Oldal: 1 / 4 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (37) összesen
Like Tree13Likes

Téma: NL100SH AA 3way 3betpot vs c/r

  1. #1
    Handelemző Beckham087 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 28.
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólások
    293

    Alapbeállítás NL100SH AA 3way 3betpot vs c/r

    $0.50/$1 No Limit Holdem
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG ($117) 117bb
    UTG+1 ($70.83) 71bb
    beckham087 (CO) ($105) 105bb
    BTN ($163) 163bb
    SB ($100) 100bb
    BB ($209) 209bb

    Pre-Flop: ($1.50, 6 players) beckham087 is CO
    UTG raises to $3, UTG+1 calls $3, beckham087 raises to $11, 2 folds, BB calls $10, UTG folds, UTG+1 calls $8

    Flop: ($36.50, 3 players)
    BB checks, UTG+1 checks, beckham087 bets $21, BB raises to $48, UTG+1 folds, $27 to beckham087 ($73)?


    Az ellenfélről 6K handem van ez alatt: 19/16; 9% 3bet; 7% 4bet (1,2% 4betrange), és mindössze 2%!! flop c/r

    Ami readem volt még róla, hogy annyira nem aggresszív, inkább közelebb áll a "tutista" stílushoz, (volt hogy 2nd nuttal riveren csak callolt, de ugyanúgy callolt már 2ik pár TP-vel is...) Szal lehet inkább a CS-hez áll közelebb


    Kérdés, jó e a cbet, tekintve hogy a hal ellen hamar szeretnénk betenni, viszont ha a reg c/r-el akkor komoly bajban is lehetünk, mert a call range-ét eléggé telibetalálta a board.
    Illetve ha már így alakult fold vagy AI?

  2. #2
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 17.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    312

    Alapbeállítás

    Ha QQ,KKval megcsinálja ezt akkor mindenképp be kell tenni

  3. #3
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    cbet mindenképp kell szvsz, floppon én dobnám ellene, bár az a kevés 4bet elég zavaró most, könnyen lehet, hogy egy QQ-KK van nála... ami ver és lehet nála az pedig a JJ, TT, általában ilyesmi lapokkal látok hidegen 3betet callozni(esetleg AKs, de arra van pár blockerünk), amiért mégis dobnám az a viszonylag kis emelés(és a 2% ch/r), persze lehet, hogy mindennel ekkorát ch/r-el
    ha UTG+1 nagy fish, akkor talán a reg is meglépheti ezt szélesebb range-el, de akkor meg még inkább fold erre a ch/r-re
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  4. #4
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Cbet mindenképpen jó, viszont ha a fish volt a célpont és ő kiszállt, akkor szerintem regnek talán el lehet dobni, főleg ha nagy mintán ilyen keveset ch/r -el. JJ, TT, nut drawk (AKs, KQs), talán 77 és JT lesz itt a range kb. szvsz persze lehet KK vagy QQ, de elég necces spotnak érzem itt betenni "tutista" ellen.
    Utoljára módosítva: Galambos Tarzan által: 2012. 08. 04. 17:53
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  5. #5
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 08. 06.
    Hely
    Vidék
    Hozzászólások
    203

    Alapbeállítás

    Első gondolatom nem pont a kérdésedre irányul, de a handdel kapcsolatos:
    Azt mondod, hogy UTG+1 fish ebben az esetben én biztos, hogy nagyobbat 3betelnék, nem sokkal, de $13-ig mehetne a SQZ, hosszútávon ez a pár dollár BB sokat jelenthet szerintem, és a többi játékos is rosszabb oddsot kap pre callozni.

    A hand lényegi kérdése pedig az, hogy mire teszed a BB pre coldcallját, mert ennek fényében dől el, hogy mennyire találja el őt a flop.

    Lehet nála:
    -"preflop nuts", amivel nem szeretné izolálni magát KK+ ellen, szóval QQ+, AK
    -spekulatív lap, amivel arra alapoz, hogy jön a fish
    ezen belül settmineolhat: kérdéses, hogy ez mennyire +EV 10bb-ért, még ha multiway pot is kialakulhat
    vagy valamilyen SC-vel benéz

    De mivel feszesebb az ellenfél, én inkább az első kategória felé súlyoznám a range-ét, szóval cbet után már tuti nem lehet dobni, de még ha ezt a feltételezést figyelmen kívül is hagyom, akkor is a cbet után már csak callolni lehet meglátásom szerint.

  6. #6
    Őstag Gabson avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 16.
    Hozzászólások
    1.143

    Alapbeállítás

    Szerintem fold. Nagyon szűk range ellen mész flopon,a c/r nem lesz light, mert itt soha nem lesz nálad air és ezt valószínűleg ő is tudja.
    -pre sqz 13-14$
    Utoljára módosítva: Gabson által: 2012. 08. 04. 17:54
    "Én mivel jó játékos vagyok, nem szorulok arra, hogy mákoljak a riveren." - 92andrey92

  7. #7
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 08. 06.
    Hely
    Vidék
    Hozzászólások
    203

    Alapbeállítás

    Aki a fold mellet döntene, az milyen range-re tennék?

    Setek(77,TT,JJ), JTs, KK+, AdKd ellen is van 41% EQ-nk, és 33% kell a callhoz, és akkor a QQ-t még ki is vettem a pre call rangéből, amivel visszatolná(mert azzal azért csak sejti, hogy hátul van,de kitudja)

  8. #8
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Idézet akosarko eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Aki a fold mellet döntene, az milyen range-re tennék?

    Setek(77,TT,JJ), JTs, KK+, AdKd ellen is van 41% EQ-nk, és 33% kell a callhoz, és akkor a QQ-t még ki is vettem a pre call rangéből, amivel visszatolná(mert azzal azért csak sejti, hogy hátul van,de kitudja)
    Igen utólag én is stoveozgattam, és most már bizonytalanabb vagyok a helyzettel kapcsolatban, elég érdekes szituáció. Első ránézésre nagyon fold volt nálam. 19/16 9% 3bettel és 7% 4bettel az ellenfél, ilyen statokkal nem elképzelhetőbb, hogy inkább megpróbálná betenni KK -val preflop? Egyrészt az UTG fish miatt, másrészt meg Hero -ról nem tudjuk mit csinált eddig az asztalnál, de lehet, hogy squeezelt már többször is és BB érezhet value -t KK -val 4betelni preflop, meg van bent (vélhetően) halott pénz is. Így lehet, hogy már a KK kiesik flopon a rangeből. Maradnak a preflop spekulatív lapok, amikből flopon nuts (szerű) hand lett. Inkább az itt az érdekes, hogy csak 2% volt 6k handen keresztül a ch/r statja flopon, akkor miért őrülne meg pont most gyengébb lappal, mint az AA? Ok, hogy lehet oddscall, de miért kellene mindenáron áttolni neki még a maradék stacket is, ha nagyon úgy érezzük, hogy hátul vagyunk?

    Csak kérdezek, nem vagyok cashes, de overpárok dobása flopon mindig minden játékformában érdekes
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  9. #9
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 08. 06.
    Hely
    Vidék
    Hozzászólások
    203

    Alapbeállítás

    Én nem mondtam, hogy toljuk át neki a maradék stacket, hogy ha úgy érezzük, hogy hátul vagyunk

    Először döntsük el, hogy elől/hátul vagyunk-e, és ezután döntsünk
    Mellesleg ilyen limiten még én sem SH-ztam

    Igen, itt a kulcskérdés az lehet, hogy KK lehet-e nála, és játszana így vele, mert ha kivesszük a KK-t a range-éből, abban az esetben már nincs oddsunk.

    Igen, írod, hogy érezhet KK-ban pre cold4betben erőt és beteheti.
    De számításba vetted, hogy jelen esetben Hero UTG-re 3betel CO-n, és ő erre BB-n(azaz flop OOP) cold4betel, tehát azért ezzel elég erős handet ad elő?

    Persze ettől függetlenül meglépheti.

    Nehéz döntés, na
    Persze a cbet szerintem kötelező, onnan meg hagyatkozzunk a megérzéseinkre.

    Szerk:
    Esetleg pre játszhat arra, hogy bent tartja a fisht is, és minden nem A high flopon c/r, sejtvén, hogy a fish lazán stackelődik.

    Jöhetne egy nálam tapasztaltabb játékos, és megmondhatná, hogy ő mit tenne, ez a hand totál "felizgatott"
    Utoljára módosítva: akosarko által: 2012. 08. 04. 18:35

  10. #10
    Őstag Gabson avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 16.
    Hozzászólások
    1.143

    Alapbeállítás

    77,JTs-t nem tenném bele a cc rangebe
    chivasr911 likes this.
    "Én mivel jó játékos vagyok, nem szorulok arra, hogy mákoljak a riveren." - 92andrey92

Oldal: 1 / 4 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •