Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (15) összesen

Téma: KK op 4bet

  1. #1
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 05. 06.
    Hozzászólások
    627

    Alapbeállítás KK op 4bet

    weaktight | Hand | KK - $2/$4 No Limit Holdem

    tudom h nagyobbat kellet volna cbetelni h turn pusholhassak.

    turn kérdés érdekel, sztem semmit nem ad elő max 88-ot. nem volt időm h átgondolhassam játék közben.
    77-ig nem 3betel sztem.

    39/26 13 a 3bet 65 hand

  2. #2
    Fanatikus tag KisMuck avatara
    Csatlakozott
    2012. 06. 11.
    Hozzászólások
    477

    Alapbeállítás

    Az a baj,h most a párokból nem nagyon tudom meghatározni az alját.Ha azt mondod 88,akkor sztd ez real?
    88+,AhKc,AhKd,AhQc,AhQd,AhQs(FD-k sztm nincsenek nála,mert azzal flopon ai lenne)
    Ez ellen 71%-od van.Most mondhatnánk,h A-on nem teszi be 2.párokkal,de én úgy gondolom igen(88,99 mondjuk),remélhet FE-t egy pár jobb kéztől(akármilyen 2.p,ami az övénél jobb).
    Szűkítsük a skálát.Azt mondom 88 4b potban beteszi a flopon.És legyen erősebb a range.Vegyük ki JJ-ig a párokat,tehát: JJ+,AhKc,AhKd,AhQc,AhQd,AhQs.EQ=58%
    QQ+ ellen is 63%,ha nem ad meg AhK/Q-val(ami rendben is van,AKo/AQo-val elég rossz játék lenne a pf 4b c,még ip is).
    Setjei biztos nincsenek,azzal is ai pusholna flopon.Sztm én ezt callolnám így,de inkább betolnám turnön,nem chc-oznék.
    Ja és első esetben,mindig hajlamos vok nagyon erős rangere tenni vkit,ha 4b-et calloz,soxor a cbetet is kihagyom,viszont itt nincs min gondolkodni KK-val.

  3. #3
    Fanatikus tag KisMuck avatara
    Csatlakozott
    2012. 06. 11.
    Hozzászólások
    477

    Alapbeállítás

    És még a pushomra annyi jutott eszembe,h most sokan kérdzhetik,h mitől várok turn megadást.Sztm itt a leveling szól közbe,ő is úgy gondolhatja,h jó bluffcardnak gondolod az A-t,de azt is feltételezheti,h ezt most bután csinálod,mert pl. AK/AQ/AJ típusu lapokkal csak akkor nyitnál flopon,ha van BD húzód is, mondjuk A-val,tehát sok bluff lehet a rangedben.Vélemény?

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 05. 06.
    Hozzászólások
    627

    Alapbeállítás

    még át kell olvasnom párszol h hozzászólhassak, de elsőre annyi, hogy én AK-t is és KK-t is csekkelem turn mert nem várok megadást rosszabbtól.

    88 alatt pedig sztem kevesen 3betelnek kézbe párokat, azért ezt kivettem a rangeből.

    spontán flootokat kizárom és a range úgy fog kinézni h 88+ AK sztem.

    én call-ra szavazok, csak kb 5 másodpercem volt átgondolni és time out-ra mentem.

  5. #5
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    ha agró vagy betolnám turn, sokat nem adsz elő vele csak Ak, AA, lehet herocallolna.
    amúgy c, és mérlegeld h blöffbefordul e illetve berakja e AJvel turn.

  6. #6
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Dobnám. Blöffölni szinte soha nem ilyen sizingal fog, belebetel majd valamennyit, de nem tolja be a stacket ilyen deepen. 108 bb-t kéne callolnunk még, sztem easfold.

  7. #7
    Fanatikus tag KisMuck avatara
    Csatlakozott
    2012. 06. 11.
    Hozzászólások
    477

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Dobnám. Blöffölni szinte soha nem ilyen sizingal fog, belebetel majd valamennyit, de nem tolja be a stacket ilyen deepen. 108 bb-t kéne callolnunk még, sztem easfold.
    Mi a range?

  8. #8
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Ismeretlen, így elég tág a range. Szerinted mi az, amivel így blöffbe fordul? Nem hiszem, hogy lesz itt blöffön legalább 3-ból 1-szer.

    Azt mondod a 88 a 3bet ranget képezi, de a 77 már nem. Miért? A 88 miért igen, és a 77 miért nem? Nagy hiba, hogy sokan éles határnak gondolják ezeket. Nincs olyan, hogy ez itt 88 mindig 3bet, 77 meg mindig fold pl. Főleg hogy nem is ismered, mert nincs róla mintád. Így akár az is lehet, hogy minden PP-vel 3beteli a CO stealedet.

    A rangeben tehát lehetnek PP-k is, AK és AQ abszolut benne van, játékostól függően amúgy SC-k is. Legrosszabb turn lap jött, mert ha floatolt, akkor ez eltalálta. Ha meg nem, akkor sokszor jobb Nálad. Valamint azt is feltételezhetjük, hogy általában nem fog itt blöffbe fordulni 2nd pár PP-vel.

    Mindent összevetve ez a line sokkal többször value, minthogy megadhassuk. Szerintem.

  9. #9
    Fanatikus tag KisMuck avatara
    Csatlakozott
    2012. 06. 11.
    Hozzászólások
    477

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ismeretlen, így elég tág a range. Szerinted mi az, amivel így blöffbe fordul? Nem hiszem, hogy lesz itt blöffön legalább 3-ból 1-szer.

    Azt mondod a 88 a 3bet ranget képezi, de a 77 már nem. Miért? A 88 miért igen, és a 77 miért nem? Nagy hiba, hogy sokan éles határnak gondolják ezeket. Nincs olyan, hogy ez itt 88 mindig 3bet, 77 meg mindig fold pl. Főleg hogy nem is ismered, mert nincs róla mintád. Így akár az is lehet, hogy minden PP-vel 3beteli a CO stealedet.

    A rangeben tehát lehetnek PP-k is, AK és AQ abszolut benne van, játékostól függően amúgy SC-k is. Legrosszabb turn lap jött, mert ha floatolt, akkor ez eltalálta. Ha meg nem, akkor sokszor jobb Nálad. Valamint azt is feltételezhetjük, hogy általában nem fog itt blöffbe fordulni 2nd pár PP-vel.

    Mindent összevetve ez a line sokkal többször value, minthogy megadhassuk. Szerintem.
    Katzor mondta a 88-at,azért vettem bele.Nálam a határ 99 kb.Hogy miért?Játszogass a stove-al,rangekkel,megtudod.
    Simán lehet bazi tág range is persze.39/26,de csak 65 hand.Viszont egy 4b-elt partyban potbet turnön,úgy h alig marad elötte?Sztd ez mi?Ez volt a kérdés.(kicsit fisynek tűnik egyébként az arc...)Egyébként védelemnek tűnik,vagy egy ostoba bluffnek/félbluffnek(88,99 esetleg vm SBW,amit mégsem tett be flopon)
    Ne haragudj már,de te floatolsz Ax-el 567 FD flopon?Legrosszabb lap az A a turnön?Miért?Ne már...
    Jobb nálunk?Mitől?Setje/2párja/sora van,amit nem véd ezen a drawy flopon,de turnön eszébe jut?
    Sok minden lehet,ezért elemezzük a handet és valószínüsítünk kezeket,skálákat.Vannak itt azért kérdések.Kicsit sértődöttnek éreztem,ahogy írtál,mert visszakérdeztem(ha nem így volt,akkor benéztem),de sztm jobb lenne,ha inkább pirítanál egy ranget és azzal érvelnél.
    Különben ez mit jelent:"Ismeretlen, így elég tág a range"?Ha ezt beütöm a stoveba,kidobja,h nincs odds?Na jó csak mókázok,de érted remélem?!

  10. #10
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Dehogy voltam sértődött

    Az hogy ismeretlen, az azt jelenti, hogy ismeretlen. nekiállhatsz stoveolgatni, de semmit nem tudsz a játékosról (65 hand nem minta, olyan mintha nem is lenne). Így eléggé találgatsz, kizársz olyan handeket, amik x%-ban lesznek nála, attól függően milyen játékos. Azt sem feltételezhetjük, hogy raiselne settel stb. Floatnál egyébként FD AK AQ-ra gondoltam, de megintcsak: Lehet akár más is, hiszen lehet hogy egy CS fish, lehet hogy egy reg, fogalmunk sincs.

    Ezért alapozok a linera, az meg nagyon ritkán lesz blöff. Megmagyarázni nehéz, de láttam milliószor ezt, meg is adtam sokszor, ezekből a tapasztalatokból összeáll számomra egy kép, miszerint úgy gondolom, hogy value rejlik mögötte mondjuk 80-90%-ban.

    Nem mondtam hogy ezt el kell fogadni, de gondoltam leírom én mit tennék.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •