Eredmény: 1 - 4 (4) összesen
  1. #1
    Lelkes újonc Dvidoff avatara
    Csatlakozott
    2013. 07. 13.
    Hozzászólások
    60

    Alapbeállítás Dvidoff - a kezdetektől.

    Sziasztok! Ha már ez az új tagok bemutatkozásáról szól és ahogy láttam elég sokan írták le történetüket gondoltam én is írok kicsit.

    Az én pókeres pályafutásom úgy indult, hogy először hallani se akartam erről a játékról. Jó pár évvel ezelőtt egyik pillanatról a másikra divatba jött a játék az én közvetlen környezetemben. Még a csapból is ez folyt, minden barátom játszotta. Én nem voltam az "álljunk be a sorba" híve így nem foglalkoztam ezzel a hóborttal. Na csak aztán ahogy telt az idő mégis csak szúrta az oldalamat a kérdés, hogy vajon mi lehet ebben olyan jó, hogy mindenki játssza? Megkértem a barátomat, tanítson meg, kíváncsiságból. Attól a naptól kezdve beleszerettem a játékba...

    A barátaimmal szinte minden másnap de ha nem jutott rá idő akkor is minden hétvégén összeültünk és játszottunk. Nem hazudok de szinte az esetek 95%-ban én nyertem. Elkezdtünk ilyen 500-1000 forintos tétekben játszani és még pénzt is kerestem vele. Aztán eljutottam olyan házbulikba ahol szintén pénzes póker partik voltak.

    Az egyik ilyen parti egy újabb lökést adott. Egy olyan házba mentem ahol a vendégház volt akkora mint egy 3 szobás lakás. Kicsit gazdagékhoz csöppentem be és a 30 emberből ismertem vagy 5öt De tudtam nagyjából hova jövök így márkás nem 2 forintos ruhákba mentem, viszont ennek ellenére is lenéztek minket, nagyképűek voltak. 3 asztalnyi ember játszott és rebuyos volt a verseny. Az első beszálló 1000 forint volt. Én az első 1000 forintommal megnyertem a versenyt és ezzel az első 20.000 forintomat és elismerésemet, mivel a parti végén már nem néztek le. Ez is nagy lökés volt, hisz egyre jobban elhittem, hogy jó vagyok és egyre jobban szerettem a játékot.

    Nem sokkal később megnyílt a lakásomtól kb 500 méterre az első hivatalos póker terem a városban. Természetesen a nyitó bulin ott voltunk Rögtön kezdtem egy 4000 Second Chance-el. Nem mondhatnám, hogy sokáig tartott a verseny de sokba került Olyan stressz mint ami akkor volt bennem.... sose éreztem még. Nem baj úgy gondoltam első alkalom csak nagyon féltem. Másnap is lent rontottam a levegőt ami nem az egomat, inkább a mínuszomat növelte És ez így ment nap nap után.
    Amikor már sikerült elég sokat buknom és pénzem se volt már, elgondolkoztam. Rájöttem, hogy ez más mint a barátaimmal és lehet, hogy nem is tudok játszani. Megnéztem 3 oktató videót kiolvastam pár könyvet olvastam cikkeket és tanácsot kértem játékosoktól. Na meg persze közben gyűjtöttem a pénzt. Eltelt így egy pár hónap aztán olcsó versenyeken és alacsony tétes cash asztalokon kezdtem játszani. Látszott a fejlődés de voltak még hibák. Hiányzott a tapasztalat. Nyertem is buktam is. Megint szünet jött, aztán ismét neki vágtam. Egy 2500 second chance versenyen 3. lettem, hozzáteszem éppen éppen, mivel végig én voltam a CL csak egyszer csúnyán lemákoltak. 19ezret nyertem, mivel nem voltunk túl sokan. Másnap 20 ezerrel casheltem, 44-el zártam, következő nap 15-ből 54-el zártam, majd megint 20-ból 64-el és végül az egymást követő napok 5. napján 20-ból 104-el zártam. Vicces de tényleg minden nap 4 ezer lett a nyert összeg vége. A 6. nap visszabuktam 20-at és ismét pihentem. Kis pihenő után az internetre is raktam fel pénzt(eddig is játszottam már ott több kevesebb sikerrel), pontosan 30-at, amiből 4 nap alatt 156-ot csináltam.

    Ezek után elkezdtem úgy állni a dolgokhoz, hogy érdemes tanulni a pókert és tudom, hogy egy élet is kevés ahhoz, hogy profi legyek és nem tartom magam annak. De mindig fogok játszani és nem a pénz miatt, hanem mert ebben találtam meg magam. Nyilván a pénz se hátrány és jó ha abból élek amit szeretek. Így persze célom, hogy ebből éljek meg és, ha nem túl kis cél is de egy WSOP karkötőt is szeretnék...

    Röviden ennyi, ez a rövid történetem, így kaptam kedvet a pókerhez. Nyertem és buktam azóta már sokat de sajnos nem mindig tudok időt vagy pénzt szakítani rá. Félretenni se nagyon tudtam a nyereményekből mert vagy meg volt a helye vagy valakivel felesbe voltunk, mert a nevezési díjam fele volt csak meg. De most összeszedek egy csak pókerre szánt tőkét

    Köszönöm, hogy végig olvastad, remélem tetszett!

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder Ollie avatara
    Csatlakozott
    2011. 09. 23.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    570

    Alapbeállítás

    Sok sikert és elemezz sokat! A leírtak alapján nekem úgy tűnik, hogy még kevés a tudásod a nyerő játékhoz, szóval tanulj, tanulj és tanulj... a lelkesedés úgy látom már megvan... Csak olyan pénzzel játssz amit nem sajnálsz elveszteni és tartsd be a BRM-et röviden ennyi
    GL
    Future Ev-ben jó lesz..

  3. #3
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    4.865

    Alapbeállítás

    GL!
    Bárcsak bennem is lenne még ilyen ifjúi hév
    Ami nem öl meg, az idegileg felb@sz!

  4. #4
    Lelkes újonc Dvidoff avatara
    Csatlakozott
    2013. 07. 13.
    Hozzászólások
    60

    Alapbeállítás

    Köszönöm, igyekszem!

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •