Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (14) összesen
  1. #1
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 02. 01.
    Hely
    Veresegyház
    Hozzászólások
    415

    Alapbeállítás Bankroll management a Ps-n

    Sziasztok!

    Elméleti jellegű kérdésem van az fpp-k kapcsán:

    Turbó sng-ket játszom a Ps-n. Eldöntöttem, hogy kb 100 BI kell a szintlépéshez. Jelenleg van 75 BI + ha supernovaként átváltanám az fpp-ket, akkor még 30 BI. Jelenleg azonban goldstar vagyok, ha most váltok, csak 20BI-nak megfelelő casht kapok. Alacsonyabb téten kevés esély van arra, hogy supernova legyek, feljebb reálisnak tűnik. Már korábban játszottam feljebb, és kb 1K sng után a roim -4%. ( A számok kitaláltak)

    Több, elvi jellegű kérdés adódik:

    1.Feljebb lépjek vagy ne?
    2. Az fpp-k, amíg át nem váltom részei-e a bankrollomnak vagy nem? Ha része, milyen összeggel, hiszen az átváltási arány a státusztól függ?

    Van nekem is elképzelésem, de kíváncsi vagyok ti mit gondoltok.

    Kösz.

  2. #2
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 09. 06.
    Hely
    Hédervár
    Hozzászólások
    443

    Alapbeállítás

    Mi a cél? (megélhetési játékos vagy és ez a teljes rollod; építkezel, van ettől teljesen független jövedelemforrásod)

    Mennyire bírod a kockázatot? Hatással lenne a játékodra most a kevesebb buyin?

    Vissza tudnál lépni, ha rosszul kezdődik?

  3. #3
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 02. 01.
    Hely
    Veresegyház
    Hozzászólások
    415

    Alapbeállítás

    Teljes roll, vissza tudok lépni. A cél jó kérdés. Nem vagyok profi, de valamennyire komolyan veszem ezeket a kérdéseket is.

  4. #4
    Újonc
    Csatlakozott
    2012. 05. 26.
    Hozzászólások
    25

    Alapbeállítás

    100Bi teljes rollnak meg lowstakesen is kevés, persze ha nem ez a fő pénzforrásod, be tudsz még fizetni vagy nem bánod ha alkalomadtán lejebb kell menni egy vagy két szintet akkor rendben. 1k játék nagyon kicsi mintha, ebből nem vonnék le semmilyen következtetést. A feljebb lépést én mindenképpen hanyagolnám bár nem tudom milyen szinten játszol most. Az FPP-ket át tudod váltani T$-ra 235FPP buyinű 6max hyper satellitekkel, 0,015-0,016$/fpp arányt nem nehéz elérni rajtuk, 0,018 sem lehetetlen.

  5. #5
    Fanatikus tag Wasp avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 04.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    406

    Alapbeállítás

    ha úgy gondolod, hogy biztosan eléred a supernovát egy szinttel feljebb, akkor egész nyugodtan feljebb lehet lépni, de ha buksz pár buyint, akkor persze "újratervezés..."
    Online poker ügyelet játék és backelés 7/24

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 03. 22.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    781

    Alapbeállítás

    Fpp-k beváltására én is a 235-ös satokat javaslom.Sng grinderként kötelező min 0,016$/fpp-t hoznod.

  7. #7
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 02. 01.
    Hely
    Veresegyház
    Hozzászólások
    415

    Alapbeállítás

    Idézet L.T. eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Fpp-k beváltására én is a 235-ös satokat javaslom.Sng grinderként kötelező min 0,016$/fpp-t hoznod.
    Ezt sohasem értettem. 100.000 FPP kb 425 versenynek felel meg. Szerintem hyper turbón ez nagyon kevés meccs ahhoz, hogy bárki belevágjon. Nyilván van valami edge a sng miatt, de ez borzasztó kockázatos. Egyszer kb 8 K Fpp-t daráltam így le, végül +-os lett, de csak azért mert 8-as cumi sorozat után jött egy nagy + sorozat, és utána meghatároztam egy loss stopot, ami hálistennek nem következett el. Sztem a hyperturbóhoz 2-3 K game kell, amit ha visszaszorzol, akkor az minimum 470K FPP.

    Amilyen számokat írtam, kitaláltak. Magam is több BI-n használok, mivel volt már 100 BI fölötti ds is tavaly, idén pedig ugyanazon a limiten 9%-os roim van, bár minták kicsik (2,6K és 1,6K).

    A kérdésem inkább arra irányult, hogy az Fpp-ket beszámítjátok-e a rollba, vagy figyelmen kívül hagyjátok. Ha beszámoljátok, hogyan számoljátok át?

  8. #8
    Újonc
    Csatlakozott
    2012. 05. 26.
    Hozzászólások
    25

    Alapbeállítás

    a varianca lényegesen kisebb az 50-50 payout miatt, magyarul nem csak akkor van profitod ha nyered a hu flippeket. én amikor sng-ket játszottam ezekkel csináltam fpp-ből T$-t amit visszaforgattam a rollba. főleg a szombat-vasárnap délutáni időszakban nagyon könnyűek ezek a sat-ok de amúgy sem vészesek egyáltalán.
    persze gyűjtögethetsz a supernova bonuszhoz is, de akkor az FPP-ket hagyd figyelmen kívül tekintve ha busto leszel és nincs meg az SN nem sokat fog érni. van egyébként WTA 70FPP-s 9man sng sat ugyanarra a versenyre, micro grindereknek inkább ezt szokták ajánlani mint a 235öst, talán nagyobb $/fpp is elérhető rajta, de ez időigényes.

  9. #9
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 02. 01.
    Hely
    Veresegyház
    Hozzászólások
    415

    Alapbeállítás

    Idézet KQJTss eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    a varianca lényegesen kisebb az 50-50 payout miatt, magyarul nem csak akkor van profitod ha nyered a hu flippeket. én amikor sng-ket játszottam ezekkel csináltam fpp-ből T$-t amit visszaforgattam a rollba. főleg a szombat-vasárnap délutáni időszakban nagyon könnyűek ezek a sat-ok de amúgy sem vészesek egyáltalán.
    persze gyűjtögethetsz a supernova bonuszhoz is, de akkor az FPP-ket hagyd figyelmen kívül tekintve ha busto leszel és nincs meg az SN nem sokat fog érni. van egyébként WTA 70FPP-s 9man sng sat ugyanarra a versenyre, micro grindereknek inkább ezt szokták ajánlani mint a 235öst, talán nagyobb $/fpp is elérhető rajta, de ez időigényes.
    Igazad van, az 50-50 miatt nagy a különbség. Meg is próbálom asszem

  10. #10
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    sztem akkor számold bele a rollba ha belátható távolságon belül van. persze kérdés, hogy mi a belátható távolság. pl. ha a normál játékmeneteddel még 1 hónap játék kb. akkor az még nem igazán része a bankrollnak.

    esetleg csinálhatod pl azt, hogy ha teljesen koncentráltnak érzed magad meg úgy általánosságban minden stimmel, akkor játszod a magasabb limitet, amikor talán kicsit kevésbé, akkor meg amin régóta játszol. (persze erre lehet azt mondani, hogy igazából mindig csak az előbbi esetben kéne játszani )
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •