Eredmény: 1 - 5 (5) összesen
Like Tree2Likes
  • 1 Post By misirulez
  • 1 Post By Wildcatfish

Téma: NL HU River Egylapos soros boardon

  1. #1
    Fanatikus tag lumpi avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 25.
    Hozzászólások
    352

    Alapbeállítás NL HU River Egylapos soros boardon

    Sziasztok! Egy hétvégi leosztásomról lesz szó, egy barátom ellen, aki ellen HU-tam, 2k beülőért 5k-5k kezdőstack 25/50 állandó vakszintnél. Lehet már pár ezer leosztás közöttünk, de mindenképp gyenge játékosnak mondható. Legfontosabb readjeim a következők voltak:
    -Pozíción kívül nem dob preflop, szinte soha.
    -Egyszer sem 3betelt preflop.
    -Elég sokat donkbetel, az esetek jelentős százalékában 2. 3. párokkal, húzókkal viszont nem mindig, nagyjából azok felével maximum, ha semmit nem szedett fel, akkor c/f-t.
    -A made handjeivel (TP+) jobban szeret inkább catch-elgetni, mint donkoni.
    -Ha floppon donkol akkor rendre donk/callon van.
    -Turnön az esetek kb felében folytatta a donkot.
    -Nem nagyon szereti elengedni a párjait.
    -Betsizeai állandó félpotok voltak mindennel.
    -Veszélyes boardokon passzívabb volt a párt tartalmazó handjeivel.
    -Flushjeimnek nem nagyon adott hitelt.
    -Eddig keveset 3barrelezett, de ha igen, akkor nem jutottunk mutatásig, ez leginkább annak köszönhető, hogy ott sokat dobtam, mivel az előtte lévő meccseinknél nagyjából 5ből 1-szer mutatott csak blöfföt.

    Amit láthatott rólam:
    -Pre 80%-ban játszottam IP, de akkor mindig emeltem.
    -Donkjaira kb az esetek felében dobtam, inkább próbáltam vele fizettetni made handjeimet.
    -Ebből kifolyólag keveset floatoltam turnön.
    -Dinamika közöttünk a meccs ezen szakaszában nem kimondottan volt agresszív, az előttünk lévő leosztásokban semmi különös nem történt, kb a 20. handünk lehetett aznap.


    Stacks:
    SB Lumpi: 5500 (110bb)
    BB XYZ: 4500 (90bb)

    PreFlop: (75, 2players) Lumpi is SB with
    Lumpi raises to 100, XYZ calls 50

    Flop: (200, 2players)
    XYZ bets 100, Lumpi calls 100

    Turn:
    (400, 2players)
    XYZ bets 200, Lumpi calls 200

    River: (800, 2players)
    XYZ bets 400, Lumpi ?

    Floppon nem emeltem vissza, mivel nem látok benne értéket, jó az implikált esélyem ha beesik a drawm.
    Turnön felszedtem egy kis plusz equityt, de itt sem láttam értelmét a visszaemelésnek, alapvetően egy calling station itt nem fog eldobni itt K-t, vagyis ő biztos, hogy nem, Ászt végképp.
    Riveren továbbfolytatta, és itt jön a kérdésem, azt ezen a ponton tudtam, hogy az ászait és a királyait el tudom dobatni egy visszaemeléssel, még egy AK-t is, de nem vagyok benne biztos, hogy ezzekkel itt betelne, itt KQ,QQ,QJ, QT, (Q4?)-n kívül nem nagyon tudtam több lapot a kezébe rakni ami meg is verne.
    Szóval ti mit tennétek?
    Fold Call vagy Raise?

    ui: ha elfelejtettem valami lényeges infót leírni, akkor szóljatok.

  2. #2
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    2 párokat könnyen lehet h már nem foldol itt, ha meg azt gondolod h ezekkel nem is betel itt sokszor, akkor még inkább nincs kérdés. fold.

  3. #3
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Nem felejtettél el semmit, egész jó képet festettél le avg. CS HU fishről.
    River fold, kevesebb lapot tudsz dobatni annál mint amennyit vesztesz egy pushal.

    pár tipp az ő donkbetjei ellen:

    ha gyenge made handjeit ritkán dobja, de drawkal nem mindig donkol:
    Jó stratégia hogy azokon a floppokon ahol nagy esélyt látsz arra, hogy fog érkezni scare-card (van lent FD, van lent sorhúzó, és érkezhet a boardhoz high card aminek szintén lehet scare-card értéké) akkor érdemes fixen raiselni a flopon és ráálni a turn barellre

    -amennyiben turn még nem volt scare és a river sem az akkor river feladod.
    -Ha riverre esik a scare akkor ott nagy bet.
    -Ha turn volt scare és nem dobott szintén felad.

    Ezzel kellőképpen össze tudod zavarni, és a száraz boardokon is neki állhatsz TP-vel valueért menni, mert ott eleve könnyebben végig calloz, ráadásul amikor donkbetel akkor sokkal kevesebb a TP a rangebe ezért ezeket meg valueért lőheted végig fixen (akkor is ha neked scare-card jön, mert draw is csak ritkábban van nála)
    lumpi likes this.

  4. #4
    Fanatikus tag lumpi avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 25.
    Hozzászólások
    352

    Alapbeállítás

    És a sorokon kívül, itt lenne olyan hand amivel megadnál?

  5. #5
    PA addict Wildcatfish avatara
    Csatlakozott
    2010. 01. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.119

    Alapbeállítás

    Szerintem itt sor nélkül nem lehet callozni. nem lő itt FD-vel 3 utcát mást meg nem verünk. És a bluf ára se túl jó ha 1200ig raiselnénk 50%-ban kéne foldot kapni ami egy cs ellen nem feltétlenül lesz ekkora FE.

    Egyébként egy ilyen arc ellen én lehet kiprobálnám a lapok nagy részével BU limpet , FE-preflop ugy sincs mondjuk nem lesz balanszálva de ilyen arc ellen szerintem ez mindegy.
    lumpi likes this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •