Eredmény: 1 - 7 (7) összesen
Like Tree1Likes
  • 1 Post By kisgatyas

Téma: Coursera - tapasztalat megosztó topik

  1. #1
    Fáradhatatlan grinder Ollie avatara
    Csatlakozott
    2011. 09. 23.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    570

    Alapbeállítás Coursera - tapasztalat megosztó topik

    Valaki hallott már valamit erről a Coursera nevű cuccról? Hasznos-e v vmi?
    Röviden egy olyan oldal ahol tanulhatsz külföldi egyetem tanáraitól ingyen, annyira megtetszett, hogy egyből regisztráltam és "felvettem" két kurzust de nem tudom, hogy hasznos-e v van-e értelme... Valakinek tapasztalata v véleménye van?

  2. #2
    Fanatikus tag kisgatyas avatara
    Csatlakozott
    2010. 09. 08.
    Hely
    Kolozsvár
    Hozzászólások
    496

    Alapbeállítás

    Szevasz, én hallotam róla és már el is végeztem egy kurzust, kettőbe meg belekezdtem. Nekem nagyon tetszik, csak ajánlani tudom mindenkinek.

    Mondjuk attól függ milyen témakör érdekel - én a reál kurzusokat csináltam : Introduction to AI, Game Theory, és Probabilistic Graphical Model , ezek a kurzusokat a poker miatt csináltam es nagyon hasznosnak találtam.

    Melyik kurzust vetted fel ?
    The credit belongs to the man in the arena.

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder Ollie avatara
    Csatlakozott
    2011. 09. 23.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    570

    Alapbeállítás

    Introduction of Finance és Model Thinking mivel én meg közgáz fősulira járok...
    Hiszek neked és ráveszem magam, cs az Introduction most kezdődött és nem tűnik a leghasznosabbnak, ezért gondoltam félbe hagyom, de ha jók a tapasztalatok akk kipróbálom mi sül ki belőle..
    Köszi a választ!

  4. #4
    Fanatikus tag kisgatyas avatara
    Csatlakozott
    2010. 09. 08.
    Hely
    Kolozsvár
    Hozzászólások
    496

    Alapbeállítás

    A Model Thinking ugyan nem vettem fel, de jókat hallotam róla, és a tartalomjegyzéke is eléggé klassznak tünik. ( gondolkodom h végig toljam ) Szerintem nem fogod megbánni.

    Have fun
    The credit belongs to the man in the arena.

  5. #5
    Fáradhatatlan grinder Arsen avatara
    Csatlakozott
    2008. 05. 08.
    Hely
    Párkány
    Hozzászólások
    956

    Alapbeállítás

    tudnátok róla írni esetleg többet? mi is ez pontosan?

  6. #6
    Fanatikus tag kisgatyas avatara
    Csatlakozott
    2010. 09. 08.
    Hely
    Kolozsvár
    Hozzászólások
    496

    Alapbeállítás

    A coursera több amerikai egyetem által készitett online kurzusok gyűjtőhelye. Ezekre a kurzusokra bárki a világon jelentkezhet, teljesen ingyenesen. A kurzusok különféle szakterületekről vannak összeválogatva, mint például : számitástechnika, IT, közgadaságtan, filozofia, történelem, stb.
    A kurzusok nagyrészéhez semmilyen háttér tudás nem szükséges. ( az infohoz nem árt némi matek háttértudás ).
    Egy adott kurzus felvételénel két opcio lehetséges, az első hogy csak végig nezed a kurzusokat, a második pedig az 'advanced', aminél heti rendszereséggel kell feladatokat, quizeket megoldani, továbba a kurzus végén vizsgáznod kell belőle. Sikeres vizsgázás esetén, digitális formában (pdf) elismervényt adnak.
    Ez nem lesz egyenértékű azzal a vizsgával amit az adott egyetem, adott kurzusának megfelel. (kreditett nem kapsz ).
    Arsen likes this.
    The credit belongs to the man in the arena.

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder Arsen avatara
    Csatlakozott
    2008. 05. 08.
    Hely
    Párkány
    Hozzászólások
    956

    Alapbeállítás

    köszi az infót! megnézem én is pontosabban

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •