Oldal: 1 / 11 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (104) összesen
Like Tree11Likes

Téma: SonGosu Omaha handelemzés, kérdések....

  1. #1
    Fanatikus tag SonGosu avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hely
    Szolnok
    Hozzászólások
    203

    Alapbeállítás SonGosu Omaha handelemzés, kérdések....

    Sziasztok!
    Korábban már többször voltam "aktív" tagja az oldalnak, régen még DONos időkben, de aztán tettem egy kis kitérőt a wow világába. Mostmár unom, szóval visszatértem.
    Mivel don már nem annyira van terítéken, új játékforma után néztem.

    Omaha 6max cash-re esett a választás.
    Cashgame-et nagyon keveset játszottam még, szóval van mit megtanulni. Omaha-val már találkoztam régebben, 8game-ezés közben, de noob vagyok még tengernyi leak-el. Ezért nyitottam ezt a témát, szeretnék majd handeket postolni, és kikérni a nálam jobbak véleményét, hogy tanulhassak.
    Jelenleg Starson szokom a hm-et, a játékot plo5-ön, de napokban fogom kiválasztani azt a kisebb termet, aholva beteszek egy nagyobb rollt, és valszín plo10-en fogok kezdeni. Kivenni nem akarok, a cél a fejlődés.
    Coachokat nézegettem, valszín Danfiut fogom zaklatni, ha még él. Régen én is kosaraztam, hátha vele jobban megértjük egymást....
    Előre is köszönöm az értékes hozzászólásokat ....

  2. #2
    Fanatikus tag SonGosu avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hely
    Szolnok
    Hozzászólások
    203

    Alapbeállítás

    1 hand:
    10 hand ment kb le, srác 89/0-t játszott az alatt.
    $0.02/$0.05 Pot Limit Omaha Hi
    PokerStars
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG arbi86 ($6.08) 122bb
    UTG+1 ursoviciu ($2.70) 54bb
    CO Drotik1981 ($4) 80bb
    BTN $amier2 ($7.22) 144bb
    SB blakas1 ($18.47) 369bb
    BB Shamihammi ($5) 100bb

    Pre-Flop: ($0.12, 6 players) Shamihammi is BB
    [Drotik1981 posts $0.05]
    1 fold, ursoviciu calls $0.05, Drotik1981 checks, $amier2 calls $0.05, 1 fold, Shamihammi raises to $0.27, ursoviciu calls $0.22, Drotik1981 folds, $amier2 calls $0.22

    Flop: ($0.88, 3 players)
    Shamihammi bets $0.55, ursoviciu calls $0.55, $amier2 calls $0.55

    Turn: ($2.53, 3 players)
    Shamihammi bets $1.95, ursoviciu folds, $amier2 goes all-in $6.40, Shamihammi goes all-in $2.23

    River: ($10.89, 2 players, 2 all-in)

    Final Pot: $10.89
    $amier2 shows a straight, Seven to Jack

    Shamihammi shows a pair of Jacks


    $amier2 wins $12.66 (net +$5.44)

    Drotik1981 lost $0.05
    Shamihammi lost $5
    ursoviciu lost $0.82



    Kérdés a flop játék, és a turn játék.
    Utoljára módosítva: SonGosu által: 2012. 12. 14. 21:12

  3. #3
    Fanatikus tag SonGosu avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hely
    Szolnok
    Hozzászólások
    203

    Alapbeállítás

    2. hand:
    Enemy: 97/77/41, flop cbet:88, turn cbet:77. River bet: 55, wtsd:38.

    Már nyert egy beülőt ellenem, mákhappy, szívesen callolgat húzókkal. Chaten folyamatosan pofázik, szal 1 asztalos srác.
    $0.02/$0.05 Pot Limit Omaha Hi
    PokerStars
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG seippie ($15.63) 313bb
    UTG+1 alvasso ($9.28) 186bb
    CO Hartomutro58 ($9.98) 200bb
    BTN chegui11 ($5) 100bb
    SB Piksen120 ($1.21) 24bb
    BB Shamihammi ($6.62) 132bb

    Pre-Flop: ($0.07, 6 players) Shamihammi is BB
    seippie calls $0.05, alvasso calls $0.05, Hartomutro58 raises to $0.27, 2 folds, Shamihammi calls $0.22, seippie calls $0.22, alvasso calls $0.22

    Flop: ($1.10, 4 players)
    Shamihammi bets $0.65, 2 folds, Hartomutro58 calls $0.65

    Turn: ($2.40, 2 players)
    Shamihammi bets $2.30, Hartomutro58 calls $2.30

    River: ($7.00, 2 players)
    Shamihammi checks, Hartomutro58 bets $1.05, Shamihammi folds

    Final Pot: $7.00

    Hartomutro58 wins $7.76 (net +$3.49)

    alvasso lost $0.27
    Shamihammi lost $3.22
    seippie lost $0.27

    Itt az lenne a kérdés, hogy érdemes e flopon blöfföltetni, és már ott c-r-elni, avagy ha már donkolom, akkor call után turn játék helyes e, avagy esetleg ott gyengeséget mutatva indukálni egy blöfföt tőle, és azt RR-elni?
    Betsizing nem tetszik nekem, túl nagy lett riverre a pot, de ezt még tanulom.
    Utoljára módosítva: SonGosu által: 2012. 12. 14. 21:10

  4. #4
    Sai
    Sai nem elérhető
    Fáradhatatlan grinder Sai avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 28.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    794

    Alapbeállítás

    Hello!

    2. hand: Flopon én c/r-re szavaznék, elég gyakran cbetel és majdnem mindig erősebb vagy. Ráadásul a körcheck se "tragédia", de az ritka lesz. Riveren rá kellene tolni, nem kell olyan sűrűn dobnia, hogy megérje.

    Betsizing: mind a két handben túl kicsit emelsz flopon, alap koncepció: dinamikus board-on (sok húzó lehet kinn) nagyot kell emelni, 2 ellenfél ellen főleg.

    1. hand: Nem nagyon tudom, hogy hogyan lehetne máshogy, én pl. nem szoktam pre emelni OOP ilyen limpcallozgató társaságban.

  5. #5
    Fanatikus tag SonGosu avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hely
    Szolnok
    Hozzászólások
    203

    Alapbeállítás

    1. handnél gondoltam erre a limp-call miatti oop flatelésre is, lehet igazad van, még próbálgatom, magasabb téten oop egyébként emelés okés?
    2. Utólag én is c-r-eztem volna amúgy, köszi a megerősítést.

    Ezt a river betet elég gyakran alkalmazom, ha a range-ébe elég sok a húzó, látszik, én nem jön le, itt kis szinten még sok a FD c-c végig. Majd utánaszámolok ennek is, hogy hány % fold esetén vagyok már 0-n.

    Köszi a választ.

  6. #6
    Moderátor / Pro Team tag danfiu avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Focustown
    Hozzászólások
    5.674

    Alapbeállítás

    1. hand

    Tok jo pre iso, az ilyen fajta strukturaju lapokkal szeretnel oop emelni a limpelokre.Flopon kozel potot hivnek, csomo rosszabb fd adhatja,chr nem opcio, mert sokszor gyengebb drawk moged ch elnek, turn pot

    2. hand

    Pre 2a 3bet es a call is viable option, eleg eros a lapunk oop 3beteljunk es 3 utcat hivjunk valuebol, depeen nagyobbat cbeteltem volna

    offf: Ha kocsingra van szukseged, akkor nyugodtan keress meg, tudok segiteni.

    Jah en is szolnoki voltam, te ki vagy ha szabad tudni??

    Vegyel fel skype-ra ha gondolod. danfiu1

    uvd es hajra a topikkal

  7. #7
    Fanatikus tag SonGosu avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hely
    Szolnok
    Hozzászólások
    203

    Alapbeállítás

    Thx.

    Szolnoki voltam én is.
    Pór Péter volt az edzőm, 81-es vagyok. Velünk nyert a Péter országos ifi kupát, utána kapta meg a nagy Olaj segédedzői posztját. Amúgy nemhiába megy ilyen jól az olaj szekere, nagyon céltudatos, jó edző félelmetesen jó respect balance-al.

    Felteszem skypot, és majd kereslek.

    Microgaming teremből melyiket javasoljátok?

  8. #8
    Moderátor / Pro Team tag danfiu avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Focustown
    Hozzászólások
    5.674

    Alapbeállítás

    Zsir, azt hittem a korosztalyom vagy(en ugye 89-es vok), de sebaj

    Microgaming terembol inkabb a nagyobbakat ajanlanam, megbizhatobbak, mint a kisebb szutyok oldalak.

    Unibet, Ladbrokes,Stan James,Nordicbet, ez a 4 legnagyobb.Sztem csak siman csinalj egy accot, esetleg nezd az akademias race-eket, mondjuk plo10en amig potyogsz, nem a raketermeles lesz az elsodleges cel

  9. #9
    Fanatikus tag SonGosu avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hely
    Szolnok
    Hozzászólások
    203

    Alapbeállítás

    Jaja, vén vagyok már. Én még ilyen emberekkel játszottam együtt: Fodor Marci, Szarvas Gabi,Balogh Gyula,Grebenár Peti, Báder Marcival is valamennyit, bár ő 80-as. ,sőt a válogatottban még Nagy Lacival is (a kézissel, banyek olyan labdaérzéke volt, alázott mindenkit. )

    Terem valszín Unibet lesz, roll van kb plo50-ig, csak tudás nincs, szal még pötyögés és tanulás van soron.

  10. #10
    Idegen Palcsikaboy avatara
    Csatlakozott
    2011. 10. 12.
    Hozzászólások
    14

    Alapbeállítás

    Remélem nincs harag a topic nyitója részéről,ha itt teszek fel pár kérdést,bár nagyjából a témába vág.

    Kíváncsi vagyok arra,hogy körülbelül mikor mondhatja azt az ember,hogy kész PLO50-re vagy például PLO100-ra?Mi számít megfelelő tudásnak?(Tudom,hogy ez roppant relatív, bár ennek ellenére sem költői kérdésnek szántam.)
    Mert az egyértelmű,hogy ezalatt a tét alatt nem sok értelme van játszani hosszútávon, túlságosan magas a jutalék és igazából ennek ellenére sem lehet számottevő mennyiséget termelni belőle,hogy kedvezőbb visszatérítést érjünk el.

    Szóval szerintem,aki PLO 10-ről kezdi annak elég komoly hátszél kell a sikerhez a fent említett okok miatt.

Oldal: 1 / 11 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •