Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (25) összesen
Like Tree11Likes

Téma: NL100 FR turn full. 3bet or not 3bet?

  1. #1
    Őstag Bumbanas avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 27.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    1.788

    Alapbeállítás NL100 FR turn full. 3bet or not 3bet?

    enemy.jpgPacific No-Limit Hold'em, $1.00 BB (7 handed) - Pacific Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    Hero (CO) ($139.68)
    Button ($100)
    SB ($112.22)
    BB ($137.20)
    UTG ($33.50)
    MP1 ($111.35)
    MP2 ($193.44)

    Preflop: Hero is CO with Q, Q
    3 folds, Hero bets $3, Button calls $3, 2 folds

    Flop: ($7.50) 9, Q, 5 (2 players)
    Hero bets $5, Button calls $5

    Turn: ($17.50) 5 (2 players)
    Hero bets $8.75, Button raises $25,

    Mellékelem a statokat az ellenfélről. Mi a véleményetek, hogyan lehet minél nagyobb értéket nyerni ebben a partiban? Elég sokat gondolkoztam rajta és egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy az ideális megoldást választottam.
    Örökös versenyfutás folyik a programozók és az Úristen között:
    A programozók igyekeznek minél nagyobb, jobb és idióta-biztosabb programokat létrehozni, az Úristen pedig igyekszik minél nagyobb és jobb idiótákat produkálni. ....Egyelőre az Úristen van nyerésben.

  2. #2
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    itt a 3bet sztem csak akkor lesz jó ha feltételezed h elégszer blöffre tesz, mert value 3bet range-d itt az 5x-eket is veri, history nélkül megint csak nem fogsz value 3betelni egy AA-val.

    Itt call tetszik, 5x úgyis betel riveren is, mert te itt tp, overpár leszel többnyire call után, míg nála lehet (legalábbis gondolhatod h lehet) blöffbefordult 88,TT, fd, JT, random float. Egyébként nem vagyok benne biztos h ezekkel valóban befejezi ha blöfföl, de odaérhet second best hand-re.
    Ha úgy érzed h képes vbetelni riveren, akkor ott is checkel kezdenék.

  3. #3
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    clickback tetszene
    R1per2 likes this.
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  4. #4
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    Idézet titcar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    clickback tetszene
    miért tartod jónak a clickback-et?
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

  5. #5
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet crazy3317 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    miért tartod jónak a clickback-et?
    ha csak callolunk, simán lehet hogy riveren is mögénk csekkel és egy csomó value maradt a handünkben. turn call és river bet elég nagy erőt mutat, ill akkor riveren kb betpotunk van, azt nem fogja blöffcathelni v ilyesmi.

    ha turnon nagyobbat raiselünk, nem tudja blöffből ránktolni (bár ezt valószínűleg amúgy is ritkán csinálja meg) mert nem marad FE, ráadásul ha raiselünk mondjuk 60ig, egyértelműen comittáltuk magunkat, mígy egy CB után még marad előttünk ~50bb. tehát be is kerül a pénz riveren, ha nem tolja ránk, és az ellen is hiheti azt, hogy még tud dobatni vagy esetleg csak mi akarunk dobatni hátha nincs semmi nála alapon. a teljes range ellen sztem így maximalizáljuk az EVnket.
    Utoljára módosítva: titcar által: 2012. 10. 02. 10:37
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  6. #6
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Miután clickbackelnénk, szerinted tényleg úgy érezheti, hogy van FE-je? A clickback itt gyakorlatilag = shove. Ha jól számoltam, $160-as potba kéne megadnunk $42-t. Még ha azt mondod néha be is levelingeli, az sztem 1:1000 lesz kb, hogy ő itt FE-t érezzen egy clickbackre. Ergo nem fog blöff shoveolni rá.

    Turn call és river check tetszene a legjobban. Tripset vbetelni fog mögöttünk riveren, de nem mindig stackelődne itt vele. Ennél biztos hogy többször fog vbetelni mögöttünk. Ha blöffbe fordult PP vagy JT-je van, az ellen is így maximalizáljuk az EV-t szerintem, hiszen nem fog soha megadni vele, és nagyon ritkán talán befejezi a blöffjét.
    Utoljára módosítva: Tir-X által: 2012. 10. 02. 11:58

  7. #7
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Miután clickbackelnénk, szerinted tényleg úgy érezheti, hogy van FE-je? A clickback itt gyakorlatilag = shove. Ha jól számoltam, $160-as potba kéne megadnunk $42-t. Még ha azt mondod néha be is levelingeli, az sztem 1:1000 lesz kb, hogy ő itt FE-t érezzen egy clickbackre. Ergo nem fog blöff shoveolni rá.

    Turn call és river check tetszene a legjobban. Tripset vbetelni fog mögöttünk riveren, de nem mindig stackelődne itt vele. Ennél biztos hogy többször fog vbetelni mögöttünk. Ha blöffbe fordult PP vagy JT-je van, az ellen is így maximalizáljuk az EV-t szerintem, hiszen nem fog soha megadni vele, és nagyon ritkán talán befejezi a blöffjét.
    nem jól számoltad sztem
    miután callolsz mi a ranged az ellenfél szerint?
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  8. #8
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet titcar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nem jól számoltad sztem
    miután callolsz mi a ranged az ellenfél szerint?
    Mit számoltam el? A clickback akkor gondolom nem $50-ig menne? Nem tudom, nem szoktam clickbackelni :P

    TP vagy overpair benne van sztem, feltételeznie kell, hogy x%-ban ezeket nem engedjük el a raisere. Ha nála trips + TP v. GK van, nálunk még benne lehet trips gyengébb kickerrel CO-ról (ofc nem tudom Hero mennyire TAG v. LAG).

    De itt ez már nem is annyira lényeg sztem, mivel biztos hogy több handel fog betelni a riveren, mint shovet callolni a turnön. Valamivel gyengébb a turn call, river checkünk, mint a turn shove volna. Amúgy úgy gondolom, hogy legtöbbször feltételezik, hogy nem így játszanánk egy nuts handet, félve a river check backtől. Ezért az az úgymond szokatlanabb nuts megjátszás sokkal kevésbé reprezentálná rangeünk erősebb felét.
    Zsoltika01 likes this.

  9. #9
    Handelemző Beckham087 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 28.
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólások
    293

    Alapbeállítás

    A clickback a miniraise. Jelen esetben 25-8,75=16,25; szal ha clicbackelsz akkor 41,25 (25+16,25) lesz az emelés.

    Itt szerintem egy ilyen akció után a legtöbb reg húzóval ezt csak adni fogja mert jó oddsot kap, viszont FE gyakorlatilag nem marad. Elvégre ki fog itt blöffből clickbackelni?
    Ezek után riveren már csak akkor fogunk értéket nyerni ha lejön az outja.
    Nyilván kisebb full, jó esetben drill ellen be tudjuk tenni.

    Ha csak adjuk, akkor igaz turnön vesztünk egy kis értéket, de cserébe riveren meghagyjuk neki az esélyt hogy ki próbáljon blöffölni akár blank esetén is. Drillek, kisebb fullok, és beeső outok ellen meg úgyis stcakelődünk. Illetve lehet hogy nála mondjuk OESD van de ha lejön a flöss beblöffölni és fordítva.

    Bár gondolkozom melyik a jobb, az a thin value amit összeszedünk a turnön a visszahívással a húzóktól, vagy az a value amit abból nyerünk hogy blöffölhet?

  10. #10
    Őstag Bumbanas avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 27.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    1.788

    Alapbeállítás

    A river agressziója elég alacsony, nagyon nagyon ritkán fog csak blöff betelni riveren. Látszik, hogy viszonylag sok handem van tőle, úgyhogy volt némi előzménye a partinak. Párszor már ment kis adok-kapok, érdekesképpen mind turnön és egyik se ment sd-ba.
    Örökös versenyfutás folyik a programozók és az Úristen között:
    A programozók igyekeznek minél nagyobb, jobb és idióta-biztosabb programokat létrehozni, az Úristen pedig igyekszik minél nagyobb és jobb idiótákat produkálni. ....Egyelőre az Úristen van nyerésben.

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •