Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (21) összesen
Like Tree9Likes

Téma: NL200 HU flop cbet után pár+fdvel.

  1. #1
    Mil
    Mil nem elérhető
    Tag Mil avatara
    Csatlakozott
    2011. 05. 20.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    135

    Alapbeállítás NL200 HU flop cbet után pár+fdvel.

    Sziasztok!

    Ezt a leosztást tegnap játszottam, ilyenkor már viszonylag deepebb lett az asztalunk, ezért is lehet érdekes ki milyen megoldást választana ezen az utcát, illetve a későbbieken.

    Villain: Alapból egy nagyon szolid játékot játszott, már-már szokatlan volt mennyire gépiesen tolta. Semmi betegebb, érdekesebb moveot nem noteoltam tőle, viszont látszólag scare money volt a srác.

    Statok: 20% (agyon polarizált) 3 bet skála. Többször is láttam faltelni TT-vel, AQ-val is. 3bet potban: flop cbet: 88%, turnon 70%, riveren 91%. Tehát a nagyobb potokat nehezen adja fel, 1-2 szer láttam teljesen képtelen szitukban is blöffölni.

    A meccs dinamikája ebben az időszakban nagyon agresszív lett, mivel a másik 2 asztalon elég nagy bukóban volt ebben az időszakban, egyértelműen tilten volt ilyenkor.

    Amit Ő láthatott tőlem 3bet potokban: 55%-ban dobtam 3betre, 12%-ban 4 beteltem. Nem sokkal a leosztás előtt volt egy hand ahol 445 flopon raiseltem a cbetet 3bet potban, majd calloltam a shoveot 99el 100BB deepen. Ez azért lehet fontos, mert ebben az időszakban tudhatta, hogy lazábban is hajlandó vagyok tönkremenni, nem csak blöffből és nutsal raiselek. Egyébként 16%-ban raiseltem a cbetet 3bet potban.

    Tehát a kérdések...calloljunk vagy raiseljünk a flopon?
    Ha callolja a raiset akkor milyen turnokon folytassuk?
    Ha kiteljesül a húzónk csapdázzunk vagy beteljük a turnt?
    Illetve visszaemelés esetén mit tennétek?

    Kicsit komplexebb okfejtéseket szívesen meghallgatnék...

  2. #2
    Mil
    Mil nem elérhető
    Tag Mil avatara
    Csatlakozott
    2011. 05. 20.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    135

  3. #3
    Fanatikus tag Wasp avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 04.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    406

    Alapbeállítás

    most csak azt mondom, ami a kezemben benne van, különösebb átgondolás nélkül (nincs túl sok időm, de majd később visszatérek)

    46s ilyen statok ellen nem jó a pre 3bet callra 180bb mélyen, túl sokszor kell dobnod a flopon. pre általában eldobnám a fenébe.

    A flopon kapott pár plusz flushdraw ugyan általában monster, de szerintem itt nagyon fonnyadt, nem jó arra, hogy bepakoljuk a stackünket, ezért én csak calloznám a flopot, (a hatalmas implied odds miatt) a turnön pedig feladnám, hacsak nem jön négyes, hatos, kőr.

    ha négyes jön, akkor bet vagy raise turn, bet vagy raise/call river (tönkremegyek ilyen dinamikával)

    Ha hatos jön, akkor bet vagy call turn, bet/fold vagy call (esetleg raise? nem tudom) river (nem fog blöffből CR-elni riveren)

    Ha flöss jön turnön akkor bet/raise vagy raise/call turn, a river a turn linetól függ, de nehéz dobni, nehéz be nem pakolni.

    az a baj, hogy ez a parti cg-ben a szintem felett van, szóval nem szívesen teszek nagyon határozott kijelentéseket.
    Utoljára módosítva: Wasp által: 2012. 09. 14. 15:19
    Online poker ügyelet játék és backelés 7/24

  4. #4
    Pro Team tag BaLa avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 06.
    Hely
    VBA
    Hozzászólások
    1.950

    Alapbeállítás

    Ez az ellenfél std cbet mérete 3bet potban?
    Gyenge királyokkal inkább flatel vagy 3betel?

    Mivel scared money lehet megpróbálkoznék egy kis raise-zel a flopon és utána végigtolnám. A leírás alapján KQ-K8 soha nem lesz nála, a gyenge királyokkal meg nehéz helyzetbe kerül a riverre. Bár talán jobb lenne ehhez, ha még deepebb lenne.

    Ami talán még jobb játék az a flop call és raise turn ha nem jön a lapunk. AA/KK és AK amitől félnünk kell lényegében. Ez a range nagyon kicsi része lesz és úgy gondolom a statok és a leírás alapján, hogy nagyon gyakran betelni fogja a turnt airrel. A gyenge királyokat viszont - amikkel még stackelődhet néha a turn raise-re - sokszor elcheckelheti potcontrol miatt. Ha javulunk a turnön, akkor hagynám blöffölni.

    Egyébként ha tényleg hajlamos inkább flatelni a broadway lapjaival, akkor az deepen talán még jobban érvényesül és így a 3bet range nagyon gyenge lesz (AK, JJ+ az erős része, ami 3%) --> raiselgetném a cbetjét (főleg ha mindig ilyen nagyokat cbetel) minden A/K/Q magas flopon.
    Utoljára módosítva: BaLa által: 2012. 09. 14. 15:52
    "ne arra gondolj, hogy többet lehet bukni, hanem hogy többet lehet nyerni :V"

  5. #5
    Pro Team tag BaLa avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 06.
    Hely
    VBA
    Hozzászólások
    1.950

    Alapbeállítás

    Idézet Wasp eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A flopon kapott pár plusz flushdraw ugyan általában monster, de szerintem itt nagyon fonnyadt, nem jó arra, hogy bepakoljuk a stackünket, ezért én csak calloznám a flopot, (a hatalmas implied odds miatt) a turnön pedig feladnám, hacsak nem jön négyes, hatos, kőr.
    25% equity-nk lesz a turnön a range teteje ellen, miért dobnánk egy std betre? Ráadásul rengeteg egyéb lappal betelhet tovább.
    naggeri, idApRO and Mil like this.
    "ne arra gondolj, hogy többet lehet bukni, hanem hogy többet lehet nyerni :V"

  6. #6
    Pro Team tag BaLa avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 06.
    Hely
    VBA
    Hozzászólások
    1.950

    Alapbeállítás

    Idézet Mil eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...egyértelműen tilten volt ilyenkor.
    Mondjuk így már annyira nem tetszik a blöffbefordítás flopon.
    "ne arra gondolj, hogy többet lehet bukni, hanem hogy többet lehet nyerni :V"

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder gorcsy avatara
    Csatlakozott
    2008. 09. 05.
    Hely
    ittott
    Hozzászólások
    800

    Alapbeállítás

    ő leggo coach, nem ismerem különösebben a játékát de nemhiszem hogy buta
    callolnék egyébként, mert minden turnon tudunk callolni ami ****a
    "asszem mindjárt blöffbe fordítom magam" by atish81

  8. #8
    Mil
    Mil nem elérhető
    Tag Mil avatara
    Csatlakozott
    2011. 05. 20.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    135

    Alapbeállítás

    Bala:
    Igen, minidg ekkorát 3betelt.
    Broadwayekkel flatel! Nem is balanszált nagyon a srác, még akkor sem ha a dinamika miatt jobb lett volna neki lazábban 3betelni. 2k leosztás alatt 3bet potban sosem láttam nála mutatásnál gyengébb broadway lapot amikor 3betelt!


    Wasp: Preflop általában én is dobom, de ebben az esetben úgy gondoltam, hogyha betalálok akkor hatalmas esélyem lesz stackelni a srácot. Ezért calloltam lazábban.
    Turnon én sem dobnám standard betre ha nem javulunk.

    Mégegy kérdés: van olyan river ahol herocallolnátok ilyen river cbet esetében?

  9. #9
    Mil
    Mil nem elérhető
    Tag Mil avatara
    Csatlakozott
    2011. 05. 20.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    135

    Alapbeállítás

    Idézet gorcsy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ő leggo coach, nem ismerem különösebben a játékát de nemhiszem hogy buta
    callolnék egyébként, mert minden turnon tudunk callolni ami ****a
    Ő coach? Nem azért de egyáltalán nem volt erős playa. Játéka alapján 6maxosnak néztem aki néha HU-zik.

  10. #10
    Pro Team tag BaLa avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 06.
    Hely
    VBA
    Hozzászólások
    1.950

    Alapbeállítás

    Idézet Mil eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mégegy kérdés: van olyan river ahol herocallolnátok ilyen river cbet esetében?
    Az baj, hogy szerintem végigtolhatja bármilyen négyessel vagy később felszedett párral blöffként. Viszont nyolcassal biztos calldownon lennék.
    "ne arra gondolj, hogy többet lehet bukni, hanem hogy többet lehet nyerni :V"

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •