Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (12) összesen
Like Tree2Likes

Téma: Dobás vagy call?

  1. #1
    Fanatikus tag bexi34 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 05.
    Hely
    Kecskemet
    Hozzászólások
    231

    Alapbeállítás Dobás vagy call?

    3napos(2selejzltező nap,3.döntő nap) élő versenyen játszol a döntő asztalon,amikor a vakok 50/100K ante 10K!4handen mar csak a játék!Első hely 452K,második 286K,a harmadik 187K.Első beszélő vagy A2o-val 909K stackkel!Csinálsz egy olyan hülyeséget,hogy csak 900ezret hívsz.Két játékos dob amikor a chipleader aki a jobbodon ül allin-t mondom!Mire te azt mondod,hogy belenézetem és felfordítod a lapod,de nem mondasz semmit,nem is dobod be a lapjaidat.Maradt előtted 9K zseton.Akkor ez most dobás vagy egyértelmű call?9 és fél óra játék után!
    Utoljára módosítva: bexi34 által: 2013. 05. 19. 23:44

  2. #2
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Szerintem nem ülhetsz UTG-ben, ha 4 handedre csökkent az asztal. Akkor az már inkább CO pozíció, de ez csak egy megjegyzés

    Ha valóban előállna egy ilyen helyzet, szerintem méltányossági döntést hoznak. mint pl. Korinál volt anno. A szigorú szabályok szerint a legtöbb helyen dobásnak számít az ilyen, mivel nem voltál még allin, de mivel egyértelmű, hogy allin akartál menni, szerintem illendő a méltányosság ilyenkor.

  3. #3
    PA addict rockett avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 02.
    Hely
    Somewhere over the EV
    Hozzászólások
    4.284

    Alapbeállítás

    Idézet bexi34 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    3napos élő versenyen játszol a döntő asztalon,amikor a vakok 50/100K ante 10K!4handen mar csak a játék!Első hely 452K,második 286K,a harmadik 187K.Utg vagy A2o-val 909K stackkel!Csinálsz egy olyan hülyeséget,hogy csak 900ezret hívsz.Két játékos dob amikor a chipleader aki a jobbodon ül allin-t mondom!Mire te azt mondod,hogy belenézetem és felfordítod a lapod,de nem mondasz semmit,nem is dobod be a lapjaidat.Maradt előtted 9K zseton.Akkor ez most dobás vagy egyértelmű call?9 és fél óra játék után!
    wtf? Ha 2 ászt villant sem dobhatok már. Remélem nem megtörtént eset Nem is értem a storyt. 3 napos élő versenyen csak 9 és fél óra játék ment le? Az laza.
    "Egy jó játékos nem tol all int ász hármassal!"(random fish, Sopron)
    https://gamblerlife.blog.hu/

  4. #4
    PA addict rockett avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 02.
    Hely
    Somewhere over the EV
    Hozzászólások
    4.284

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem nem ülhetsz UTG-ben, ha 4 handedre csökkent az asztal. Akkor az már inkább CO pozíció, de ez csak egy megjegyzés

    Ha valóban előállna egy ilyen helyzet, szerintem méltányossági döntést hoznak. mint pl. Korinál volt anno. A szigorú szabályok szerint a legtöbb helyen dobásnak számít az ilyen, mivel nem voltál még allin, de mivel egyértelmű, hogy allin akartál menni, szerintem illendő a méltányosság ilyenkor.
    Sztem félreértetted a kérdést. Amúgy akárhány handednél van UTG pozíció szvsz, hiszen mindig van első beszélő... az más kérdés, hogy az UTG lehet épp egyenlő a COval is.
    "Egy jó játékos nem tol all int ász hármassal!"(random fish, Sopron)
    https://gamblerlife.blog.hu/

  5. #5
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Szerintem Te érted félre, azt kérdezte, hogy milyen szabály vonatkozik arra, ha annak ellenére, hogy maradt még előtted zseton, nem mondtad sem azt hogy fold, sem azt, hogy call, és úgy fordítottad fel a lapod.
    Nem stratégiai kérdés volt, hogy calloljon vagy dobjon-e

  6. #6
    Őstag Thorles avatara
    Csatlakozott
    2009. 06. 16.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    1.168

    Alapbeállítás

    elég sick ha megtörtént és dobásnak vették

  7. #7
    PA addict rockett avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 02.
    Hely
    Somewhere over the EV
    Hozzászólások
    4.284

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem Te érted félre, azt kérdezte, hogy milyen szabály vonatkozik arra, ha annak ellenére, hogy maradt még előtted zseton, nem mondtad sem azt hogy fold, sem azt, hogy call, és úgy fordítottad fel a lapod.
    Nem stratégiai kérdés volt, hogy calloljon vagy dobjon-e
    Elképzelhető, de akkor sem igazán értem. Mert ha így van, akkor itt a mi véleményünk nem igazán számít, ha jól tudom, erre nincs is hivatalos szabály, csak házszabály, arról meg vitatkozni nem tudunk. Bízom benne, hogy senki nem gondol dobásra, miután a stackünk, alig egy antet leszámítva középre került...
    "Egy jó játékos nem tol all int ász hármassal!"(random fish, Sopron)
    https://gamblerlife.blog.hu/

  8. #8
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Amúgy a pozis dologhoz még annyit, hogy tényleg nem mindegy, ha pl. online játéknál egy alapvetően 6max asztal 4 főre fogy, akkor a pre első beszélő cselekedetei az ő statjába nem UTG-ként íródnak fel, hanem CO-ként. Szóval nem kötekedés volt, csak hát ezért nem mindegy, hogyan tudja/nevezi az ember

  9. #9
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    hát 10.5 óra játék után call lenne, így fold
    Gabiru likes this.

  10. #10
    Őstag möster avatara
    Csatlakozott
    2012. 04. 08.
    Hozzászólások
    1.822

    Alapbeállítás

    ha a "belenéztem"=call, akkor call de már megint valami hájsztéksz videóba láttátok, hogy a nagymenők felforgatják a lapjaikat, mielőtt cselekednek!
    L.T. likes this.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •