Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (14) összesen
Like Tree3Likes

Téma: Nl200 3bet potban riveren.... ???

  1. #1
    Mil
    Mil nem elérhető
    Tag Mil avatara
    Csatlakozott
    2011. 05. 20.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    135

    Alapbeállítás Nl200 3bet potban riveren.... ???

    Újabb handet találtam, amit egy mániákus gyenge reggel játszottam.
    4 asztalon toltuk, komoly readjeim voltak róla.
    Húzókkal minden esetben agresszív, sokszor értelmetlenül. 3bet potban feltehetőleg rengeteget floatol, ezeket turnon rendre feladja. Abból gondolom, hogy cbetre 3bet potban 20% körül dob, Turnön pedig 80% közeli ez az érték.
    Blöffből 3beteltünk preflop, a flopon standard a cbet, azért ilyen flopon nem adjuk fel, hiába dob keveset. Turnon abból az indíttatásból beteltem, hogy nagyon deepek voltunk, hogy blöffből rámoltja. Két utcás floatot meg nem feltételeztem róla.

    Leginkább a turn és river játékra szeretnék javaslatokat. Turnön jobb a check-raise all in? Vagy Ti feladnátok? Csak annyit kérnék a kedves kommentelőktől, hogy legyen valami indok, ne ilyen fő oldalon található "Bet 240" tapusú válaszok. Tehát amit az előző 2 leosztásom posztolásánál tapasztaltam

    BTW ha valaki kérne valamilyen statot, mielőtt "papírra veti a véleményét" az nyugodtan szóljon.
    És ez lenne a handünk: weaktight | Hand Poll | A7o - $1/$2 No Limit Holdem

  2. #2
    Fanatikus tag mátííí avatara
    Csatlakozott
    2011. 01. 11.
    Hozzászólások
    457

    Alapbeállítás

    jó kis hand...

    ht az alapján amit írtál én feladnám.turn bet sztem teljesen jó ha 80%ba dob viszont előtte elgondolkoznék rajta hogy ha turnön betelek akkor riveren ch/f ot akarok játszani?ugyh a feladás is érdekes lenne.turnön draw-kal nem hiszem hogy calloz,overpárral PP-kel ch/c-t játszhat végig.én úgy gondolom h ezen a turn-ön T-nél rosszabbal nem fog callozni plussz 4 asztalon toljátok...ezeket egybevéve én turnön ugyanígy tennék viszont sajnos river ch/f pp-kel nemhiszem hogy riveren betel Tel overpárokkal talán drawt(KQ,89) nem tennék a kezébe akkor szerintem turnön betette volna vagy dobja igazából én turnt bet ugyanígy river ch/f de nállam okosabbak megmondják kíváncsian várom énisbocsi kicsit össze-vissza lett

  3. #3
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Azon gondolkodom, hogy a legtöbb dáma típusú lap, amivel játékban maradhat a flop/turn után az valamilyen húzó (pl. Q9, de akár egy gyenge gutshot húzó overrel, pl. Q8). DE az ellenfél leírása, meg a board jellege miatt ezeket a lapokat (húzókat úgy általában) aktívabban játssza meg, valahol visszaemelve. Mivel ez nem így történt jó sansz van rá, hogy a Q scare card az ő szempontjából. A játéka alapján szintén nehezen tudok elképzelni nála egy KQ, T9, K9, AQ típusú lapot. Leginkább a QT-től félek. Mindezek alapján, ha már eddig aktívan játszottuk a handet, lehet a riveren is tovább erőltetném a dolgot.

  4. #4
    Fanatikus tag radír avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    394

    Alapbeállítás

    én egy picit másképpen játszottam volna a handet. Mivel floppon 80%-ban floatol, turnön pedig 80%-ban dob, ezért én floppon nagyobbat hívnék, mondjuk 28-at. Turnön viszont kevesebbet, mivel ott már csak akkor jön, ha van valamije, így arra számítanék, hogy kis betre is dob. Így hosszútávon turnön nagyobb kasszát nyerünk, és jobb oddsal blöffölhetünk. a 96 dolláros turn potba mondjuk hívnék 53-54 körül, de ha látom, hogy működik ellene még az is lehet, hogy fél potot hívok, így a mégjobb odds mellett rivere még több fold equity maradna.

    a mostani megjátszás szerint 204$-os potba kell bepusholnunk 132.25$-t, ami azt jelenti, hogy kb 40%-ban kell eldobnia a lapját, hogy EV-ben ugyan ott legyünk mint a check-folddal.

    A pontos range-ét nehéz megmondani, mert nem tudom hogyan játszana a korábbi utcákon Jx-ekkel, mennyire játszaná gyorsan a monsztereit (JJ, Tx, JT, TT, 66)... bár feltételezem, hogy utóbbiakkal szinte mindig (mondjuk 80%-ban, mert lehet nálunk csomó kész, és húzó lap is amivel adjuk egy mainiac ellen), és előbbiekkel is gyakran (mondjuk 40%-ban) emelt volna.

    Ha úgy gondoljuk, hogy húzókkal (OESD, gutter+over) szinte mindig emelt volna korábban (80%-ban), akkor csak nagyon ritkán lehet nála riveren sor vagy Qx.

    Ha a fentieket figyelembe vesszük (és ha a számolásban nem hibáztam), és e szerint állítjuk fel a river range-ét, akkor az én verziómban közel 50%-ban lesznek nála Jx tipusú lapok, kb 35-40%-ban pedig 22-55, 77-99 lapok. A fentmaradó 14-17% lenne a monsterek, és Qx-ek. Feltételezve, hogy ezekkel mindig callol, a paketteket pedig mindig dobja, a legfontosabb kérdés az, hogy a Jx-eket milyen gyakran tudja elengedni egy river push-ra.

    Ha tudom, hogy Jx-et el tud itt engedni (mondjuk 30-40%-ban), akkor jó a push.

    kérdés még, hogy a 22-55 típusú lapokkal adja e a turn barellt. ha nem, akkor ugye tovább szűkül a riveren az a tartomány amit egy shove-ra eldob, tehát romlik a push EV-je.

    ha a monszterekkel, húzókkal ritkábban emel vissza mint ahogy én írtam, akkor nő a range-ének az a része amivel meg fog adni, így szintén romlik a push EV-je.

    Ha a Jx-eket máshogyan játszaná a korábbi utcákon, az szintén sokat változtat a dolgon.

    összességében az én feltételezéseim alapján azt mondom közeli a push (de talán inkább minusz EV), éppen ezért a kisebb varianciával járó check foldot választanám. Ha a százalékos becsléseim a readjeid alapján máshogy alakulnak, akkor ez persze változhat.

    bocs, ha sokat írtam
    Utoljára módosítva: radír által: 2012. 07. 27. 22:45
    "Even a bad reason is better than no reason."

  5. #5
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Ha flop a cbetet választod, akkor a note-ok alapján ez még valuebetnek is elmegy, rengeteg lappal callozhat, itt persze fontos, hogy mennyit dob 3betre, de valószínüleg sok suited lappal,(ami flop bd fd) Kx, Qx-el játékban marad, ezeket flop sem fogja dobni.
    Mivel sokat floatol, turn-on erős lappal vagy equlityvel rendelkező húzóval nem lenne rossz a c/r szerintem, (jobb kész lapokkal akár cc aztán note-ok, agr alapján river bet vagy c/r) de mivel ezzel a lappal a call range ellen sehol sem állunk, nem c/r-elnék.
    A bet ugye a note alapján jónak tűnik, hiszen turn általában dobni szokott, ez a hatos azonban annyira semmi lap, ráadásul egy bd flösshúzó is érkezett, hogy olyan sűrűn azért nem fog dobni, sosem dob párokat szerintem, (nyilván te tudod mennyire station) illetve Amagasokkal is játékban marad néha. Így szerintem ha a river betben nem lesz elég fe, akkor akár feladható is lenne, bár ha a note-ok szerint blanken is eleget dob 3bet potban, akkor mindenképp tolnám itt is. Nagyon sok az a 80 százalék.

    River: Itt sok mindent kell figyelembe venni.

    Húzók: Ugye ezeket agrón játsza, de kérdés h páros boardon nem óvatosabb e. Bd-fd-vel talán félblöfföl turnon, kérdés hogy Q9, KQ, AQ lapokat hogy játsza.(utóbbi talán 4betel pre) Ha a note alapján úgy gondolod,hogy ezekkel itt is agró akkor Q kevésszer lesz nála valamint 2 pikkes fd is. 89 talán passzív, ez a leggyengébb draw. Ilyen esetben Qx-ekből csak a QT-től kell félni.

    monsterek:
    Ezekkel milyen sűrűn fog slowplayelni? Ez megint csak te tudhatod, ha kiegyenlíti a range-eit akkor ezekkel is agrónak kell lennie néha, hiszen sokszor fogod gyenge draw-ra tenni és bepakolni vmelyik utcán illetve erős párt sem fogsz foldolni szinte soha. Fontos még, hogy (amennyiben odafigyel) mit lát ő rólad, mennyire gondol agresszívnek, mit tud a 3bet range-edről stb. Minnél agróbb vagy, annál többet fog monstereket slowplayelni poziban nyilván.

    Tizesek, kis párok: El tudja e ezeket dobni riveren? Szintén fontos is h mennyire station illetve mit lát rólad, hiszen a Q elég scarecard és ha a te 3bet range-dben minden ilyen Ax meg suited conector benne lehet, akkor sokszor leszel üres és fogod betelni a rivert tehát 88al is vakon cc-zhet 3at. De ha úgy gondolod, hogy ezeket a lapjait dobni fogja akkor szerintem tolnám mert többször lesz nála ilyen lap, ráadásul AKval is odaértél.

    egyébként feltenném magamnak a kérdést, hogy ha itt AQ-d lenne akkor valubetelnél e riveren, std-nak éreznéd e ellene. Ha igen, akkor valszeg nem kéne Amagassal betolnod itt.

  6. #6
    Őstag qwertibie avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 23.
    Hozzászólások
    1.494

    Alapbeállítás

    tudom hogy turn/rivert kérdezted, de pre minek 3betelsz ilyen lappal ha floatolós, nem level 1.0-ás a villain, miért nem olyan lappal amivel jó toppárokat tudsz csinálni és jól játszik 100bb eff postflop (te vagy a HU-os, csak érdekel mit gondolok rosszul)

    a statok/noteok alapján ha flop cbeteled turn must bet, river inkább nem erőltetném mert a Q inkább segítette ha floater {AQ, KQ, 98, Q9 + Jx, Tx) és no way hogy Q-t dobjon

    ja és ha 4 asztalon toltátok akkor kb a szarási szokásait is ismerned kell, szóval így kívülről sok okosságot nem tudunk hozzátenni imo
    BelaKecske likes this.

  7. #7
    Fanatikus tag mátííí avatara
    Csatlakozott
    2011. 01. 11.
    Hozzászólások
    457

    Alapbeállítás

    Idézet qwertibie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    ja és ha 4 asztalon toltátok akkor kb a szarási szokásait is ismerned kell, szóval így kívülről sok okosságot nem tudunk hozzátenni imo
    hehe ezt jól megfogalmaztadde am igen énis így gondolom

  8. #8
    Mil
    Mil nem elérhető
    Tag Mil avatara
    Csatlakozott
    2011. 05. 20.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    135

    Alapbeállítás

    Nem jól írtam le amire számítok tőletek. Nyilván én voltam benne a játék dinamikájában, nekem voltak readjeim, így nekem könnyebb döntési helyzetem van. Legközelebb nem írok readeket, csak statokat. AZ ilyen handeket talán jobb lenne úgy elemezni, hogy csakis a statokat vesszük figyelembe, és a játékosról nem feltételezünk semmi kirívót. HU-ban szinte minden a levelingről szól, a readeket, a játék dinamikáját pedig 1 leosztás végkimenetele is döntően befolyásolhatja.

    Pl.: Alap helyzetben nem 4bet/callolok AQoval 100BB deepen, de mivel előtte a variancia úgy hozta, hogy monstereket kaptam és sokat 4betetem, ezért nagyon laza 5bet pushra számítok.

    Tehát sztem ezentúl úgy lenne értelme a leosztások elemzésének, hogy pusztán a statisztikák alapján döntünk.

    Vagy a másik verzió, hogy leírom minden reademet, a releváns rövidtávú előzményeket, így Ti is könnyebben nyilváníthattok véleményt. Viszont akkor könnyen lehet, hogy féloldalas leírásokat fogok idehányni, amit senki nem olvas el..

  9. #9
    Mil
    Mil nem elérhető
    Tag Mil avatara
    Csatlakozott
    2011. 05. 20.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    135

    Alapbeállítás

    A kommentekhez:

    Radir: Érdekes ez a matematikai megközelítés, én őszíntén szólva ennyire nem szoktam matek alapon elemezni .
    BTW: sor szinte sosem lesz nála, nagy history alapján semmilyen szituban nem láttam passzívan játszani húzókkal. Kis párokat Turnon dobja, közepes párok lehetnek még a rangeben. Monstereket agresszívan játssza, mivel gondolkodó játékos. Tudja rólam, hogy tudom róla, hogy agresszív húzókkal, így lazábban callolhatom az emelését. Talán J10s (J10o nincs a 3bet call ranngeben) és TT amiket nem, mert ezek agyonblokkolják a többi monstert.

    Bélakecske: Tizeseket, kis párokat biztosan dobja a riveren. AZ Ő szemében az én 3bet rangem értékalapú volt, ebben biztos vagyok. A Q riverrel pedig az utolsú lapok is túlhúzták amiket vert.

    Egyébként AQval betelnék, mert HU-ban rendkívül fontos a balanszálás. Ha egyszer pedig olyat lát tőlem, hogy itt AQ-t elcheckelek akkor onnantól kezdve 1000%- hogy minden check-raisemre, 3 utcás betemre vissza fog játszani, mert a szemében agyon polarizál lesz a skálám. HU-ban pedig ritkán kapsz coolereket, tehát nem igen akarsz egy olyan ellenfél ellen játszani aki visszajátszik minden 3 utcás betedre vagy check-raisedre.

    qwertibie: Jogos a kritika, nagyon hiányos volt itt a leírás. Az arc 65%-ban dobott 3betre, ilyen játékos ellen sokat 3betelünk (kb. 40%), polarizált skálát alkalmazunk. Tehát mondjuk AQs+ TT+ al 3betelünk valueért, és suited connectorokkal, trash handekkel blöffből. Mivel A7-el nem callolok 3x-et, ezért ezzel 3betelek, van egy blockerünk is, elégszer fog dobni. Sok regular egyébként inkább a gappereket teszi be a 3bet rangebe az ilyen játékosok ellen, mint az ilyen ászos lapokat. Én ezt jobbank tartom a magasabb FE miatt. Továbbá igaz, hogy floatolós, de lyen stackméretek mellett úgy gondoltam, hogy megvannak az eszközeim, hogy kihasználjam ezt.

    EGyébként érdekes a 3bet skála alakulása, ha deepebbek vagyunk, tehát 200BB+ akkor kiveszem az ilyen trash handeket, TT, JJ-t is. Ilyenkor már szinte csak suited lapokkal 3betelek, vagy az ordas monsterekkel. Ugyebár ennyire deepen nem overpárral szeretnék tönkremenni, hanem jó kis kombódrawkat szeretnék flopolni.

  10. #10
    Mil
    Mil nem elérhető
    Tag Mil avatara
    Csatlakozott
    2011. 05. 20.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    135

    Alapbeállítás

    Várom a javaslatokat egyébként, hogy milyen rendszerben postoljak ezentúl. Jöhet a részletes leírás, vagy readek nélkül, kizárólag statok alapján közelítsük meg a jövőben postolt leosztásaim?
    Ebben az esetben végeredményt sem szükséges mutatni, mert teljesen más alapján közelítjük meg a dolgokat, mint Én a session közben, tehát picit fake leosztás jellege lesz. Ami egyáltalán nem baj, attól még lehet elemezni.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •