Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (13) összesen
  1. #1
    Fáradhatatlan grinder hosocske avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    993

    Alapbeállítás hosocske omaha leosztásai

    Úgy döntöttem, hogy a holdem mellett szeretnék megismerkedni az omahával is, de mivel kb semmit nem tudok róla egyelőre, ezért majd szeretnék berakni ide handeket a fejlődésem céljából

    holdembe NL100on nagy minta alapján kb 0ás vagyok, omahát NL10en fogom elkezdeni, esetleg néha NL25öt is meg fogom próbálni ha jónak tűnik az asztal.

    Tanulás:

    Sajnos nincsenek anyagaim omahához, kb egy konkurens oldalon elolvasott pár nagyon alap cikk, és a két danifiú videóból próbálom megérteni a lényegét , szóval ha vki tudna segíteni, pár cikkel, vagy könyvel azt megköszönöm.
    Úgy olvastam a Hwang könyvek számítanak a legjobbaknak, azokat meg is fogom venni, azon kívül mivel videóim nincsenek ( NL10-25re nem is hiszem hogy sok értelme lenne, mivel a videók NL100tól kezdődnek főleg) főleg a játék és hand elemzések maradnak.

    tanácsokat szívesen fogadok itt is

    Segéd programok

    Sajnos itt egyből szenvedek, az első terv az volt hogy megveszem az omaha managert, de ott már csak a OM2-őt lehet megvenni, és a HM2őt vmiért nem akarja futtatni a gépem :S Ezek után letöltöttem a PT3at (borzalmas a managerrel összehasonlítva ), ezen kívül vmiért amíg bosson bejön vele a HUD addig Starson nem akarja, bosson meg még NL10 en sincs sokszor elég asztal :S

    Ha vkinek van ötlete elsősorban a HM2re másodsorban a PT3 vs PS gondra akkor azt is megköszönném

    Remélem aktívabb lesz majd ez a fórumom a handek terén mint a régi holdembe

  2. #2
    Moderátor / Pro Team tag danfiu avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Focustown
    Hozzászólások
    5.674

    Alapbeállítás

    hajra

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder hosocske avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    993

    Alapbeállítás

    az elején biztos lesz pár megbotránkoztató hand, de vhol el kell kezdeni

    weaktight | Hand | 4h3c2s9c - €0.10/€0.25 Pot Limit Omaha Hi

    session eleje volt button csak limpelgetett eddig ezenkívül semmi extrát nem láttam tőle az 5 hand alatt..
    nem igazán tudtam mi lenne most a jó (főleg a call meg a raise merült fel, sorok ellen is van 11out fd ellen meg ott a két pár, szóval nagyon esélytelennek nem láttam magam, callnál viszont a turn elég kellemetlen lehet hacsak nem 4es vagy 2es

    weaktight | Hand | 7h8d9d6d - €0.10/€0.25 Pot Limit Omaha Hi

    ellen egy SN de ettől függetlenül mivel itt játszik gondolom ő is csak ismerkedik az omahával , eddig nem 3betelt de itt is kb 10 handről beszélünk, a kérdés egyszerű be kell e rakni ( ha igen kb mekkora stackig kell ezt berakni)

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder csicsi avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 02.
    Hely
    Nyíregyháza
    Hozzászólások
    578

    Alapbeállítás

    Én ezt olvasom, nem tűnik rossznak:

    Pokerarticles at Donkr | Discussions | Donkr

    GL!

    Ha lesz valamilyen könyved pdf-ben szívesen fogadom
    Utoljára módosítva: csicsi által: 2012. 04. 05. 19:06
    "If you wanna be the best, you gotta take out the best"

  5. #5
    Moderátor / Pro Team tag danfiu avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Focustown
    Hozzászólások
    5.674

    Alapbeállítás

    Idézet hosocske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    az elején biztos lesz pár megbotránkoztató hand, de vhol el kell kezdeni

    weaktight | Hand | 4h3c2s9c - €0.10/€0.25 Pot Limit Omaha Hi

    session eleje volt button csak limpelgetett eddig ezenkívül semmi extrát nem láttam tőle az 5 hand alatt..
    nem igazán tudtam mi lenne most a jó (főleg a call meg a raise merült fel, sorok ellen is van 11out fd ellen meg ott a két pár, szóval nagyon esélytelennek nem láttam magam, callnál viszont a turn elég kellemetlen lehet hacsak nem 4es vagy 2es

    weaktight | Hand | 7h8d9d6d - €0.10/€0.25 Pot Limit Omaha Hi

    ellen egy SN de ettől függetlenül mivel itt játszik gondolom ő is csak ismerkedik az omahával , eddig nem 3betelt de itt is kb 10 handről beszélünk, a kérdés egyszerű be kell e rakni ( ha igen kb mekkora stackig kell ezt berakni)
    1:vszinu dobnam, mert oop nem lesz tiszta turn kartya es az o value range-e elegge crushol teged K+magas fd, jobb 2 parok,setek,Nem is beszelve, hogy sok turnon kileszel bloffolve es meg nem is invesztaltal bele sok penzt a partiba.


    2:neeeem allin, preflop nincs equity edged, es ennek a lapnak jo a smooth equity distribution-je, szal sok flopon tudsz stackelodni decent equityvel es te soha nem fogsz hibazni stackoffnal

  6. #6
    Fanatikus tag matteo85h avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 09.
    Hozzászólások
    479

    Alapbeállítás

    DC: Solid State PLO, PLO By Numbers sorozatok sztem nagyon hasznosak, hogy megértsd az alapokat és utána tudd saját magad is fejleszteni, elemezni a játékodat.

  7. #7
    Sai
    Sai nem elérhető
    Fáradhatatlan grinder Sai avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 28.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    794

    Alapbeállítás

    Idézet danfiu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    1:vszinu dobnam, mert oop nem lesz tiszta turn kartya es az o value range-e elegge crushol teged K+magas fd, jobb 2 parok,setek,Nem is beszelve, hogy sok turnon kileszel bloffolve es meg nem is invesztaltal bele sok penzt a partiba.


    2:neeeem allin, preflop nincs equity edged, es ennek a lapnak jo a smooth equity distribution-je, szal sok flopon tudsz stackelodni decent equityvel es te soha nem fogsz hibazni stackoffnal
    Sok dologban egyetértek

  8. #8
    Moderátor / Pro Team tag danfiu avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Focustown
    Hozzászólások
    5.674

    Alapbeállítás

    Idézet Sai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sok dologban egyetértek
    Es miben nem?

  9. #9
    Sai
    Sai nem elérhető
    Fáradhatatlan grinder Sai avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 28.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    794

    Alapbeállítás

    Idézet danfiu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Es miben nem?
    Jelentéktelen dolgokban

    Pl.: "és még nem is invesztáltál bele sok pénzt"
    Konkrétan lényegtelen, hogy mennyit invesztáltál, csak az SPR számít. Úgy értem, hogy ha az ellenfélnek összesen 5 eurója lenne ez sima allin, pedig ugyanannyit invesztáltál

    másiknál nyilván call-t kell nyomni, viszont a magyarázatok engem nem elégítenek ki maradéktalanul (nem azt mondom, hogy amit írsz az rossz, meg gyakorlatilag minden videóban ezt mondogatják), matematikailag nem érzem elégnek azt a magyarázatot preflop call-ra, hogy postflop könnyű vele helyesen stack-elődni a smooth distribution miatt. Az is kell hozzá, hogy jópár flopon nagy előnyben tudjuk bepakolni (azaz domináljuk az ellenfél range-ét). Pl egy 3456-nak is elég smooth az eloszlása, mégis sokkal rosszabb vele a call, mert sokkal ritkábban floppolunk olyat, ahol domináljuk az ellenfelet (tehát őt is eltalálta, de minket jobban)

  10. #10
    Moderátor / Pro Team tag danfiu avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Focustown
    Hozzászólások
    5.674

    Alapbeállítás

    Idézet Sai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jelentéktelen dolgokban

    Pl.: "és még nem is invesztáltál bele sok pénzt"
    Konkrétan lényegtelen, hogy mennyit invesztáltál, csak az SPR számít. Úgy értem, hogy ha az ellenfélnek összesen 5 eurója lenne ez sima allin, pedig ugyanannyit invesztáltál

    másiknál nyilván call-t kell nyomni, viszont a magyarázatok engem nem elégítenek ki maradéktalanul (nem azt mondom, hogy amit írsz az rossz, meg gyakorlatilag minden videóban ezt mondogatják), matematikailag nem érzem elégnek azt a magyarázatot preflop call-ra, hogy postflop könnyű vele helyesen stack-elődni a smooth distribution miatt. Az is kell hozzá, hogy jópár flopon nagy előnyben tudjuk bepakolni (azaz domináljuk az ellenfél range-ét). Pl egy 3456-nak is elég smooth az eloszlása, mégis sokkal rosszabb vele a call, mert sokkal ritkábban floppolunk olyat, ahol domináljuk az ellenfelet (tehát őt is eltalálta, de minket jobban)
    Nyilvan ugy ertettem h magas spr-nel keveset invesztaltunk bele es egyaltalan nem vunk commitedek..ez kb magatol erthetodik..

    A masodikhoz, meg egyaltalan nem kell elonyben bepakolni,eleg ha az adott spr szituhoz van decent/elegendo equitynk. Az o range-e itt nem fog rundown-okat tartalmazni sztem ilyen stacksize-nal.
    Utoljára módosítva: danfiu által: 2012. 04. 06. 17:54

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •