Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (13) összesen

Téma: ilane topicja

  1. #1
    Fanatikus tag ilane avatara
    Csatlakozott
    2013. 04. 19.
    Hozzászólások
    337

    Alapbeállítás ilane topicja

    Sziasztok,

    Kb. 1 éve kezdtem az online pókert, előtte sokat sakkoztam és szándékosan távol tartottam magam a kártyától, mert tudtam, hogy tetszeni fog...
    Mivel az elején fogalmam se volt semmiről ezért NL25-ön kezdtem és kb. fél év alatt -400 dollárba mentem. Utána elkezdtem olvasni kicsit és az utóbbi fél évben +5-10 dollárban zárom a hónapokat, igaz visszamentem NL5 NL10 (FR) szintekre.
    Havonta kb. 8 000 -10 000 handet tudok játszani, főleg Pokerstarson, de néhány ezret tolok PartyPokeren és RedKings-en, ott inkább az SH játékot gyakorlom, mivel úgy vettem észre kicsit gyengébbek az ellenfelek mint Pokerstarson.
    Általában 2-4 asztalon vagyok egyszerre PT4 és TableScanTurbo-val felszerelve. A kérdés az hogyan tudnék profitábilisan szintet lépni NL25 NL50 irányába, kb. 1000 dollár bankrollal mit lehet kezdeni és FR vagy SH? Hogyan döntsem el melyikre fókuszáljak?

  2. #2
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    20-25 beülős bankroll alatt nem érdemes szintlépéssel foglalkozni. 1000dollár felett lehet próbálkozni nl50-el, ha magabiztosan nyerőnek érzed magad már nl25-ön. 500 dolcsi alá érve viszont kötelező a visszalépés nl10-re.
    Mivel keveset játszol, lassú előrehaladást tervezz, egy limiten 50-100k leosztásra számolj, mielőtt szintet léphetnél.
    Fr vagy sh? Szerintem site függő, ott játssz, ahol gyengébb a mezőny, és többet tudsz nyerni. Én tolom mindkettőn, nincs nagy különbség, ha az első 3-4 játékos bedobta a lapjait FR-en, az asztal gyakorlatilag 6max játékot igényel.
    GL!
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  3. #3
    Fanatikus tag ilane avatara
    Csatlakozott
    2013. 04. 19.
    Hozzászólások
    337

    Alapbeállítás

    Idézet R1per2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    20-25 beülős bankroll alatt nem érdemes szintlépéssel foglalkozni. 1000dollár felett lehet próbálkozni nl50-el, ha magabiztosan nyerőnek érzed magad már nl25-ön. 500 dolcsi alá érve viszont kötelező a visszalépés nl10-re.
    Mivel keveset játszol, lassú előrehaladást tervezz, egy limiten 50-100k leosztásra számolj, mielőtt szintet léphetnél.
    Ha jobban ráérek egy hónapban akkor összejön mondjuk 20 000 leosztás, de annál többet munka mellett nem tudom hogy lehet. Van valahol egy telitettsági pont amikor a több játék már inkább kevesebb pénzt hoz a fáradtság miatt. Pl. ha egyben letolok 1500 kezet akkor a végén már érzem, hogy nem kellene erőltetni. Ja és persze közben ott vannak az SNG-k és MTT-k pluszban... meg kell találnom valahol az optimális terhelést.

  4. #4
    PA addict iKeksz avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.273

    Alapbeállítás

    Idézet ilane eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha jobban ráérek egy hónapban akkor összejön mondjuk 20 000 leosztás, de annál többet munka mellett nem tudom hogy lehet. Van valahol egy telitettsági pont amikor a több játék már inkább kevesebb pénzt hoz a fáradtság miatt. Pl. ha egyben letolok 1500 kezet akkor a végén már érzem, hogy nem kellene erőltetni. Ja és persze közben ott vannak az SNG-k és MTT-k pluszban... meg kell találnom valahol az optimális terhelést.
    Szerintem, legyen egy fő profilod, mondjuk a CG, mellette meg mtt-z. Arányaiban 80% cg 20% verseny mondjuk. Nem jó szerintem 3 játékfajtát mixelni, 1re kéne nagyon ráállnod!

  5. #5
    Fanatikus tag ilane avatara
    Csatlakozott
    2013. 04. 19.
    Hozzászólások
    337

    Alapbeállítás

    A Pokerstars mérföldkő bónuszra tekintettel gondoltam kipróbálom milyen az ha sokat játszok, úgyhogy hétvégén ráfeküdtem kicsit és letoltam 4600 handet NL10 FR-en.

    Won $ 22
    Hands won 653 (14%)
    Big Blind/100 3.56
    VP 21.62
    PFR 15.47
    AF 2.01

    Sajnos a mérföld bónusz elkerült és volt egy 5 dolcsis hand amit azért buktam, mert az egeremben lemerült az elem, de ettöl eltekintve egész jó session volt...

    A kedvenc partim talán az alábbi volt:

    PokerStars - $0.10 NL - Holdem - 9 players
    Hand converted by PokerTracker 4


    UTG: $4.37 (VPIP: 12.93, PFR: 9.35, 3Bet Preflop: 4.86, Hands: 7,123)
    UTG+1: $6.88 (VPIP: 14.83, PFR: 7.14, 3Bet Preflop: 1.86, Hands: 8,401)
    UTG+2: $10.00 (VPIP: 14.22, PFR: 10.72, 3Bet Preflop: 2.77, Hands: 3,617)
    MP: $11.07 (VPIP: 11.43, PFR: 8.95, 3Bet Preflop: 3.30, Hands: 25,922)
    MP+1: $5.95 (VPIP: 12.60, PFR: 8.87, 3Bet Preflop: 5.49, Hands: 255)
    CO: $10.00 (VPIP: 6.25, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 16)
    Hero (BTN): $23.92
    SB: $18.43 (VPIP: 12.03, PFR: 11.28, 3Bet Preflop: 7.27, Hands: 267)
    BB: $10.51 (VPIP: 52.54, PFR: 23.16, 3Bet Preflop: 3.37, Hands: 179)


    SB posts SB $0.05, BB posts BB $0.10


    Pre Flop: (pot: $0.15) Hero has


    fold, fold, fold, fold, fold, fold, Hero raises to $0.30, SB raises to $0.80, fold, Hero calls $0.50


    Flop: ($1.70, 2 players) SB bets $0.80, Hero calls $0.80


    Turn%s: ($3.30, 2 players) SB bets $1.50, Hero calls $1.50


    River%s: ($6.30, 2 players) SB bets $2.90, Hero calls $2.90


    SB shows (Two Pair, Kings and Tens) (Pre 77%, Flop 63%, Turn 0%)
    Hero shows 7:spade: 6:spade: (Straight, Ten High) (Pre 23%, Flop 37%, Turn 100%)
    Hero wins $11.56

    Preflop visszaemelésre dobhattam volna, de úgy gondoltam D-ből meg lehet játszani időnként egy SC-t és nem is biztos, hogy monster van nála, talán csak a lopás ellen emelt vissza (3bet preflop 7+). A flop jól alakult, ha nagy lapjai voltak akkor nemnagyon segített rajta, nekem viszont soresélyem lett így egy sima fél kasszás cbet-et meg tudtam adni. Ha nagyobbat hív akkor dobnom kell. Turnre megjött a sor és itt valószínűleg vissza kellett volna emelnem, de csak megadtam. A river nem tetszett, mert 489 kézbepárok, amit hasonóan játszott volna, megvernek, ezért itt már csak megadtam.
    Sajnos közben 6 másik asztalon ment az akció így egy kicsit elkapkodtam, főleg a turn esetleg river visszaemelés kellett volna, de így is szép showdown lett a vége...
    Utoljára módosítva: ilane által: 2013. 06. 10. 10:04

  6. #6
    Fanatikus tag ilane avatara
    Csatlakozott
    2013. 04. 19.
    Hozzászólások
    337

    Alapbeállítás

    Tegnap sikerült előadni Starson azt a fajta session-t, amit már sokszor máskor és amit úgy útálok: az elején gyorsan bukni 2-3 BI-t aztán órákig grindolni és a végén nagyon örülni, hogy nullában tudom abbahagyni. Ezúttal rögtön az elején beleszaladtam két fullba az A magas flush-jeimmel. Aztán mikor nekem lett fullom A3-mal A33-as boardon az ellenfél allin után AA-t mutatott... ezek után a session végi BE már egészen vidám pillanat volt.

    Lefekvés előtt még beültem egy kis SH-t játszani Redkings-re, de végül HU-t játszottunk és negyed óra alatt áttolta hozzám a beülőjét. Utolsó leosztásban KK-val allin hivtam QJT flopon amit JT-vel megadott majd river A-ra vittem a kasszát. Benéztem még kicsit PartyPokerre is, ott a sportfogadásokat intézem többnyire, de az alaptőkét pókerrel szoktam generálni, most is sikerült 20 perc alatt +10 dolcsit grindolni NL10 SH-n. Elképesztő mennyire agyatlan emberek vannak itt, top pár simán allin lap nekik. Nem is értem miért nem itt van a bankrollom...?
    Utoljára módosítva: ilane által: 2013. 06. 11. 10:01

  7. #7
    Fanatikus tag ilane avatara
    Csatlakozott
    2013. 04. 19.
    Hozzászólások
    337

    Alapbeállítás

    Kibaszott közel állok hozzá, hogy pre eldobjam az összes AA-t és KK-t. Ezekkel fogok tönkremenni.

    Első session:
    Kilenc osztott AA-ból 6x flopig se jutottunk, mert mindenki dobott standard 3x open raise-re. Kétszer buktam KJ kétpár és Q set ellen összesen 66 BB-t, egyszer nyert 27 BB-t.

    Második session:
    Öt kézbe kapott AA. Egyszer dobtak preflop (+10BB). Többi négy bukó ezek ellen:
    85s: flush (-45BB)
    JTs: flush (-51BB)
    55: set (-44BB)
    xx: QQsss boardon dobtam (-25BB)

    KK hasonlóképpen összesen 12-ből 8 játék nélkül dobott a többi -120BB-t hozott.

    Ez kibaszottul nem 70-30 de még csak nem is coinflip. Ez nem normális hogy görcsbe rándulok, ha monster lapot kapok, pedig emelek, izolálok, nincs multiway pot, csak fishek megadnak mindenkt és lemákolnak. Tudom, majd hosszú távon nyerek, ez most csak egy 3000 handes minta volt, csak az a durva, hogy ha minden AA, KK-t dobok pre, akkor pluszban lettem volna a végén, igy meg jó 200 BB-s minusz. Zavart érzek az erőben, hogy rohadjon meg....

  8. #8
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Nyugi, volt olyan, hogy 40-50k handes mintán minuszos volt 1-2 monsterem. Totál benne van, ha ezt nem fogadod el rohadjonmegezés nélkül, akkor nem a póker a Te műfajod. Nem igazságtalanságként kéne felfogni, mert azt sem úgy fogod majd fel, amikor mondjuk egy szériában mindig QQ-ba tolod a KK-t, és nyersz. Azt fairnek fogja fel mindenki, ezt meg marha nagy igazságtalanságnak

    Csak a játékod minőségével törődj, és amikor megkapod a lapot, egyetlen dolog járjon a fejedben: Hogyan fogom a lehető leg +EV-sebben megjátszani ezt a lapot most. Nem érdekel a kimenetele, ez egy marha pluszos lap, ha jól játszom meg most is, akkor ígyis-úgyis olyan, mintha nyertem volna vele, mert hosszútávon pluszos lesz. Pókerben nem lehet az adott hand, session, vagy akár nap (hét, hónap) eredményeire koncentrálni csupán.

  9. #9
    Fanatikus tag ilane avatara
    Csatlakozott
    2013. 04. 19.
    Hozzászólások
    337

    Alapbeállítás

    Köszi Tir-X, meg tudod nyugtatni az embert... és az alvás is segit. Jobban vagyok.

  10. #10
    Őstag tylerhungary avatara
    Csatlakozott
    2008. 08. 25.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    1.940

    Alapbeállítás

    Idézet ilane eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kibaszott közel állok hozzá, hogy pre eldobjam az összes AA-t és KK-t. Ezekkel fogok tönkremenni.

    Első session:
    Kilenc osztott AA-ból 6x flopig se jutottunk, mert mindenki dobott standard 3x open raise-re. Kétszer buktam KJ kétpár és Q set ellen összesen 66 BB-t, egyszer nyert 27 BB-t.
    ejjj de rossz ez a hozzáállás,azért akarod dobni az AA-t mert mutatas nelküli profitot hoz?

    ha elolvasod kivulallokent rajossz he negativ hangulatban negativan befolyasolod a sessionjeidet,ezen valtoztatni kell!
    http://nixonsdad.tumblr.com/

    "qwertibie: nem kell érzelmeket vinni bele
    qwertibie: a poker egy ribanc amugy is"

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •