Oldal: 512 / 594 ElsőElső ... 12412462502510511512513514522562 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 5.111 - 5.120 (5934) összesen
Like Tree431Likes

Téma: Mit csináltatok volna? - MTT

  1. #5111
    Őstag kertitorp avatara
    Csatlakozott
    2011. 10. 27.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    1.331

    Alapbeállítás

    Sajnos a kis tétes MTT-ken ezt nem tudod elkerülni. A squeeze után legtöbbször a call-t játszó ellenfél a kis párokkal szűkebb stackkel berámolja rád. Itt kb mindig kis pár ellen flippelsz, de az odds mindig jó lesz.
    Azért lesz ez szar játék az ő részükről, mert legalábbis én a QQ+ range-el nagyobbat squeze-elek hogy még inkább AK-ra tegyenek és rám pakolják a kis párokat. Azt tapasztaltam, hogy ilyen helyzetben 100-ból 100-szor a kis pockettel all in mennek, ez valami kényszerbetegség náluk.

  2. #5112
    PA addict iKeksz avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.273

    Alapbeállítás

    Ha az eredeti emelő Ai megy, akkor meg easy fold általában

  3. #5113
    Fáradhatatlan grinder Riddler1988 avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 13.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    830

    Alapbeállítás

    Idézet iKeksz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha az eredeti emelő Ai megy, akkor meg easy fold általában
    Hát igen ezért szoktam itt néha callozni, mert egy AKs el nem éppen a legjobb terv 3bet/foldolni.

  4. #5114
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet kertitorp eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sajnos a kis tétes MTT-ken ezt nem tudod elkerülni. A squeeze után legtöbbször a call-t játszó ellenfél a kis párokkal szűkebb stackkel berámolja rád. Itt kb mindig kis pár ellen flippelsz, de az odds mindig jó lesz.
    Azért lesz ez szar játék az ő részükről, mert legalábbis én a QQ+ range-el nagyobbat squeze-elek hogy még inkább AK-ra tegyenek és rám pakolják a kis párokat. Azt tapasztaltam, hogy ilyen helyzetben 100-ból 100-szor a kis pockettel all in mennek, ez valami kényszerbetegség náluk.
    Aki rámtolta annál én is kis vagy közepes párt feltételeztem. Igazából a kérdésem arra irányult volna,h a másik két játékosnál akik viszont bedobták valamelyiküknél én legalább egy ászt vagy királyt feltételeznék, és ezt biztosra vesszük,h náluk volt legalább egy a maradék 6 lapból, így már egyáltalán nem 50-50 pontosan 48-52% a szitu, amiért már érdemesebb lett volna dobni. Ez így nagy agymenés?

  5. #5115
    PA addict iKeksz avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.273

    Alapbeállítás

    Idézet Riddler1988 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hát igen ezért szoktam itt néha callozni, mert egy AKs el nem éppen a legjobb terv 3bet/foldolni.
    De tönkre menni viszont 2 pár ellen nagyon is jó

  6. #5116
    Tag BozsoHUN avatara
    Csatlakozott
    2011. 08. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    101

    Alapbeállítás

    Sziasztok!

    Az én véleményem az, hogy 40bb effektív stacknél nem dobok senkinek AKs-t.

    Indoklás:
    Az effektív stack button miatt 60bb lenne (egyedüli aki coverol minket), ugyanakkor az overcallja miatt tulajdonképpen lényegtelen mi van nála, nagyon ritkán fog itt monsterrel slowplayelni egy squeez reményében. Következésképpen marad mp (40bb) és co (20bb). Ilyen stackméretnél, hacsak nem egy égbekiáltó nit mp, akkor nem lehet neki dobni, ha viszont az, akkor nem jó játék 3betelni. CO pedig bármivel ugyanezt fogja játszani, csomószor lesz nála pp és dominált handek, szóval nem kérdés.

    Következtetés:
    Szerintem ez tökéletesen játszottad, és nem lehet itt AKs-t eldobni semmilyen megfontolásból sem, a dead money-ról már nem is beszélve!

    Ha mp és co is allin megy tegyük fel, akkor a pot = 1944(mp)+1125(co)+130(bu+sb)+400(saját)=3599.
    Nekünk pedig 1944-400=1544-et kell megadnunk, amihez ha jól számolok kb. 43% kell. Most nincs előttem stove, de ha mp nem nit, akkor nem dobnék így sem. Szerintetek?
    Utoljára módosítva: BozsoHUN által: 2014. 04. 23. 14:35
    kertitorp likes this.

  7. #5117
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    ja, én se tudnék dobni 40BBért AKs-t.
    Mert egy ismerősöm aki a psnél dolgozik azt mesélte, hogy psnél már regisztrációnál eldöntik ki lesz nyerő és ki bukó! Hiába vagy jó játékos ha 2% flop esély után riverre mákolnak! Amugy néztem pár magyart akit istenítenek psen, hát ők is tolják be mindennel

  8. #5118
    Őstag kertitorp avatara
    Csatlakozott
    2011. 10. 27.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    1.331

    Alapbeállítás

    Idézet lecso10 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Aki rámtolta annál én is kis vagy közepes párt feltételeztem. Igazából a kérdésem arra irányult volna,h a másik két játékosnál akik viszont bedobták valamelyiküknél én legalább egy ászt vagy királyt feltételeznék, és ezt biztosra vesszük,h náluk volt legalább egy a maradék 6 lapból, így már egyáltalán nem 50-50 pontosan 48-52% a szitu, amiért már érdemesebb lett volna dobni. Ez így nagy agymenés?
    Értem, mire gondolsz, de ha nem látunk mutatást, azt kell feltételeznünk, hogy a maradék A és K a pakliban van. Ha belegondolsz a mögötted lévőknél is lehetett Ax, Kx, de ezeket nem tudjuk beleszámolni. Hosszútávon az emelőnél, a megadónál is lehet annyi szutyok-vacak, hogy igazán ne kelljen ezzel foglalkozni.

  9. #5119
    Fáradhatatlan grinder Slynzor avatara
    Csatlakozott
    2009. 12. 07.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    923

    Alapbeállítás

    Idézet lecso10 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Aki rámtolta annál én is kis vagy közepes párt feltételeztem. Igazából a kérdésem arra irányult volna,h a másik két játékosnál akik viszont bedobták valamelyiküknél én legalább egy ászt vagy királyt feltételeznék, és ezt biztosra vesszük,h náluk volt legalább egy a maradék 6 lapból, így már egyáltalán nem 50-50 pontosan 48-52% a szitu, amiért már érdemesebb lett volna dobni. Ez így nagy agymenés?
    A kis PP meg ennyi erővel lehet, hogy soha nem settesedik, mert bárkinél kint lehet, csak ő éppen trasht alkot vele és dobott. Ez így volt jó.

  10. #5120
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Idézet lecso10 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintetek mennyire lett volna rossz itt dobni az AKs-t azt feltételezve, hogy az egy emelő és utána a két megadó játékos közül legalább az egyiknek lesz pp-je, és a másik kettőnél pedig jó eséllyel kint lesz egy király vagy egy ász. Ha így van, akkor már koránt sem 48/52% a szitu a pocket pár ellen.

    Nem biztos hogy 50-50%, de a pot/odds meg valami 2,4 az 1-hez, elég 30%-ot hozni, rádaásul 2500-ból csak 700-at kockáztatsz. Még bubble factor is csak a legminimálisabb vagyis ha megbolondítjuk vele akkor is 2,2-es odds van és ugyanott tartasz, 30% elég na. Tuti jó volt a call, nem is értem mért raktad be a leosztást, ha legalább elúszott volna a versenyed akkor megérteném. :-D

    AK-t overcall allinnál szoktam 20-30bb-vel dobni versenyen. Pont abból a megfontolásból amit írtál, hogy nem akarom hogy egy pár elintézzen engem meg egy AQ-ás kollégát. Matematikailag ez nincs alátámasztva szóval lehet hülyeséget csinálok. 10-15bb-nél már nem szórakozom ezzel, ott már feltételezem hogy az 1, allin az lehet sokminden, a call az valszeg értelmes tartomány, de az AK biztos kevésbé van blokkolva mint nagyobb sztekkeknél.


    Közben stove-ban nézegettem, ha egy szűkebb értelmes tartomány (99+, AQs+) megy allin, és egy még szűkebb adja meg, akkor az AKs az hoz kemény 27%-ot ha tartja harmadikként. 2,7-es odds kell, vagyis úgy néz ki hogy többnyire helyes dobni AKs-t olyan sztekkeknél amikor még szűken mennek és callolnak allin.

    Tudományt is kevertem bele, istenem!
    Utoljára módosítva: Matt Coburn által: 2014. 04. 24. 00:56
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •