Eredmény: 1 - 7 (7) összesen
  1. #1
    Tag
    Csatlakozott
    2012. 06. 03.
    Hozzászólások
    121

    Alapbeállítás IMAC-rol pokrezek... Mi a véleményetek?

    Tavaly vettem egy IMAC-ot, mivel szeretem az apple termékeket. Hobbi pókeresként erről játszom, de valahogy a windows-os gép másabb volt... Amugy minden téren megvagyok elégedve a termékkel, de, most mivel szeretnék több időt szentelni a pókerre, és ha lehet a hobbyt tovább fejleszteni hivatássá, így gondoltam kikérem a véleményeteket.... A gép teljesítménye kiváló, de a segédprogramok használatát blokkolja ha jól tudom /pl.:sngwizzard, HM2.../, jelenleg a PT3-at próbálgatom a gépen játékaim közben.
    Írjátok le javaslataitokat, hogy folytassam erről a gépről, vagy tegyek rá windowst, vagy esetleg rakjak össze egy új windows-os gépet szép nagy monitorral?
    Előre is köszönöm tanácsaitokat!

  2. #2
    Újonc
    Csatlakozott
    2011. 12. 11.
    Hozzászólások
    44

    Alapbeállítás

    praktikus tud lenni, ha valamilyen virtuális gépet raksz fel, és abba telepítesz egy win-t

    virtualbox, VMware - ezek ingyenes virtualizációs környezetet biztosítanak - gondolom, újabb a gép, így a proci bőven elegendő lehet, a ram lehet kérdéses - 4 gigával már használható tud lenni, ha több van, az mégjobb, és így biztosan nem lesz gond a virtuál gép meg a macos párhuzamos futásánál, pt/43 vagy más is futhat nyugodtan a virtualwinben

    persze, a virtuálwindows-ba minden biztonsági dolgot el kell intézni ugyanúgy, mintha normál windows lenne - és csak a pókeres dolgok legyenek benne

    szóval, kell egy virtuális környezet, meg egy windows installcd iso (vagy ténylegesen a cd), kb. 20 giga hely és ennyi - ha esetleg ssd van a gépedben, akkor teljesen olyan élmény lesz, mintha ténylegesen windowssal bootoltált volna, de hdd esetén is majdnem olyan

  3. #3
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2011. 02. 12.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    75

    Alapbeállítás

    Nemkell semmilyen virtuális gép program, mivel a Mac OSxbe már belevan építve egy ilyen program... Kicsit olvass utánna, hogy miként kell Macen Windowst hasznalni de nagyon praktikusan es egyszeruen meglehet oldani...

    A sajat beepitett programjaval kivalasztod hogy a HDDbol mennyi giga legyen az uj rendszer, ő szépen ketté osztja, aztán beteszel egy windows cdt, és violá, máris tudsz bootolni Windowst.

  4. #4
    Fanatikus tag radír avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    394

    Alapbeállítás

    bootcamp-et is tudsz használni ahogy te mondod, de nimga sem mondott hülyeséget.
    mindkét dolognak megvannak az előnyei. én egyébként egyelőre nem eröltetném az osx alól történő pókerezést. 6 éve használok mac-et mindenre. Kizárólag a póker miatt van fent egy VMware win7, és bár nagyon utálom, hogy csak ezért két oprendszert kell fenntartsak, ez várhatóan 1-2 évig még nem is fog változni.
    Utoljára módosítva: radír által: 2012. 08. 18. 19:14
    "Even a bad reason is better than no reason."

  5. #5
    Fáradhatatlan grinder straubbazsi avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 21.
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólások
    599

    Alapbeállítás

    Legújabb 27' iMac-em van, 8 giga rammal, de rossz megközelítésnek tartom a korrekció: virtuális futtatást munkához - felesleges hibaforrás.

    Win 7 felrakva, nagyon szépen el lehet érni OSx alól (én parallelst használok) és simán is. Munkához mindig utóbbi.

    Új gépet építeni? Az ötletet sem értem, semmi gondod nem lesz a winhéttel.


    Mindenesetre, a lényeg, hogy windowsra sajnos szükséged lesz, nem értek még be a programok (ha megnézzük a HM vagy Wizard szerencsétlenkedését, igazából még a win alá sem képesek rendesen dolgozni).
    Utoljára módosítva: straubbazsi által: 2012. 08. 19. 07:16

  6. #6
    Tag
    Csatlakozott
    2012. 06. 03.
    Hozzászólások
    121

    Alapbeállítás

    Nekem is 27' iMac-em van igaz csak 4 giga rammal, mivel az enyém tavalyi modell. Tehát bootcamp segítségével feltelepítem a windowst, megosztom a merevlemezt, és windowsról pókerezek, a többi dolgomat meg intézem Mac-rol...
    Köszi a javaslatokat mindenkinek!

  7. #7
    Újonc
    Csatlakozott
    2011. 12. 11.
    Hozzászólások
    44

    Alapbeállítás

    Idézet mohykan1981 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nekem is 27' iMac-em van igaz csak 4 giga rammal, mivel az enyém tavalyi modell. Tehát bootcamp segítségével feltelepítem a windowst, megosztom a merevlemezt, és windowsról pókerezek, a többi dolgomat meg intézem Mac-rol...
    Köszi a javaslatokat mindenkinek!
    szerintem kényelmesebb, ha a macos-ből megy a virtuális windows (ez a paralels egész jónak tűnik, bár fizetős), mert így nem kell bootolgatni, és egyből minden elérhető

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •