Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (25) összesen
  1. #1
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 05. 26.
    Hozzászólások
    650

    Alapbeállítás S&G Videó EPT Step 1-6

    Csináltam erről is egy videót, hátha érdekel valakit.

    -------------------------------------

    EPT Step S&G videó 1. rész

    EPT Step S&G videó 2. rész

    EPT Step S&G videó 3. rész

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 05. 26.
    Hozzászólások
    650

    Alapbeállítás

    A technika ördöge egy kicsit megint kicseszett vele, ezért 3 részes lesz a dolog.

    Itt a link:

    http://rapidshare.com/files/95832776....r_sz.wmv.html

    Itt a 2. rész:

    http://rapidshare.com/files/95906191....r_sz.wmv.html

    Nem nagyon jönnek reakciók!

    Nem érdekel senkit?

  3. #3
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Idézet malacka001 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem nagyon jönnek reakciók!

    Nem érdekel senkit?
    Engem érdekel, sőt miután elkezdtem nézni, egyre nagyobb érdeklődéssel figyeltem a játékod. Jó hosszú kommentet is írtam hozzá. Remélem hasznosnak találod. A videót pedig mindenkinek ajánlom.

    Egyelőre az első videót néztem csak meg, de holnap-holnapután meg fogom nézni a többit részt is, meg talán az előző videódat is. Igyekszem alaposabban kommentálni, ezért is tart sokaig egy-egy videó megnézése:

    1. lépcső:

    1:37: JTs, UTG: nálam ez fold preflop, de legkésőbb az emelésre.

    3:00: AKo, CO: ugyanígy játszom én is, az a Stefano elég loose-nak tűnt, így egyáltalán nem ilyeszt meg az UTG emelése, főleg nem ilyen stackméreteknél. MCJam preflop call-ját nem érzem jónak AJ-val, figyelembe véve az UTG emelőt és a te all in-edet is.

    4:00: KJo, Button: én is eleresztem, az indoklással egyetértek.

    4:45: AA, SB: Blind harc, kevésnek érzem a minraise-t preflop. Ahogy játszottad a flop check is hibás sztem. Túl nagy esélyt adsz ezzel a játékkal (preflop minraise + flop check). Mindenesetre, ha passzolsz és az ellenfél hív, akkor kell a check/raise. Ezt a partit sztem nem jól játszottad, de szerencséd volt.

    5:20: K7s, Button: Itt sztem jó volt a preflop emelés. Egyébként elereszted, ha Stefano itt rádtolja? Gondolom igen.

    2. lépcső:

    7:55: J9o, Button: Nem hinném, hogy kardinális jelentőségű lenne SNG-n, de ez nem raise lap preflop, miután mindenki dobta előtted? Vagy fölösleges ilyen típusú lapokkal, ilyen kis vakoknál harcba menni? 1500-as stack 10/20 vak.

    8:47: 44, SB: egyetértek, fold.

    9:45: K9s, SB: ugyanígy játszom. Elég draw heavy a board, ellenfél kis stack, kasszában sok pénz, pusztán a kis kicker-ed miatt nem ijedhetsz meg, menned kell. Főleg, hogy a preflop emelés után elpasszoltad a flopot. Ez utóbbit viszont nem tartom jó ötletnek, inkább hívtam volna. Ja és egyetértek, sztem az ellenfélnek all in kellett volna mennie preflop, és akkor neked meg dobni.

    12:50: A8s, BB: sztem rendben volt, ideális a stackméret hozzá, ha a lap nem is az. Ha rádtolja legfeljebb elereszted.

    13:50: T2o, SB: fold, ne próbálj lopni vele!

    14:45: KTo, MP: érdekes szitu. A passzod után, ha nagyobbat emel, gondolom instafold.

    15:55: A9s, Button: necces, bizonytalan vagyok, hogy jó játék-e. Nem tetszik, hogy dominált a lapod, viszont a vakok már tényleg nagyok, simán lehetsz elől, ha még adja is. Ha meg bebukod, még mindig van esélyed. Kíváncsi lennék a többiek véleményére is az adott parti kapcsán.

    17:15: J5o, BB: na ezt nem érzem jó játéknak. Túl jól állsz, a cél az első kettőbe kerülni, a másik (SITENMORGAN) pedig jó eséllyel meg fogja adni az all in-ed. Ha bebukod, még veszélybe is kerülhet, hogy bejutsz-e az első kettő közé.

    Az ezeket követő partikban, a preflop agresszorkodással (emelgetéssel) egyetértek.

    18:40: K6o, BB: Huhh, de kretén volt a PukR MuckR. ELKÉPESZTŐ! LOL! Az indoklással egyetértek. Te elsősorban arra alapoztál, hogy a másik egy értelmes játékos. De tekintve az addigi játékát egyáltalán nem egyértelmű, hogy képes lenne eldobni egy ekkora saját emelés után egy valamirevaló lapot. Tekintve a 3bet-et valszeg lapja van. Én még jobbra is raktam, mint amit mutatott. A valamirevaló lapjai pedig nagyon dominálják a tiédet. Szóval az all in mellett szól az ICM modell, míg a fold mellett a tapasztalat. Nehogy már a végén vmi nagy pechszéria révén pont te kerülj veszélybe...

    3. lépcső:

    21:25: AQo, BB: ha visszaemelesz a minraise kevés. Ilyen stackméretnél inkább a call felé hajlok. Kíváncsi lennék, mivel indoklod a minraise-t? Mi a többiek véleménye?

    22:25: AQo, MP: shortstack ellen valóban easy call.

    23:00: KQo, BB: cash game-ben full stack-kel kiemelek preflop, itt sztem jó volt a passz és flopnézés.

    23:30, AQ, SB: Preflop ok. A flopon viszont 300-ig emelek, nem 250-ig.

    25:20: 77, MP: sztem ok.

    28:05: 33, SB: Igazad van, hihetetlen, hogy a bokonon63 dobott ellened. Lol...

    29:00: A4o, SB: Érdekes parti. Kíváncsi vagyok mi lehetett BigDobb-nál, hogy úgy érezte, hogy kb. 15-20%-os pot odds ellenére dobnia kell. Hmm, talán az ICM-modell. Sztem sokkal erősebbnek érezte RopRoy-t. Mi kell itt minimum a megadáshoz szted/szerintetek a részéről, ha RopRoy-ról azt feltételezi, hogy normális?

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 05. 26.
    Hozzászólások
    650

    Alapbeállítás

    Nagyon örülök a részletes kommentnek.Nem tudok idézni, majd ebben segíthetne valaki ezért én is megpróbálok végigmenni úgy ahogy te.Nem tudom hogy most csak azokat a handeket elemezted amiket megjatszottam, ez a vegere kiderül ugyis, de ha már energiát fordítasz rá akkor azt kérném, hogy esetleg olyan handek is kerüljenek szóba amiket én nem játszottam,de esetleg játszható lenne.

    Step 1

    -1:37: JTs, UTG: ez valóban fold, a limpem talán itt a kis buyinnek köszönhető, utánna az emelést is megadtam,gondolva hatha eltálál a flop,nem volt helyes játék
    -3:00: AKo, CO:ebben egyetértünk
    -4:45: AA, SB: Blind harc ezt valóban lehetett volna másképp,aze stek 90% ban keményebben játszom meg az AA-t még sbb bb harcban isvalóban azon a flopon gyenge játék volt a megadás.
    -5:20: K7s, Button természetesen igen

    Step 2

    -7:55: J9o szerintem teljesen felesleges harcolni vele
    -9:45: K9s, SB:igen flopot meg kellett volna hivni
    -13:50: T2o, SB: ez egy baromság
    -14:45: KTo, MPot fele körül hív dobom
    -15:55: A9s, Button: ez valóban necces volt, kockázat nélkül nincs élet
    -17:15: J5o, BB:kérdéses várom még az elemzéseket ide
    -18:40: K6o, BB:mutatásnál én is meglepődtem

    Step 3

    -18:40: K6o, BB:ezt is nem is néztema videóban sem,ez valóban helytelen emelés ha már emeltem akkor többet kellett volna,nem tudom lehet az volt bennem hogy a torna elején azért nem akarok sokat belerakni a rossz pozicióba és reménykedtem benne hogy eldobja,értelmesebbet nem tok,de kevés a minbet
    -29:00: A4o, SB:fogalmam sincs mi lehettet nala,de nem tok elépzelni olyan lapkombinációt amire emel 3bbt és olyan oddsnál nem ad meg 700 at plusszba,any2 val megadom ha már emeltem és olyan jó az odds, de nem hiszem hogy any 2 volt nála,itt asszem 4 en voltunk és ezen a Step 3 an első kettő ment tovább,3-5 ig maradt ezen a szinten,hmmm.. érdekes.reakciókat várunk ide.


    Köszönöm mégegyszer a hozzászólást, várom a további elemzéseket.

  5. #5
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    Idézet malacka001 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem tudok idézni, majd ebben segíthetne valaki
    Egyszerűen az adott hozzászólás után kattints az "idéz" gombra. Ha több ember hozzászólásából akarsz idézni, akkor pedig a mellette lévő gombra. A quote és a [] jelek közötti részt fogja idézni a fórum.
    -You raised tens on a lousy three-flush?
    -That's what it's all about, isn't it? Making the wrong move at a right time.
    (The Cincinnati Kid)

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 05. 26.
    Hozzászólások
    650

    Alapbeállítás

    Ty.Próbáltam csak felhozott oda nekem mindent és nem mertem, mondom ha valamit nem jól csinálok.Majd legközelebb úgy csinálom.

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder spirited avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 30.
    Hely
    itt-ott
    Hozzászólások
    792

    Alapbeállítás

    Megnéztem a video első részét, nekem nagyon tetszett és a kommentár is jó volt hozzá. El is kezdtem én is ezek a lépcsőket. Sajna a 3.-nál kizúgtam 9.-nek, de még fogok próbálkozni.

    A videohoz nem nagyon tudok érdemben hozzászólni, want2push elég jól kielemezte a helyzetet, azokkal én is egyetértek. Tanulságos volt.

    A 2. stepnél A9-cel a rátolás nekem tetszett. Itt szerintem figyelembe kell venni a játékos imidzsét is és főként ez a meghatározó.

  8. #8
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    Idézet malacka001 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A technika ördöge egy kicsit megint kicseszett vele, ezért 3 részes lesz a dolog.

    Itt a 2. rész:

    http://rapidshare.com/files/95906191....r_sz.wmv.html

    Nem nagyon jönnek reakciók!

    Nem érdekel senkit?

    Én is meg fogom nézni, mostantól minden egy itt készült videot

    kommentet nem hiszem, hogy tudok írni, max kérdezek, ugyanis vagy 4 sng játszottam életemben összesen

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 05. 26.
    Hozzászólások
    650

    Alapbeállítás

    Aki akar próbálkozni a steppekkel vagy az S&G-vel, annak nyagymértékben ajánlom a sharkscope-ot. Én is mostanában főleg már a Step 4 től figyelem kik az ellenfelek, és abból egyértelműen látszik hogy ki mennyire van otthon az S&G-ben.Világossá válik hogy fenntebb is ugye nagyon sok stepes játékos eljut, aki csak egy pár S&G vel a háta mögött jutott el idáig.Akkor én abból indulok ki hogy azokkal amiket én próbálok játszani ICM, meg stb azokkal nem biztos hogy tisztában van, és akkor bátrabban alkalmazza az ember.Meg látható ha cl egy ilyen ellen és nem tolja neki akkor csak lapokkal játszik.Tehát én ezekből próbálok leszűrni következtetést aminek eredményeképpen tagnap is Step 1 től eljutottam Step 5-re szinte csont nélkül.Egy megtorpanásom volt 4ről vissza 3-ra, de a következőben vettem az akadályokat.Igaz a kép egy kicsit csalóka is lehet, mert ha valaki megnézi az én eredményeimet is, akkor nem valami fényes satot talál. Ebben nincsenek benne a stepek.
    De talán azt érzem, hogy a stepes S&G, és a sima S&G közötti játékban is van különbség, pontosan hogy mi még nem jöttem rá, mert simát nem nagyon, vagy régebben játszottam és nem foglalkoztam annyit vele mint a steppekkel, de úgy gondolom hogy a különbség létezik. Lehet hogy a rendszernek köszönhető, hogy nem feltétlenül az első 3. a cél, nem tudom.Majd ha rájövök valami okosságra akkor megosztom veletek, de eddig semmi.

  10. #10
    Dom
    Dom nem elérhető
    Fanatikus tag Dom avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 21.
    Hely
    Szolnok
    Hozzászólások
    494

    Alapbeállítás

    Sajna rapidról naponta csak 1et enged letölteni.. hacsak nem kerül fel akademia- linkre.
    Cél a végtelen, irány az ég alja!

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •