Eredmény: 1 - 10 (10) összesen
Like Tree4Likes
  • 2 Post By BelaKecske
  • 1 Post By Beckham087
  • 1 Post By BelaKecske

Téma: Nl10 - tt - sb

  1. #1
    Fáradhatatlan grinder tesla79 avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 15.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    545

    Alapbeállítás Nl10 - tt - sb

    25 hand info, ezalat elég elmebeteg módon viseledett: 80/40, AF: 24

    Mit gondoltok?

    Köszi: AA

    $0.05/$0.10 No Limit Holdem
    OnGame
    5 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG csimpilimpi. ($16.09) 161bb
    CO mare1304 ($8.52) 85bb
    BTN Sven1328 ($7.70) 77bb
    SB tesla79 ($9.75) 98bb
    BB kazacioccioc ($10.28) 103bb

    Pre-Flop: ($0.15, 5 players) tesla79 is SB
    1 fold, mare1304 raises to $0.20, Sven1328 calls $0.20, tesla79 raises to $0.90, 1 fold, mare1304 calls $0.70, Sven1328 folds

    Flop: ($2.10, 2 players)
    tesla79 checks, mare1304 bets $2.25, tesla79 calls $2.25

    Turn: ($6.60, 2 players)
    tesla79 goes all-in $6.60, mare1304 goes all-in $5.37

    River: ($17.34, 2 players, 2 all-in)

  2. #2
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Ha őt 3beteled (lehetne nagyobbat is, oop vagy squeze helyzetben 2 fish ellen, 1.2ig tolnám azért) akkor az esetek többségében nagy varianciájú blöffcatcheket kell csinálnod TTvel. Ezt bevállaltad.
    Ezután vagy betcallolom a floppot vagy csukott szemmel check/callolok kettőt. Ha nem akarom akkor flop c/f-elem de akkor meg értelmetlen volt a 3bet pre.
    Flush67 and pszibu like this.

  3. #3
    Handelemző Beckham087 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 28.
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólások
    293

    Alapbeállítás

    Szerintem is nagyobb 3bet, én 2bb-s emelésre akkor szoktam 9bb-t 3betelni ha Hu-ban vagyunk és oop vagyok, de így hogy 2 playa ellen vagy ráadásul halak ellen, alap a nagyobb 3bet.
    Főleg mivel itt az a "cél" a 3bettel hogy floppoljunk egy felső párt és leghamarabb betegyük. Egy nagyobb 3betsize-al pedig el lehet érni, hogy már turnön be tudjuk pakolni.

    Így (mivel őrült) jónak tűnik a c/c ; c/cAI terv, de ilyen turnön inkább maradnék a c/c , c/f-nél. Túl sok lapnak segített szvsz, a donkbettel meg dobatni semmit nem fogsz, és azt sem hiszem hogy értékért tetted volna be.
    BelaKecske likes this.

  4. #4
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Annak az esélye, hogy TT-vel turnön is overünk van, kb 20%. Nem szívesen játszanék ilyesmire.

    c/c lenne az én játékom is, de nem lenne jó érzés megadni az allint. a donkbet teljesen felesleges.

  5. #5
    Fáradhatatlan grinder tesla79 avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 15.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    545

    Alapbeállítás

    Köszi Srácok! A nagyobb 3bet teljesen jogos - figyelni fogok rá.

    Kicsit az zavart meg a turn-ön, hogy elég kellemes draw-im lettek.
    A koncepció az volt, hogy eljátszom, hogy leesett a flösh, ami miatt eldobhatná a Qx lapokat.

    Bár... :-) Visszatérve a nagyobb 3betre, az ilyen kaliberű fish-eket sem éri meg benntartani valami szerényebb 3-bettel? Ez a 39s nagyon komoly...

    Final Pot: $17.34
    mare1304 shows TWO_PAIR NINE, THREE

    tesla79 shows PAIR TEN


    mare1304 wins $16.19 (net +$7.67)

  6. #6
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 06. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.063

    Alapbeállítás

    Idézet tesla79 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bár... :-) Visszatérve a nagyobb 3betre, az ilyen kaliberű fish-eket sem éri meg benntartani valami szerényebb 3-bettel? Ez a 39s nagyon komoly...
    fisheket 3betelni sem kell TT-vel, mert nem kell őket blöffkeccselni. ki fogják fizetni az értékhívásaidat pl. top pár no kickerrel, butaaggrók meg ász magassal áttolják a sztekkjüket maguktól

    a konkrét leosztással szerintem inkább az a gond, hogy túlságosan kommitáltad magad egy olyan ellenfél ellen, aki úgysem tudja majd jól értékelni a szituációt. így viszont read hiányában marad, amit BelaKecske megfogalmazott, ahonnan visszakanyarodhatunk oda, hogy fisheket nem kell blöffkeccselni.

  7. #7
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Talán tényleg túlerőltetted ezt a partit a turnön.

  8. #8
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    fu bsz. most nézem h turn donkoltál, én azt hittem ő tolta rád és te calloltad, így viszont nagyon rossz. éppen azért cc a flop ellene h turnon betegye mindig, mindennel. Gondolj bele a mutatás után, hogy mennyi air lehet itt nála, amit mind eldobatnál turnon. Q ellen sem jó a donk.

    egyébként én se csípem 3betelni az ilyen agrókat, jobban szeretek toppárral blöffcathelni, TT meg ritkán lesz az turnon.

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder tesla79 avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 15.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    545

    Alapbeállítás

    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    egyébként én se csípem 3betelni az ilyen agrókat, jobban szeretek toppárral blöffcathelni, TT meg ritkán lesz az turnon.
    Ezt a nem 3betelés teóriát nagyon nem értem.
    Ha lecallolom, a MINRAISE-t akkor az esetek 50+%-ában utánam jön a BB is. Így TT-vel 4way potot nézhetek, minimum két fish ellen.
    Ezzel szemben szerinte extrém plusz EV a 3bet, amikor is jellemzően a whale 93s-sel tartja a 3betet.

  10. #10
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Idézet tesla79 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt a nem 3betelés teóriát nagyon nem értem.
    Ha lecallolom, a MINRAISE-t akkor az esetek 50+%-ában utánam jön a BB is. Így TT-vel 4way potot nézhetek, minimum két fish ellen.
    Ezzel szemben szerinte extrém plusz EV a 3bet, amikor is jellemzően a whale 93s-sel tartja a 3betet.
    viszont jellemzően ilyen szituid lesznek ami erősen növeli a varianciádat. Mert érted, egy 93s szerű lapokkal 3 betet calloló nagyon agresszív playa ellen, sosem fogsz tudni foldolni még overcard-os boardon sem.
    Ha olyan fishről van szó, aki callolgatja a 3betet minden dominált szarral, aztán station módon callol 3. párral, és viszonylag passzív, akkor sima value3bet mindennel amiben van value, TT-88 is és viszonylag 1szerű lesz játszani ellene.
    Ilyen agresszív playa ellen viszont szívesebben floppolok top párokat,(KJ, QJ KT ilyesmikkel). nyilván látva h mivel adott meg jó lesz a cc még ezen a turnon is sokszor ellene, de akkor vállalod h néha oda fog érni meg jobb lapja lesz. Jó játék a 3bet ellene mindenképp, de egyáltalán nem kötelező.

    + az agressziója miatt egy 4way potban való szett floppolással sokszor tudok majd stackelni, viszont jellemzően olcsóbb lesz blöffcathelni ellene.
    Utoljára módosítva: BelaKecske által: 2012. 07. 31. 10:20
    pszibu likes this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •