Oldal: 1 / 13 12311 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (127) összesen
Like Tree4Likes

Téma: zulusierra fixed limit topikja

  1. #1
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 03. 05.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    647

    Alapbeállítás zulusierra fixed limit topikja

    Üdv mindenkinek, úgy döntöttem hogy a fejlődésem érdekében nyitok egy saját topikot, meg talán mást is érdekel még a FL - sőt, még abban is bízok hogy más is játszik ilyet és kapok jó tanácsokat a betévedő FL reg-ektől.
    Ha nem akkor majd elbeszélgetek itt magammal.

    Egy kicsit magamról, bár anno elkezdtem egy naplót is de nem lett hosszú életű, mi tagadás.
    2-3 éve játszok komolyabban, először NL MTT-ket játszottam, aztán jó időre átálltam a FL CG-re, IPoker termeket jártam végig aztán a PS-en kötöttem ki.
    Végig FR-en játszottam, 2/4-ig bezárólag - ami e fölött volt azt nem reklámoznám.
    Egy időben átálltam FL S&G-kra és MTT-kre, mostanában is ezeken játszottam le a T$-okat.
    Komoly BR-t így sem építettem mert a cashout gomb-ot is olyan sűrűn használom hogy lassan hotkey-t kell hozzá rendelni...szóval komoly változásra van szükség ha valamit el akarok érni.

    Jelenleg 0.25/0.50-en, 0.5/1-en játszok, a célom az hogy újra feljussak magasabb tétekre és még azokon is túl.
    Ez viszont FR-en nem nagyon fog menni mert nagyon kevés asztal megy, ezért úgy döntöttem hogy 6max-on játszok tovább.
    Régebben próbálkoztam már vele de 500 BB-nél feladtam ,most (remélhetőleg jobb játékkal) újra nekiálltam és hát kb. azért imádkozok hogy legalább BE legyek, bár még elég kicsi a minta.
    Azért aggaszt a dolog mert ezeken a téteken FR-en jónak mondható winrate-em van, ráadásul itt a fish-ek még gyengébbek és többen is vannak, mégsem stimmel valami.
    Igyekszem fejleszteni a játékomat, ennek érdekében nyitom ezt a topikot is, illetve új DC-s videókat töltöttem le.

    Kezdetnek beteszem a stat-jaimat, mint mondtam kicsi a minta de a régebbi hand-eket kiszűrtem mert egyrészt akkor máshogy játszottam, másrészt túl sok asztalon.
    Persze az a lényeg hogy jól játsszak és akkor majd lesznek jó stat-ok is, meg több féle stílusban is lehet nyerni, de hátha van itt olyan adat ami egyértelmű leak-re mutat rá.
    Utoljára módosítva: zulusierra által: 2012. 03. 23. 01:48

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 03. 05.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    647

    Alapbeállítás

    Itt pedig egy hand, FR-en EP emelésekre eldobtam a gyenge ászokat de azt hiszem hogy itt luxus lenne.
    De lehet hogy a pf call sem jó, a többiről nem is beszélve, river-en már csak azért adtam meg mert enyhe tilt-en voltam és rádumáltam magam hogy nagy a kassza, meg láttam már érdekes mutatásokat ilyenkor.
    Utólag inkább dobnám valahol, de hol?

    UTG: 65/18/55 AFq - 17 hand
    UTG+1: 27/19/55 AFq - 1300 hand

    Poker hand played on PokerStars with a pot size of $8 - Pokerhand.org
    Utoljára módosítva: zulusierra által: 2012. 03. 23. 01:14

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 03. 05.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    647

    Alapbeállítás

    Valamiért nagyon lekicsinyítette a képet, itt van két részletben, de így is elég apró betűs, sry.
    Csatolt képek Csatolt képek

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 03. 05.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    647

    Alapbeállítás

    Egy újabb hand, teljesen hétköznapi helyzet, mostanában mégis kezdek elbizonytalanodni azzal kapcsolatban hogy flop után mi legyen.
    Régebben hívtam a turn-t is mert sok gyengébb A vagy K high adja, river-en pedig ellenféltől függően c/c vagy c/f.
    Az ellenfél 373 hand alapján:
    23/17/9/51 AFq

    Ellene dobni kellett volna, nem is értem hogy miért adtam meg, ő csak értékért hívhat bele ezen a board-on, a turn megadásom után tudja hogy nem dobok.
    Kérdés hogy turn-ön maradjak Cbet-en vagy (néha?) játsszak c/c-t?
    Arra hajlok hogy reg-ek ellen hívom tovább, fish-eket pedig próbálom blöfföltetni.

    Poker hand played on PokerStars with a pot size of $8 - Pokerhand.org

  5. #5
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 03. 05.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    647

    Alapbeállítás

    A többiek stat-ját elnézve nem megyek elégszer mutatásig, bár talán nem az ilyenek miatt, turn-ön nem hinném hogy ezt folytatni lehet.
    BB 120 hand - 28/19/14/ 55 AFq
    Elég magas a pf 3bet, de multiway 3bet-el oop ami így is rendesen leszűkíti a range-ét.
    Flop-on azért nem cap-eltem mert lehet nála set, sor, flush, combo draw, és egyik ellen sem állok jól.
    De utólag belegondolva sor és combo draw ritkán lesz nála a pf akció után,
    szóval talán mégis mehetett volna a cap. (?)

    Poker hand played on PokerStars with a pot size of $9 - Pokerhand.org

  6. #6
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 12. 01.
    Hozzászólások
    110

    Alapbeállítás

    Hi!

    Úgy gondolom, hogy a statok önmagukban sokszor becsapósak lehetnek, sok függ attól, hogy milyen ellenfelek ellen játszol, nem hiszem, hogy lehetne mondani fix értékeket, amelyek minden körülények között az optimálisak lennének. Azért persze vannak olyan dolgok, amiket így is észre lehet venni.

    Nekem ami először feltűnt, az a Fold BB to steal nagyon magas értéke. Majd 50%, szinte any2-val megéri lopni ellened. Összehasonlításképpen én egy ismeretlen, vagy átlagos játékos CO pozíciós nyitása ellen 45%, Button pozíció ellen 35%, Sb ellen pedig 15%-ot dobok el. Szóval én a helyedben lazábban védenék vakot, gondolj arra, hogy SH-ban sokkal több a széles ranges játék, illetve, hogy elég jó oddszot kapsz általában BB-ről.

    Donk flop 7%: ehhez annyit fűznék hozzá, hogy 2-way és 3-way véleményem szerint a donk bet 99,9%-ban hiábás játék, mivel FL-ben ilyenkor a legtöbb játékos szinte 100%-ban úgy is cbetelni fog. Nem beszélve arról, hogy valószínűleg nem lesz túl balanszált a dolog. 4+-way már oké, mert ott azért már többször elhagyják a cbetet.

    Fold F donk 42% az nagyon sok lenne, ha hosszútávon is annyi marad. Gondolj bele, ha feltűnik, hogy ilyen gyakran dobsz a donkbetre, akkor nagyon durván megéri donkbet blöffölni ellened. Ha van valami gyenge mutatási értékkel rendelkező lapod (akár K magas bizonyos helyzetekben) akkor szerintem ilyenkor a legjobb végig adni, és hagyni had blöfföljön az ellenfél. Ha meg gyenge kezed van valami javulási lehetőséggel, akkor néha visszablöffölhetsz, főleg akkor ha olyan a board, hogy nála is sok húzó lehet.

    Plusz a WTSD egy kicsit alacsonynak tűnik, de ez is lehet a kis minta miatt is. Sh-ban vannak olyan szituk, amikor egy sima A magas vagy néha K és Q magas is jó blöff-fogó és el lehet menni velük terítésig. Illetve gyenge húzókkal nem tudom mennyi félblöffölsz vagy reblöffölsz, de talán az is gond lehet, ha például egy gyenge 8-as magas FD-vel passzívan játszol és riveren dobsz, ha nem egészült. Ekkor túl könnyű lesz ellened játszani és sokszor fogják vinni a kasszát a tiédhez hasonló gyenge kezek terítés nélkül.
    Utoljára módosítva: theobell által: 2012. 03. 23. 18:21

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 03. 05.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    647

    Alapbeállítás

    Szia, köszi az észrevételeket!

    Az utóbbi időben FR-en is, de itt még inkább próbálok többször vakot védeni,
    bele veszek mindenféle kapcsolódó lapokat, attól függően hogy honnan jön a steal.
    Amivel gondban vagyok azok a T3s, Q5o-szerű lapok amiket gondolom nem kellene dobálni de az általad leírt range-eket megnézem és igyekszem alkalmazni.

    Flop-on kizárólag 4+ handed szoktam donk-olni olyan board-on ahol könnyen elmaradhat a Cbet, nem is értem hogy jött ki ez a magas érték.
    Mindig meglepődök session végén ezen, de az biztosan benne van hogy fáradtan játszok sok asztalon és hirtelen azt hiszem hogy én emeltem pf, ezért nyitok.
    Többek között ezért mostanában kevesebb asztalon játszok.

    És igen, a Fold to donkbet, ezzel biztos hogy kell valamit kezdeni.
    Az az igazság hogy hiába rossz játék, engem ezzel meg tudnak őrjíteni, és ellenem lehet hogy hasznos.
    Minden alkalommal jegyzetelem hogy milyen helyzetben mivel donk-oltak, hogy később könnyebb legyen dönteni.
    Wet flop-on A magassal, bármilyen párral legtöbbször visszaemelek, mert Sklansky elmélete szerint ez a helyes,
    dry flop-on megpróbálok bluffcatch-elni ha lehet, gondolkodó ellenfél ellen ritkán flop call/turn raise-t játszok tisztán blöffből, szóval próbálok minél többször tovább menni valahogy de nem elég.
    Ezzel a területtel foglalkoznom kell az biztos.

    A WTSD-t is próbálom feljebb vinni, egyelőre csak picit sikerült, flop-on kevesebbszer dobok, így többször megyek SD-ig is.
    Reblöfföt nagyon ritkán csinálok, legalábbis tiszta blöffből, félblöfföket sokszor, a húzókat legtöbbször agresszíven játszom meg, néha passzívan a balansz miatt, de lehet hogy egyáltalán nem kellene.

    Szóval ezeken a területeken mind igyekszem javulni mert éreztem hogy itt gondok vannak - most megerősítettél ebben - de valamiért nem haladok eleget.
    Mindenesetre jelölöm a hand-eket és már most is sok hibát észrevettem ezekben pl. amiket post-oltam, ezek elkerülhetők ha jobban odafigyelek szóval bizakodó vagyok, és örülök hogy van aki hozzászól a témához.

  8. #8
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 12. 01.
    Hozzászólások
    110

    Alapbeállítás

    Idézet zulusierra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Amivel gondban vagyok azok a T3s, Q5o-szerű lapok amiket gondolom nem kellene dobálni de az általad leírt range-eket megnézem és igyekszem alkalmazni.
    Jaja, például egy kellően agresszív SB nyitó emelése ellen egyszínű lapot nem igazán dobnék, 72s-et sem. Egy Q5o is lehet megadó Button vagy akár CO ellen is, ha az ellenfél nem túl feszes.

    Annyit tennék hozzá ehhez, hogy szerintem ezeket a rangeket érdemes lépésenként lazítani, szóval ha eddig túlságosan feszesen védtél vakot, akkor lehet kicsit kényelmetlen lenne ha hirtelen meg túl laza lennél, főleg amiatt, hogy poszflop általában gyengébb lapjaid lesznek, amikkel lazábban kell félblöffölni vagy terítésig menni. (ugyanis annak önmagában nincs túl sok értelme, ha lazábban adsz meg, de utána poszflop meg rengeteget dobsz) Plusz az egész vakvédés nagyban függ az ellenfelek lopó skálájától, nekem HUD-ra ki van rakva CO és BU steal százalék is (ami persze kis mintán nem túl releváns).

    Idézet zulusierra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Wet flop-on A magassal, bármilyen párral legtöbbször visszaemelek, mert Sklansky elmélete szerint ez a helyes,
    Itt nem tudum, hogy pontosan mire gondolsz, de egy ellenfél ellen én általában mutatási értékkel rendelkező A vagy K magassal inkább hagyom had blöfföljön. Ha párja van úgy sem nagyon fog dobni, ha húzója van, akkor szintén nehéz lenne kicsavarni a kezéből, ha meg totál blöff akkor úgyis dob az emelésedre. Erősebb párokkal már inkább emelek floppon vagy turnön, mivel több érték van a kézben ha fizettetem az enyémnél rosszabb kész kezeket, mintha hagynám a blöffjeit tovább vinni.
    Utoljára módosítva: theobell által: 2012. 03. 24. 14:07

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 03. 05.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    647

    Alapbeállítás

    Sklansky-val kapcsolatban arra gondoltam hogy szerinte félblöff ellen a marginális kezekkel először a dobáson kell elgondolkodni, ha az nem jó akkor emelnünk kell.
    Vannak helyzetek amikor a megadás a legjobb, de ez ritka.
    A póker alaptételeként ezt fogalmazta meg:

    "Minden esetben, amikor eltérünk attól a játékmódtól ahogyan akkor játszanánk, ha láthatnánk ellenfeleink lapjait, akkor ők nyernek,
    és minden esetben amikor pontosan úgy játszunk mintha láthatnánk ellenfeleink lapjait, ők veszítenek."

    Ezért írtam hogy wet flop-on történő donkbet-re A magassal, vagy bármilyen párral sokszor visszaemelek, ha már van note-om arról hogy az illető húzóval donkolt akkor szinte mindig.
    Mert ha húzóval állok szemben akkor abban a pillanatban jobb lapom van és az alaptétel értelmében emelnem kell.
    De meg lehet róla győzni hogy ne emelgessek itt annyira.

    Nagyon problémás nekem ez a donkbet dolog, leginkább arra alapozok hogy ki/mivel csinálta előtte és aszerint reagálok.
    Azt tapasztalom hogy a fish-ek nagyon nagy %-ban kész lappal donkolnak,
    néha scary flop-on tiszta blöffből - itt szoktam inkább megadogatni, vagy ha tudok még javulni turn-ön.

    A vakvédéshez óvatosan szélesítem a range-et, meglátom hogy hosszabb távon mire megyek.
    Mindenesetre ma a WTSD 36 fölött van, Fold F donk 36, apró lépések.
    Utoljára módosítva: zulusierra által: 2012. 03. 24. 14:41

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 03. 05.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    647

    Alapbeállítás

    Úgy néz ki hogy másodszor is fel kell adnom a próbálkozást 6max-on.
    34k hand alatt -0.4 BB/100-at sikerült "elérni", tudom hogy ez még nem nagy minta de olyan szinten idegőrlő volt ez a hét hogy nem szeretném tovább csinálni, vissza kell mennem FR-re hogy lenyugodjak, visszajöjjön az önbizalmam, és nem utolsó sorban pénzt is keressek.
    Nagyon elkeserít hogy még csak BE-t sem tudok hozni.
    FR 2/4-en tudok nyerni, itt meg 0.25/0.50-en is aláznak, pedig a mezőny olyan hogy tátott szájjal nézem mik mennek, nehéz olyan asztalt találni ahol ne ülne legalább két 50/3-at játszó ember, 90-es VP-vel is rengetegen motoroznak.
    Úgy érzem magam mint egy középiskolás akit megvertek az alsósok, csak csóválom a fejem és az visszahangzik belül hogy "nem értem, nem értem",de azért mégis nagyjából sejthető hogy mi az oka.

    Egyrészt biztos hogy gondok vannak a játékommal, emellett egy idő után olyan tilt jött rám ami már régen.
    Hiába próbáltam lazulni pre és postflop - a stat-jaim 30/25/11/ 55 AFq, ez az előző próbálkozás alkalmával 25/21 volt, nem hinném hogy ezen múlik, postflop bénázok.
    Másrészt szeretném azt hinni hogy ez (is...) egy downswing volt, 2 millió hand alatt láttam már ezt-azt de ami itt ment az parádé,nem véletlenül jött elő a tilt.
    De nem akarom erre fogni, egyértelmű hogy fejlődnöm kell és valamikor újra nekiállok, most még talán játszok kicsit 0.25/0.50-en hátha visszahozom BE-re hogy kicsit megnyugodjon a lelkem.
    Aztán irány a FR, tegnap beültem kicsit és olyan érzés volt mint amikor hazaérsz a nyüzsgő belvárosból, minek az nekem, itt érzem magam jól a csendes kis utcákban, hallgatom a madárcsicsergést, semmi stressz.
    De előbb kimegyek a közeli óvodához és megverek egy kisgyereket.


    A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. Kpfeltlts.hu - korltlan ingyen trhely kpeidnek, regisztrci nlkl
    Utoljára módosítva: zulusierra által: 2012. 03. 27. 08:56

Oldal: 1 / 13 12311 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •