Eredmény: 1 - 6 (6) összesen
Like Tree2Likes
  • 2 Post By Maxxxika

Téma: Cash vagy Sng?

  1. #1
    Tag Atazzz avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 20.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    154

    Alapbeállítás Cash vagy Sng?

    Érvek-ellenérvek, melyik típus mellett vagytok, és mért? Előnyök, hátrányok, kinek melyik jobb és miért?
    Előre is köszi!

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 03. 22.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    781

    Alapbeállítás

    Cash.Mert azt bármikor abba lehet hagyni.

  3. #3
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    4.865

    Alapbeállítás

    sng, mert abból a tiltelő ellenfél nem tud bármikor kiülni
    L.T. and pszibu like this.

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 01. 07.
    Hely
    bp
    Hozzászólások
    514

    Alapbeállítás

    Cash:
    +
    nem kell várni, hogy megteljen a teljes asztal
    bármikor abbahagyhatod, sokkal szabadabb
    sokkal könnyebb pl wc szünetet tartani
    több pénzt lehet nyerni
    te döntöd el, hogy deep vagy short stack-ént játszol
    könnyebb követni a fish-t, aki nem esik ki az asztalról bármikor, hanem újra tud tölteni
    megválaszthatod, hogy ki ellen játszol
    -
    több tudás kell a nagyobb stackek és a postflop játék miatt
    sokkal veszélyesebb a tilt/könnyebb bukni

    Nem jut eszembe több, tapasztaltabbak biztos tudnak.

    sng: (1 asztalos 6m vagy fr)
    +
    sokkal könnyebb elsajátítani egy nyerő stratégiát
    jó választás, ha rakeback pro akarsz lenni
    a tilt kisebb pénzveszteséget okoz mint cg-ben
    egy nagy pot elvesztése miatt nem veszítek nagy készpénzt, így kevésbé tiltelek (lehet, hogy ez csak nálam van)
    -
    a cash + ban felsoroltak ellentéte
    nehezebb sok asztalon játszani az állandó bubble vagy HU miatt
    az egyszerű push/fold játék miatt sokkal több játékos van ugyanolyan tudás szinten
    több szerencse kell
    egy idő után nem lehet vagy nagyon nehéz fejlődni játéktudásban, a nyerő vagy vesztő szériák szinte csak azon múlnak, éppen hogy nyered a flip-eket (kíváncsi vagyok erről ki mit gondol)
    Utoljára módosítva: atisz által: 2012. 11. 04. 23:01

  5. #5
    Team Hero Coach trixilw avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 27.
    Hely
    Gőzbe borulva
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Atisz az utolso mondatodra reagalnek. Nagyon sokat lehet es kell tanulni az sng-t es tul lehet jutni azon a ponton hogy be flippelo reg legyen az ember. De nem egyszeru.

    Fentebb irtad hogy egyszerubb az sng-t megtanulni mint a casht. Ezt annyival pontositanam hogy alapszinten a sit n got a legegyszerubb megtanulni mig a cash alapazintu elsajatitasa tobb idot vesz igenybe. Viszont egy bizonyos szint utan (es ez egyre lejjebb van) egyre tobbet es tobbet kell elsajatitani egyre bonyolultabb dolgokat mig a cg-ben meg mid stakesen is talasz edget valahol.

    Btw egy kezdonek en a cg-t ajanlom, mert olyan dolgomat tud megtanulni ami mashol a legjobbakka koze repiti. Meg akkor is ha az elejen nagyobb melo es lassabban jon a siker. Ma mar 10 dollar folott egy kezdo sng-snek eselye nincs.

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder BrenDoN avatara
    Csatlakozott
    2012. 08. 10.
    Hozzászólások
    798

    Alapbeállítás

    A CG-t nem ismerem, csak sng-ztem, de trixilw-nek igaza van abban, hogy sng-zni könnyű, de jól sng-zni ***** nehéz. Nagyon jó matematikai háttér kell ahhoz, hogy át lehessen látni a szituációkat és minden szituáció más és más. Szóval én nem érzem, hogy lenne olyan pont sng-ben, amikor azt lehet mondani, hogy "én már mindent tudok". Viszont a RB jön, mint a veszedelem 3-4% ROI mellett is. Ongamet mindenki oltja, hogy ott milyen buták a játékosok, sng-ben mégis tele van regekkel, ott a játékban nagyon nagy szerepet kap az ellenfél ismerete. Cg-ben nem tudom milyen gyorsan lehet lépkedni a limiteken, de én sng-ben szűk két év alatt jutottam 3.3-ről 54+as szintre saját erőből. Továbbá sng-t nem érdemes 2 órás session-ökben tolni, ami elég kényelmetlen hosszú távon

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •