Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (20) összesen
Like Tree2Likes

Téma: Bajzi STT kérdései

  1. #1
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 05. 04.
    Hozzászólások
    263

    Alapbeállítás Bajzi STT kérdései

    Sziasztok!
    Az egy asztalos SNG-kkel kapcsolatos kérdéseimet szeretném ebbe a topicba gyűjteni az áttekinthetőség kedvéért.
    Az első kérdésem egy DC-s videóval kapcsolatos.
    A szitu a következő:

    Vakok: 75/150
    Hero lapjai: 22
    CO Hero t1595
    BTN t2195
    SB t5385
    BB t4100

    Az szerző a videóban egy kezdő játékát elemzi, és azt ecseteli, hogy ezt még 11BB deepen nyugodtan elengedheti, mert nem áll annyira reménytelenül rosszul, és jelenleg nem túl jó a nyereség kockázat arány, várhat jobb spotra.
    Ez eddig oké, de azt is hozzáteszi a szerző, hogy 55-66 körüli párokkal már rátolná.
    Itt merült fel bennem a kérdés, hogy ebben az esetben egy 66 mivel is lehetne jobb, mint a 22?
    Az ellenfelek dobási hajlandóságát nyilván nem befolyásolja. A calling rangek ellen meg mind2 esetben vagy flipelünk, vagy 20-80 vagyunk. Arra nemigen apellálhat, hogy 66-nál kisebb párok is lesznek a calling rangeben, és akár nagyon elől is lehetünk. Akkor meg mivel jobb itt a 66, mint a 22?

  2. #2
    Idegen
    Csatlakozott
    2012. 09. 21.
    Hozzászólások
    10

    Alapbeállítás

    Csak tipp, mert még közel sem vagyok Pro, de ez azért lehet, mert a calling rangebe benne vannak a kicsi AX-ek is, és egy 66-ot nem dominál még egy A6 sem, míg a 22-t már igen.

    Amúgy hol játszol, és milyen téten?

  3. #3
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Én is erre gondoltam, de ha stovveal megnézel egy átlagos, kb. jó megadó skálát akkor az fog kijönni, hogy a 22 mindössze 2-3% -al fog csak rosszabbul teljesíteni, mint egy 55 vagy egy 66. Nyilván itt elsősorban FE miatt pusholunk ha meg dobnak akkor szerintem nagyjából mindegy, hogy 55 vagy 22 van a kézben. Ha tolnám 55 -el is akkor már tolnám minden párral. De nehéz ezt így elemzeni, mert nem tudjuk, hogy milyen játékosok ülnek mögöttünk, milyen a vak és a kifizetési struktúra, milyen a dinamika, mindig ezekhez kell igazítani a push skálát. Van akik lehet nagyon szélesen van akik ellen nem. Vannak helyzetek mikor a dinamika is nagyban befolyásolja a skálákat, van amikor nem annyira.


    Egyébként olyan 35 - 38% -unk lesz egy átlagos megadó range ellen itt 22 - 66 -al.
    Utoljára módosítva: Galambos Tarzan által: 2012. 09. 25. 00:01
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  4. #4
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 05. 04.
    Hozzászólások
    263

    Alapbeállítás

    Idézet tsAAtsee eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Amúgy hol játszol, és milyen téten?
    Starson, $3.50-en. Az utóbbi 9 hónapot szinte kizárólag mikro tétes PLO cashssel töltöttem el, és most kedvem támadt valami homlokegyenes mást csinálni.
    Mivel számomra ez viszonylag szűz terület, minden apró fejlődés drasztikusan javít a játékomon. Többek között azért is nyitottam a topikot, hogy a Ti útbaigazításotokkal helyes úton járjak a tanulásban.
    A Moshman könyvet elolvastam, és borzasztóaan tetszett. Írott formában mit ajánlotok még?

    Idézet Galambos Tarzan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése


    Egyébként meg olyan 35 - 38% -unk lesz egy átlagos megadó range ellen itt 22 - 66 -al nem pedig 20.
    Azt írtam, h vagy flipelünk kb (2 fölélap ellen), vagy 20-80 vagyunk (overpár ellen). Nem összegezve.
    Utoljára módosítva: Bajzi által: 2012. 09. 25. 00:03

  5. #5
    Lelkes újonc Igenykapitany avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hely
    Pecs
    Hozzászólások
    85

    Alapbeállítás

    Azert, mert alapvetoen van ~2% equity kulonbseg a 22 es az 55 kozott ugyanazon call range ellen, amiben egyik lapot sem dominalja az 55 sem. Ez szimplan azert van mert a.) ritkabban alakitanak ki 2-pair better kicker kombinaciokat 55, mint 22 ellen pl. egy 4477Q boardon ATvel b.) tobbfele sor eselyed lehet 55-tel, mint 22-vel, amennyiben ellenfelnel overpair van, vagy lejon valamelyik overcardja.

    2% nem tunhet soknak, de SNGben joreszt ezek a kulonbsegek dontik el, hogy egy adott push profitabilis lesz-e. Ezek ismerete, hogy vki nyero, breakeven, vagy veszto jatekos lesz-e.

  6. #6
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 05. 04.
    Hozzászólások
    263

    Alapbeállítás

    Következő kérdésem eléggé 1.0-ás lehet.
    Mi alapján számolódik az EVroi?
    Az első tippem az, hogy egyszerűen zsetonok alapján. Szóval ha pl a legelső leosztásban BTNról allin megyek AK-val, BB meg calloz valami kis párral, amivel pont 50-50 vagyok, akkor a vakokból származó dead money-val ezt minimálisan pozitív hozamú játéknak tekinti?
    Vagy a HM figyelembe veszi az ICM-et, és azt mondja fenti esetre, hogy te állat, 11% equityt kozkáztatsz, hogy nyerhess kb 10-et, tehát bukó a játék.
    Esetleg másképp?
    A tippem az, hogy a legelső alapján. Ez esetben viszont, ha valaki tiszteletben tartja az ICM-et, és következetesen equity alapján hoz döntéseket, nem fog az EVroija mindig kicsit negatív irányba eltérni a valódi elvárástól? Nagy minta alapján egész drasztikusan?

  7. #7
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Nem vagy pont 50-50 -ben Nem szőrszálhasogatás, ne érts félre, de még a 22 is 6% -al nagyobb eséllyel nyer, mint egy AK pf allinben. Egy 99 - TT meg már 10% -al jobb, mint egy AK. PONT 50-50 -en egyik párral sem leszel. Ez kötekedésnek hangzik, pedig számít STT -n sokkal többet, mint sokan gondolnák.

    Amit az első példában mondasz az a cEV (chip equity), amit az alapján számol, hogy a potból az allin pillanatában mennyi a részesedésed. (Ha játszol egy 60/40 -et a jó oldalon, akkor megkapod a 60% -nak megfelelő cEV -t).

    Amire Te kíváncsi vagy az a $EV, ez érdekes a bubble factor miatt egy asztalos SNG -ken, nem a cEV, mert a buborék faktor már az első leosztástól torzítja a szükséges oddosokat. A buborék hatásról és a $EV -ről találsz a neten jobb írásokat, mint ahogy én el tudnám magyarázni Ezeket, illetve a kettő közti különbséget érdemes átolvasni. Tudomásom szerint ezekkel a tényezőkkel számol a HM, ebből kalkulálja a $EV vonalat, szvsz hosszú távon nem fog eltérni a $EV -ben számolt ROI a valóstól, maximum rövid távon, de hosszútávon a két vonal találkozni fog.
    Utoljára módosítva: Galambos Tarzan által: 2012. 09. 27. 09:15
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  8. #8
    Lelkes újonc Igenykapitany avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hely
    Pecs
    Hozzászólások
    85

    Alapbeállítás

    A torna (SNG és MTT is!) minden egyes pillanatában van 1 adott mennyiségű ICM alapján számolt $EV-d. Egy viszonylag egyszerű képlet alapján kiszámíthatod az aktuális relatív stack méretedből, hogy milyen esélyed van az adott helyezések elérésére (játéktudás függetlenül). Ezeket az esélyeket súlyozod, miután rávetíted a kifizetési struktúrára. Az egyértelműség kedvéért, itt 1 példa, nem túl életszerű számadatokkal, de most megteszi: 10+1$ 10max STT-n relatív stackméreted alapján 10% eséllyel leszel első (0,1*50=5), 15% eséllyel második (0,15*30=4,5), 20% eséllyel harmadik (0,2*20=4). Többi hely nem fizet, úh. ezeket összeadva megkapod mennyi az aktuális $EV-d, ami itt 13,5$. Ezt az eljárást minden játékosra megcsinálod, ha összegzed az összes játékos $EV-jét, ki kell adniuk a 100$-t, amit a játékosok buyinként fizettek be.

    Ha ezzel megvagy már csak az allin szituációt kell mérlegelni pl. egy allin helyzet:
    Party kezdetén 15$EV-d van, és allin kerülsz a következő esélyekkel: 49% win, 49% loss, 2% tie.
    A $EV-d alakulása a party kimenetelétől függően vmi ilyesmi változást fog mutatni:
    Loss esetén $EV=0, mert villannél mondjuk több volt a zseton
    Tie esetén $EV=16$, mert volt vmennyi dead money a potban, amit elfeleztek
    Win esetén $EV=25$, mert nyilvánvalóan kevesebb lesz a korábbi számítások miatt a kétszereződött chipjeid $ba átszámított értéke, mint kétszeres.
    Ebben az adott esetben tehát az allined várható értéke 0,49*25+0,02*16, ami 12,57$ (tehát ha nyered a HEM a $EV diff. oszlopba -12,43-at, ha vesztesz akkor +12,557-et, ha choppolsz, akkor -3,57-et ír), ami kevesebb, mint a kiinduló értéked, tehát hosszú távon rosszul jársz ha felvállalod a flipet. Ezért van egyébként, hogy pusholni mindig jobb, mint callozni , hacsak nem vmi buta nyakatekert kifizetési struktúra van, ahol pl. az első hely kevesebbet ér, mint a második, de ebbe ne is menjünk bele...

  9. #9
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Annyit hozzáfűznék, hogy mondjuk MTT -n ahol 4500 induló van és 450 ember fizet ott nagyon sokáig elhanyagolható az ICM hatás, illetve minden HU -ban (mindegy, h STT vagy MTT ) 1-es a bubble faktor, tehát ezekben a helyzetekben cEV -vel kell számolni.
    Utoljára módosítva: Galambos Tarzan által: 2012. 09. 27. 11:36
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  10. #10
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 05. 04.
    Hozzászólások
    263

    Alapbeállítás

    Köszönöm szépen, hogy időt és figyelmet áldoztatok rám. Az ICM-mel alapszinten én is tisztában vagyok. A kérdésem csak arra vonatkozott, hogy HM ezt figyelembevéve $EV-t számol e, vagy "buta" módon chip EV-t. Mondtam, h 1.0-ás a kérdés. Tehát $EV-t.
    Szép estét mindenkinek!

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •