Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (28) összesen
Like Tree20Likes

Téma: Utazás - Hollandia - Amszterdam

  1. #1
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás Utazás - Hollandia - Amszterdam

    Sziasztok!

    Kedves Hollandiában jártas, esetleg ott élő pókeres társaimtól szeretnék egy kis információt kapni:

    Elhatároztuk, hogy négyen kimegyünk nyáron Hollandiába, ezen belül Amszterdamba nyaralni - várost nézni. 5-6 éjszakát szeretnénk ott tölteni. Ez egy kifejezetten városnézős, kirándulós, mászkálós, partyzós túra lenne, nem hotelben punnyadós. A szállást és a repülőjegyet is szeretnék mihamarabb lefoglalni. Tervezett időpont július-augusztus, legvalószínűbb, hogy aug. 15-21 között lennénk kint (6 nap 5 éjszaka).

    - Ezek függvényében kérdezném, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak a várossal és az országgal kapcsolatban?

    - Repülő szempontjából a melyik lenne jobb? Budapestről átszállással Amszterdamba repülni, és onnan vonattal belváros, vagy inkább Eindhoven, és onnan vonattal Amszterdam? Én pl. Transavia társaságot néztem, hogy akár 35K HUF körül is megvan a retúrjegy illetékkel együtt.

    - Szállást illetően valami ötlet? booking.com -on és még pár oldalon körülnéztem, 5 éjszakára két fős szobát láttam már 85K - 100K HUF -tól, ami egész jónak tűnik, viszont 20 percre vannak a belvárostól, így adódik a következő kérdés:

    - Milyen a tömegközlekedés a városban/ az országban?

    - Milyen városrészben érdemesebb szállást nézni, sétálni, szórakozni, és mi kerülendő (rossz környék) ?

    - Milyenek az árak általában élelmiszer üzletekben és éttermekben, kávézókban?

    - Milyen szórakozóhelyre, étterembe érdemes menni, ami egy közepes költségvetésű túrához megfelel ár/érték arányban 4 fiatalnak?

    - Milyen látnivalókat érdemes megnézni?

    Ha valakinek bármiféle használható ötlete vagy tanácsa van ezekkel kapcsolatban, megköszönném, ha leírná!

    Üdv:

    GT
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  2. #2
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    Én két éve voltam Amsterdamban 10-an haverokkal 3 éjszakát, de felejthetetlen élmény volt
    Mi BP -Eindhoven ig repültünk (Dzsudzsival egy gépen majd onnan több lehetőség is van hogy eljuss Amsterdamba. Ha jól emlékszem egyébként a repjegy oda-vissza volt 30k (1.5 óra volt egyébként az út), viszont a busz (Eindh-AMster) szintén volt egy huszas oda vissza, és kb annyi volt mint a repülőút időben, szóval ha ezt választjátok akkor igy kalkuláljatok.
    - mi a belvárosban laktunk a Hotel Hermitrage nevű helyen, kb ez volt a legolcsóbb hotel amit találtam, de mindenki meg volt vele elégedve. 2db 5 fős szobában voltunk, nem volt nyilván luxus szint, de nem sokat döglöttünk a hotelban, szóval a célnak megfelelt szerintem.
    tömegközlekedés belvárosban szinte 0 mivel full sétáló /bringázó utcákból áll, de mivel helyi bringával jár, ezért gondolom nem is zavarja őket taxiztunk egyébként többnyire ha messzebb akartunk menni valahova.
    Voltunk Ajax meccsen, ha érdekel a foci mindenképp ajánlom. Nem volt nagy hangulat a meccsen, (nem egy újpest -fradi ) viszont az aréna olyan szinten hipermodern hogy engem teljesen lenyűgözött. MAdam Tusseud ill Heineken múzemot ne hagyjátok ki szerintem. Van Gogh múzemban sajnos nem voltunk, amit kicsit bánok.
    Elég sok magyarral találkoztunk egyébként, a red light zone- ban meg aztán minden második lány az.. szóval ha bedobjátok a magyar dumát, akkor lehet könnyebben tudok alkudni
    röviden ennyi.
    ***** jó lesz!!!
    Galambos Tarzan likes this.

  3. #3
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    + a rendőrök valami hihetetlen normális arcok voltak. utcán ugye nem lehet piálni, volt olyan hogy mentünk bontott piával és szó nélkül csak kikapta a kezemből és bedobta egy kukába, de semmi kommunikáció, , kérdőre vonás, ment is tovább egyből, kb leszart minket.
    -helyi "váci utcán" vinnyogva fetrengtünk a nevetéstől" (ugye az adott sétálóutcán kb 2fő/m2 volt a népsűrűség) jött 3 rendőr lenézett a földre, mosolyogtak és mentek tovább...
    Galambos Tarzan and vadallat like this.

  4. #4
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    Idézet Galambos Tarzan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Kedves Hollandiában jártas, esetleg ott élő pókeres társaimtól szeretnék egy kis információt kapni:

    Elhatároztuk, hogy négyen kimegyünk nyáron Hollandiába, ezen belül Amszterdamba nyaralni - várost nézni. 5-6 éjszakát szeretnénk ott tölteni. Ez egy kifejezetten városnézős, kirándulós, mászkálós, partyzós túra lenne, nem hotelben punnyadós. A szállást és a repülőjegyet is szeretnék mihamarabb lefoglalni. Tervezett időpont július-augusztus, legvalószínűbb, hogy aug. 15-21 között lennénk kint (6 nap 5 éjszaka).

    - Ezek függvényében kérdezném, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak a várossal és az országgal kapcsolatban?

    - Repülő szempontjából a melyik lenne jobb? Budapestről átszállással Amszterdamba repülni, és onnan vonattal belváros, vagy inkább Eindhoven, és onnan vonattal Amszterdam? Én pl. Transavia társaságot néztem, hogy akár 35K HUF körül is megvan a retúrjegy illetékkel együtt.

    - Szállást illetően valami ötlet? booking.com -on és még pár oldalon körülnéztem, 5 éjszakára két fős szobát láttam már 85K - 100K HUF -tól, ami egész jónak tűnik, viszont 20 percre vannak a belvárostól, így adódik a következő kérdés:

    - Milyen a tömegközlekedés a városban/ az országban?

    - Milyen városrészben érdemesebb szállást nézni, sétálni, szórakozni, és mi kerülendő (rossz környék) ?

    - Milyenek az árak általában élelmiszer üzletekben és éttermekben, kávézókban?

    - Milyen szórakozóhelyre, étterembe érdemes menni, ami egy közepes költségvetésű túrához megfelel ár/érték arányban 4 fiatalnak?

    - Milyen látnivalókat érdemes megnézni?

    Ha valakinek bármiféle használható ötlete vagy tanácsa van ezekkel kapcsolatban, megköszönném, ha leírná!

    Üdv:

    GT
    Nagyon jól döntöttetek! Repülők közül ne nagyon tudsz választani, de nem is kell szarozni vele, 1 óra 40 perc az út kb, amiben benne van a fel-le szállás, tehát kb 1 óra a tiszta repülés.

    Szállást tudsz találni olyan 20K-25K/éjszaka áron ami elfogadható. Vannak olcsóbbak is de én olyan helyen nem voltam még.

    A tömegközlekedés amúgy 1. osztályú. 1, mindenki biciklivel jár, annyit fogsz belőle látni, hogy tényleg nem fogsz hinni a szemednek. Nem autó parkolóházak vannak, hanem bicikli parkolóházak. 2. Nagyon jó a tömegközlekedése. BP 1/3 ad a amsterdam, és tele van villamossal. 3. van egy csomó vízi taxi mert a várost egy kurv@ csatorna rendszer alkotja.

    Mindegy kb hol nézel, úgyis az árát nézed, a város kicsi, a közlekedés jó. 20-30 perc alatt a város egyik végéből átmész a másikba. Én a Fokke Simonszstraat- on szoktam megszállni, ahonnan a piros lámpás negyed olyan 15 perc séta max.

    Az árakon be fogsz kulázni barátom. Kajak olcsóbb mint magyarország, és a legcsövesebb munkán is fizetnek olyan 1200EUR-t havonta. Úgy mondom neked ha a sört szeretitek, akkor mire hazajöttök utálni fogjátok, mert veszel sört ilyen 100FT körüli áron is boltba. Kaja szintén olcsóbb csokik konkrétan a magyar ár fele. Van ott is olyan mint nálunk a cba, csak talán valami ad vagy a tököm tudja már mi a neve 2betűs), na ilyenekben vásároljatok. Éttermekbe ne nagyon menjetek mert a gatyátokat ott fogjátok hagyni. Amsterdam a vendéglátásra épít, szórakozóhelyek, vendéglők, kávézók kurv@ drágák!

    Szórakozóhelyeket fogtok találni, sorba vannak az utcán a pubok, caffe shopok. De nem olcsó. Kaját a mc donaldba vegyetek kb, vagy dönert, vagy vannak ilyen szendvics kiadó autómaták, vagy vegyétek meg az élelmiszer boltokba. Ne lepődjetek majd meg ha egy étterembe bementek 4 en azt kaptok egy 3-400EUR-s számlát.

    Turista szemmel a következő dolgokat nem nagyon hagynám ki. Piros lámpás negyed, Dam tér,Sex múzeum, cannabis múzeum, gyémánt múzeum, van egy kínzó múzeum ami nagyon ****a, nem jut eszembe most a pontos neve, viasz múzeum, heineken múzeum,vannak nagy terek amsterdam felirattal kirakva, ahol lehet jókat fotózni, sorolhatnám sokáig, az egész város egy látni való.... Csak induljatok el az egyik irányban.

    Használható tanácsok: 100EUR címlet felett ne is vigyetek magatokkal mert nem veszik el sehol. Ha valahol fizetned kell 185EUR-t nem veszik el tőled a 200ast. Az átváltása csak pénzváltóban megy 2EUR/db áron. Ez azért van mert 1. osztályú hamisítványokat csinált egy kelet európói banda, és nem nagyon tudják megkülönböztetni még a hozzáértők sem, csak géppel lehet pontosan eldönteni, hogy hamis e vagy sem. Egy 200ast egyszer beszoptam én is. A legjobb ha 5-10-20-50EURs címleteket kértek csak a váltáskor.

    Narkót ne vegyetek fekától mert át fog baszni. Belvárosi caffe shopokban meg tudtok venni mindent amit csak akartok (nem tudsz kokaint venni a pultostól, de ha ügyes vagy megtalálod a helyen a megfelelő személyt). Füvezni ne úgy álljatok neki mint itthon, a magyarországi füvek kb 1/5 e a kintieknek. fű árak olyan 6-25 EUR ig mennek, a 25EURs az már díjnyertes zöldek.

    A kurvák 50-100EUR körül mozognak, gondolom ha mentek nem magyar ribancokat akartok megcsinálni, de azokból lesz a legtöbb. Főleg innen nyíregyházáról ahol én lakom, van kint pár strici ismerősöm.

    XXX
    Galambos Tarzan likes this.
    LESZAROM! Mert... ...leszarni lehet, de felszarni nem, így akit te leszarsz, az nem nézhet le téged, mivel értelemszerűen te vagy feljebb!

  5. #5
    Fanatikus tag BLaci77 avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 02.
    Hely
    Hollandia,Dordrecht
    Hozzászólások
    418

    Alapbeállítás

    Majd irok neked pm et,en hollandiaban elek es lehet tudok segiteni par dologban.
    Galambos Tarzan likes this.
    ---------------------------------------------
    Ha nem megy,akkor nem kell erőltetni.
    De akkor mit csináljak amikor unatkozom?????
    Akkor erőltesd!!!!!

  6. #6
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    Home Itt szoktam megszállni, innen gyalog be tudtok menni a konkrét belvárosba olyan 10 perc alatt.
    Galambos Tarzan likes this.
    LESZAROM! Mert... ...leszarni lehet, de felszarni nem, így akit te leszarsz, az nem nézhet le téged, mivel értelemszerűen te vagy feljebb!

  7. #7
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Köszi a segítséget, de ne offoljátok szét a topicot pls

    Laci köszönöm! Ha van kedved akkor majd egy italra össze is futhatnánk
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  8. #8
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Idézet redoubtable eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Home Itt szoktam megszállni, innen gyalog be tudtok menni a konkrét belvárosba olyan 10 perc alatt.
    Köszi!

    Igazából az se para, ha nem a belvárosban van, ha jó a közlekedés. Úgyis kb. az lesz, hogy délelőtt elindulunk és csak valamikor este vagy éjszaka/hajnalban megyünk vissza a szállásra. 5 éjszakára augusztusban láttam már 80K HUF -tól is két személyes szobát ami elfogadható színvonal, és azt írják 20 perc a belvárostól.
    redoubtable likes this.
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder mattack avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 26.
    Hozzászólások
    665

    Alapbeállítás

    Novemberben voltunk. Bp-Eindhoven járatra 1.200 ft-ért foglaltunk repjegyet a ryanairnél (van egy akciójuk, hogy mb kártyával nem kell kifizetni az online booking fee-t, ami nagyjából 4k/út). Szállás egy a centrumtól nem messze, de nem is olyan közel lévő szállodában foglaltunk, az fejenként volt 5 éjszakára 15-16k forint.
    Utazás Eindhovenből Amszterdamba reptéri busszal közvetlen járat, 20 euró volt per út, de ha retúrt veszel, akkor csak 36 euró. A busz óránként megy, és amszterdam centrumában rak le.
    Amszterdamon belül a GVB társasággal utaztunk csak (ők a kékek), ami kb a centrumtól délre felé menő villamos és éjszakai buszjáratokat foglalja magába, meg elvileg 1-2 metróvonalon is utazhatsz, de mi nem metróztunk azalatt az 5 nap alatt.
    Ja és elég egy 24 órás "bérletet" / jegyet venni, ugyanis tiszta időt mér (amire mi csak 1 hónappal később jöttünk rá, amikor egy másik haver, aki Hollandiában él, megmondta nekünk a frankót), az nagyjából olyan 12 euró körül van. Van egyórás jegy is, azt pontosan tudom €3,60. Ja, és minden egyes felszállásnál le kell húzni a kártyát, leszállásnál dettó, és így tudja mérni pontosan, h mennyit utaztál.
    Látványosságok közül, természetesen vöröslámpás negyed, madame tuassaud múzeum és heineken múzeum, amik nekem nagyon tetszettek, különösen az utóbbi, ahol egy 4d-s mozi is van. A két múzeumba 15-20 euró körül vannak a jegyek, asszem lehet szerválni mindkettőben a másikra 5 eurós diszkont kupont, így talán azon is lehet spórolni.
    Az éjszakai helyek, mint kocsmák, café shopok éjjel 1kor zárnak (nem értem miért, amikor akkor még mind tömve vannak), és ekkor át kell menni vmi diszkóba, ami totál lehúzás, és mindegyik szar, így azokról nincs sok infóm.
    A kajaárak nem vészesek annyira, mekiben a nagymenü 7 euró, étteremben egy főfogás 10 euró, gyrososnál, hambisnál szintén 7 euróért tudsz kajálni nagyjából.
    Ha viszont bevásárolnátok magatokra, akkor a külvárosi részen tudtok csak nagyjából értelmes áron, mi Lidl-ben voltunk, és kb 20 euróért telepakoltuk a kosarainkat. Ez tényleg olcsó, olcsóbb mint a hazai teszkó.
    A piaárak is standardak, sör 5 euró, oszt pont
    Fűárak se vészesek, 3-tól 7-8 euróig vannak. Lehet kapni előre betekert cigit, ez picit drágább, vagy kimért adagot, amihez lehet ingyen papírt is tépni, stb.
    Ja, ami mindenhol standard, az a space cake, mert az 5 euró, és nagyon jó. Piára is, magában is, és habzsolva is (mondjuk úgy drága azért )
    Ha kell még vmi infó, akkor szólj, vagy kommentelj, vagy akármi!

  10. #10
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Idézet mattack eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Novemberben voltunk. Bp-Eindhoven járatra 1.200 ft-ért foglaltunk repjegyet a ryanairnél ...
    Köszi jól hangzik, ryanair honlapját én is néztem, de ez az akció elkerülte a figyelmemet, ezenkívül repjegyeket minimális különbséggel de kb. ugyanolyan árban találtam mindenféle low cost társaságnál.

    A szállás nevét meg tudnád mondani, vagy dobni egy linket róla? Mielőbb le kéne foglalnunk, mert ahogy nézem nem egy helyen alig van már nyárra szoba.
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •