Eredmény: 1 - 9 (9) összesen
Like Tree2Likes
  • 1 Post By möster
  • 1 Post By lumpi

Téma: NL5 zoom KQs oop

  1. #1
    Fanatikus tag lumpi avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 25.
    Hozzászólások
    352

    Alapbeállítás NL5 zoom KQs oop

    $0.02/$0.05 No Limit Holdem
    PokerStars
    6 Players

    Stacks:
    UTG Player 1 ($4.80) 96bb
    UTG+1 Lumpi ($5.05) 101bb
    CO Player 2($6.15) 123bb
    BTN Player 3 ($8.55) 171bb
    SB Player 4 ($5.00) 101bb
    BB PLayer 5 ($6.10) 122bb

    Pre-Flop: ($0.07, 6 players) Lumpi is SB with
    1 folds, Lumpi raises to $0.15, Player 2 calls, 3 folds

    Flop: ($0.37, 2 players)
    Lumpi bets $0.25, Player 2 calls

    Turn:
    ($0.87, 2 players)
    Lumpi checks, Player 2 bets $0.35, Lumpi raises to $1.20, Player 2 calls $0.85

    River:
    ($3.13, 2 players)
    Lumpi bets $1.80, Player 2 calls

    Sziasztok. Először is leírnám mi volt a gondolatmenetem, stattal nem tudok szolgálni, meg hát ez amúgy is zoom...
    Flop: Ezt nem nagyon kell átbeszélni, sima vbet, villian rengeteg rosszabbal callolhat, kisebb pp-k, FD-k, Királyok rosszabb kickerrel stb. Itt egy raisere (dobnék?), annyira nem szoktam beleesni TPGK-ekkel rendelkező lapjaimba ismeretlen ellen, de ez most úgyis lényegtelen, callolt.
    Turn: Azért választottam itt a c/r-t, mert véleményen szerint, ezen a blank 3-on, ha belebetelnék, akkor eléggé face up K-m lesz vagy jobb, valamint itt szerintem az ilyen 44-TT-vel, FD-kal megpróbálhatja most rövidre zárni a handet, ergo itt ezek jelentős részével betelni fog ami be is következett, amit b/c-olt. Itt azt gondoltam, hogy FD-kal rendelkező range-e eléggé leredukálódott, elég nagyot is raiseltem, bár ismeretlen, lehet, hogy egy fish, aki nem tudja elengedni azt. Leginkább K-kra gondoltam itt, rosszabb kickerrel, settekre azért nem, mert ez a turn hívásmérete azért nem valami nagy, és ezen a -on ha nincs semmim, úgyis eldobom, ha meg van, akkor azzal úgyis callolok (bár a tétre jellemzőek a nagyon kicsi vbetek, na m1)
    River: Mivel úgy voltam vele, hogy nem igazán lesz nála flöss, ezért beteltem (borzalmas méretet használtam), szerintem nyugodtan mehetett volna tőlem egy kisebb vbet, nem akarom ezen elijeszteni a K-jait gyengébb kickerrel ezen a szín 9esen. Itt természetesen b/f-on voltam, hiába tettem már be elég sokat.
    Callolt, és sajnos -ja volt, amire nem igazán gondoltam, mivel IP nem 3betelt velük, és egyik utcán sem mutattott agresszíót. Ez van. Köszi ha végigolvastátok.

    Ti milyen linet választottatok volna inkább, illetve a river betsizon kívüli sizeok jók voltak e, valamint nagyon túlkombináltam ezt a handet?
    Utoljára módosítva: lumpi által: 2013. 02. 28. 15:55

  2. #2
    Őstag möster avatara
    Csatlakozott
    2012. 04. 08.
    Hozzászólások
    1.822

    Alapbeállítás

    írod nincs stat, ezért gondolom ismeretlen, és én pont emiatt betelném a turnt, nem akarnám hogy itt FD-ket mögém passzoljon, erre a x/r-re meg legtöbbször elszór mindent amit versz, nekem nem tetszik
    Utoljára módosítva: möster által: 2013. 03. 01. 11:09
    lumpi likes this.

  3. #3
    PA addict Gaabeesz avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 27.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólások
    2.069

    Alapbeállítás

    Én is betelném a turnt, riveren pedig feladnám

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder GeigerAlex avatara
    Csatlakozott
    2011. 12. 16.
    Hozzászólások
    628

    Alapbeállítás

    Idézet Gaabeesz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én is betelném a turnt, riveren pedig feladnám
    +1

    ŐŐŐŐŐ river betméretet miért tartod ennyire rossznak? [ Más is felvilágosíthat ]

  5. #5
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Flop bet oké, mehetne 30-ig is. Emelésre ismeretlen ellen mindenképp dobni kéne.

    Ismeretlen ellen általában ezt folytatnám, mert elmondható, hogy a játékosok nagy része hatalmas calling hibákat fog elkövetni, és ennél kevesebb blöff vagy bet hibát. Ezért értékért tovább hívnék.
    Kicsit ellentmondásos, hogy c/r-elsz, igazából valuért, de szerinted ezekre eldobja a FD-kat ( ami szerintem az ellenfél képességeinek hatalmas túlbecsülése így ismeretlenül ).

    Szóval emiatt a river vbet is elég necces.

  6. #6
    Fanatikus tag lumpi avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 25.
    Hozzászólások
    352

    Alapbeállítás

    Idézet GeigerAlex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    +1

    ŐŐŐŐŐ river betméretet miért tartod ennyire rossznak? [ Más is felvilágosíthat ]
    River vbetet szerintem meg kell lépni, a baj azzal van, hogy olyan méretet választottam, amit szerintem hosszútávon csak a jobb ad meg. $1.2-ig beteltem volna szívesebben utólag.
    Bár Tir-X-nek is igaza van valahol, ez egy tipikus olyan hand ahol nagyon kellenének statok az ellenfélről

  7. #7
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    A turn ch/r-el kicsit túlreppelted a lapod, és tényleg ellentmondásos, mert a rosszabbat dobatod vele, value-t nem nyersz vele.
    "Azért választottam itt a c/r-t, mert véleményen szerint, ezen a blank 3-on, ha belebetelnék, akkor eléggé face up K-m lesz vagy jobb" Szerintem egy sima bet-tel kevésbé lesz face up, mint egy ch/r-el. Azért a second barell bvb nem egy szokatlan dolog, ami TP+ -ra szűkítené a range-ed.
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  8. #8
    Fanatikus tag lumpi avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 25.
    Hozzászólások
    352

    Alapbeállítás

    Idézet jabyga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A turn ch/r-el kicsit túlreppelted a lapod, és tényleg ellentmondásos, mert a rosszabbat dobatod vele, value-t nem nyersz vele.
    "Azért választottam itt a c/r-t, mert véleményen szerint, ezen a blank 3-on, ha belebetelnék, akkor eléggé face up K-m lesz vagy jobb" Szerintem egy sima bet-tel kevésbé lesz face up, mint egy ch/r-el. Azért a second barell bvb nem egy szokatlan dolog, ami TP+ -ra szűkítené a range-ed.
    Úgy gondoltam, hogy még turnon szedek a lapjából egy kis valuet, és egy riasere dobni fog, mert lehet egy sima betre megszabadul a FD-itől, és egy check után meg túlértékeli, a kézbe párjaival együtt. Szóval összefoglalva féltem attól, hogy egy 2nd barrelre elhiszi a K-mat, és világgá dobja a gyengébb kezeit.

  9. #9
    Fanatikus tag lumpi avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 25.
    Hozzászólások
    352

    Alapbeállítás

    Bár a 2nd barrel mellett meg valóban az szól, hogy legalább mi állítjuk be a sizot, callolhat még kismilliónyi szarabbal, és még mögém is checkelhetett volna FD-vel, mivel tök ismeretlen
    jabyga likes this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •