Oldal: 1 / 4 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (34) összesen
Like Tree13Likes

Téma: Hogyan legyünk nyerők NL50-en?

  1. #1
    Újonc pokermadness avatara
    Csatlakozott
    2012. 06. 21.
    Hozzászólások
    40

    Villanykörte Hogyan legyünk nyerők NL50-en?

    Üdv mindenkinek!

    Ezt a topikot azért hoztam létre, mert a segítségeteket szeretném kérni! Most léptem fel/próbálok megragadni nl50-en Bwinen. Az eddig lejátszott pár session alatt az a benyomásom, hogy jóval agrróbb a mezőny és valszeg ehhez rosszul alkalmazkodom, ebből következik a játékomban néhány leak. Az nl30-as sessionjeim rendre jók, ott nincs különösebb gond, viszont 50en kissé szarul is érzem magam és nem értem, hogy miért (BR problémám nincs és mégis feszélyeztet). Tehát ennek a topiknak az lenne a célja, hogy mire/mikre kell a legjobban odafigyelni az 50es mezőnyben szerintetek, mennyi bb/100 számít már jónak a limiten, melyik napszakban a legérdemesebb játszani stbstbstb...? Az is lehet, hogy csak szimplán DS van és így csapja az rng, bár 5BI minuszt nem neveznék nagyon nagy swingnek, de valahogy nem azt érzem, hogy ebből adódna a bizonytalanságom, sokkal inkább máson van itt szerintem a hangsúly és az is érdekelne, hogy ez általános dolog szintlépésnél vagy bennem van vmi túlfűtöttség és csak túl izgulom ezt az egészet?! Nyílván ha egy kis uppal kezdtem volna ez a topik nem születik meg, mert "öröm ézs bódottá" lenne... Mielőtt vki félreértené, egyáltalán nem sírós topiknak szánom ezt hanem a célom az, hogy legyűrjem minél előbb ezt a limitet is és ehhez szeretném kérni a tapasztaltabb játékosok segítségét, hogy minél előbb mondhassam magam jó regnek a limiten! Ha beindul a topik, akkor természetesen a számomra érdekes/kérdéses handjeimet majd postolgatom és minden építő jellegű kritikát szívesen fogadok velük kapcsolatban!

    GL!

  2. #2
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2011. 01. 05.
    Hozzászólások
    341

    Alapbeállítás

    Ennek van most szezonja?
    (bocs az offért)
    Sim0nph0enix likes this.

  3. #3
    Újonc pokermadness avatara
    Csatlakozott
    2012. 06. 21.
    Hozzászólások
    40

    Alapbeállítás

    mire gondolsz?

  4. #4
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2011. 01. 05.
    Hozzászólások
    341

    Alapbeállítás

    Nem játszom bwinen nem ismerem a mezőnyt, és szerintem ha játszol még1 kicsit akkor megszokod és nem lesz kényelmetlen.
    Leginkább a regekre kell jobban odafigyelni.

  5. #5
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Ne csinálj hülyeséget.
    Cream likes this.

  6. #6
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 09. 24.
    Hozzászólások
    253

    Alapbeállítás

    Nyugi nem vagy egyedül, a többség így éli meg a szintlépést. Egyrészt paranoia (eleve arra számítasz hogy jobbak a játékosok), másrészt valamennyivel jobbak is, de biztosan nem annyival ahogyan érzed.
    A legjobb módja a fejlődésnek, ha megjelölöd azokat a handeket ahol bizonytalannak érzed magad, és jól kielemzed session után, akár többedmagaddal. Valószínűleg azért érzel határozatlanságot, mert sok handet úgy játszol meg, hogy nem tudod teljesen pontosan, mit miért is teszel. Minél feljebb lépdelsz, annál aggrobbak lesznek a regek (ez nem jelenti azt persze h okosan is aggro-k ), annál több kényelmetlen szituba kerülsz mind pre- és postflop.
    PL: ami 30on egy postflop nit reg ellen easy cbet egy bizonyos boardon, az egy aggrobb elennfél ellen már közel sem tuti hogy +-os, stbstbstb..

    magyarul: elemzés orrvérzésig, esetleg coaching, meg minden ami jó
    BelaKecske and prosi83 like this.

  7. #7
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 01. 25.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    496

    Alapbeállítás

    Én kb. ugyanezt érzem/éreztem, és elég szép bukóval kezdtem a limitet. A regulárok valóban agesszívebbek, és sztem képzettebbek is mint nl30on, de én inkább preflop érzem ezt. Pl: Míg nl30on nagyon meg sem fordul a fejedben, hogy egy 99, AJs, AQ-val +EV 5betelni, addig itt (nl50) már bizonyos helyzetekben, ellenfelek ellen már az lehet.
    Postflop ami számomra nagy változás, az a rengeteg raise. Itt már nem tudsz olyan könnyen és olcsón SD-be menni mondjuk egy ch/c játékkal, ráadásul a cbeteket tipik floppon, turnon rendszeresen megtámadják (persze ezt te is ki tudod használni).
    Note kötelező, handelemzés szintén. Ha nem megy néhány coachingolt óra.

    GL!

  8. #8
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Jót tehet még, ha csökkented az asztalszámot pár session erejéig és figyeled, hogy a regek hogy csapkodják egymást, és noteolsz orrvérzésig.
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  9. #9
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 23.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    149

    Alapbeállítás

    10-12 bb/100.. . Nyilván minden szintlépés nehéz, etc. Nem olyan erős a mezőny még 50-en, ajánlom a 4 asztalt elenite. A 4-5 BI swing nem annyira jellemző, persze megesik. Kb. 15h-től érdemes játszani, kb. hajnali 1-2 ig.

  10. #10
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Hogy mikor érdemes játszani, az szerintem nagyon változó. Van, hogy kaki az esti mezőny, és reggeltől egészen 13-14 óráig sok a fish, de van hogy fordítva. Ha még csak kóstolgatod a limitet, tipikusan abból álljon a session kezdés, hogy megnézed, milyen asztalok vannak. Ha túl sok a reg és a NIT, akkor halaszd el, és inkább tanulgass helyette (vagy told 30-on). Lényeg, hogy amíg nem vagy az adott limiten grinder, nem kell erőltetni a mennyiséget, inkább minőség legyen.

    Ebből adódóan kevesebb asztalon játssz, mint 30-on tetted. Sokat fog dobni a határeset szituációk kiértékelésén és a komfortérzeteden is. Ahogy a többiek mondták, itt már agresszívabb játék folyik, oda kell figyelni bizonyos ellenfelekre.

    Azzal is egyetértek, hogy 10 bb/100 lenne igazán jónak nevezhető. Ha ismeret az ellenfeleket már, és megszoktad a limitet, simán hozható volna. Én eddig 7 bb/100-at hozok kb. 150k handen, és nem vagyok vele elégedett :P Követek el olyan hibákat, amik jelentősen csökkentenek a winraten, és nem kell hozzá Iveynak lenni, hogy átlássam: nem volt megfelelő lépés. Ezért elemezz minden nap!

    GL!

Oldal: 1 / 4 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •