négyzet bejelölését szinkronizáljam. ugyanis volt, hogy nem ugyanott volt a gomb, s az se mindegy, hogy hova kattintasz először.

    Ha prímás teremről van szó, s elég neked ez a 4 funkció, akkor használd az enyémet, tuti működik. De nyugodtan rakhatsz hozzá még funkciót, de szerintem ennyi bőven elég.

    Megmondom őszintén kb 4 hónapja csináltam, s azóta nem foglalkoztam vele, csak használtam.

    Elvileg az enyémben van egy ilyen sor is:

    #IfWinActive, ahk_class POPUP_INT_DLG_WINDOW

    Ez valami olyasmire jó, hogy felismerje az aktív ablakot vagy mi, ezt nem teljesen vágom, megmondom őszintén, hogy egy másik scriptből másoltam ki. De vagy notepad tipusu ablak, s lehet vele szöveget is kerestetni.

  7. #7
    Fanatikus tag herrbert74 avatara
    Csatlakozott
    2007. 06. 09.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    340

    Alapbeállítás

    Igazad van, Littlemage, átírtam a programot úgy, hogy csak föléje kell menni egérrel és már lehet is nyomni a gombokat. Meg lehet oldani a MouseGetPos funkcióval. A görgőt nem használom, fix limiten ritkán kell.
    Most is kellemetlen szerintem, hogy a funkcióbillentyűkhöz át kell nyúlni a billentyűzet fölött és nem pihen a bal karom. Talán fárasztóbb is mint az egér, ezért lehet, hogy átírom más billentyűkre.
    A POPUP_INT_DLG_WINDOW karakterlánc minden Primás asztal fejlécében benne van, így lehet kizárni, hogy más ablakban kattintgass.

  8. #8
    Fanatikus tag krondorl avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    306

    Alapbeállítás

    Idézet Littlemage eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    melyik hálózat?
    ipoker (Titan) és ubet

    De sejtésem szerint ez nem hálózat függő... :P

  9. #9
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    Az pl "hálozatfüggő", hogy ott is meg kell kerestetni hogy melyik ablak aktiv.

    Egy másik scriptből kimásolva ez lehet:

    #IfWinActive, ahk_class PTIODEVICE

  10. #10
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    Idézet herrbert74 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igazad van, Littlemage, átírtam a programot úgy, hogy csak föléje kell menni egérrel és már lehet is nyomni a gombokat. Meg lehet oldani a MouseGetPos funkcióval. A görgőt nem használom, fix limiten ritkán kell.
    Most is kellemetlen szerintem, hogy a funkcióbillentyűkhöz át kell nyúlni a billentyűzet fölött és nem pihen a bal karom. Talán fárasztóbb is mint az egér, ezért lehet, hogy átírom más billentyűkre.
    A POPUP_INT_DLG_WINDOW karakterlánc minden Primás asztal fejlécében benne van, így lehet kizárni, hogy más ablakban kattintgass.
    Én már "megszoktam". Könyököm az asztalon, bal kezem 4 ujja a billentyűkön, jobb kezemmel egerészek.

    az meg szabad választás, hogy ki melyik billentyűt használja

Oldal: 1 / 25 12311 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •