Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (14) összesen
Like Tree3Likes

Téma: Mekkora bankrollra lenne szükségem?

  1. #1
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2012. 06. 29.
    Hozzászólások
    547

    Alapbeállítás Mekkora bankrollra lenne szükségem?

    Általában 11 és 22 BI freezeout mtt-ket játszom. Elég laza a BR fegyelmem cirka 5-600as rollt használok ezekhez. Heti egy alkalommal indulnék 215 BI freezeouton (kb 15-25 játékos van rajta). Mekkora roll szükséges hogy nevezhessek?

  2. #2
    Tag
    Csatlakozott
    2010. 06. 20.
    Hozzászólások
    111

    Alapbeállítás

    2k$ kb...

  3. #3
    Tag rekop666 avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 12.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    144

    Alapbeállítás

    Negyedik rész: Bankroll management

    Ha csak egy dolog lehetne, amit megtaníthatnék másoknak, az biztos hogy az lenne: mennyire fontos is a bankroll management. Rengeteg tehetséges játékos van, akik nagyszerűek a játékban, amit épp játszanak, de a gyenge tőkekezelés miatt évekig egy helyben állnak vagy épp tönkre is mennek.

    MTT-kre talán a legcélravezetőbb szabály a következő: Mindig legyen legalább 100 beülőnyi bankrollod, ahol egy beülő az átlag nevezési díjadnak felel meg. Azért mondom, hogy átlag, mivel így lehetőséged lesz néha nagyobb versenyeken is szerencsét próbálni, anélkül, hogy túlvállalnád magad és nagyot kockáztatnál.

    Ami a rollod egy nagyobb részét érintő nagy versenyeket illeti, itt általában személyes preferenciák döntenek, de én személy szerint (és én elég nagy BR nit vagyok) a rollom 5%-ánál nem tudok többet elképzelni, hogy kifizetnék egy versenyre.

    A legnagyobb probléma azzal, hogy a tőkédet figyelmen kívül hagyva játszol, az az hogy a legtöbbeknél egy idő után érzelmi problémák is felléphetnek. Felépíteni egy bankroll-t, majd elbukni az egészet a rosszul való kezelése miatt egyben mentálisan is megtöri az emberek nagy részét, ami azt eredményezi, hogy a későbbiekben egyre gyorsabban és egyre magasabb téteken kezdenek játszani.

    Mindenkinek azt tanácsolom, hogy ne lépjünk feljebb túl gyorsan, viszont, amikor megtesszük, tegyük azt nagyon megfontoltan. Létrehozni egy akkora tőkét, ami szinte lehetetlenné teszi a tönkremenetelt az adott téten, úgy hogy közben lehetőséged lesz szerencsét próbálni néha feljebb, talán a legideálisabb helyzet, amit teremthetsz magadnak.

    (folyt. köv.)

    Cikkünk Bond18 engedélyével készült

    Bond18 stratégia - Néhány fontos dolog, amit sok időmbe telt megtanulni (3-4. rész)
    fegyelem, figyelem, türelem

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2012. 06. 29.
    Hozzászólások
    547

    Alapbeállítás

    Olvastam én is a cikket. Mivel heti versenyről van szó az 5% nekem erős túlzásnak tűnik jelen helyzetben. Én is a 2K-t gondolnám optimálisnak. Gondolkodtam, hogy 1000-1200 dolcsi összejön akkor nevezek az említett versenyre, amikor kevesebb van csak kisebb téten játszom. Egészen addig amíg nem érem el a 2-3K-s szintet. Onnantól kezdve leutalnám a fölöst. Szerintem a játékomban aligha mutatkozna különbség, talán bubble szakaszba sokkal feszesebb lennék ha nem vagyok CL. Nekem amúgy a 215-ös verseny lenne a tényleges plafon - 5Draw-ra sajnos nincs túl nagy kereslet.

  5. #5
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2012. 06. 29.
    Hozzászólások
    547

    Alapbeállítás

    Szerintetek?
    Már több mint 1,5 éve játszom draw-kat, nem ez a teljes rollom.

  6. #6
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 03. 28.
    Hely
    Székelyudvarhely
    Hozzászólások
    85

    Alapbeállítás

    én 10K-ból nem játszanék 215 dolláros versenyt, nemhogy 1-2K-ból...szerintem gyűjtögess még sokat.
    x: T3offal mekkora lettem volna!
    y: há látode, menni kell...

  7. #7
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Idézet Tomi_0095 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    2k$ kb...
    Sokkal több.
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  8. #8
    Tag
    Csatlakozott
    2010. 09. 28.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    123

    Alapbeállítás

    Szia, szerintem gyorsan vegyél vissza a tétből ($11-22). Én ilyen max $5-$10 ig gondolnám.
    a $215-ös bi meg nagyon vicces !
    Kevesebb bad beatet akarsz?? Játsz kevesebbet !!

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder Evolution avatara
    Csatlakozott
    2010. 04. 17.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    701

    Alapbeállítás

    15k körüli rollnak elégnek kell lennie ha vered a mezőnyt, és ilyen alacsony a nevezők száma! 1ébként 2kval nehogy megshotold! majd 12k körül shotolgathatod az ilyen versenyeket, esetleg adj el %-ot!

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2012. 06. 29.
    Hozzászólások
    547

    Alapbeállítás

    12K legjobb esetben is egy másfél év, hogy elérjem. Nem szeretnék olyan sokáig tökölni. Eddigi stragéiám a (PS-en) következő volt: ha a rollom 10% elérte az adott szinthez szükséges BI-t akkor indultam a versenyen, ha kiestem addig nem indultam amíg nem volt megint 10% a következő BIhez. Kb 1 hónapja vagyok starson, 33 dolcsit utaltam rá, most 600 fölött vagyok. Leutalva még van legalább 10K dollárnak megfelelő póker-kereset. Ezzel a stratégiával úgy számítom legalább 2 hetente indulhatok a 215-ösön, ha pár hónapig nincs is plussz keresetem csak gyorsabb a fejlődés, mint 1-2 évig épitkezni. A roll 10%-a helyett mondjuk akkor megvárnám a 15%-át- az 3225$ Pl: Ha csak 3102-n állok akkor nem indulok.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •