Oldal: 14 / 21 ElsőElső ... 41213141516 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 131 - 140 (203) összesen
Like Tree35Likes

Téma: Könyvek - Mit érdemes elolvasni?

  1. #131
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946

    Alapbeállítás

    Dan Simmons - Ílion

    Rájöttem, hogy ennek már 1/3-adát korábban elolvastam, ezért a fantasy-k után egy kis sci-fi-re tettem le a voksom változatosságként
    Ez bizony telitalálat! Egészen különlegesen keveri a kártyákat az író. Engem még úgyis megvett kilóra, hogy az elejével kicsit döcögősebben haladta, viszont utána nagyon beindult az egész. Volt pár olyan karakterváltozás, amit nagyon éles és váratlan volt, de azt betudom a karakter érzelmi traumájának
    Kíváncsi leszek, hogy mi fog kisülni ennek az eposznak a végére, de erre még várnom kell
    9/10
    Stay hungry, stay foolish!
    Ha én rng lennék, a milliónyi outból egyet csak leraknék....

  2. #132
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946

    Alapbeállítás

    Peter V. Brett - A Rovásember


    Egy olyan történet, amely annak ellenére, hogy fantasy mégis komoly karaktereket, komoly és kemény életutakat tudott felvonultatni. Még a szereplők fiatal kora ellenére sem éreztem mesének, hanem egy komoly történetnek. Amikor pedig kezdett kicsit vidámabb/romantikusabb színezetet ölten, akkor egy könyörtelen váltással visszarántott a "rideg valóságba".
    Összességében nagyon tetszett és biztosan folytatni fogom valamikor a sorozatot.
    9/10
    Csoszogi33 likes this.
    Stay hungry, stay foolish!
    Ha én rng lennék, a milliónyi outból egyet csak leraknék....

  3. #133
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946

    Alapbeállítás

    Brandon Sanderson - Ködszerzet - A Végső Birodalom

    Bevezető kötetnek, szerintem teljesen jól megállja a helyét. Az ötlet a fémekkel/képességekkel szerintem teljesen megállja a helyét. A főszereplő kb egy Han Solo típusú karakterként jelent meg előttem. Magabiztos, eltökélt, a lehető legnagyobb volumenű dolgokat is mosolyogva kicsit félvállról vesz, ugyanakkor a tetteiben megmutatkozik a hős.
    Amivel kicsit hiányérzetem volt, hogy nem tudtam meg kb semmit arról, hogy miért alakult így az alaphelyzet. Kik/mik azok a szkák, a nemesség meg az uralkodó hogy keveredett oda, emberekről beszélünk-e egyáltalán. Ezek lehet a többi részben kiderülnek, de egyelőre számomra kicsit ez kevés volt. Tetszettek a különböző mívesek, de nálam a bábosok voltak a nyerők
    Összességében nagyon kellemes kikapcsolódás, de lehet túl sok „hőskölteményt” olvastam az utóbbi időben, mert valahogy nem jöttem „lázba”, hogy csapjanak oda, mentsék meg a világot stb.
    Ettől függetlenül valamikor majd befejezem a trilógiát, de egyelőre parkolópályára teszem.
    8/10
    Stay hungry, stay foolish!
    Ha én rng lennék, a milliónyi outból egyet csak leraknék....

  4. #134
    Fáradhatatlan grinder Csoszogi33 avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 03.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    849

    Alapbeállítás

    Idézet castor11 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Brandon Sanderson - Ködszerzet - A Végső Birodalom

    Bevezető kötetnek, szerintem teljesen jól megállja a helyét. Az ötlet a fémekkel/képességekkel szerintem teljesen megállja a helyét. A főszereplő kb egy Han Solo típusú karakterként jelent meg előttem. Magabiztos, eltökélt, a lehető legnagyobb volumenű dolgokat is mosolyogva kicsit félvállról vesz, ugyanakkor a tetteiben megmutatkozik a hős.
    Amivel kicsit hiányérzetem volt, hogy nem tudtam meg kb semmit arról, hogy miért alakult így az alaphelyzet. Kik/mik azok a szkák, a nemesség meg az uralkodó hogy keveredett oda, emberekről beszélünk-e egyáltalán. Ezek lehet a többi részben kiderülnek, de egyelőre számomra kicsit ez kevés volt. Tetszettek a különböző mívesek, de nálam a bábosok voltak a nyerők
    Összességében nagyon kellemes kikapcsolódás, de lehet túl sok „hőskölteményt” olvastam az utóbbi időben, mert valahogy nem jöttem „lázba”, hogy csapjanak oda, mentsék meg a világot stb.
    Ettől függetlenül valamikor majd befejezem a trilógiát, de egyelőre parkolópályára teszem.
    8/10
    Én végeztem már a sorozattal, és nagyon tetszett! Mindenképp megér annyi időt, amit rá kell szánni, hogy végére érjen az ember.

  5. #135
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946

    Alapbeállítás

    Robert Jackson Bennett - Lépcsők városa


    Engem totálisan megnyert. A fantasy, politika és a kémtörténetek nászából egy egészen különleges történet született.
    Amellett, hogy a történet izgalmas és pörgős volt, emellett nagyon elgondolkodtató is. Megjelentek a szélsőséges nézeteket valló-, és/vagy fajgyűlölettől átitatott csoportok. A haladás és a "régi szép idők" nézeteinek találkozása.
    A végén pedig Olvosz számomra egy buddhista szerzetes képében jelent meg, kifejezvén, hogy az egyensúly és a dualista gondolkodás elhagyása, ami a végső megoldás lehet. (Ez abszolút szubjektív meglátás és az utóbbi időben sokat olvastam és kutakodtam a Zen témájába, szóval benne van, hogy egyszerűen ezt akarta a tudatom ráilleszteni).
    Összességében, számomra kiváló élmény volt!
    9/10
    crazy3317 likes this.
    Stay hungry, stay foolish!
    Ha én rng lennék, a milliónyi outból egyet csak leraknék....

  6. #136
    Fáradhatatlan grinder ivanesz avatara
    Csatlakozott
    2010. 04. 06.
    Hely
    BAJA
    Hozzászólások
    625

    Alapbeállítás

    Hát ez az Elit játszma......Olvasom,olvasom várom a csattanót vagy bármit aztán egyszer csak vége lett.
    A filmet látta valaki?Remélem valami sztorit beleszőttek.

  7. #137
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946
    Stay hungry, stay foolish!
    Ha én rng lennék, a milliónyi outból egyet csak leraknék....

  8. #138
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946

    Alapbeállítás

    Gene Wolfe - A kínvallató árnya

    Érdekes élmény volt az olvasás a szöveg miatt. Bizonyos szempontból rám üdítőleg hatott. A történet lassan halad, párszor számomra kissé érthetetlen kilengésekkel, de biztosan meglesz mindennek a magyarázata a későbbiekben. Ahogy azt már többször tapasztaltam sorozatoknál, az első kötet amolyan hosszú bevezetése a történetnek. Itt is ezt érzem, viszont a sorozatot nem most fogom folytatni.
    8/10
    Stay hungry, stay foolish!
    Ha én rng lennék, a milliónyi outból egyet csak leraknék....

  9. #139
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946

    Alapbeállítás

    Orson Scott Card - Ender's Game


    Nekem nagyon tetszett ez a történet(kivéve a magyar címét....). A karakterek személyiségei és a főbb karakterek személyiségfejlődése nagyon élvezetes volt. Rengeteg pedagógia és pszichológiai elem vitaindító valamint elemezhető lehet. Valahol azért elrettentő, hogy nagyjából hasonlóan növekedő nyomás nehezedik a jelenkor diákjaira. Nem ilyen súlyos mértékben, de már nekik is egyre kevésbé van gyerekkoruk.
    9/10
    Stay hungry, stay foolish!
    Ha én rng lennék, a milliónyi outból egyet csak leraknék....

  10. #140
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946

    Alapbeállítás

    Neil Gaiman - Csillagpor


    Ezzel megküzdöttem annak ellenére, hogy elég rövid.
    A történetet szépen megkomponálta az író, a képzelőerővel sem spórolt, a női szereplők szinte mindegyikének nagyon hangsúlyos karaktere volt, a férfi szereplőkről ez már nem mondható el (az utolsó elhunyt testvérnek volt még leginkább valamilyen kiállása). Lehet, hogy emiatt, de nagyon nehezen rázódtam bele. Talán a könyv utolsó harmada volt, ami jobban megfogott. Ez volt a 2. könyvem Gaiman-től, de a nyelvezete mindkét alkalommal számomra kicsit idegen volt. Kicsit olyan érzésem volt, mintha újra kisgyerek lennék és a mamám mesét olvasna nekem, amely érzés helyenként hirtelen szertefoszlott egy számomra váratlanul felbukkanó brutalitás miatt. Fura kettősség.
    Kimagasló író, kimagasló képzelőerővel, de úgy tűnik, hogy nem lépek be a rajongói táborába. Ettől függetlenül, ha valaki szeretne egy szépen felépített több szálon futó mesét megismerni, annak bátran tudom ajánlani. 7/10
    Stay hungry, stay foolish!
    Ha én rng lennék, a milliónyi outból egyet csak leraknék....

Oldal: 14 / 21 ElsőElső ... 41213141516 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •