Eredmény: 1 - 10 (10) összesen
  1. #1
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 22.
    Hozzászólások
    385

    Alapbeállítás NL30 6max AQ top két pár raise all-int kap turnön

    Villain: 1424 hands, 20/15, Pf 3bet: 7%, Call PFR late pos: 11%, Fold to flop cbet: 62%, Fold to turn cbet: 29% (2/7), Turn raise: 5% (2/43) Turn AF: 1.67, Turn AFq: 38%, Az a baj, hogy nem tudom, hogy az a 2 turn raise mivel volt neki, bár lehet, hogy nem is volt olyankor mutatás. A readek, amik vannak róla, nem igazán passzolnak így a handhez. 33-mat lehetetlennek tartom, hogy lehet nála, 4way tudja, hogy erőt jelent a cbetem OOP ezen a boardon, HU-ban lehet, hogy megpróbálna floatolni, de még az sem valószínű UTG-m ellen, AK-t szerintem 3betelte volna preflop, így ezeket kizárnám. Flop call után a JTs, AQ (nem feltétlenül 3beteli preflop), A9s, 99 szerintem a range-e. A flop raise-e 8%, így lehet, hogy a két párokat raise-elheti, nem tudom sajnos. Turn raise elég alacsony neki, a JsTs-ben sem vagyok biztos, hogy betolná itt. Így nálam nagyon AQ, 99, esetleg A9 a turn range. Érdemes ezt itt callolni?


    $0.15/$0.30 No Limit Holdem
    OnGame
    5 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    Hero (UTG) ($35.81) 119bb
    CO ($83.41) 278bb
    BTN ($30.78) 103bb
    SB ($20.93) 70bb
    BB ($10.30) 34bb

    Pre-Flop: ($0.45, 5 players) Hero is UTG
    Hero raises to $1.20, CO calls $1.20, 1 fold, SB calls $1.05, BB calls $0.90

    Flop: ($4.80, 4 players)
    SB checks, BB checks, Hero bets $3.40, CO calls $3.40, SB folds, BB folds

    Turn: ($11.60, 2 players)
    Hero bets $7.45, CO goes all-in $78.81, $23.76 to Hero ($23.76)?

  2. #2
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    99 et játszanék így csak. dobnám.
    LESZAROM! Mert... ...leszarni lehet, de felszarni nem, így akit te leszarsz, az nem nézhet le téged, mivel értelemszerűen te vagy feljebb!

  3. #3
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Nem sok 2 pár van a range-ben, ráadásul valueért egyikkel sem tud ai menni, még AQval sem nagyon. (AK nem callolja) JTs, KQs pikk betolhatja félblöffből, de nem feltételezném h korai pozból emelő, 4way cbetelő, turn betelő ember ellen blöffölnének.
    99el sem tartom jónak az ai-t annyira egyébként.

    gondolkodtam egy turn check/callban is mert bettel elég nagy erőt mutatunk, de nem érzem biztosnak, hogy jobb a betnél.
    Utoljára módosítva: BelaKecske által: 2012. 08. 31. 19:40

  4. #4
    Őstag Roleks avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 10.
    Hozzászólások
    1.176

    Alapbeállítás

    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    99el sem tartom jónak az ai-t annyira egyébként.

    gondolkodtam egy turn check/callban is mert bettel elég nagy erőt mutatunk, de nem érzem biztosnak, hogy jobb a betnél.
    99el nem értem miért lenne jó belövöldözni a stacket, és igen sokkal jobb a ch/c turnön mint a bet.

  5. #5
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 22.
    Hozzászólások
    385

    Alapbeállítás

    Mi a gondolatmenet a c/c mögött? És ha turn c/c, akkor c/c river is? C/c turn, c/f river elég weak lenne top két párral nem?

  6. #6
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    turn 2nd barrel >>>>>>>> turn xc

    ha úgy érzed A9 és 99 a range-e, akkor fold, mert A9-el nem calloz Co-ról 20/15. (QQ, AQ is lehet a range-ében, ha a table make up indokolja)

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder LifeNitz avatara
    Csatlakozott
    2010. 08. 06.
    Hozzászólások
    698

    Alapbeállítás

    Mi lett a vege ?

  8. #8
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 22.
    Hozzászólások
    385

    Alapbeállítás

    Calloltam és kifizettem a 99-et. NL20-NL30-on bizonyos emberek ellen a 2 pár bet/fold szerintem turnön. (ez az esetek 90-%a) Itt amúgy szerintem hibázott a turn raise-zel, mert tényleg kb. semmi más nem lehet nála, én meg hibáztam a megadással, szintén azért, mert kb. semmi más nem lehet nála. Ezt most már fixen így kezelem (kivéve néhány turn raise monkey) Aztán ha feljebb jutok, akkor ott majd lehet, hogy el kell felejtenem. Ami nehézséget jelent, azok a 90/30-asok, akik ellen azért nehéz elengedni, de az a tapasztalat, hogy ilyenkor náluk is ott van az erősebb lap.

  9. #9
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    a fish itt rátolja 93-al is, de reg ellen más a helyzet, a value range-e sokkal szűkebb lesz.

  10. #10
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 22.
    Hozzászólások
    385

    Alapbeállítás

    Jogos, nem is ebben a konkrét szituációban gondoltam, és itt persze a játékos és az akció és az ellenfél függvényében gondoltam, hogy el kellett volna engednem. Tegnap volt például egy olyan handem, ahol egy 84/30-at játszó maniac (K2s pf open all-in 70bb-vel, ATo 60bb-vel, 44 35bb-vel -> gyorsan változott a stackmérete) turnön raise-elt, ahol a 3. káró jött, rámemelt, amikor AJo-val két párom lett, és ellene nem tudtam elengedni T8s színt mutatott. Ezeket valójában nem tudom felmérni, hogy mennyire hiba. Mert ezzel szemben ma kaptam c/r-t 80/20-as ellen turnön, ahol TPGK+FD-m volt, és kiderült, hogy TPWK-val (J3)+gutshottal szánta rá erre magát, itt szintén nem tudtam elengedni, és elől voltam, nyertem. Itt is a call mellett szólt, hogy előtte pár handdel J8s-del limpelt, én emeltem AKo-val, mögöttem 3bet, erre callolta a 3betet, én push, 3betelő dob, ő call stackért. Vicces, ahogy a J8s limptől eljutnak a preflop all-inig. Szóval ezzel a dologgal kicsit szenvedek, és nem igazán tudom, hogy mi a hiba és mi nem az.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •