Eredmény: 1 - 8 (8) összesen
Like Tree6Likes
  • 3 Post By Bumbanas
  • 1 Post By dr.drogba
  • 1 Post By BelaKecske
  • 1 Post By Romsy

Téma: Nl50 fr aa

  1. #1
    Tag
    Csatlakozott
    2012. 09. 16.
    Hozzászólások
    148

    Alapbeállítás Nl50 fr aa

    On Game, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 9 Players
    Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

    MP2: $30.50 (61 bb)
    MP3: $70.93 (141.9 bb) 11/4 1,0 pfa, eddig még nem 3betelt 79H
    CO: $103.13 (206.3 bb)
    BTN: $33.20 (66.4 bb)
    SB: $51.39 (102.8 bb)
    Hero (BB): $97.40 (194.8 bb)
    UTG+1: $37.20 (74.4 bb)
    UTG+2: $75.72 (151.4 bb)
    MP1: $47.50 (95 bb)

    Preflop: Hero is BB with A A
    UTG+1 folds, UTG+2 raises to $2, MP1 calls $2, MP2 folds, MP3 calls $2, 3 folds, Hero raises to $7, 2 folds, MP3 calls $5

    Flop: ($18.25) Q 2 4 (2 players)
    Hero checks, MP3 checks

    Turn: ($18.25) 9 (2 players)
    Hero bets $10, MP3 calls $10

    River: ($38.25) 8 (2 players)
    Hero bets $18, MP3 raises to $53.93 and is all-in, Hero calls $35.93

    Results:[spoiler] $146.11 pot ($3 rake)
    Final Board: Q 2 4 9 8
    MP3 showed 8 8 and won $143.11 ($72.18 net)
    Hero mucked A A and lost (-$70.93 net)
    [/spoiler]


    Floppon nem akartam cbetelni, hogy minél szélesebben tudjam tartani a ranget.
    Bár a bet sem lett volna rossz. Minden fd-vel és közepes PPvel adna még egy utcát. A blöfföt igazából kizárom nála mert ahhoz túl feszes volt eddig.

    A range felállítás
    Szóval eddig nem igazán 3betelt (konkrétan 0) de azt feltételezem, hogy AA, KK, QQ, AK lapokkal nem akar multiway játszani ezért 3betelni fog bár két reg játékos ellen játszik úgy, hogy lehet a QQ és az AKs kimegy a 3bet rangeből mivel azokkal jobb postflop játszani. Eddig mennyire ok ?
    Szóval preflop a range: QQ-55,AQs+,JTs,T9s,98s,87s

    Ezekkel a handekkel valószínűleg a flop után mögém is passzolna.
    A turnon betelek valamivel kevesebb mint fél potot értékért mivel csak callolt ezért kiszedném a setteket.
    Az AKsből bent tartom a kárókat, pikk ugye nem lehet nála.
    Board közeli vagy alatti párokat is kiszedek mint: 55,66,77,88
    A connector lapokból semmilyen J10et nem fog eldobni a 109,98, 87s lapokból viszont csak a kárókkal és a pikkekkel folytatja a játékot. TT, JJ-vel callol egy utcát szerintem.

    A range most ezt JJ-TT,JTs,AdKd,AdQd,Td9d,Ts9s,9d8d,9s8s,8d7d,8s7s

    Villain 13.64% 13.64% 0.00% JJ-TT, JTs, AdKd, AdQd, Td9d, Ts9s, 9d8d, 9s8s, 8d7d, 8s7s
    Hero 86.36% 86.36% 0.00% AhAs

    A river egy nagyon csúnya lap és itt a nyitásomra elég kevés fold equityvel allin megy.
    Itt már kiszedném a kezéből a TT,JJ lapokat.
    Busted drawval sem megy ennyire kicsi FE-vel allin.

    Részesedés Nyert Osztozás
    Villain 100.00% 100.00% 0.00% JTs, AdKd, AdQd, Td9d, 9d8d, 8d7d
    Hero 0.00% 0.00% 0.00% AhAs

    Persze teljesen vert helyzetben nincs túl értelme az elemzésnek de szerintem sosem fog így játszani egy QQ-t.
    Ott a partiban még egy elrontott KK is megfordult a fejemben, hogy igazából őszinte legyek a KK-t beszéltem be magamnak. De azokkal sem fognak riveren AI menni
    Természetesen mindig érnek meglepetések mert az arc a riveren egy 88-at tudott mutatni. Bárhogy nézzük river FOLD!

    Most utólag nézve flop bet/raise/call vagy bet/call tehát nem dobom el ezen a boardon 44,22 csak nem lesz nála. De ez egy másik party lenne szóval ez most nem érdekel.
    Turn bet kötelező! Riveren pedig bet/fold. Tök blank riveren sima call.
    Blank river a flop két alacsony lapjából egy pározódás szín esély nélkül vagy egy 7esnél alacsonyabb lap a sor esélyek miatt.

    Véleményt kérek :

    - a gondolkodásomról (range felállítás).
    - a lineról tehát flop check, turn bet, river bet

    Ha mást nem de legalább azt az újra és újra felmerülő problémát felidéztem aminek köszönhető a bankrollom folyamatos és következetes kivégzése azaz tilten, idegbetegen, mentálisan bizonytalan állapotban, részegen, szexre kiéhezve, fáradtan, frusztráltan, depressziósan, türelmetlenül nincs értelme játszani.
    Utoljára módosítva: s0rt3d által: 2012. 12. 08. 02:15

  2. #2
    Őstag Bumbanas avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 27.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    1.788

    Alapbeállítás

    Az ellenfél 11/4, azaz egy feszes, tutista játékos. Preflop range szerintem túl tág, ilyen játékosoknál kb. AK, AQs, 66-JJ (QQ?) amivel call, sq call oop line-t játszik.
    Én már preflop 8$-ig 3beteltem volna, ez lehet véleményes, de 3 játékos ellen jobbnak tűnik.
    Flop check-et tévedésnek tartom, mert squeeze után any 2-val cbetelek egy Q magas fd flopon a lapjaim egy részével értékért, másik részével blöffből. 36bb a pot, itt már nem igazán izgulnék rajta, hogy értéket veszítek, úgyhogy szerintem 11-13$ cbet.
    Turn-ön dupla fd esik az asztalra, itt megint csak nagyobbat betelnék. Az általad felállított range tele van húzókkal nem értem miért adsz oddsot ezeknek.
    Riveren tipikus bet/fold helyzetbe kerültél, amit utólag fel is fedezel. Az én olvasatomban addig trükköztél - teljesen fölöslegesen - amíg szépen túlhúzott az ellenfél és 140bb deepen kifizetted. NL50-en ez szükségtelen és rossz elképzelés, ha lapod van nyomd a gázt!
    Macko1, Gabbbbb and s0rt3d like this.
    Örökös versenyfutás folyik a programozók és az Úristen között:
    A programozók igyekeznek minél nagyobb, jobb és idióta-biztosabb programokat létrehozni, az Úristen pedig igyekszik minél nagyobb és jobb idiótákat produkálni. ....Egyelőre az Úristen van nyerésben.

  3. #3
    Őstag dr.drogba avatara
    Csatlakozott
    2008. 11. 17.
    Hely
    Tatabánya
    Hozzászólások
    1.273

    Alapbeállítás

    Sztem ezt nagyon rosszul játszottad.

    SQ nálam legalább 9 ,3ember ellen,majd cbet kötelezö ezen a floppon és turnön is,kb 3/4 pot és akkor riveren nincs miröl beszélni.

    Nl50 en sztem amugy sincs értelme túl gondolkodni a dolgokat.
    s0rt3d likes this.

  4. #4
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Preflop én is nagyobbat 3betelnék. Mivel 150bb deep vagytok a pfr-el, ő a kisebb size-ra elég sokszor fog megadni, többiek így tovább, szal nem akarnék 4way játszani, oop is vagyunk.

    A coldcaller range-e leginkább közepes párokat, illetve AQ szerű handet tartalmaz, simán cbet jobb ezek ellen.
    River call hatalmas hiba lesz többnyire.
    s0rt3d likes this.

  5. #5
    Tag
    Csatlakozott
    2012. 09. 16.
    Hozzászólások
    148

    Alapbeállítás

    8-9ig mehetett volna a sqeeze a cold callok miatt.

    Belakecske: spekulatív lapokkal szerinted nem játszana egy ilyen játékos ?
    Valami 910,J10, 78 természetesen suited lapokból.
    Mekkora vpip fölött játszanak ilyennel ?

  6. #6
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Nem lesz jellemző a coldcall, call 3bet line ezekkel szerintem, persze van aki csinálja, de infó nélkül nem feltételeznék ilyesmit.

  7. #7
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    Idézet s0rt3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Floppon nem akartam cbetelni, hogy minél szélesebben tudjam tartani a ranget.
    Bár a bet sem lett volna rossz. Minden fd-vel és közepes PPvel adna még egy utcát. A blöfföt igazából kizárom nála mert ahhoz túl feszes volt eddig.
    cbet flop
    BelaKecske likes this.

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    763

    Alapbeállítás

    Preflop nagyobb 3bet, törnön nagyobb hívás szerintem is.

    Ami flop cbet mellett szól, az, hogy általában ezt a flopot cbetelem, ha nincs semmim, akkor is. Ami nála lehet, főleg két magas lap, ebből a Q eltalálta és kézbe pár. Mindkét esetben kicsi az esélye javulásra, viszont sok olyan lap jöhet, ami rossz neki. Kézbe pároknak minden fölé lap rossz, két magas lapnak is rossz, ha a viszonylag száraz flop rosszabbodik. Ha tehát floppon mögötted van, akkor érdemesebb most cbetelni szerintem.

    Annyi kieg. ehhez, hogy ha már 55-t bele teszed a tartományba, akkor 22-33-44 miért ne lenne benne? Ha 55-tel megadok, nyilván set mining, akkor megadnék kisebb kézbe párokkal is.

    Ami flop cbet helyett kivárás mellett szól szerintem:
    nem nagyon lesz a tartományában húzó floppon. 11/4-es főleg kézbe párokkal és magas lapokkal fog megadni, kapcsolódó egyszínűvel ritkán. Mint írta lent vlk, 11-es VPIP-be mi fér bele? Túl sok megadás közepes kapcsolódó egyszínűvel nem igen.

    De ez csak egy érv a kivárás mellett, több szól a cbet mellett.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •