Oldal: 1 / 10 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (94) összesen
Like Tree136Likes

Téma: Miért ilyen a magyar ember?

  1. #1
    Őstag Sziszko0313 avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 02.
    Hely
    Beboszetesza
    Hozzászólások
    1.245

    Alapbeállítás Miért ilyen a magyar ember?

    Sziasztok!

    A másik oldalon írtam korábban egy bejegyzést, felvetve ezt a témát, és most gondoltam megkérdeztek Titeket is, mert tényleg kíváncsi vagyok, hogy Ti mit gondoltok/mi a véleményetek.

    Egyből a lényegre térnék.
    Gondolom sokan olvasták a másik oldalon a Thaiföld-ről szóló topicot. Nemrég itt is volt egy hasonló blog, ahol említette a srác (sajnos már nem emlékszem, hogy ki volt, sry), hogy milyen jó a hangulat ott, és hogy mindenki mosolyog. Minden bizonnyal így is van...

    Viszont a blogban tesz említést a srác, hogy itthon mennyivel más a helyzet. Ezt én is tapasztaltam már, hogy itthon mindenki mindenben csak a sz@rt látja, senkinek nem jó semmi.....

    Ez miért van így? Az tény, hogy az emberek többségének nincs pénze, és ez lehetne a probléma forrása, de akkor miért van az a mondás, hogy "A pénz nem boldogít"?!?! Illetve mindenki tudja, hogy pl Afrikában is milyen a helyzet, de ott is vidámabbak az emberek, mint itthon.
    Ha nem a pénzről szól a dolog, akkor mi a differencia a magyarok és más nemzet között? Valaki "elkezdte" ezt a negatív felfogást, és a többi generáció már így nőtt fel?
    Nyilván 23 évesen még nem láttam mindent a világból, de pl nekem a családban ez a std felfogás (nagyszülőig felmenően), és a követlen környezetemből is ezt az impulzust kapom.
    Hogy lehetne ezen változtatni?

    Ahogyan észrevettem, a pókeres körökben egyáltalán nincs így. Elég sok emberrel beszélek skype-on (meg az említett blog/topic is ezt támasztja alá), és senkitől nem jön ezt a "tipikus magyar" hozzáállás.


    Nektek mi a véleményetek? Mit gondoltok a dologról?
    Elég régóta foglalkoztat ez a téma, de még nem kaptam megfelelő választ a kérdésre, és kíváncsi vagyok a pókeres társadalom véleményére.
    BennyGothiv likes this.

  2. #2
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 06.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    a pénz nem boldogít, csak a hiánya tesz boldogtalanná... valamiért sok helyen az a módi, hogy egy elég széles réteg gazdagabbnak akar látszani, mint amilyen + frusztrálja, hogy a másik gazdagabbnak tűnik mint ő. (lásd a bemondásra osztott hitelek hosszútávú hatása)

    jó kérdés, én az oktatási rendszerben keresném a hibát, ami lehet hogy meglepő, de sztem erősen okozója ennek. arra gondolok, hogy egyáltalán nem az a jellemző, hogy pozitív felfogást táplálnának a kiskölkökbe.
    Macko1, Charlie, rigopisti and 1 others like this.
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  3. #3
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    A másik, meg hogy aki sok pénzzel nem boldog az valószínűleg nélküle sem lenne az. Persze ritka kivételek vannak.
    bakyka likes this.

  4. #4
    Team Hero svajcifiu avatara
    Csatlakozott
    2012. 09. 15.
    Hozzászólások
    1.097

    Alapbeállítás

    Nálunk a fizetések alacsonyak, de az árak nyugat-európai szinten vannak.
    Lassan szinte mindenért adót kell fizetnünk, közüzemi számlákat, pl fűtést ha nem akarunk télen megfagyni.

    Thaiföldön a szegények is elég jól elvannak, nem probléma ha egész éven át szabad ég alatt alszanak, akár egész éven át "nyaralhatnak" a tengerparton, nem halnak éhen, mert a tengeren halászhatnak
    Nagyon olcsó a ruházkodás, meg minden úgy általában.
    Szóval szerintem Thaiföldön egy nincstelen is élhet viszonylagosan "gondtalan, boldog" életet
    bakyka likes this.

  5. #5
    Őstag Sziszko0313 avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 02.
    Hely
    Beboszetesza
    Hozzászólások
    1.245

    Alapbeállítás

    Idézet titcar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    én az oktatási rendszerben keresném a hibát, ami lehet hogy meglepő, de sztem erősen okozója enne
    Ez nagyon érdekes, de ki tudnád fejteni, hogy ezt pontosan hogyan is érted?

    Idézet misirulez eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A másik, meg hogy aki sok pénzzel nem boldog az valószínűleg nélküle sem lenne az. Persze ritka kivételek vannak.
    Idézet svajcifiu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nálunk a fizetések alacsonyak, de az árak nyugat-európai szinten vannak.
    Lassan szinte mindenért adót kell fizetnünk, közüzemi számlákat, pl fűtést ha nem akarunk télen megfagyni.

    Thaiföldön a szegények is elég jól elvannak, nem probléma ha egész éven át szabad ég alatt alszanak, akár egész éven át "nyaralhatnak" a tengerparton, nem halnak éhen, mert a tengeren halászhatnak
    Nagyon olcsó a ruházkodás, meg minden úgy általában.
    Szóval szerintem Thaiföldön egy nincstelen is élhet viszonylagosan "gondtalan, boldog" életet
    Szóval akkor szerintetek az anyagiak miatt van ez a pesszimizmus?

  6. #6
    Őstag JuhaAasz avatara
    Csatlakozott
    2009. 10. 03.
    Hozzászólások
    1.394

    Alapbeállítás

    Idézet Sziszko0313 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Szóval akkor szerintetek az anyagiak miatt van ez a pesszimizmus?
    részemről igen. persze lehetne gondtalan és boldog életet élni szegényként is, csak olyan irigy tud lenni az ember, ha látja, hogy valakinek mondjuk nincs gondja az életre...amit akar az ott is van neki...egy átlagembernek viszont nincs. lehetne ezt részletezni évekig...

  7. #7
    Team Hero Coach trixilw avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 27.
    Hely
    Gőzbe borulva
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Nem kell mindenfélét okolni. Kulturális különbségek vannak. Ilyen beállítottságúak vagyunk, kész. Európában még a portugálok hasonlítanak ránk, szóval még azt sem mondhatjuk, hogy nem süt eleget a nap.

    Mérő László írt erről egyszer egy nagyon jó esszét. Nem kritizálni kell, hanem elfogadni. Bár önmagunk kritizálása is beletartozik a kultúránkba, szóval azt is lehet akár
    bakyka likes this.
    A nyúl baszhatja. Élesbe' hátulról.
    snghud.com

  8. #8
    kry
    kry nem elérhető
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 04. 16.
    Hozzászólások
    1.163

    Alapbeállítás

    ahol banán potyog a fáról, nincs fűtés, és mindenki szinte azonos életszínvonalon van, boldogabb egy fokkal vagy tízzel... a depresszió is kölcsönhatásban van a téllel, rossz idővel. ahol egész évben süt a nap ezzel sem kell számolni. plusz a történelmünk sem arról híres, hogy jól jöttünk ki a dolgokból. a fa** rossz végére kerültünk folyton.

    mindenkinek előre kéne nézni úgy, hogy közben tisztában van a múltjában elkövetett hibáival. /tanult belőle/ akkor talán boldogabb nemzet lennénk...

    Frei Tamás is boncolgatta ezt a témát. az olaszokról írta, hogy a családi ebéd náluk örömteli esemény. nem politizálnak közben, ettől már boldogabbak. de tuti van még vagy ezer ok.
    dempat15 and geri173 like this.

  9. #9
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Az, hogy Afrikában vidámabbak az emberek, egy tévhit. Sokan azért gondolják ezt, mert a természetfilmekben amikor az őslakosokat mutogatják, annyit látnak(láttatnak) belőlük, hogy szines ruhákban táncikálnak. Erre a jelenségre nagyon jó példa a Mevrickből, amikor az indián törzsfőnököt kérdezi a Gibson gyerek, hogy mi ez a sok dísz? Az meg mondja, hogy most így kell bohóckodniuk, mert ezért fizet nekik a nyugati ember.
    Mielőtt valaki elhiszi ezt az "afrikai ember szegény, mégis boldog" sztereotípiát, nézzen meg egy igazi dokumentumfilmet arról, hogy Szomáliában milyen boldogok az emberek vagy, hogy vigyorognak a félkarú Sierra leonei gyerekek, a megerőszakolt ugandai kislányok, esetleg a rengeteg ruandai árva.
    Szóval a "Mosolygó Afrika" propagandáját csak azért csinálják, hogy megnyugtassák a fejlett országok polgárainak érzékeny lelkét.

    A magyar helyzethez: a jelenség tényleg létezik. Ellenben én önző vagyok, és nem érdekel mások miért csinálják, én fiatal vagyok és egészséges, nincs olyan nap, hogy ne nevetnék, ne örülnék valaminek! Ajánlom mindenkinek! Ne azon gondolkozzatok, hogy mások miért csinálják rosszul! Arra törekedjetek, hogy ti jól csináljátok!
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder GStealer avatara
    Csatlakozott
    2010. 10. 25.
    Hozzászólások
    758

    Alapbeállítás

    Egyrészt én is az anyagiakra fognám, de titcarnak is igaza van. Gondolj vissza pl. a történelem órákra. Sokszor az volt a téma, hogy a magyarok veszítettek. Jöttek a törökök, tatárok, elvesztettük mindkét világháborút, sorolhatnám. Nyilván ez kevés hozzá, de az ilyen negatív történetek kialakíthatnak egy hasonló mindsetet tudat alatt.

    Mindez kapcsolatba hozható az anyagiakkal is. Az ember hallja, tanulja azt, hogy régen minden jobb volt. Hunyadi idejében milyen jó dolgunk volt, a világháborúk előtt mekkora fellendülés volt, de a rendszerváltás előtt is rendben voltunk, nem létezett munkanélküliség. Most meg mindent elvesznek. Ezek után nem meglepő, ha sokan önzővé válnak, nem akarják másnak a jót, kizárólag maguknak.

    szerk.: most látom, hogy ellent is mondtam önmagamnak, de még korán van.
    Utoljára módosítva: GStealer által: 2013. 05. 09. 10:52

Oldal: 1 / 10 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •