Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (17) összesen
Like Tree1Likes

Téma: NL10 top 2 pár turn ch/r-t kap

  1. #1
    Tag sabe83 avatara
    Csatlakozott
    2009. 08. 28.
    Hozzászólások
    137

    Alapbeállítás NL10 top 2 pár turn ch/r-t kap

    $0.05/$0.10 No Limit Holdem
    OnGame
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG Hero ($11.68)
    UTG+1 LittleRaymer ($10.64)
    CO abra1ab ($10.13)
    BTN tomasbpm ($4.50)
    SB ezafakju ($10.14)
    BB x_kosty ($15.88)

    Pre-Flop: ($0.15, 6 players) Hero is UTG
    Hero raises to $0.40, 4 folds, x_kosty calls $0.30

    Flop: ($0.85, 2 players)
    x_kosty checks, Hero bets $0.60, x_kosty calls $0.60

    Turn: ($2.05, 2 players)
    x_kosty checks, Hero bets $1.70, x_kosty raises to $3.40, $1.7 to Hero ($8.98)?

    Ellen: 57/0 Ag% 17 (13,19,21)

    Toljuk rá mindenképpen, vagy pozícióból jó ha csak megadunk?

  2. #2
    Fanatikus tag mustah01 avatara
    Csatlakozott
    2011. 04. 22.
    Hozzászólások
    212

    Alapbeállítás

    hát ez eléggé fish nuts line, nálam a dobás is felmerül
    ai menni semmi értelme sztem, max megadn, floppolt 2pár is lehet nála
    azt érdemes lenne tudni, h FD-val játszik-e ilyet
    meg nemtom hány hand alatt jött össze ez a stat,de pf nem emel, akár AQ-AK is lehet nála
    ha megadod és nem pikk a river, akk kb 4$-t még megadnék, egyébként ch behind

  3. #3
    Fanatikus tag kisgatyas avatara
    Csatlakozott
    2010. 09. 08.
    Hely
    Kolozsvár
    Hozzászólások
    496

    Alapbeállítás

    Az ennyire passziv ellenfeleknél a x/c,x/mr line általában tipikusan a nutsot szokták jelenteni, vagyis nem látom túl sok értelmét annak hogy rátold, vagyis call-t látom jónak.
    Nagyon passziv ellenfél általában premium lapokkal is csak megad preflop, ezért simán a rangeben van pl egy AK, AQ. (AA-n se lepődnék meg nagyon, bár nagyon valószinűtlen a blocker hatás miatt. )
    Vagyis lehet nála túlértékelt lap de nagyon ritkán, viszon a minraise miatt bőven meglesz az oddsod.
    Riveren betsizetól függően döntenék, kicsi betet callolnék, pushra dobnék. A passziv játékosokra jellemző, hogy a betsizeuk lineáris a lapjaik erőséggével.
    The credit belongs to the man in the arena.

  4. #4
    Fanatikus tag kisgatyas avatara
    Csatlakozott
    2010. 09. 08.
    Hely
    Kolozsvár
    Hozzászólások
    496

    Alapbeállítás

    Idézet mustah01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    hát ez eléggé fish nuts line, nálam a dobás is felmerül
    ai menni semmi értelme sztem, max megadn, floppolt 2pár is lehet nála
    azt érdemes lenne tudni, h FD-val játszik-e ilyet
    meg nemtom hány hand alatt jött össze ez a stat,de pf nem emel, akár AQ-AK is lehet nála
    ha megadod és nem pikk a river, akk kb 4$-t még megadnék, egyébként ch behind
    basszus, mikor válaszoltál még nem láttam a postod, csak utána láttam h szinte ugyanaz
    The credit belongs to the man in the arena.

  5. #5
    Tag sabe83 avatara
    Csatlakozott
    2009. 08. 28.
    Hozzászólások
    137

    Alapbeállítás

    Végülis a call mellett döntöttem én is, jobban bele gondolva tényleg nem lenne sok értelme rátolni.

    A hibát ott követtem el hogy pikk 5 riveren is calloltam, nem tudom milyen megfontolásból, nem gondoltam én ezt akkor át kellőképpen, és ő természetesen pikk KJ-t mutatott.

  6. #6
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 12. 21.
    Hozzászólások
    1.841

    Alapbeállítás

    tipikus esete a kétpár sérülékenységének... amúgy szerintem nem hibáztál nagyot, bár egy passzív ellenfél visszaemelése nagy erőt jelent, igaz akkor még te voltál előnyben van ez így... a river call viszont lehet hogy kicsit "erős" mindenesetre ha rátolod turnön, tuti callol, riveren meg csak javulhatott ellened, így a call kilőve. bár néha megadható ha információt akarsz "vásárolni" vele... de ha ritkán játszol vele, akkor inkább fold, mert úgyse fog kelleni többet az info arról hogy hogyan játszott.

  7. #7
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    4 sör után:

    ilyen ellenfél ellen nehéz, mert fogalma sincs h mi erős lap s mit kéne raiselnie és miért. turn nem nagyon dobhatsz legalábbis amíg mutatások alá nem támasztják h 2 párokat, fdket sose raisel. nem írtad h mennyi hand van róla, az se mind1, ha kevés akkor a mutatásaira támaszkodnék.

    igazából én szerintem van value a push-ban. ha call akkor viszont pikken normál betre inkább fold, ott már talán nem fogja betelni a gyengébbet.

  8. #8
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    push, úgysem fog dobni.
    57/0 16%aggr, Kit érdekel?
    Biztosan fish nem tudom mekkora minta alapján mert azt már nem írtad le, de gondolom 10-20 handed lehet róla, sokkal több ideig nem szokták bírni egy stackel az asztalnál, ilyenkor az aggr. sem áll be annyira mint kéne, szóval tök mindegy mekkora számot látsz. Persze ha már mindenképp nézni akarod csak szólok, hogy a turn 19% aggreszió nem extrém-alacsony. És fontos észrevenni, hogy növekvő tendenciát mutat.

    Az nem hiba, amúgy hogy pikk5 riveren callolsz, csak nem mind1 mekkora betet, gondolom potnyi AI-t adtál.

    Feljebb valaki írta, hogy dobjunk mert akár még AQ-AK is lehet nála, az úgy a cím és a HH függvényében korrekt.
    crazy3317 likes this.

  9. #9
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 06. 19.
    Hozzászólások
    275

    Alapbeállítás

    Annyit tennék csak hozzá, hogy fd flopon ritkán lesz turn c/r a set, az már el fog sülni a flopon, ráadásul nem mini lesz a size!

  10. #10
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    ezt a fishnél nem tudhatod , igazából az a lényeg, hogy annyi random 2 pár, fd+pár, overpár lehet itt nála a szettek mellett, amiket nem fog dobni sose, így legtöbb esetben megéri a push. Nem azért mert agró, hanem mert nem tud játszani.
    Nem agresszív fishektől is rengeteg olyat látni, hogy turn 3. színnél raise/callolják a középső 2 párt, tegnap 3xes overbet all int kaptam a 3 színre riveren egy sorral, tehát fogalmuk sincs a lapjaik erejéről.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •