Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (20) összesen
  1. #1
    Őstag chubbyhun avatara
    Csatlakozott
    2008. 02. 27.
    Hozzászólások
    1.141

    Alapbeállítás Ki hogyan játszotta meg a lapját?

    Házi parti - 7 ember
    UTG emel 3BB, 5-en adják, potban 18BB
    Flop QsJh2h
    SB check, BB:25 BB-vel nyit, UTG gondolkodik, megad, D-1 gondolkodik, megad, többiek fold, potban 93BB
    Turn: 7h tehát a board: QsJh7h2h
    BB: check UTG: check D-1: allin 53BB, BB hosszan gondolkodik megad (marad elötte 30BB), UTG betolj a maradék zsetonját 63BB, BB megad, sidepot 20BB; main pot: 252BB

    BB lapja: J2 semmi szin, UTG lapja: QhJ

    1) hogyan játszották meg lapjaikat eddig? Volt-e hiba, ha igen, akkor hol?
    2) meg kell-e adni BB-nek az allin-t?
    3) ha netán nem adja meg, akkor UTG-nek meg kell-e adni az allint?

    majd még folytatom, várom egyelöre a válaszokat

  2. #2
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    J2o - preflop fold mindenképpen, utána flopon azért kicsit tulzás az overbet, csak jobb lap adja meg, törnön check/fold (ketten adtak meg egy potnál nagyobb emelést - ezután az alacsony kétpár easy fold)
    JQs - preflop emelés elölről szerintem túlzás, inkább akkormár fold.
    3BB-nek pedig abszolút semmi értelme ha 5 ember adja, ennek igy nincs semmi pozitiv oldala: 1. csak jobb lap adja meg, akkor pedig hizlalja a potot másnak 2. nem elég nagy hogy leszűkítse az ellenfelek számát, ami JQs-el nem is feltétlenül érdeke, hisz nem több mint egy magas suited connector.
    flopon reraise allin v. fold, ha BB-nek nagyon feszes az imidzse, megadni minek?
    törnön check/call? én vagyok csak túl aggresszív (na ezt kétlem) v. ez tényleg rossz játék? hamár úgyis pot committed, akkor allin mehet egyből.
    és akkor nem kell gondolkodni a megadáson.

    a lényeg, hogy legyen terved a leosztásra nézve, ha már kétpárt kapott/kaptál flopra, el kell dönteni, hogy be akarod-e tenni az összes zsetonod v. inkább alacsonyan akarod tartani a potot/eldobni egy nagyobb emelésre.

    na és mivan D1 flössével?
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2008. 03. 04. 02:28

  3. #3
    Őstag chubbyhun avatara
    Csatlakozott
    2008. 02. 27.
    Hozzászólások
    1.141

    Alapbeállítás

    peterpanic: egyelöre még várok QJo volt egyébként UTG-ben, különben most flösse lenne

  4. #4
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    akkor meg pláne dobás még flop előtt (UTG-ből persze, LP simán jó a limp)
    - és akkor nem kerül ilyen rossz helyzetbe később.

  5. #5
    Őstag chubbyhun avatara
    Csatlakozott
    2008. 02. 27.
    Hozzászólások
    1.141

    Alapbeállítás

    ok, akkor növelem a kérdések számát
    ha válaszoltok, lécci indokoljátok is, ugye ebböl tudunk tanulni

    1) UTG QJo mit csináljunk?
    a) dob
    c) call
    d) raise 3BB
    e) raise 4-5 BB (ez már olyan emelés, ami szorta a mezönyt

    2) BB-n ülö J2s (káro) mit csináljon, potban 15,5BB
    a) fold
    b) kiegészit 2,5BB-vel

    3) flop után BB mit csináljon?
    a) bet kicsi (félpot, és 3/4 pot között)
    b) bet pot
    c) bet >pot

    4) UTG mit csináljon BB 25BB-s emelésére?
    a) call
    b) raise allin (mert elötte 60 BB van)

    5) D-1 allinjére mit csináljon BB?
    a) fold
    b) call

    6) UTG mit csináljon BB call-ja után?
    a) fold
    b) call

    7) Ha UTG dobja, akkor meg kell-e adni az 53 BB-s allint, ha a pot nélkülünk eddig 146 BB?

    Nagyon kiváncsi vagyok, hogy melyik lesz a konszenzusos optimum stratégia eddig
    üdv
    chubby

  6. #6
    Őstag chubbyhun avatara
    Csatlakozott
    2008. 02. 27.
    Hozzászólások
    1.141

    Alapbeállítás

    peterpanic: nagyon köszi a válaszokat, ha szavazhatnék, veled lennék, de ugye...

    egy megjegyzés: BB-nek inkább feszes az imedzse, de nem nagyon, nem köszikla

  7. #7
    Újonc
    Csatlakozott
    2008. 03. 04.
    Hozzászólások
    48

    Alapbeállítás

    Kicsit árnyalom a képet, és pontosítok, ha nem baj
    a sidepot csak 17 BB lett.
    A játékosokról írt véleményem nagyrészt az ott látottak alapján kialakult benyomás (egyike voltam a hétnek, még nem mondom meg én se, melyikük), korábban kettejükkel játszottam keveset, de CG-t még soha.
    UTG elég lazán kezdte a játékot, erősen lefogyott, majd utána amolyan SSS-félét játszott, nemrég kétszer is duplázva jött vissza erre a zsetonállásra és az este folyamán még nem volt gyenge mutatása, ellenben volt már olyan dobása, amikor láthatóan erős volt, mégis dobott, például dobott (és mutatott) sokadik fullt, és közismerten, legalábbis az asztalnál ülők közül többek számára nyilvánvalóan amolyan feszes calling station a stilusa. A BB-ben ülő játékos több potot vitt már el azzal, hogy nem ijedt meg az asztali magasabb laptól, és a második párja kitartott. D-ben szintén feszes játékos ült, a preflop megadás tőle kifejezetten erős lapot jelenthet, párt, vagy ászos kétfigurát, igy a dobása flopnál csak annyit jelent: nem volt nála AQ, QQ, JJ, nagy valoszinüséggel AK, AJ, AT vagy TT illetve ennél kisebb pár volt amit eldobott. Bár a parti baráti játék volt, kis téten, nem volt jellemző az ész nélküli preflop megadás, a 3 BB emelés UTG-ből elég jó szűkítésnek igérkezett, több parti is volt korábban, ahol bármely pozicióból a mostani SB két és fél BB-re emelésére dobások következtek, vagy max 2 partnere maradt. D-1 ugy játszott mintha picit tilt-en lett volna (nem azt mondom, hogy ott volt, azt mondom, ugy játszott), már kétszer kellett ujratöltenie, többször bukott nagyon erős kézzel, balszerencsével, viszont volt nyerése 'trash hand'-del, ment a poénkodás, hogy ő ma csak szeméttel tud nyerni, jó lappal nem.
    Ezek az információk változtatnak-e valamit?

  8. #8
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    Idézet chubbyhun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    1) UTG QJo mit csináljunk?
    a) dob
    c) call
    d) raise 3BB
    e) raise 4-5 BB (ez már olyan emelés, ami szorta a mezönyt

    2) BB-n ülö J2s (káro) mit csináljon, potban 15,5BB
    a) fold
    b) kiegészit 2,5BB-vel

    3) flop után BB mit csináljon?
    a) bet kicsi (félpot, és 3/4 pot között)
    b) bet pot
    c) bet >pot

    4) UTG mit csináljon BB 25BB-s emelésére?
    a) call
    b) raise allin (mert elötte 60 BB van)

    5) D-1 allinjére mit csináljon BB?
    a) fold
    b) call

    6) UTG mit csináljon BB call-ja után?
    a) fold
    b) call

    7) Ha UTG dobja, akkor meg kell-e adni az 53 BB-s allint, ha a pot nélkülünk eddig 146 BB?

    Nagyon kiváncsi vagyok, hogy melyik lesz a konszenzusos optimum stratégia eddig
    üdv
    chubby
    1, Standard játék a FOLD. UTG QJo nem olyan jó lap 7 fős asztalon, hogy azzal nagyon vitézkedni kéne a legrosszabb preflop pozícióból. QJs már meggondolható lenne. Azt mondanám, hogy KJs-sel, talán KJo-val már lehetne emelni, de QJo kevés.

    2, Ez szerintem eléggé határeset, és csak érzésre mondom, hogy talán belefér a megadás.

    3, Bet pot. Nagyon veszélyes flop, vannak is még utánna, van színhúzó és sorhúzó is. Itt biztosan nem szórakoznék. Ha valaki visszahív akkor 100BB deepen én all-in mennék az tuti ezen a ponton!

    4, Raise all-in. Ez nem az a flop, ahol slowra kell játszani a top két párt úgy, hogy még mögötte is vannak. Ráadásul az emelésével kizárja az ellenfeleket mögötte BB-t pedig megadásra kényszeríti jópár lappal,hiszen annak már nem kell sokat betennie. Ez a legjobb pont a számára.

    5, Ehhez ismerni kellene a CO-t. De én itt ezen a ponton szerintem el tudnám engedni a J2 lapjaimat, hiszen még ott van mögöttem még egy játékos. A CO--nak simán bejöhetett a színe, de az is lehet, hogy floatolt és egy sorhúzóval jött, de eljátsza a színt. Viszont még mindig ott van mögöttem az UTG, akinél simán lehet jobb lap, mint nálam.

    6, nehéz kérdés. Egy házi partiban, ahol egy csomó blöff is előfordul, beleférhet a call szerintem.

    7, Ezt nem értem, hogyhogy ha UTG dobja? Lehet valamit félreértelmezek, de UTG után már nincs játékois, nem?
    -You raised tens on a lousy three-flush?
    -That's what it's all about, isn't it? Making the wrong move at a right time.
    (The Cincinnati Kid)

  9. #9
    Újonc
    Csatlakozott
    2008. 03. 04.
    Hozzászólások
    48

    Alapbeállítás

    Idézet kanrich_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    7, Ezt nem értem, hogyhogy ha UTG dobja? Lehet valamit félreértelmezek, de UTG után már nincs játékois, nem?
    a 7 nyilván az akart lenni, mit tegyen UTG, ha a CO allin-re BB dob.

  10. #10
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    Idézet AlyrArkhon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    a 7 nyilván az akart lenni, mit tegyen UTG, ha a CO allin-re BB dob.
    Ja, jól van, korán volt még

    Minden 4 partiból egyet kell, hogy nyerjünk. Ez szerintem nagyon sok ellenfél ellen teljesül, főleg egy baráti élő partin, vagyis sztem call.

    Kiváncsi vagyok, a többiek egyáltalán egyetértenek-e a válaszaimmal, illetve Ti mit szóltok hozzájuk.
    -You raised tens on a lousy three-flush?
    -That's what it's all about, isn't it? Making the wrong move at a right time.
    (The Cincinnati Kid)

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •