Oldal: 19 / 21 ElsőElső ... 91718192021 UtolsóUtolsó
Eredmény: 181 - 190 (203) összesen
Like Tree35Likes

Téma: Könyvek - Mit érdemes elolvasni?

  1. #181
    Tag
    Csatlakozott
    2010. 06. 23.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    136

    Alapbeállítás

    Olvasta valaki Spiró Györgytől a Fogságban c. kötetet?

  2. #182
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99
    Cshősz and Krono like this.

  3. #183
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946

    Alapbeállítás

    Michael J. Sullivan - Percepliquis - Az elveszett város

    Határozottan a 2. legjobb kötet volt a sorozatban. A Trónbitorlók és Az elveszett város szépen közrefogja a többi részt. A köztes részek nekem nem tetszettek és azért is vártam ezzel a résszel idáig, mert hiába kaptak az előzőek egyre jobb értékelést nekem jóformán egyre kevésbé tetszettek. Viszont ez a kötet a maga kiszámíthatóságával együtt is olvasmányos volt.
    Voltak számomra kissé érthetetlen pontok ettől függetlenül, de végül ez egy mese egy elképzelt világból.
    Az egész sorozatot figyelembe véve az első és befejező rész miatt a közepestől kicsivel jobb történetet olvashattam az írótól. Azt viszont meg kell hagyni, hogy voltak nagyon jó ötletek benne és a két főszereplő elég jól kiegészítette egymást.

    Ez a kötet: 8/10
    A sorozat: 6/10
    Stay hungry, stay foolish!
    Ha én rng lennék, a milliónyi outból egyet csak leraknék....

  4. #184
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946

    Alapbeállítás

    George Orwell - 1984

    Zord és súlyos világot tár elénk. Kicsit elgondolkodtam azon, hogy ugyan a politika játszik benne hatalmas szerepet és én nem tapasztaltam meg, mert még kicsi voltam és a vége felé járt az a rendszer, valami hasonló volt itt is és egyéb országokban is. Korábban a nagy testvért lehetett TV-nek nevezni, manapság facebooknak vagy közösségi médiának. Megfontolandó, hogy az ember mi mindent képes „elfogadni” csak azért, hogy egy közösség része legyen, vagy legalábbis azon az úton haladjon, mint a többség (számomra erre nagyon jó példa a divat.).
    Riasztó, hogy egyre kevesebb az egyéniség, annak ellenére, hogy sok helyről azt hallhatjuk, hogy légy egyéniség, mégis ugyanazokat a ruhákat és ugyanazokat a műsorokat, ugyanazokat a „menő” dolgokat tesszük, amiket a „Nagy Testvér” menőnek lát.
    Arra nagyon jó volt a könyv, hogy figyelmeztessen arra, hogy gondolkodjak, használjam a fejem és ne pazaroljam az időt.
    8/10
    daniboy and crazy3317 like this.
    Stay hungry, stay foolish!
    Ha én rng lennék, a milliónyi outból egyet csak leraknék....

  5. #185
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946

    Alapbeállítás

    Stephen King - Mr. Mercedes

    A leírásokban megkaptam a King minőséget, a történet hátterének kibontása nekem végig tetszett, folyamatos volt a feszültség. A párhuzamosan futó két szál ábrázolása is bejött. Valami azonban hiányzott, nem volt meg benne az a letaglózó élmény, amit nagyon sok könyvében megkapok. Engem nem zavartak a teljesen valószerűtlen események a történet második felében, de Kingtől nem is várok hiperrealizmust, mégis hiányzott egy mellbevágó élmény.
    Mindent egybevéve egy érdekes, izgalmas kalandozás egy más területre az írótól.
    8/10
    Stay hungry, stay foolish!
    Ha én rng lennék, a milliónyi outból egyet csak leraknék....

  6. #186
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946

    Alapbeállítás

    Andrus Kivirähk - Az ember, aki beszélte a kígyók nyelvét

    Egy nagyon furcsa utazás volt egy teljesen új világba. A maga nyers leírásaival, humorával, karaktereivel üde színfoltja volt az utóbbi időben kezem ügyébe került könyveknek. Görbe tükröt tartott a múlt és jövő makacs harcának, amely - engem legalábbis - gondolkodásra késztetett. Elképesztően szélsőséges nézőpontok jelentek meg, azt kell mondanom, hogy elég sűrűn lehet találkozni napjainkban is bármilyen téma is merüljön fel.
    Aki valamilyen újszerű könyvélményre vágyik, annak ajánlom figyelmébe!
    9/10
    Stay hungry, stay foolish!
    Ha én rng lennék, a milliónyi outból egyet csak leraknék....

  7. #187
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    Edith Eva Eger - A döntés

    Az egyik legnagyobb hatású könyv volt az utóbbi hónapokban, azok közül amiket olvastam. Egyrészt kifejezetten érdekes ahogy leírja ez az idős nő a sztoriját, másrészt utána egy picit más szemmel fogod szemlélni a világot, mindezt a jó értelemben! Kötelező darab!
    -You raised tens on a lousy three-flush?
    -That's what it's all about, isn't it? Making the wrong move at a right time.
    (The Cincinnati Kid)

  8. #188
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946

    Alapbeállítás

    Gabriel Wolf - A napisten háborúja

    Nagyon jó alapötlet, sodró lendület, pörgő cselekmény. Ezek a pozitívumok. Valahogy mégsem éreztem az összhangot a könyvvel. Fura párbeszédek, számomra sokszor indokolatlan helyeken, sziutációkban ellőtt poénok, teljesen váratlan karakterváltások. A mellékszereplőkről pedig nem sok dolog derült ki. Elismerésem az írónak, mert tényleg fantáziadús az alapötlet, viszont egyelőre ennyi volt a közös kalandunk
    6/10
    Stay hungry, stay foolish!
    Ha én rng lennék, a milliónyi outból egyet csak leraknék....

  9. #189
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946

    Alapbeállítás

    David Gemmell - Hollószív

    Vegyes érzéseim vannak. Egyfelől a szereplők hozták azt az emberi tulajdonságokat, amelyeket Gemmel mesterien teremt meg. Másfelől a történetvezetés nagyon hasonlított az előző kötetekhez, kisebb módosításokkal. Elvágtak pár történetszálat az előző könyvből és a nagy időbeli ugrás kicsit fura volt, de viszonylag könnyen át lehet lendülni rajta.
    Ami számomra nagyon tetszett, hogy Gemmell iszonyatos erővel és "egyszerűséggel" jeleníti meg a rideg valóságot, ugyanakkor a karaktereket olyan finoman és érzékletesen bontotta ki (különösen Jaim jellemét), amire szerintem csak nagyon kevesen képesek. Emellett olyan témákat boncolgat, amely rendkívül gondolatébresztőek (pl. kisebbség-többség ellentét, egyházi-világi korrupció). Mégis a hullámzás és dráma után bennem a remény és az igazságossába vetett hit érzése bukkant fel.
    Összességében egy nagyon értékes mondanivalót hordozó könyvet olvashatnak, akik kezükbe veszik.
    8/10
    Stay hungry, stay foolish!
    Ha én rng lennék, a milliónyi outból egyet csak leraknék....

  10. #190
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946

    Alapbeállítás

    David Gemmell - Viharlovas

    Kiváló lezárása a sorozatnak. Egyszerre volt kissé giccses és komor. Nagyon elgondolkodtató volt a szellemvilág "sorsa" és jövendölése.
    A hősiesség és gyarlóság lüktető elegye volt végig ez a sorozat, valóságos emberi lelkekkel és vívódásokkal, amelyeket sokszor magunknak sem vallunk be.
    8/10
    A sorozat: 8/10
    Stay hungry, stay foolish!
    Ha én rng lennék, a milliónyi outból egyet csak leraknék....

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •