Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (23) összesen
Like Tree7Likes

Téma: NL30 alsó szett donkbet ellen

  1. #1
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás NL30 alsó szett donkbet ellen

    Gekko 600hand utan 21/17 5.4-es 3bet, nem jellemző rá a squeeze (4) illetve az oop 3betelés. (sb:7 bb:4)
    flop agr: 4.8 illetve 41%, turn ez 2.3, 33%. 10ből eddig ez az első donkja.

    Vsimos: 67/13as fish.

    A reg ellen itt nem szívesen raise/callolnék más esetben, nagy erőt is mutat illetve berakni nagyon ritkán tudjuk jól, viszont turn továbblőhet mindent magas fd-t illetve 1párt-2párt. Így viszont, hogy a fish callolt, ellene biztosan lenne sok value a raise-ben, illetve mögöttem még ott ül egy passzívabb reg is, nem akarnék 3-4 way turn-t nézni.

    Raiselnétek e? Ha igen, mekkorát?
    Ha nem, mi a terv turnre blank kártyán ha az agresszor folytatja?

    $0.15/$0.30 No Limit Holdem
    OnGame
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG OMG72oAgain ($18.72) 62bb
    UTG+1 VSIMOS1 ($26.43) 88bb
    CO KecskeBela ($30) 100bb
    BTN tasakis33 ($20.90) 70bb
    SB Givotnoye ($29.89) 100bb
    BB GEKKO136 ($29.85) 100bb

    Pre-Flop: ($0.45, 6 players) KecskeBela is CO
    OMG72oAgain raises to $0.90, VSIMOS1 calls $0.90, KecskeBela calls $0.90, 1 fold, Givotnoye calls $0.75, GEKKO136 calls $0.60

    Flop: ($4.50, 5 players)
    Givotnoye checks, GEKKO136 bets $3.60, 1 fold, VSIMOS1 calls $3.60, [color=#cc0000][b]KecskeBela ???
    [
    Utoljára módosítva: BelaKecske által: 2012. 08. 16. 09:52
    g_kovacs likes this.

  2. #2
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    én raise-elném 5way, fishel a potban. a raise után, már nem is dobnék, itt ugye 77, TT-től tartunk nagyon, viszont ennél sokkal tágabb range-el donkolhat GEKKO.
    ha csak a reg ellen lennénk hu potban, akkor elgondolkodnék a just call-on is, de így, hogy fish is van bent, illetve benézett a fél zenekar mindenképp raiselném, onnan meg ugye raise/broke. reméljük jön a fish is.
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

  3. #3
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    csak a reg ellen szerintem rossz a raise, history nélkül, inkább hagyni kell betelni. Raise/fold sem merül fel nyílván

  4. #4
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Ahogy mindketten írtátok, ha HU lennék a reggel, csak adom, így sima valureaise a többi playa ellen, és beteszem, ha úgy alakul.

  5. #5
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 12. 17.
    Hely
    tata
    Hozzászólások
    292

    Alapbeállítás

    sztm az a baj h hiába van fish, nem nagyon tudom elképzelni h milyen gyengébbel pakolná be ilyen boardon egy 5way potban.Néha két párral....talán.Nekem elsőre jobban tetszik a call és blank turn esetén betsizetól, illetve attól tenném függővé a dolgot h a fish callol e mégegyet.(tulajdonképpen az a kérdés h lesz e oddsunk turnon...)Gondolkodom még a handen kicsit.
    differentborder likes this.

  6. #6
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    floppon be akarnám tenni.
    Abdul87HU likes this.
    LESZAROM! Mert... ...leszarni lehet, de felszarni nem, így akit te leszarsz, az nem nézhet le téged, mivel értelemszerűen te vagy feljebb!

  7. #7
    Újonc
    Csatlakozott
    2010. 05. 11.
    Hely
    Beregsurány
    Hozzászólások
    40

    Alapbeállítás

    én még tapasztalatlan vagyok, kisebb téteken játszom, de elmondom, hogy hogy gondolkodnék, max megmondjátok, hogy hülyeség és tanulok belőle
    Első gondolatom nyilván az emelés, merthogy jó vagyok, a raise méretezéséhez viszont jó lenne tudnom, hogy eddig az asztalnél milyen játékos képe alakult ki rólam. HUD-tól függően lenne olyan játékos, akinek a visszaemelésére nut handen kívül itt szinte bármit eldobnék az összes játékos helyében.
    A call-t kizárnám. A fish valószínűleg gyengébb nálunk, de könnyen lejavulhat, ráadásul az SB-ben ülő passzív reg-nek is elég jó esélyeket adunk egy call-lal a folytatásra valami közepes kézzel, így növeljük azok számát, akik végül lejavulhatnak. A foldot szintén nem tartanám ésszerűnek, hiszen valószínűleg mi vagyunk a legjobbak, ilyenkor meg semmi értelme eldobálni a jó lapot.
    Én azt mondanám, hogy csökkentsük az ellenfelek számát a minimumra egy all-in reraise-zel, aztán bízzuk magunkat a többiekre meg az rng-re.

  8. #8
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Köszi a hszeket srácok.

    Én elég hatáeresetnek gondolom a szitut még így is. Gekko donkja őrült nagy erőt jelez. Ha lenne 2-3k mintám róla, akkor a statok/note-ok alapján akár biztosra is mehetnék néha, hogy mindig erős lesz itt. Így hogy nem ismerem annyira, feltételezhetem csak hogy T7 top2vel, ATvel, néha JJvel is donkolhat, de berakni talán csak AsT-vel lenne hajlandó ezek közül, azzal sem biztos. Donkolhat persze mással is, Asx KsT, Ksx, de ezek szinte mindig donk/foldok lesznek. + azért feltételezem, hogy aki 5way beledonkol egy ilyen flopba, többnyire nem egy párja van. Ellene tehát raiselni erős agró dinamika nélkül értelmetlen lenne, csak eldobatjuk a rosszabb lapjait és tönkremegyünk a jobbak ellen. Valszeg jobb hagyni betelni a As, Ks szerű lapjaival, essetleg blanken egy cc-t kapni a 1-2párjaitól. Kérdés persze, hogy pározódás esetén mennyire lesz agró, illetve mennyire fog kifizetni kisebb flössökkel.

    A problémát itt a fish jelenti, akinek a range-e viszont nyilván gyenge és ellene pedig mindenképpen a raise lenne a jó játék. Sajnos az a baj, hogy ha raise után a reg berakja, akkor jobb esetben fogunk flöss ellen menni, viszont a odds miatt dobni már nem dobhatunk (illetve a r/fold teljesen értelmetlen is, többet fizetünk azért, hogy ne lássuk a többi kártyát). Itt szerintem a fish az egyetlen indok rá, hogy a raise-t válasszuk, s még ő miatta sem biztos, hogy kell.

    végülis a reg ellen került be és nem sikerült lejavulni.
    yodalino likes this.

  9. #9
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 22.
    Hozzászólások
    385

    Alapbeállítás

    A statok és leírás alapján, valamint az alapján, hogy 5way potba donkol ilyen boardon pf call után, ez ritkán lesz más, mint set vagy flush. (nem tudok mást elképzelni, max AT a FD-val) Gondolom nem A magas (ha igen, akkor valami A2s-A5s vagy ATs-AJs), azért nyit így bele, mert fél, hogy lejavulják. Ha meg csak set vagy flush, akkor fold flop. Akármennyire is betegen hangzik. (ezt ki tudja játék közben megtenni mondjuk, az másik kérdés) Játék közben valószínűleg calloltam volna, de ha folytatja turnön az emelést, dobom. (77-tel már még neccesebb a kérdés, TT-zel viszont beraknám, ha már csak a flushtől kell tartani, két ellenfél ellen)

  10. #10
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 12. 21.
    Hozzászólások
    1.841

    Alapbeállítás

    Gekko 600 handje nem sok, de egy átlag reg BB defense range alapján itt elég jól állhat a Gekko, többször lesz nut fd-n, nem? de még szettje is lehet. nem is csodálkozok a flop donkon nem tudom mi volt a lapja, de van egy érzésem hogy nagyon eltalálta a flopot. mindenesetre emelnék én is, talán annál jobb ötletem nincs.

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •