Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (26) összesen
Like Tree35Likes

Téma: Gambling függőség - a nyerő játékosok hány %-nak vannak problémái?

  1. #1
    PA addict
    Csatlakozott
    2007. 03. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.580

    Alapbeállítás Gambling függőség - a nyerő játékosok hány %-nak vannak problémái?

    Azok a hobbi játékosok akik hébe hóba veszítenek egy kicsit, mert rászánják szórakozás címszó alatt, azok a szememben nem függők, csupán alkalmi játékosok.

    Akik azonban stabilan tolják bele a pénzt a gamblingbe, stabil bukók fél éve vagy akár tovább, azok a szememben már függők. Ez is elég egyértelmű.

    De mi van a pókeren nyerő játékosokkal, akik hiába nyernek sokat, mégse tudnak előrébb lépni, mert van gambling problémájuk?

    Hallani olyan játékosokról akik nagy nyerők pókeren, mégis sokszor elcsábulnak és sokat buknak kaszinó játékokon. Hol van a határ? Mi számít már függőségnek? Nektek esetleg szoktak félrelépéseitek lenni?
    Éreztem a zavart az erőben tegnap, mert 7db 70/30-at buktam nagyjából zsinórban, de vélhetően Bélánál ezek kiegyenlítödtek Meg is nézem ma délután a Jedi visszatér-t a tv-ben, épp jókor adják by mario1212

  2. #2
    PA addict Zsipali avatara
    Csatlakozott
    2008. 02. 15.
    Hozzászólások
    2.372

    Alapbeállítás

    Szerintem az a függő, aki ha kiesik egy versenyről megpróbálja visszanyerni a BI-t ruletten! (just kidding)

  3. #3
    PA addict
    Csatlakozott
    2007. 03. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.580

    Alapbeállítás

    Idézet Zsipali eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem az a függő, aki ha kiesik egy versenyről megpróbálja visszanyerni a BI-t ruletten! (just kidding)
    szerintem nem az, ha ez az ennek érdekében befektetett pénzösszeg, nem haladja meg a verseny buyin 10%-át
    Éreztem a zavart az erőben tegnap, mert 7db 70/30-at buktam nagyjából zsinórban, de vélhetően Bélánál ezek kiegyenlítödtek Meg is nézem ma délután a Jedi visszatér-t a tv-ben, épp jókor adják by mario1212

  4. #4
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Szerintem nem csak az lehet függő aki gamblingel. Közülünk hányan függők? Hányan a játék függői? Akik nem képesek meglenni póker nélkül egy napig is akár, hiába is nyerők. Tehát ezt úgy értem, mint a pcjáték-függő gyerekeket(nem csak gyerekek sajnos). Igaz az aki nyerő játékos és függő, csak még több pénzt nyer,nem csinál anyagi kárt, de rámehetnek a szociális kapcsolatai, tanulmányai, stb. Ilyen ember szerintem sok van itt köztünk.
    danfiu, BT86 and szfvkrisz like this.
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  5. #5
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    Nekem az jutott eszembe hogy gambler e az aki pl. sokat tiltel, és ezáltal pénzt veszít olyan helyzetekben ahol csak a szerencse segíthet...
    vagyis amikor sessionölünk és esetleg bekapok 8-10 BI szopót(Omahaban hip-hop megesik) és utána rádobok még egyet, mert a jó kurv@ anyád, és utána lenyugszok, akkor én most gambler vagyok? vagy csak fizetek egy BI-t a tiltkezelésért?
    Harvey, danfiu, crazy3317 and 1 others like this.

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder Csoszogi33 avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 03.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    849

    Alapbeállítás

    Úgy gondolom, hogy a nyerő játékosok nagy része függő. Én is annak tartom magam, na nem azért mert olyan sokat nyernék. Véleményem szerint az online pókert szakma szerűen csinálni nem nagyon lehet bizonyos addiktív hajlamok nélkül. Ettől függetlenül úgy érzem ez kell is a sikerhez, mert így a legnagyobb downswing idején se adjuk fel, amikor más már rég új bevételi forrás/ hobbi után nézne.
    fejes1988 likes this.

  7. #7
    Őstag dr.drogba avatara
    Csatlakozott
    2008. 11. 17.
    Hely
    Tatabánya
    Hozzászólások
    1.273

    Alapbeállítás

    Pff érdekes kérdés.Ezen már én is gondolkodtam,hogy én aki 6éve ezt csinálom hova tartozom,mivel már megkaptam párszor,hogy függö(persze olyanoktól akiknek fingjuk nincs a pókerhez).

    Az az igazság,hogy én abszólut munkának tekintek a pókerre,soha nem gamblingolok ,letolom a havi mennyiséget és kész.Bár az is igaz,ha holnap kapnék egy állásajánlatot havi mondjuk netto 200-220 ezerért azonnal abbahagynám,mert nekem ez már nem szorakózás.
    Azt nem tudom,hogy ez baj-e....
    L.T. likes this.

  8. #8
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Én örülök, ha elszakadok napokra a játéktól Szóval én valszeg nem vagyok függő

  9. #9
    Fanatikus tag fricirics avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 01.
    Hozzászólások
    332

    Alapbeállítás

    én se vagyok függő! Év elején olyan jó volt egy hónapig nem játszani...... A póker munka és úgyis nézek rá.
    Persze szeretem csinálni meg élvezem is , de csak azért mert közben megvalósulnak a terveim, elérem a célomat...
    L.T. likes this.

  10. #10
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    Idézet dr.drogba eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pff érdekes kérdés.Ezen már én is gondolkodtam,hogy én aki 6éve ezt csinálom hova tartozom,mivel már megkaptam párszor,hogy függö(persze olyanoktól akiknek fingjuk nincs a pókerhez).

    Az az igazság,hogy én abszólut munkának tekintek a pókerre,soha nem gamblingolok ,letolom a havi mennyiséget és kész.Bár az is igaz,ha holnap kapnék egy állásajánlatot havi mondjuk netto 200-220 ezerért azonnal abbahagynám,mert nekem ez már nem szorakózás.
    Azt nem tudom,hogy ez baj-e....
    nemtom, netto 200-220 az szerintem lu**** még egy small stakes breakeven játék + RB kombóhoz is...

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •