Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (14) összesen
Like Tree6Likes

Téma: NL100 AK TPTK furcsa line ellen

  1. #1
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás NL100 AK TPTK furcsa line ellen

    Villain 19/15-ös regular
    3.18, 2.13, 1.85


    Elemzéskor simán azt mondtam, hogy turn fold. De aztán elbizonytalanodtam. Riveren nem látom, hogy bármivel is blöffölne, miután egy ilyen dry boardon megadtam a turn donkját, tehát a river shovera mindenképpen dobnám.


    Viszont mi ez a turn 2/3 donk a flop c/c után? Érdekelne bármi, amit gondoltok a handről, főleg az ellenfél játékáról, hogy milyen rangere teszitek, és miért.


    Köszi


    $0.50/$1 No Limit Holdem
    OnGame
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com


    Stacks:
    UTG Player10 ($43.95)
    UTG+1 Player1 ($123.96)
    CO Player2 ($172)
    BTN TirX01 ($157.10)
    SB Player4 ($99)
    BB Player9 ($105.15)


    Pre-Flop: ($1.50, 6 players) TirX01 is BTN
    Player10 calls $1, 2 folds, TirX01 raises to $4.50, 1 fold, Player9 calls $3.50, Player10 calls $3.50


    Flop: ($14, 3 players)
    Player9 checks, Player10 checks, TirX01 bets $9, Player9 calls $9, Player10 folds


    Turn: ($32, 2 players)
    Player9 bets $20, TirX01 calls $20


    River: ($72, 2 players)
    Player9 bets $71.65, TirX01 calls $71.65

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder asdator avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 07.
    Hozzászólások
    633

    Alapbeállítás

    Te multiway ezt a flopot leginkább csak valueból fogod cbetelni, tehát eléggé beszűkül a ranged az ő szemében TP+egypár szerű lapokra. Erős handet ugyebár ezen a boardon sose fog checkraiselni, mert te kb minden lapot ami nem set világgá fogsz hajítani, és azzal a 3. emberkét is kizárná a partiból. Másrészről floatolni se fog pont amiatt, mivel még egy ember mögötte cselekszik.(blöfföt ezért kizárnám, annak ellenére is, hogy könnyen belőhető a ranged)
    Mivel semmi draw nincs lent ezért turnon te gyakran potkontrollozhatsz, hiszen egy reg ellen gyengébb Kx-ek ellen sose lesz 3utca valued. Emiatt lehet itt jó a donk settel mondjuk, mivel TP-t itt még sose fogsz dobni és a furcsa line miatt lehet hogy riveren sem. Ha szeretné hogy minden pénz bekerüljön, turnon check/raiselnie kéne,(amit ugye nem biztos, hogy fog tudni a potkontroll miatt + riveren már nem fog tudni c/r-elni, mert sztem te mögécheckelnél, vagy bet/foldon lennél) amire szintén gyakran fogsz dobni.
    Én ilyen line után leginkább set-et tudnék elképzelni nála.
    Meglepő lenne ha 3way floatolna, és EQ nélkül azért betelne 2/3ad potot turnon, hogy a szinte potnyi pénzével AI menjen ezzel maximalizálve a FE-t. Ez nagyon spewy lenne ami egy 19/15ös regtől nem elvárható.

  3. #3
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Teljesen jó játék szettel az ellenfél részéről, river sima fold, turnön még nem engedném el. Úgy hallom a flop call turn donk river bet elég elterjedt mostanában szettel, több értelme is van mint a flop call turn ch/raise-nek.

  4. #4
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Asdator, köszi a kimerítő elemzést, nagyon jól megfogalmaztad és megerősítetted, amin én is gondolkoztam. Hasonló elképzeléseim voltak a line mögötti ötleteiről. Viszont akkor már turnön fold, nem? Ha követjük ezt a gondolatmenetet, soha nem lesz nála blöff, de KJ v KQ sem...
    Mikki86, ha setre teszed, miért adnád meg turnön? Lehet szerinted néha ez blöff tőle, amit riveren felad, és mögé checkelhetünk,

  5. #5
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Flop call + turn bet + river bet után teszem szettre.
    Flop call + turn bet után még sok Kx is lehet nála. A könnyen dobó fish miatt egyébként ez a board 100% cbet, szóval itt asdatorral nem értek egyet. Viszont mivel a reg a fish előtt beszél, ezért nem lesz különösebben tág a range-e. Mondjuk JJ/QQ-val sokszor callolnék a helyében, csak azzal ugye 3beteltem is volna; TT még néha lehet nála.
    Mivel gyenge a range-ünk, főleg hogy buttonról kezdtünk, és barrel nem várható, ezért teljesen jó az ellenféltől a turn donk minden SD képes lappal, FD simán lehetne nálunk, amivel adjuk a betet, és sokszor viszi a kasszát, anélkül, hogy egy kellemetlen river betet kéne adnia úgy, hogy a lapunkat is hagyja javulni. Illetve balansz szempontjából is jó a donk, ha a szetteket szereti így játszani.
    Riveren nagyon kicsi lesz a calling range-ünk, viszont mivel nem várható hogy blöffölünk, így a gyengébb lapokkal nyugodtan checkelhetne, és mivel SD value-ja mindig van, ezért nem lesz szüksége blöffre, azaz itt már csak az erős lapoktól várnék betet.
    gyrv84 likes this.

  6. #6
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    Idézet asdator eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Te multiway ezt a flopot leginkább csak valueból fogod cbetelni (...)
    ez air-el a legstandardabb cbet a világon.
    csicsi, Flush67 and mustah01 like this.

  7. #7
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Idézet Romsy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ez air-el a legstandardabb cbet a világon.
    Teljesen egyetértek veled, klasszikus spot, mégis ebben a partiban:
    - az ultra feszes ellenfél,
    - az UTG pozink,
    - a multiway pot,
    - valamint a dry király magas flop okán
    mégis azt mondom, hogy itt túl sokszor lesz lapja az ellenfélnek. Én lehet feladnám a handet.
    erikkke and Pablitofelezer like this.

  8. #8
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    turn nem igazán fold sztem, mert a 3way cbet utan semmit sem fogsz betelni szinte turnon ami nem K vagy jobb, ergó neki Kval ésszerű lehet donkolnia, van benne value. rivert viszont nem tudja vbetelni rosszabb lappal mint a tied, blöfföt meg nem tudok mit rakni a kezébe.

  9. #9
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    Idézet want2push eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Teljesen egyetértek veled, klasszikus spot, mégis ebben a partiban:
    - az ultra feszes ellenfél,
    - az UTG pozink,
    - a multiway pot,
    - valamint a dry király magas flop okán
    mégis azt mondom, hogy itt túl sokszor lesz lapja az ellenfélnek. Én lehet feladnám a handet.
    egyértelmű Foldinho Dos Santos ez a river, csak arra a félmondatra írtam, hogy nem igaz, hanem hamis.

  10. #10
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 11. 12.
    Hely
    Pilipócs
    Hozzászólások
    144

    Alapbeállítás hi

    Azért azt jó lenne tudni hogy hány hand alapján jön ki ez a stat az ellenfélről, meg azt is leírhatnád ,hogy téged milyennek látnak az ellenfelek.Az én statjaim alapján te is nagyon feszes vagy 800hand alapján.
    Az hogy te 4way potba c-betelsz az igen csak erőt jelent.én itt arra is gondolok h ő is feszesebbnek lát téged és elakarja dobatni veled a lapod(handhistory, asztal dinamika kellene ehhez).
    Amit ezzel a line-val előad az igen csak set gyanús. Gondolhatja h tudsz dobni gyenge K-t AK-t AA-t is ilyen előadás mellett.
    gl

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •