Eredmény: 1 - 9 (9) összesen
Like Tree1Likes
  • 1 Post By Roleks

Téma: Zumm-Zoom

  1. #1
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2010. 03. 31.
    Hozzászólások
    73

    Alapbeállítás Zumm-Zoom

    Nos mivel úgy látom még senki nem tette meg, elindítom az első Zoom microstakes blogot. Bár már inkább feljebb kacsintgatok, gondoltam itt osztom meg az ezeken a szinteken szerzett tapasztalataim, felvetéseim.

    Nem tudom mennyire népszerű ez az új játékfajta a PA-sok körében, de én mindenkinek csak ajánlani tudom. Már a Full Tiltes időkben is főleg rush asztalokon toltam, mivel ezeken az asztalokon sokkal hatékonyabb a rakeback termelés.

    Először is, nem kell 20 asztalt megnyitni és folyamatosan váltogatni, hanem 4 asztal van, amit folyamatosan látsz. Sokkal gyorsabban pörögnek a handek, mivel nem kell mindig kivárni a leosztás végét, egyből jön egy újabb hand, amint dobtál. Nagyon ritka, hogy egy handdel a kezedben várakoznod kell, hogy dönteni tudj, max vakokon és buttonon pár határeset lappal.

    Sokan viszolyognak ettől a játéktípustól, merthogy nincsenek readek, a fishek is ki bírják várni a jó lapot stb. Ezzel nem értek egyet. Nehezebb jó winratet hozni, sztem egy nyerő Zoom NL10 játékos kb egy NL 25 normál játékos tudásával kell, hogy rendelkezzen. Viszont ha ez sikerül, sokkal stabilabban és hatékonyabban tudunk nyerni, köszönhetően a fent felsorolt előnyöknek.

    Mik tehát a különbségek. Állítólag a HUD-ok már tudják kezelni ezt a játékot is, tehát ez valamelyest már megoldott. Sokkal kevesebb handet tudunk gyűjteni mégis, mivel a legtöbb hand végét nem látjuk, hiszen ha dobjuk a lapunkat, egyből új asztalhoz kerülünk. Persze ha a ctrl-t lenyomva dobunk, akkor megnézhetjük bármely hand végét, de akkor meg mi értelme ugye zoom-ot játszani.

    Én személy szerint nem használok HUD-ot, csak jegyzeteket, de ha valaki igen, javaslom, hogy a sessionök elején több handet nézzen végig, ahol akció ígérkezik, mert ezekből sok statisztika és note nyerhető. Aztán ahogy kezdjük megismerni a játékosállományt, egyre gyorsíthatunk a játékunkon. Viszonylag szűk körű állományról beszélünk, kb 400 fő általában, és sokan tolják 4 asztalon, így azért könnyebb a dolgunk mintha a teljes cash game játékosállományt pásztáznánk PS-en.

    Egyelőre ennyi, ha van érdeklődés, holnap folytatom, de most még le kell pörgetnem pár ezer handet.

  2. #2
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2009. 04. 19.
    Hozzászólások
    6.282

    Alapbeállítás

    csapassad

  3. #3
    Újonc
    Csatlakozott
    2007. 11. 22.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    23

    Alapbeállítás

    Szia!

    Attól hogy nem nézed végig a handet az adatbázisodba bekerül, szóval a HUD tartalmazni fogja a statisztikákat.

  4. #4
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2012. 04. 03.
    Hozzászólások
    59

    Alapbeállítás

    nekem a life time rekord sessionom zoomon jott ossze (20bi), szinten nem hasznalok hud-ot (mashol igen, csak zoomon nem), itt csak szinkodokkal jelolgetem a delikvenseket.

  5. #5
    Őstag Roleks avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 10.
    Hozzászólások
    1.176

    Alapbeállítás

    Én mióta elindult nl200(nl100)zoomolok. A HUDról annyit, hogy nagyon nagyon fontos nl500alatt. Nagyon híg a mezőny és egy jó hud 2-4bb/100+t tud hozzátenni a játékodhoz mivel sokkal jobban tudod exploitálni a másik leakjeit. 500on már nagyon szűk a mezőny a legtöbb játékos kompetens, és rövid idő alatt megismered őket ott már elhanyagolható a HUD szerepe.

    Oldjude legújabb videójánál vinivici9586 hozzászólás(gondolom őt nem kell bemutatni):
    i think playing w/o a hud at these stakes is a pretty big mistake. at 500nl, you've obv played the games for such a long time, and the reg pool is small enough such that you can a. easily distinguish between fish/regs and b. use note-taking system/remember reads on regs. however, in this session, especially with zoom dynamic (or lack there of), i think a lot of your reads were really flimsy.

    és NE AZÉRT ZOOMOLJATOK MERT TÖBB RAKET LEHET TERMELNI! Hanem mert többet lehet nyerni

  6. #6
    Tag tomi996 avatara
    Csatlakozott
    2010. 10. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    166

    Alapbeállítás

    Telepítsd fel a legújabb frissítést a HM-hez és lesz HUD zoomolás közben is

  7. #7
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2010. 03. 31.
    Hozzászólások
    73

    Alapbeállítás yoo-hoo

    Látom azért vannak itt zoomolók szép számmal, úgyhogy beindulhat a topic. A HUD a jövőben mindenképp futni fog a nálam tapasztaltabbak tanácsa alapján, nem tudtam, hogy követi a handet akkor is, amikor én már nem látom azt. Mindazonáltal általános elvként rögzíteném, hogy a HUD is csak ésszerű használat mellett segítség, ha az ember ellankad és HUD-pilot módban repül a szakadékba, az nagyon veszélyes lehet, tehát a jegyzetelést elengedhetetlennek tartom HUD mellet is. Különösen fontos a folyamatos koncentráció a zoomnál, ahol azért a monotonitás és a hand/perc szám jelentősen növekszik a hagyományos sokasztalos játékhoz képest is, így egy C-gammel lejátszott fél óra is nagy veszteség lehet.

    Az esti átszellemülésemig várom a témajavaslatokat, de valószínűleg cbet % és javasolt line-ok vonalán haladnék tovább a játékosállomány elemzéséből kiindulva. Természetesen nem kinyilatkoztatásként, inkább gondolatébresztőként.

  8. #8
    Őstag Roleks avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 10.
    Hozzászólások
    1.176

    Alapbeállítás

    Idézet robinmasters eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mindazonáltal általános elvként rögzíteném, hogy a HUD is csak ésszerű használat mellett segítség, ha az ember ellankad és HUD-pilot módban repül a szakadékba, az nagyon veszélyes lehet, tehát a jegyzetelést elengedhetetlennek tartom HUD mellet is. Különösen fontos a folyamatos koncentráció a zoomnál, ahol azért a monotonitás és a hand/perc szám jelentősen növekszik a hagyományos sokasztalos játékhoz képest is, így egy C-gammel lejátszott fél óra is nagy veszteség lehet.
    Ez mind igaz. De ha a hudon keresed a másik leakjeit eleve nem autopilotolsz na mind1 nem megyek bele jobban, de egy jól színezett és felépített hud +2-4bb/100 mondom ezt nl100+ra alatta meg több is lehet.

  9. #9
    Idegen
    Csatlakozott
    2011. 03. 25.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3

    Mosoly Segítség

    Sziasztok!

    Az lenne a kérésem, hogy valaki nem tudna-e esetleg skypra felvenni és segíteni a Zoom-nál a HM-et és a Hud-ot beállítani?

    Teljesen buta vagyok hozzá....

    Skype: piroth111

    Köszönöm előre is!

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •