Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (11) összesen
Like Tree1Likes

Téma: 4max 4$ Rebuy, river kérdés

  1. #1
    Fanatikus tag radír avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    394

    Alapbeállítás 4max 4$ Rebuy, river kérdés

    No Limit Holdem Tournament
    PokerStars
    4 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    CO (6,150) 77bb
    BTN (7,055) 88bb
    SB (2,800) 35bb
    Hero (BB) (6,075) 76bb

    Blinds: 40/80

    Pre-Flop: (120, 4 players) Hero is BB Q:diamond: K:club:
    CO raises to 160, 2 folds, Hero calls 80

    Flop: K:diamond: 4:diamond: 7:club: (360, 2 players)
    Hero checks, CO bets 240, Hero calls 240

    Turn: A:heart: (840, 2 players)
    Hero checks, CO bets 560, Hero calls 560

    River: 7:heart: (1,960, 2 players)
    Hero checks, CO bets 1,120, 1120 to Hero (5115)?

    releváns statok az ellenfélről:
    VPIP/PFR: 44/22 (4max)
    flop c-bet: 60% (10)
    turn c-bet: 67% (3)
    river c-bet: 100 (1)

    flop af/afq: 0.9/24%
    turn af/afq: 0.7/24%
    river af/afq: 1.5/20%

    ellenfél értelmesnek tűnt, valószínűleg reg, talán az óvatosabb/feszesebb/passzívabb fajtából.
    a mellékelt statokon kívül 2 említésre méltó showdon handet láttam tőle:

    1; Közepesen koordinált boardon flop-turn cbetel, riveren mutatva check foldol TPGK-t normál fél-kétharmad közötti betre.

    2; pre 3betel vakról, majd AKK flopon szintén mutatva snap-checkfoldol JJ-t fél potos hívásra aggro ellenfél ellen.

    pre/flop/turn szerintem standard, de ha más nem így gondolja szivesen hallgatok meg javaslatokat, viszont érdekelne, hogy ki mit tenne itt riveren.
    A mi imidzsünk aggro, de nem mainiac. Ha jól emlékszem én voltam a legaktívabb játékos az asztalon.

    Köszi!
    Utoljára módosítva: radír által: 2012. 07. 24. 14:19
    "Even a bad reason is better than no reason."

  2. #2
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Statok és noteok alapján nem egy agresszív ellenfélről beszélünk, aki kicsit gondolkozik is, mert állításod szerint reg. Aktívnak látszottál az asztalnál, akkor itt szerintem nem fogja ellened 3 utcán keresztül blöffölni a besült FD -t, meg a gyegébb second párt, mert tudja, hogy nincs elég FE jobb Kx -ek ellen, meg az esetleges beesett Ax -ek ellen, ha setmienoltál lehet fullod, lehet pókered, drilled is ha pl. védtél vakot majd bluffcatcheltél 78s szerű lapokkal. Szvsz a blöffnek részéről sok értelme nem lenne, mert a river ranged alja is legalább egy second pár jó kicker, így elég kevés mindent tudna dobatni. Így amivel pre agresszorként 3 utcát emelt az jó eséllyel verni fog.

    Megadnám, ha olyan noteok lennének róla, hogy nagyon sokat openraisel, hogy túlaggrózza a helyzeteket, hogy a blöffjeit nem adja fel, vagy képes második vagy akár harmadik párt is túlértékelni, stb.

    Még olyan kérdések is felmerülnek bennem, hogy preflop resteal 3bet?

    Flopon raise szóbajöhet -e a FD ellen?
    Utoljára módosítva: Galambos Tarzan által: 2012. 07. 24. 15:39
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 01. 07.
    Hely
    Dunaújváros
    Hozzászólások
    622

    Alapbeállítás

    Én eldobnám a leírásod alapján. Az ilyne postflop feszesebb playerek nagyon ritkán lövik a rivert busted FD-vel.
    És szerintem K-al se biztos hogy emelne, bár azokban érezhet value-t, FD miatt herozhatsz is.
    De szerintem a fold jobb, mint a call.

    Amúgy 4maxba KQ általában 3bet nálam pre.
    Galambos Tarzan likes this.

  4. #4
    Fanatikus tag radír avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    394

    Alapbeállítás

    igen, miután megláttam a river hívását én is szentségeltem

    A betméret is nagyon value szagú, és a játékos képe alapján is biztos vagyok abban, hogy ő itt nagyon ritkán fog blöffölni... ritkán fog azért, mert a turn kártyát érezhette jó barell lapnak, és a highcard nélküli air lapjaival is megpróbálhat busted FD-ket dobatni riveren. Meg néha kitalálhatja, hogy ő most bizony hetest reppel vagy mittudomén, de ez nem lesz túl gyakori eset, és ez esetben nem ilyen sizingra is számítanék tőle.

    Mindegy igazából arra akarok kilyukadni, hogy én itt hosszas tankalés után úgy döntöttem, hogy allin megyek. A range-e szerintem turnön felszedett ászokból, és és fullokból áll. Sima 7-es szerintem nem lehet a kezében, mert turnön nem hívta volna, és fullból sincs túl sok reális kombó (KK (1kombó), K7 (4kmbó), 44 (6kombó), AA (6kombó), 77 (1kombó)).
    Nálam, mivel elég loose imidzsem volt, simán lehet 7-es, és ugyan úgy lehetnek fullok is, viszont ha rátolom, akkor az egy páros ászok, és hasonló közepes lapok kiesnek a laptartományomból, és monsterekre valamint egy minimális mennyiségű blöffre polarizálódik (blöffbefordítás, és busted draw, viszont nem hiszem hogy ezeket bárki komoly súllyal tenné a kezembe).
    Az említett két korábbi parti alapján pedig úgy ítéltem meg, hogy képes dobni top párokat, és olyan lapokat amibe a játékosok többsége hajlamos beleszeretni, így egy Ászt még kitekerhetek a kezéből... a range-dzse pedig túlnyomórészt Ax-ekből áll.

    Szóval ez volt a gondolatmenet. Kb egy hete játszottam a partit, és azóta elég sokszor végig gondoltam, mert nem vagyok biztos benne, hogy ez volt a jó megoldás... a kétpárokkal pl eleve nem kalékuláltam játék közben, és nem tudom, hogy azokat milyen gyakran dobná el (AK (6kombó)), valamint azzal sem, hogy a pározódott river után gyak minden Ász kapott egy király kickert, és két párra javult, ami ronthatja a fold equity-t a gyenge ászok ellen.

    Szóval a kérdés az, hogy szerintetek mennyire profitábilis egy ilyen blöffbefordítás? Ideális szitu e ez blöffbefordítani a lapunkat?
    Utoljára módosítva: radír által: 2012. 07. 25. 10:12
    "Even a bad reason is better than no reason."

  5. #5
    Fanatikus tag radír avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    394

    Alapbeállítás

    ja a preflop 3bettel kapcsolatban: igen ezt a lapot szerintem is lehet nyugodtan 3betelni, de én ezen a versenyen nem szeretem. Mivel úgy érzem ott van leginkább edge-em a mezőnyön, ezért igyekszem a posztflop lehetőségeket keresni, és ott elkezdeni építeni a kasszát.

    4max versenyeken 2 féle játékost figyeltem meg. Az egyik típus ugyan azt a 14/10-et játssza, mint 9max-on, őket nyilván 4fős asztalokon rommá lehet rabolni. A másik az, aki úgy gondolja, 4max lévén mindennel játszania kell, ezért bármivel hajlandó vakot védeni, 3betet callolni és így tovább... természetesen a nélkül, hogy bármi elképzelésük lenne arról, hogy mi a tervük az adott szituban, az adott lapokkal a kezükben.
    Persze vannak jó játékosok is, de ezeken az alacsony tétes versenyeken hál istennek nincs belőlük túl sok

    flop raise c-bet kérdés: szerintem túl sok dobást kapnék. Több valuet látok abban, ha hagyom, hogy megnézzük a turn-t. Ha offsuit J, Q, T lapok jönnek akkor valsz leadelek, más esetben folytatom a check call-t.
    "Even a bad reason is better than no reason."

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 01. 07.
    Hely
    Dunaújváros
    Hozzászólások
    622

    Alapbeállítás

    Én nagyon sok 4-6max versenyt játszok(4-maxból a kedvencem)Igaz, hogy ezekbe a versenyekbe érdemes megnyomni a rebuy részt, mert ha sikerül stacket építeni könnyen oda lehet érni az elejére, de nekem ez nem tűnik plusszos blöffnek.

    Az ellenfélt reg szerűségnek ítélted meg, bár ez a 44/22 eléggé lyukasnak tűnik nekem, de lehet kevés handed volt.

    „1; Közepesen koordinált boardon flop-turn cbetel, riveren mutatva check foldol TPGK-t normál fél-kétharmad közötti betre.

    2; pre 3betel vakról, majd AKK flopon szintén mutatva snap-checkfoldol JJ-t fél potos hívásra aggro ellenfél ellen.”

    A vpip és a pfr közti rés, a fenti két idézet, valamint a 3 barrell ezen a baordon szerintem nem sok FE-t mutat egy river blöffre.

    Azt írod nálad simán lehet 7-es. Viszonylag feszes player ellen callolnál 2 utcát 7essel? vagy riveren checkraiselnél vele? Én speciel itt nem tennélek 7esre.

    Nem tudom, hogy csak alacsony téten van-e így, de floppon lehette fd-d, 56-od, és az ellenfelek ritkán fognak itt akár erős A-t is dobni, mert nagyon sokszor csak szimplán FD-re tesznek, míg nekik toppárjuk van, és nem gondolkodnak.
    De ha gondolkodik is az ellen, akkor meg rájön, hogy 7esed szinte soha nem lesz, AK-val, KK-al 3betelsz pre, szettekkel/2 párokkal raiselsz, floppon/tunon, erős FD-val raiselsz(56s,Axs), és ha ezeket végigondolja,akkor messze nincs akkora FE-d, hogy profitábilis legyen a blöfföd.

    Leírtad mik lehetnek az ellennél, amikkel így játszik(fullok/pokerek), és azokkal a kombókkal biztos, hogy callolna. De szerintem az a baj, hogy itt Ax is callolna. Kx-el nem 3barrellezik. Amit esetleg dobatni tudsz, azok az Kxs-ek,Jxs-ek és az 56s(bár ezzkkel szinte biztos , hogy nem lőné rivert).Szóval szerintem a rangenek sokkal nagyobb része az, amivel callantja pushod, mint amivel dob.

  7. #7
    Fanatikus tag radír avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    394

    Alapbeállítás

    azt, hogy reg lehet, hogy rosszul mértem föl. Ez volt a benyomásom róla, de a statjai tényleg nem erről tanuskodnak

    7-essel biztosan nem calloznék 2 utcát ebben a szituban, ahogy mondtad, de úgy gondoltam tehet arra, mivel csak annyit látott belőlem, hogy loose aggro vagyok, még akár fishnek is nézhetett Határesetnek érzem... elképzelhető, hogy igazad van.

    Kérdés, hogy ha a 7-est kiveszem a preceived rangemből, akkor marad e annyival több monszter mint blöff a kezemben, hogy ne legyen profitábilis megadnia. Plusz mennyire tehet busted FD-re azok után, hogy aggro imiddzsel két utcát check calloltam. Ha arra rájön, hogy 7esem nem lehet, akkor sztem ez is feltűnik neki.

    Az is igaz, hogy KK nem lehet nálam. K7-el, 44-el viszont valószínűleg nem raiselek floppon, és turn-ön sem mindig, de ezt ő nem tudja, uh valóban kiveheti ezeket a kombókat a kezemből.

    A readjeim alapján viszont abban elég biztos vagyok, hogy A-t eldobna... ha nem is mindig, de mondjuk 60-70%-ban.

    Szerk:
    egyébként, ha nem tudnád, hogy adott leosztásban KQ volt nálam, te itt mire tennél? Te megadnál egy ilyen szituban vagy inkább dobnál? Mit gondolnál elég gyakran blöffölök itt én, vagy mások általában? Konkrétan milyen blöfföket tudnál a kezembe adni?
    Én végül azért döntöttem úgy, hogy betolom, mert azt gondoltam itt nem nagyon fogja azt hinni hogy blöffölök. Még akkor sem ha a value range-em is nagyon nagyon szűk.

    Fordítsuk meg a leosztás, mi vagyunk villain, AJ van nálunk. Érdemes itt megadnunk? (az persze más kérdés, hogy érdemes e megadnunk, és más kérdés hogy jó e a blöff... szóval ezzel nem a move-om helyességét akarom igazolni )
    Utoljára módosítva: radír által: 2012. 07. 25. 10:58
    "Even a bad reason is better than no reason."

  8. #8
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Ez érdekes, mert nekem is eszembe jutott, hogy mennyire lenne jó ötlet rátolni, de mivel passzív ellenfél így nem hiszem, hogy annyira jó, mert alapból nincs már bent riveren olyan széles ranggel, pláne amivel 3 utct betel, azokból csak egy nagyon szűk skálát fog herofoldolni. Úgy gondolom ez egy olyan nagy rizikóval járó döntés, hogy ilyen téten, a tornának ebben a szakaszában csak feleslegesen növelné a variancát. Később ha nagyobb nyomást lehet az ellenfélre helyezni, akkor jobban tetszene, de én itt ezt továbbra is inkább feladnám riveren.
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  9. #9
    Fanatikus tag radír avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    394

    Alapbeállítás

    na közben volt egy kis időm, és csináltam egy excel táblát:
    a lényeg, hogy a nulla EV-hez 61,8%-ban kell dobjon. Így kiszámolva azt mondom, hogy ez valóban túl sok, ennyiszer valószínűleg nem fog dobni, tehát nem volt jó a push-om. Egyébként az adott handben A-t mutatva dobott (mondjuk ez az állandó mutogatás is azt erősíti bennem, hogy nem reg, uh ezt valsz benéztem), és szídta kicsit a stars RnG-t meg a river hetest

    amire jutottam az excellel, ha érdekel valakit:

    a következő range-et adtam a kezében:
    nut handek (amiket sohasem dob): 44, KK, AA, K7, A7, ez összesen 17 kombó
    erős handek: ide kizárólag az AK-t raktam, 6 kombó
    közepes handek: A2+ kivéve az A7 és az AK 120 kombó
    blöff: 8 kombót számoltam ide, néhány busted FD, vagy random blöff

    ez összesen 151 kombó; ebből:
    nut: 11,3%
    erős: 4,0%
    közepes: 79,5%
    blöff: 5,3%

    ha a nut, és az erős handekkel 100%-ban callol, a blöfföket pedig 100%-ban dobja, akkor a közepes handjeit (Ax-ek), 71%-ban kell eldobnia. Ezt a readek alapján irreálisnak ugyan nem tartom (fentebb írtam, hogy 60-70%-ra saccoltam, de lehet, hogy ez optimista), de egy kicsit azért sok. Ráadásul még ha dob is 71%-ban, EV-ben még akkor is majdnem ugyan ott vagyunk, mint ahol folddal lennénk, annak pedig jóval kisebb a varianciája, uh valsz érdemesebb inkább azt választani... még rebuy szakaszban is.

    vélemény/komment a fenti számokhoz?
    Utoljára módosítva: radír által: 2012. 07. 25. 12:55
    "Even a bad reason is better than no reason."

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 01. 07.
    Hely
    Dunaújváros
    Hozzászólások
    622

    Alapbeállítás

    Az, hogy mit csinálnánk AJ-val nem olyna élethű, mert azzal (is) 3-betelnék pre. Amúgy meg a számolás korrektnek tűnik, bár én nem tennék 1 blöfföt se ellen kezébe, mert ez az a típusú ellenfél, aki nem fog blöffölni riveren (mutogatva dobálós )
    De ha úgy érezted, hogy tud dobni A-t, és dobott is, akkor jó a blöff.
    Csak én nem dobnám. Mondjuk nem is mutogatok, és nem is 44/22őt tolok,max rebuyolok 1-et

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •