Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (25) összesen
  1. #1
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás peterpanic bemutatja a weaktight jatek alapjait #1 (NL25, everest, 2-3 asztal)

    sziasztok!

    végül feltettem a legujabb elkeszült videót, mert meglehetősen rosszul játszom rajta. a többinél amiket csinálgattam, nem nagyon kapott az az egy óra lapütközést, és ez is elég unalmas lesz, de azért az eddigiekhez képest akciódúsnak mondható.

    valószínűleg elég nagy hülyeségeket mondtam, de ezt kérlek tudjátok be a furcsa helyzetnek, hogy valamiért szükségességét éreztem hogy a "holtidőt" végigbeszéljem...

    minden véleményt/kommentet szivesen veszek!


    ha valakit idegesít a hang, tényleg vegye le, én nem bírnám végignézni ugy hogy hallgatom is... még valami zenedobozzal is szórakozok, mert untam a 3 asztalt...
    (pár másodperccel a jövőbe látok, de szerencsére ez nem olyan zavaró


    http://rapidshare.com/files/96406717...est_1.avi.html


    ui.: uristen tényleg hihetetlen mennyi baromságot mondok, könyörögöm ne hallgassátok
    rendszeresen felcserélem a szavakat, lapokat, mindent amit lehet ááá.

    -------------------------------

    NL25 Everest 2-3 asztal cash-game videó letöltés

    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2008. 03. 02. 13:28

  2. #2
    PA addict bravesoul avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 13.
    Hely
    J.
    Hozzászólások
    2.496

    Alapbeállítás

    na ,hol van már a link?
    It's just a ride.

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder CrisRoniii7 avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 12.
    Hozzászólások
    976

    Alapbeállítás

    Erre kiváncsi vagyok
    "A póker a darwinizmus társadalmi formája:az erős életben marad,a gyenge elesik."

  4. #4
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    jah igen, és aki végigszenvedi, valahol a 3/4-nél előadom a sajátos teóriámat az asztalválasztásrol (flopnézési átlag vs. potátlag)

    ez az amit én tudok nyujtani "cserébe", kíváncsi vagyok ki mennyire találja értelmesnek az indoklását, vagy egyáltalán a felvetést.
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2008. 03. 02. 15:38

  5. #5
    Handelemző medgypeti avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 22.
    Hely
    Valuetown
    Hozzászólások
    3.055

    Alapbeállítás

    Idézet peterpanic eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    jah igen, és aki végigszenvedi, valahol a 3/4-nél előadom a sajátos teóriámat az asztalválasztásrol (flopnézési átlag vs. potátlag)

    ez az amit én tudok nyujtani "cserébe", kíváncsi vagyok ki mennyire találja értelmesnek az indoklását, vagy egyáltalán a felvetést.
    Bocsi hogy nem néztem meg eddig, de el voltam foglalva a magam kis downswingjével.Most töltöm, és kommentálom is, bár Godmode elemzése biztos részletesebb lesz
    Utoljára módosítva: medgypeti által: 2008. 03. 04. 11:29
    “Just because I'm losing,doesn't mean I'm lost,doesn't mean I'll stop,doesn't mean I will cross.”

  6. #6
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    köszönöm

    uristen elég gáz, hogy épp egy játékautó kerekét pörgetem (és ez hallatszik is), és közben magyarázom, hogy nincs értelme NL25-ön figyelni az ellenfeleket mert nem éri meg az energiabefektetés.

    jaj.
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2008. 03. 04. 12:49

  7. #7
    Handelemző medgypeti avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 22.
    Hely
    Valuetown
    Hozzászólások
    3.055

    Alapbeállítás

    Na megnéztem a videót.Leszögezem én SH játékos vagyok elsősorban, szóval a kommentjeimet ennek szellemében kéretik értelmezni.Úgy a játékodról összességében az jött le nekem, hogy ez itt jelenleg NL25-ön nyerő lehet, de számomra kicsit összeszedetlen és elég passzív volt.Mondjuk nagyon emlékeztet a saját játékomra amikor NL10-25ön voltam.Ami nem tetszett, és ezt kifejtetted, hogy nagyon passzív vagy pf.Határeset lapokkal limpelsz korai pozíciókból, pozíciót meg nem használod ki.Pl.JJ-val csak call buttonon stb., de ezt úgyis kifejtem.
    Elsőre az asztalok elég zavarosnak tűntek a sok stat miatt, amik ugye nincsenek a helyén.Ha ez neked nem zavaró akkor jó, mondjuk tényleg kellemetlen a helyére húzigálni a sok statot, de szép lassan meg lehet csinálni.
    Egy tipp, hogy kliensben állítsd be, hogy az asztal mögötti háttér tiszta fekete legyen, sokkal jobban látszanak a statok.Én mondjuk csak a VPIP, pfr, és AF statokat szoktam beállítani, és ha 50 hand feletti stat van a játékosról akkor zöldre áll be.De ez egyéni ízlés kérdése, csak nekem bevált.

    Nagyon zavaró volt, hogy csak a két asztal helyét vetted fel camtasiával, de közben 3 asztalon játszottál.Jobb lett volna csak kettőn, vagy úgy, hogy mind3 látszódjon, mert legtöbbször a 3.takarta a másik kettőt.

    A játékról:

    AK-al emeltél, majd azt mondtad, hogy a shortstack ha allin megy eldobod.Sztem itt ez rossz lett volna, meg kellett volna adni, de szerencsére nem került rá sor
    7:38- Jó a dobás AQ-al OOP
    11:15- turnön itt fel kellett volna adni, itt egyértelműen úgy tűnt, hogy nem dobatni akar hanem egy minimális valuet kihozni a handből, bár ezek a minimális emelések csábítóak voltak.Itt is át kellett volna gondolni, hogy vajon mi az amivel ezt csinálhatja.Ami itt szóba jöhet az mind ver.
    14:00- A2, itt nyitni kellett a flopon top párral, ezzel nem volt gond.
    18:30- Jó volt a dobás, mivel mögötted ült még a SS aki várhatóan rádtolta volna
    20:40- Jó ez a zenedoboz, hol szerezted?
    25:00 OESD-ra azért azt a 25centes minbetet meg kellett volna adni.
    34:11- Hát az egy bubi tízes volt
    45:00 A7s, nagyon nem tetszik itt az openlimp, jobb ezt egyszerűen eldobni pf.
    49:40 KTs, 1 limpelő után CO-ról itt én emeltem volna.
    53:30 Na ez az amiről korábban beszéltem.Itt ez egy egyértelmű 3bet JJ-val pozízióban!!!Flopon itt is elég lett volna egy 2/3 potos emelés.
    55:30 A8s, UTG sima fold. Majd a SS ellen ezt all-inig vitted, ami szerintem hiba volt.Turn fold!Egy szerencse volt, hogy az ellenfél elég fogalmatlan volt.
    59:35 Ezen miért akadtál ennyire fenn, hogy vki 40 éves és NL25-ön játszik?
    60:00 Ebben kicsit bizonytalan vagyok, de lehet, hogy a SS ellen jobb lett volna csak 1 call. Utána a dobás már egyértelmű.
    62:13 9Js ez sima dobás megint csak.

    Ja és amit megjegyeztem még, hogy nagyon sokszor használod a betpot gombot.Ezzel pf nincs is baj, ott én is használom. A jó lapjaiddal (2pár, FD) mindig potot hívtál ami nem jó sztem.

    Bocsi, ha kicsit túl kritikus voltam, de ez volt a szerény véleményem, és további sok sikert Neked!
    “Just because I'm losing,doesn't mean I'm lost,doesn't mean I'll stop,doesn't mean I will cross.”

  8. #8
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    köszönöm a kommenteket, akkor reagálok:

    a kevés preflop emelés:
    két dolog miatt:
    1. akkorát kell emelni, hogy kiűzzek ellenfeleket, hogy az már nem éri meg.
    azthiszem a videon nem volt épp példa rá, de sokszor emelek 5-6BB-t, és bejönnek négyen vagy öten.
    én pedig ott vagyok egy közepesen erős lappal, cbetelni pedig nagyjábol öngyilkosság ennyi calling station ellen.
    2. a nagy feltételes esély miatt. ha limpelek valami KJs szerűséggel és kapok egy combodraw-t, szinte garantáltan kifizetnek, szóval nem tettem be preflop sok pénzt, viszont rengeteget nyerhetek.

    lehet, hogy úgy tűnik, csak magyarázom a bizonyítványom, de pl. a poker elméletében is úgy szerepel a dolog, hogy laza asztalokon, ahol a blöffölés nagyjábol esélytelen, érdemes kevesebb lappal emelni/többel limpelni pf.
    szóval megpróbálom hozzáigazítani a játékomat a körülményekhez.

    játszottam már (kényszerből) feszes asztalokon, akkor elég aggresszív voltam preflop, be is jött. de itt... volt egy 2+2-es topic is erről, ha akarod előkeresem (mikrolimiten a pf aggressziót rendesen kivesézték, hosszabb távú statisztikákkal megsépkelve).
    (hidd el, sokkal jobban érzem magam ha aggresszor lehetek, egyszerűen élvezem ahogy dobják a lapokat



    sajnos az AK-s dolgot nem találtam meg, de simán elképzelhető hogy valami hasonlót mondtam, fogalmam sincs, remélem megtalálom.

    11. perc - JJ.
    igazad van, a ficko nagyon passziv volt, ezt tényleg dobni kellene.
    próbáltam ám gondolkozni (valamit mondtam is, hogy talán kisebb pp van nála, azt nem tettem hozzá hogy csak ez amit verek

    25. perc - OESD-s dolog igazad van, szerintem egyszerűen nem figyeltem, bár abban a helyzetben kizárólag forditott feltételes esélyem van nem?

    bubitíz - tudom.
    próbálok mindenféle szarral limpelni néha, mert annyira lecsökkent a VPIP-em mostanában, 16% alatt vagyok megint, és így nemsokat fejlődöm postflop...

    A7s openlimp OOP.
    de jól ki is röhögtem magam érte. megérdemlem.

    KTs, JJ - tényleg emelni kellett volna

    A8s uristen de rossz jatek, teljesen igazad van, de azért közrejátszott azis hogy egy 66/21es fish volt az ellenfél.

    TT-vel pedig gondoltam visszaemelek izolálás miatt, a rangét lazán vertem (33%). aztán nem úgy sült el...



    betpot gomb: olyan kényelmes. de tényleg elég lenne mondjuk 2/3-at emelni standardként, igazad van... változtatni is fogok ezen.
    (de amugy nem használom 10BB-nél nagyobb potoknál ezt a gombot, csak a piciknél, hogy gyorsabban épüljön

    köszi, hogy megnézted és hogy elmondtad a véleményed, meg is fogom fogadni a tanácsokat, a válaszokat pedig ne "decsakazértisnekemvanigazam" szerű mentalitásnak fogd fel, csak próbáltam megmagyarázni, hogy miért is azt csináltam (mint többször kiderült, rosszul) éppen abban a pillanatban.
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2008. 03. 04. 18:51

  9. #9
    Őstag Chryss85 avatara
    Csatlakozott
    2008. 02. 07.
    Hely
    Valahol
    Hozzászólások
    1.412

    Alapbeállítás

    Peter, a felvett játékod alatt mennyi SP-t szereztél?

    Ja és milyen programot használtál, ami elemezte az ellenfeleid?

    Üdv, Chryss

  10. #10
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    sajnos fogalmam sincs.
    összesen 1053 SP-m van, 4k hand alatt, végig NL25-ön.

    poker tracker 2 + gametimeplus a hud, de pt mindenképp kell hozzá, onnan veszi a statokat!

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •